Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
21. dub 2010

radus - ja ta chapem, ja kym som neotehotnela tak som sa nemohla na male babetko tak co ja viem do roka ani nemohla pozriet bolo to velmi tazke. pisat sa mi o tom ovela lapsie pisalo ako hovorilo - aj tak som nemala s kym o tom hovorit, nik ma nepochopil tak ako kdo to zazil.

gogoska123
22. dub 2010

veve: je mi hrozně líto tvé velké ztráty. Náš Mareček zemřel, když mu bylo 25 dní. Přišlo mi, že mě nikdo nikdy nemůže pochopit. Tohle a jiná fóra, kde se scházejí "andělské maminky" jsou důkazem toho, že tě někdo pochopit dokáže. Ten, kdo prožil stejnou bolest jako ty....Přeju Ti hodně síly, aby jsi to všechno zvládla, je to ještě moc čerstvé a nebudu lhát, když řeknu, že je to velice těžké to zvládnout. Drž se, kdykoliv napiš.

radusv
22. dub 2010

Broni a Gogosko máte pravdu, jen kdo takovou bolest zažil ví co prožíváme a proto jsem moc vděčná, že takové téma tady existuje, opravdu to pomáhá přečíst si tyto smutné příběhy nebo se z toho tady vypsat a vědět, že nejsem jediná.
I když bych si tak moc přála, aby nepřibyla další maminka andílka, ale to bohužel neovlivním ani já ani nikdo z vás.
U mě je každý měsíc znát, je to už víc jak půl roku a já dokážu chovat miminka atd. Zase začínám žít a moc se těším na naše další miminko a doufám, že si k nám brzy najde cestu...

aninam
22. dub 2010

Veve, uplne te chapu!!! Premita se mi muj pribeh.....jak mi na sale rikali, ze maly ma velmi vazne problemy....jak jsem si po 14 dnech nechavala zastavovat laktaci.....Neboj budes zase pripravena mit dite a zdrave!! Vim, ted se to blbe posloucha i ja se bala, ze se osud bude opakovat, ale nastesti (tuk tuk tuk) mam naprosto zdraveho syna, ktery ted proziva dalsi spurt a ma problemy s prdiky, jinak je uzasny. Ted tohle sice nechces slyset a muze te to zranovat, naprosto to chapu!! Jinak mame stejny nazor na psychologa, ikdyz ja byla uz na "scesti" a objednala se k nemu, jenze psycholozka mela "cas" az za mesic a ja ji potrebovala v tu chvili, takze uz jsem k ni nedorazila, navic v tu dobu uz jsem mela koblizka v brisku (datum, kdy jsem se mela dostavit). No mrzi me, ze dalsi maminka, ktera ma sve dite v nebicku, je mezi nami. Vzdycky me to hodne dostane. Jak pise Mili, delej to, co ti prave ted dela dobre... chces plakat? Plakej i v slzach je sila a pak jdi a zij, zij tak, jak by si chtela zit se svym brouckem, to dalsi dite ti vsechno nahradi a vse spatne je pro neco dobre, jak rikam ja.... Hodne sily, budes ji ted moc a moc potrebovat....

aninam
22. dub 2010

Broni a co ty a koblizek v brisku? Uz je lepe? Doufam, ze hodne odpocivas!!!! Moc na tebe myslim 😎

bronia13
22. dub 2010

aninam - hej hej este 2v 1 zatial no knotrakcie mam kazdy den uz som si zvykla raz su sem tam inokedy non stop tak uvidime ako daleko to doiahnem. neboj nic dam vedeit, laptop budem mat aj v nemocnici 🙂 je tam wi-fii takze sa ozvem zaraz ako dorazim tm aj ak predcasne nahodou - budem imformovat.

siwama
23. dub 2010

Kočky, dala jsem nové fotky do alba, budu mít další vnoučátko, kdo chcete juknout.
Jinak přeji všem krásný den, počasíčko nám už konečně dostalo rozum, tak přeji krásný víkend.

gabtcha
23. dub 2010

ahojte, prave jsem se zaregistrovala. O techto strankach jsem se dovedela od "andelske" maminky z dlouhe cesty. Je mi tez velmi lito, ze denodenne pribyva dalsi a dalsi andelska maminka. U nas je to uz 3,5 tydne, co nam umrel synek. Je to nase prvni dite, mel presne teprve 6 tydnu...cele tehu v pohode a az poporodu se zjistilo, ze ma nepruchodna streva, pry se to stava, tak ho operovali, ale opet to srostlo, tak druha operace a treti uz neprezil... vubec jsem to necekali...denne jsem ho navstevovala v nemocnici, jako posledne v pondeli 29.3. jsem se rozloucila, ze zas prijdu zitra. Prisla jsem, ale uz jen k telicku...rano umrel, museli ho akutne v noci operovat.... pohrbili jsme ho na Velky patek... denne uronim slzu, posledni dny je to zas horsi, uz jsem myslela, ze ok, ale neudrzim to a musim brecet...moc jsme se tesili na nase prvni dite... ale musime zit dal. Pomaha mi taky ma vira, ze je v nebi a ze se potkame, ale je to tak tezke...jak jedna maminka psala, obcas si pripadam sobecky, ze bych ho rada tady a pritom v nebi mu je nejlip....moc se mi libi, co napsala jedna taky andelska maminka: když se narodí dítě, andělé pláčou, protože vědí co ho čeká na Zemi. Když dítě zemře, andělé se smějí, protože vědí co ho čeká v Nebi. ... drzme se vsechny a verme ve shledani. Nasi andilci si tam nekde spolu hraji, maji se dobre a maji nas take radi... Hodne sil vsem!

dada78
23. dub 2010

veve,gabtcha, je mi ľúto že pribudli nové maminky anjelikov 😢 😔 strata dieťatka je tá najhoršia

gabtcha, ten záver čo si napísala je ozaj super a tiež verím,že sa v nebi stretneme. Po tých 19mes, čo je Rominko anjelikom, sme sa naučili žiť s ním - ako s anjelom, nie len chodiť na cintorín, ale dennodenne ho vnímať vedľa seba. Možno to znie divne, ale cítim jeho blízkosť a hľadám u neho často oporu. Netvrdím,že si nepoplačem, aj keď verím,že v nebi = Doma mu je určite dobre. Predsa sme len mamy a chceli by sme si naše pokladíky vymojkať, vybozkávať.... ale raz aj to bude a už nás nič nerozdelí, táto viera je nádejou, že láska bude opäť spojená.

anni, veru krásne rastie Lukáško 🙂 posielam mu pusinku

broni, už sa teším na malinké, ale ešte chvíľku nič nerob, nohy hore a nech Ťa chlapáci doma obskakujú 😉

gogoska123
26. dub 2010

gabtcha: přijmi mou upřímnou soustrast, je mi tvého synáčka velmi líto. Vím, jak prožíváš těžké období. Posílám hodně sil a velké pohlazení.

bronia13
26. dub 2010

gabtcha - je to smutne co sa ti ti stalo, to zle urobili operaciu ci ako? ako ty pises ze by si ho najradsej mala pri sebe aj ja som tak minule myslela ze skoda ze tu nasa Emmuska nie je ale je to odo mna sebecke lebo keby tu bola tak by bola len na pristrojoch a chudatko by ani o sebe nevedela a len by sa trapila a my s nou takto to je lepsie pre nu a pre niektore deticky, ale nie je to fer. je to tazke ked ti zomrie dietatko ale casom to bude trosicku lahsie - aj nasa Emmuska bola prvorodena a to je najtazsie lebo nemas ziadne ine rozptilenie ako keby si mala doma este dalsie dietatko.

bronia13
26. dub 2010

mam taku dilemu tak sa vas chcem spyat/poradit. no za 5 tyzdnov cakame dalsie babetko a nevieme ani nechceme vediet co to bude (mame rady prekvapka) chceme dat aj druhe meno, ked to bude chlapec uz mame ako tak vybrate a ked to bude dievca tak som vcera manzelovi navrhla ze ako druhe/prostredne meno by sme dali Emma a on s tym vobec nesuhlasi ze by sme nemali ani prve ani druhe meno davat Emma lebo jednu uz mame, tak teraz neviem ci ho posluchut alebo nie. poznam par ludi comali dietatko a zomrelo im a dali to iste meno dalsiemu tietatku ale my by sme dali to ako prostredne meno nie prve - no neviem. ked Emmuska zomrela tak som ju chcela odfotit oblecenu este v truhlicke ale manzel mi nedovolil - to bolo prvy krat co mala na sebe nieco oblecene vzdy bola len v plienocke, no a doteraz banujem ze som ho posluchla tak neviem ako s tym menom teraz ci si stat za svojim ......

collette
26. dub 2010

Ahoj děvčata,

čas od času mi to nedá a nakouknu sem, Když čtu vaše příběhy, tak u toho bulím 😢

Ať napíšu cokoliv, vaši bolest to nezmírní a říkat, že rozumím a chápu by bylo pokrytecké, protože to si může dovolit jen ta, která to sama zažila. A to já naštěstí nejsem.

Každý, kdo žehrá na osud a stěžuje si, jak je svět nespravedlivý, by si tuto diskuzi měl přečíst, aby si uvědomil, že se rouhá. Protože asi opravdu není nic horšího, než když se máma musí takhle rozloučit se svým dítětem.

Jste moc statečné. Moc vám přeju, aby čas byl milosrdný a bolest se alespoň trochu zmírnila a vaši další broučkové a berušky vám přinášeli jen samou radost...

mihouk
26. dub 2010

Broni, pisem iba moj nazor. Ja by som to meno nepouzila, lebo tvoj muz ma pravdu, ze jednu Emusku uz mate. Dada to vystihla, ze ste sa naucili ju vnimat pri sebe ako anjelika, takze stale citite jej pritomnost a existenciu. A dala by si to iste meno aj keby tu bola?
Alebo vies co, ked sa ti narodi dievcatko a ty nan pozries, tak budes vediet na 100% co urobit. Drzime palceky nech to uspesne dotiahnete do konca..

lenkavano
26. dub 2010

ahoj Broni moc ti přeju at máš za chvíli v náručí krásné zdravoučké miminko a ohledně názoru na jméno tak mám stejný názor jako tvůj manžel a ted i mihouk.taky bych to nedělala.

radusv
26. dub 2010

Broni, nikoho neodsuzuju, když dá stejné jméno, je to opravdu každého věc, ale já bych ho určitě nedala a to vím od začátku co nám brouček umřel, i když jsme neměli možnost ho vidět, mluvili jsme na něj když byl v bříšku jménem, které jsme vybrali...

gogoska123
26. dub 2010

Broni, taky se připojím do diskuze se svým názorem, asi bych Emmu nedávala, manža má pravdu, už jednu máte a ta je ta jediná na světě. Sama bych to neudělala. Jinak posílám velké pohlazení na bříško a drž se 😀

bronia13
26. dub 2010

nie nie nie vy ste ma asi zle pochopili ja zijem tu v USA a tu sa davaju ako dve mena ako napriklad Anna Emma Grelova - ale to stredne meno sa vobec nepouziva, ako nas drobec je Sebastian Jozef ale nik mu nevravi oboma menami to je len na papieri a skor tak pre urady ze ak maju viacej ludi s tym istim menom tak potom to stredne pomoze rozlisit viacerich ako tu je popularne Peter John Smith napriklad tak vsade ked sa vyplnuju papiere na uradoch a formulare tak sa pise tako: Peter J. Smith (pise sa vzdy len inicialka stredneho mena) a to stredne meno je len na rodnom liste a uz tusim nikde inde ani na obcianskom, na ziadnich inych dokladoch nefiguruje.

takze my by sme ju napriklad volala Anna ale nie tym druhym menom ako napriklad ked dala swamama (sorry ci ako sa vola) jej dcere Halinka Maria a volaju ju oboma to by nebol nas pripad.

radusv
26. dub 2010

Už to chápu Broni, ale i tak bych to jméno nepoužila. Je fakt, že spousta lidí dává jméno svým dětem na památku např. po rodičích nebo prarodičích, ale to je podle mě trošku jiné.

gogoska123
27. dub 2010

Broni, pochopila jsem, že se jedná o druhé jméno, ale i tak musím říct, že bych ho sama nedala.

gabtcha
27. dub 2010

Ahoj Vevem Broni a Gogosko,
dekuji vam za podporu a soustrast...i za pohlazeni🙂 Broni, operaci neudelali zle, doktori a vsechny sestricky, ktere se o maleho starali, delali, co mohli. Nekterym prirostl Karlik taky k srdci, byl tam s nima nekolik tydnu...i pro ne to byl sok, bo se fakt snazili, ale dodnes nevime, co zpusobovalo srustani strev, cekame na vysledky z patologie...kdovi, treba se na neco prijde a Karlik tak pomuze priste jinym, kterym se neco podobneho prihodi...treba toto bylo jeho poslani tu...

Jinak Broni s tim jmenem. Jj, pochopila jsem, ze se jedna o druhe, ze ji tedy tak nebude volat...ale asi bych se priklonila k ostatnim, jednu Emmicku mate v nebi a kazde dite je "original", je svoje...souhlasim s Radusv, ze je to jine davat jmeno po rodicich, prarodicich aj. Ac Te na druhe strane dost chapu, rada bys aspon kousek Emmicky "zhmotnila". Jine by to bylo, kdybyste souhlasili oba s manzelem, ale stli je jeden proti, tak to neni moc dobre... treba casem, u dalsiho miminka nebude manzel proti a oba budete s druhym jmenem Emma pro dalsi miminko spokojeni. Vasi Emmicce to vadit jiste nebude, ale tady ted jde hlavne o vas dva...
Tak hlavne at jste zdravi a vsechno dobre dopadne!!!

dada78
27. dub 2010

broni, my keď sa mal narodiť Maťko, tiež sme rozmýšľali,či nedáme ako druhé meno aj Romanko, čiže tiež by bol Martin Romanko Malárik, ale nakoniec sme sa rozhodli, že nie a teraz som aj rada. Tak ako som písala, Romik je jedno dieťatko, Maťko je druhé a každé milujeme rovnako a osobitne, neviem,či som to dobre formulovala, proste nechceme aby si Maťko myslel,že je náhrada alebo nejaká náplasť, ako nám to zo začiatku niektorí hovorili ... veď máte druhé ... 😠
takže za nás sa prikláňame k ostatným maminkám, už sa tešíme na správu od Teba 🙂 mojej sesternici sa v nedeľu narodila Anežka, ešte o pol 12 som s ňou doobeda hovorila a po 17:00 už bola malá na svete, cca 2hod 😵 😵 😵

gogoska123
27. dub 2010

gabtcha: našeho malého taky po porodu operovali, měl přepážku v trávicím traktu zvanou double-bubble, operace dopadla dobře, trvala asi 6 hodin, což bylo strašné. Ležela jsem na jipce, nemohla vstát a jen jsem čekala, kdy mi zavolají, že je malý v pořádku. Po 4 hodinách už jsem spíš čekala, že mi zavolají, že operaci nevydržel. Nakonec to vzládl na jedničku, bříško se mu hezky hojilo,ale měl přidružené vady srdíčka a plic, což bylo rozhodující...Můžu se zeptat, kde Karlík ležel? Drž se, posílám pohlazení.

gogoska123
27. dub 2010

jinak, dívala jsem se na fotečky, Karlík byl moc krásné miminečko...je mi to moc, moc líto....

gabtcha
27. dub 2010

Ahoj gogosko, rodili jsme v Jihlave, ale pote, co zjisitli, ze problem je ve strevech, tak ho na operaci prevezli do Brna do detske nemocnice na JIPku, kde se o nej moc pekne starali po celou dobu. Mel vyvody ven z briska, tzv stomie. Zel treti operaci uz nezvladl, mel uz podruhe infekci a nasazene dvoje antibiotika a operace byla akutni, nevyhnutelna. Po operaci jeste zil, dodavali mu krev, plazmu,max. kysliku, ale nedychalo se mu dobre, bo nejakou tu cevku u srdicka jeste nemel uplne zavrenou, co se normalne zavira po porodu...byl uz asi celkove slaby, ac infekce byla uz na ustupu, operace byla pro nej dost vysilujici...Ta prvni operace byla asi 4hodinova.Dodnes nevime pricinu opetovnych srustu ve strevech, cekame na vysledky, tak uvidime, asi by hodne trpel jeste, tak je to pro nej nejlepsi, nic ho uz neboli a nikdo netrapi...I mi je lito vaseho Marecka. Tak snad budeme mit brzy sourozence nasich deti obe dve🙂 a jeste si uzijeme hodne radosti...

gogoska123
27. dub 2010

Stomie měl i náš Mareček a tu cévku, to bylo tzv. okénko, ne? To se má po porodu uzavřít, ale u srdečních vad se tak nestane a musí se to řešit operativně, my to měli také, miminko pak má čím dál tím méně kyslíku, my byli bez n-spapu jen asi 2 dny, pak už se to dýchání hodně horšilo. Zní to strašně, ale je pravda, že by hodně trpěli a takhle je už nic nebolí....

bronia13
27. dub 2010

bagtcha - nadherne fotky velmi sa mi pacia tie 8,9,10 a cislo 18 su super!!! tak som sa zase dorevala, mne to pride hrozne luto tychto deticiek ze preco preave ony preco sa to stava... ako pises je to krute ale tako mu je lepise. on bol ale velke miminko.

gabtcha
27. dub 2010

Ahoj Bronio, jj popisky se mi nezkopirovali, tak je tam postupne dopisu. Cislo 18 je uplne posledni fotka, kterou jsem udelala...takto ciloucky byl na posledni navsteve, pak jsem ho uhladila a spinkal pokojne....a tak jsem v klidu odesla, ze dalsi den se zase uvidime...uz jsme se nevideli, jen ja jeho...nekde vypada moc veliky, ale jinak byl drobatko. narodili jsme se v terminu, vazi jen 2, 45kg, 46cm. uz jednou skoro mel 3 kg, ale zas sla vaha dolu, furt tak nejak kolisala...Mel uz 2,98🙂 bude to furt nas prvorozeny synek. ...

radusv
27. dub 2010

ahoj Gabtcho, koukla jsem také na fotky a i ode mne přijmi upřímnou soustrast 😔
úplně mě bodlo u srdíčka, byl to opravdu brouček
drž se

nice202
27. dub 2010

som si trosku poplakala :( uprimnu sustrast