Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

misinn
27. lis 2011

@radusv blahozelam, je nadherna 😵 😵 😵

miliharmi
autor
27. lis 2011

Děvčata, tak jak snášíte přicházející Vánoce? Tohle je vždy doba, kdy je nějak víc těžko, každá z nás by chtěla vidět před stromečkem jedny rozzářené oči navíc. Vždy se moc těším, jak budeme všichni pohromadě, jak se malí kluci těší na dárky a s většími si sedneme a povídáme, většinou si na Vánoce pouštíme odpoledne Pelíšky a večer Pána prstenů, ale měla tam být ještě malá holčička a radovat se z panenky nebo kočárku, holčička, co by mámě hleděla na ruce a snažila se pomáhat, když peče cukroví, snažila se připravit s maminkou dům na přivítání Ježíška. Nemám představu, co by si přála 6 letá holčička k Vánocům, na jaké pohádky by se ráda dívala, chtěla by také být princeznou? Nevím a nikdy se už nedozvím, o to všechno jsem jednou provždy přišla a jen v srdci doufám, že všechny tyto ztráty jednou budou mnohonásobně vynahrazeny od Toho, který pro nás připravil to, co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.

kkatka113
27. lis 2011

@romcame Ahoj, je mi velmi luto co sa ti stalo, mne robili cisarsky 27.9. cize to je u mna tiez cerstve, mala bola v 31.tyzdni tehotenstva a zomrela, dovod bola omotana pupocna snura, inak bola uplne zdrava :( Samozrejme ze som sa z toho este nedostala, a tak skoro to ani nebude, ale maj hlavu hore, ja sa o to snazim, doma som bola len 3 tyzdne a uz chodim do prace, pomohlo mi to. Si tu riesila dalsie tehotenstvo, no mne doktorka odporucila cakat pol roka, tak predpokladam ze aj tebe to tvoj lekar odporuci, idem k nej zrovna pozajtra rano na kontrolu a este raz sa jej to spytam nech mi to potvrdi, ale uz som na toho pol roka pripravena, a koncom marca ideme do toho opat, aj ja si myslim ze mi to najviac pomoze a budem mat opat dovod sa tesit zo zivota. Drzim ti velmi palce aby ti bolo coskoro aspon o kusok lepsie, uvidis, bude sa to zlepsovat, rob si nejaky zaujimavy program, trebarz cestuj, chodievajte na vylety, my sme prave prisli z prahy kde sme boli na predlzeny vikend, a planujeme rozne dalsie vylety....samozrejme ze to az tak nepomoze, ale hovorim si ze to aspon skrati ten polrocny cas cakania....drz sa, posielam ti vela sil, a kebyze sa ma chces cokolvek spytat tak napis, budem rada

romcame
27. lis 2011

ahojky no doufám že mi to pani doktorka brzy povoli jdu teprve na kontrolu po 6 nedeli .a já budu doma ještě alespon 2 mesice. a možná i dele nezvládnu to po psychicke stránce jít do práce a navic nesmim nic těžkého zvedat a to jsem v práci zvedavala. Tak si doma pomarodim hodne dlouho. A zatim nemám motivaci neco delat snad se nám podaří dodelat byt abych mela alespon nejakou lehkou práci. A moc dekuji za podporu.

romcame
27. lis 2011

@kkatka113 ahojky no doufám že mi to pani doktorka brzy povoli jdu teprve na kontrolu po 6 nedeli .a já budu doma ještě alespon 2 mesice. a možná i dele nezvládnu to po psychicke stránce jít do práce a navic nesmim nic těžkého zvedat a to jsem v práci zvedavala. Tak si doma pomarodim hodne dlouho. A zatim nemám motivaci neco delat snad se nám podaří dodelat byt abych mela alespon nejakou lehkou práci. A moc dekuji za podporu.

kkatka113
27. lis 2011

@romcame No u mna je to dnes presne dva mesiace odkedy sa to stalo, cize tiez idem vlastne po sestonedeli na prvu kontrolu teraz v utorok. Dvihat nemozem samozrejme nic, ale robim pri pocitaci tak nemusim. Mne to pomohlo, lebo aj ked samozrejme placem kazdy den a kazdu chvilocku na to myslim, pracou sa aspon nejak zamestnam a tolko na to nemyslim....Presne viem ako sa citis, ja sa citim tak isto, ale po tych dvoch mesiacoch mozem povedat ze aj ked to boli rovnako, clovek musi ist dalej a pracou mi tyzdne ubiehaju rozhodne rychlejsie ako ked som bola doma. Motivaciu nemam ani ja, aj ked mam uzasneho manzela a radi sme spolu a je nam spolu super, obom nam nasa dcerka strasne chyba a neviem si zvyknut na ten pocit ze uz nemam velke brucho a nikto ma nekopka a ja uz s nou nemam kontakt, je to strasne a zle to zvladam naozaj. Ale musime ist dalej, a hovorim si ze uz len 4 mesiace a otehotneim snad opat. Vies, mne sa to stalo uz druhy raz, prvy krat v 12.tyzdni a teraz v 31. Nerozumiem vobec preco sa to deje, beriem to ako nespravodlivost voci mojej osobe, pretoze sa snazim byt naozaj dobry clovek, nikomu neublizujem, vsetkym uprimne zelam len to najlepsie a nikdy som nikomu neublizila, ale zivot ublizuje mne a skusa co este zvladnem. Tuzim mat dietatko, najviac zo vsetkeho, ale pokial mam nadej tak verim ze sa mi tento moj sen raz splni, a dufam ze to bude coskoro, hned ako to bude mozne, drzim naozaj palce aby ti to vyslo, dalsi raz sa to uz musi podarit, uvidis 🙂

romcame
27. lis 2011

@kkatka113 No me si doktorka objednala na 9,12. A to mi udelá i ultrazvuk a uvidím jak se mi to hoji tak jizva snad moc dobře abychom mohli plánovat za chvíli druhé miminko. Snad to bude zase holcicka ( manžel by moc chtel) No to máš dobrou práci já ji mám fyzicky náročnejsi a tak se tam asi ani nevrátím naž budu znova tehotna. A manžel mě taky hodne podporuje ale musí chodit do práce a je celý týden pryc . A ja jsem na vše sama. A vam přeji at Vam ty 4 mesice utečou jako voda a můžete mít další a zdravé miminko.

kukucg
27. lis 2011

@kkatka113 Ahoj.. akurat som posledne dni na teba myslela ze som na teba nejak dlho nenarazila a ktovie ako sa mas, tak citam ze tazko.. prajem ti moja aby ti bolo lahsie, aj ked viem ze to asi nejde, ale snad aspon to, aby si sa svojho uzlicka coskoro dockala 🙂

kkatka113
27. lis 2011

@romcame No ono je asi lepsie ist na prvu prehliadku az neskor, aby bola zena aj po prvej menstruacii a aby videli ze vsetko sa vratilo do normy ako ma...no snad aj mne spravi ultrazvuk a pozrie ci vsetko ok, nepytala som sa jej to ked som tam cerstvo po bola len na chvilku... vtedy som nebola vobec schopna o tom hovorit, uvidime ake to bude teraz...dufam ze ok 🙂 Ja by som tiez chcela opat dievcatko, lebo som tuzila po dievcatku, a vlastne kludne to moze byt chlapec, hlavne nech mam nejake dietatko, nech sa narodi zdrave a zive, to je predsa to najdolezitejsie 🙂 Tieto vianoce budu strasne, chcem aby uz bolo po nich, ale dufam ze tie dalsie uz budu pre nas radostne...dakujem pekne, snad to nejak ubehne aj tebe aj mne a aj vsetkym babam co sa chcu dockat deticiek 🙂 Papa

kkatka113
27. lis 2011

@kukucg Ahoj, dakujem pekne, no nepisem sem uz tak casto, lebo nemam nic nove, a stale sa neda pisat o tom istom... ale nie je to uz take strasne, je uz trochu lepsie aj ked naozaj lepsie bude az ked budem opat tehotna, a uplne stastna az ked sa mi narodi zdrave babo, ale vsak to je zas jasne no, po tom tuzime vsetky co tu sme 🙂 nech sa ti dari, pa 🙂

romcame
27. lis 2011

@kkatka113 No me si tak doktorka objednala a tak snad to bude vše v pořádku a klidne pujdu za 14 dni znova když bude chtit. No já jsem s doktorkou docela v pohode mluvila protože mala byla v inkubátoru a myslela jsem že to zvládne. A bojovala 3 týdny ☹ .No na vánoce se taky moc neteším a ani na silvestra radeji bych byla doma jen s manželem.

romcame
27. lis 2011

@miliharmi ahojky pro me to budou moc a moc těžke vánoce. Malá mela na vánoce být ještě v bříšku a moc pospíchala na svět a svůj boj nezvládla. ☹ Radeji bych je ani neslavila ☹. Snad nas bude dcerka hlidat z nebíčka a dívat se na nás.

miliharmi
autor
27. lis 2011

@romcame Já vím, první Vánoce jsou nejhorší a první daum původního termínu, kdy se měla narodit a pak první narozeniny, kterých se nedožila, při těch výročích a svátcích je to vždy ještě o kousek těžší, protože to měly být dny, které měly patřit našim dětem, měly být jejich oslavou, ten termín porodu měl být dnem radosti a štěstí a místo toho všeho zůstává jen bolest a smutek. Za rok snad už bude o něco lépe, zvláště pokud bude už v mámině bříšku sestřička nebo bratříček, moc ti přeju, aby to tak bylo.

romcame
28. lis 2011

@miliharmi Moc dekuji za podporu . A tyto dny pro me budou opravdu težke a navic je to dnes mesic co se nam narodila a ani se ho nedočkala ☹

martinak11mk
28. lis 2011

@romcame a co se stalo? Vždycky je to to nejsmutnější, nejhorší, nejtrýznivější co se může stát. Držte se☹

romcame
28. lis 2011

@martinak11mk mala se nám narodila předčasne v 25 týdnu 28.10.2011 a zemřela 17.11.2011 na krváceni do hlavičky. Už nezvládla svůj boj na tomto světe a přitom ze začátku tak moc bojovala ☹

martinak11mk
28. lis 2011

Bože, upřímnou soustrast. Toto by se nemělo dít. Posílám moc sil a jestli jsem ok pochopila, tak aby se co nejdříve zadařilo a vše nejlépe dopadlo.

romcame
28. lis 2011

@martinak11mk No nevím kdy mi doktorka povoli znovu otehotnet jsem totiž po císaři. ale moc dekuji za podporu.

martinak11mk
28. lis 2011

Klidně si počkej co dr poradí. At máš pak jistotu a klid, že jsi nic neuspíšila. Ale tipuju3- 6měsíční pauza?Prostě ti ze srdce přeji a vůbec všem kteří tímto procházejí aby následující dny, měsíce, těhotenství, porody byly jen radostné a úspěšné. A pak prožívat jen a jen radost z vyrůstajících, zdravých dětiček.

romcame
28. lis 2011

@martinak11mk jojo počkám jdu na kontrolu ta 14 dní tak snad alespon od doktorky se dozvím malinko lepší zprávy. Snad mi to povoli po 6 mesicích od porodu.

martinak11mk
28. lis 2011

Držím pěsti. PAk napiš co řekla.

romcame
28. lis 2011

@martinak11mk jojo napíši a moc dekuji

katuscakzms
28. lis 2011

@romcame ahoj este raz uprimnu sustrast.......chcem ti len povedat aby si stala doma kolko budes potrebovat a nechaj si ten cas pre seba a smutok potrebujes to ak nemas chut nieco robyt tak nerob.....pred par mesiacmi my to tu tiez radili uz akoby moje sestri 😉 ......naopak doma zname nech idem do prace a ja som posluchla lebo svoj nazor som nemala vtedy ziaden ale po necelych 2 tyzdnoch som sa zrutila a teraz som doma......takze rob len to co ty uznas za vhodne ked nic tak nic...musim povedat ze je my o nieco lepsie aj ked uz dobre nikdy nebude a prave teraz ako pisala
@miliharmi je to najtazsie...prezivat vsetky sviatky po prvy krat bez Sofinky....vianoce mam rada nezanevriem na ne ale budu najsmutnejsie lebo tam nebudu ziadne darceky zabalene v krasnom detskom papieri a pri stole bude chybat .... ☹ ach nebude to jednoduche a potom silvester....ako nespala cely den,az o pol 10 vecer ale uz o 23.00 cakala s nami na prelom roka...bola uzasna a potom januar mesiac jej narodenia a moje spomienky na krasne tehu a porod....to vsetko bude prichadzat kazdy rok a nezbavime sa toho ale myslim si ze aj ked to vyznie strasne vdaka tomu nikdy nezabudneme na nasich anjelikov.....ale budem slavit vianoce aj ked s bolestou v srdci a aj jej narodenie pretoze to boli krasne chvile stravene s mojou laskou budem mysliet na nu a dufam ze moje srdiecko sa pri spomienkach trosku pousmeje .....drz sa a pis...vela pis....je niekedy tazsie o tom hovorit ale tu aspon pre mna bolo jednoduchsie cokolvek napisat aj ked so slzami v ociach ale aspon som to zo seba dostala von...

romcame
28. lis 2011

@katuscakzms ahojky no asi budu doma dlouho protože opravdu nemám na to abych šla do práce... ale možná by mi to pomohlo a nebo taky bych se ještě více trápila. Ale snad i ma doktorka to pochopi že nemůžu jít do práce. a nikdy už nebude dobře protože na dcerku budu myslet stále. ☹

katuscakzms
28. lis 2011

@romcame rob len tak aby bolo tebe dobre ja viem podla seba ze akekolvek rozhodnutia je tazke robyt lebo ani nevies co by si chcela proste nerozmyslas nad nicim len nad jednym ....niekomu praca pomoze niekomu nie tak ako mne....teraz je dolezite aby si si prezila ten smutok a bolest aby si robyla len to co chces ty alebo nic ja som niekolko dni len prelezala v posteli so zatiahnutymi zaluziami v absolutnom tichu a tme potom som zase asi 2 mesiace nerobila nic nemala som na nic chut ani umyt riad ani navarit proste nic jedine co som robyla bolo ze hned ako som vstala som si zapla mk a isla na tuto diskusiu a bola tu az dovtedy kym neprisiel mm z prace a potom som sa mu zavesila ,,na chrbat,, a bola s nim aj ked mal pracu ale som asponm tak v tichosti bola blizko neho ....ale tato diskusia my pomohla najviac....hoc som bola nutena po tom zruteni ist k psychiatrovi a este teraz beriem niejake lieky ale uz sa znizili na minimum a coskoro ich budem mat vysadene..a musim povedat ze nebyt toho zrutenia a zdr. problemov ktore sa vdaka tomu u mna zhorsili by som k dr nesla ale lieky my pomohli velmi ale samozrejme pokial nemusis neber ja som musela koli inym problemom a teraz dufam ze ked skonci januar skusime ci sa nam postasti mat Sofinkinho surodenca.....samozrejme ze na svoje deticky nikdy nezabudneme a ostanu v nasich srdciach a mysli uz navzdy ved su nase ani zivot uz nebude taky ako predtym ale nic nam neostava len sa pohnut dalej ist najprv pomaly a opatrne ale potom to uz pojde akosi prirodzene samo....len si nechaj dostatocny cas na smutok a bolest lebo aj toto je sucast nasich zivotov a musime dat tomu priestor a nedusit to v sebe

romcame
28. lis 2011

@katuscakzms ahojky nojá bych nejradeji nedelala nic ( přes týden jsem sama ) a o vikendu funguji jen kvůli manželovi jinak bych nedela opravdu nic ( nemám motivaci ) No práce by mi možna pomohla ale mám do práce hodne daleko ( 200 km ) jsem se totiž stěhovala za manželem. No já se zatím k psychiatrovi nechystám ( doufám že to zvládnu sama) leky mi dali už v nemocnici na neonatologii ale já je zatím nebrala. A doufám že mi doktorka povoli mít miminko co nejdřív ( bohužel jsem po císařském řezu ). No já ted smutek řeším pláčem ☹ nic jiného mi asi zatím nepomůže.

veronik71
28. lis 2011

@gabtcha Občas se na tuhle diskuzi kouknu. Týká se mě taky, i já jsem maminka andílka. Gabtcho, mám Ti vyřídit spoustů pozdravů z diskuze na emiminu Prázdná náruč. Všichni Vám drží moc palce a máš se někdy moc ukázat. Bohužel i tam nás neustále přibývá. Přímoúměrně tomu přibývá i počet nově narozených sourozenců andílků.

gabtcha
28. lis 2011

@veronik71 ahojky, ja uz ani poradne neznam heslo... Uz jsem tam pak nechodila, bo jsem nestihala diskuzi tam a tu a jeste maily atd...ze jsem nakonec zustala jen tu. Ale moc maminky pozdravuj!!!

aninam
28. lis 2011

@gabtcha Gabi, koukam, ze se ti blizi porod, tak dej pak vedet jak jsi stastna! Co nosis pod srdickem? Vis to?.... Jsem strasne rada, za kazdou maminku, ktera ma zlaticko v brisku, po tom vsem, co si prodelala.

adriana7
28. lis 2011

@gabtcha , prepáč za moju "drzosť", len ti chcem napísať, že ti úprimne prajem zdravé bábätko, najsrdečnejšie, ako sa len dá
...chodím do tejto témy často a dlho, aj keď som nikdy nič nenapísala, nemala som odvahu ani právo...
ale chodím sa sem učiť vďačnosti a pokore 😔