Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

samama
18. zář 2009

ahojte dievcata,asi si poviete ze som strelena ale ja nie, ja len pocuvam co vravia lekari,dnes bola sestra za malym vraveli jej ze sa robilo eeg ten mozocek nie je mrtvy zacina sa prebudzat on da sa povedat funguje ja uz nerozumiem celu situaciu,cele je to niejake na hlavu,najprv dieta malem nezomrie,potom sa caka ako dlho telicko vydrzi pretoze mozocek nefunguje a on uz bojuje s poslednych sil,na eeg-cku je to nulove,teraz uz funguje(chvalabohu/,zrejme bude prevoz do kosic,dnes uz je len ciastocne na ventilacii,pred asi 4dnami bolo povedane,ze ta ventilacia musi byt lebo on sam nedokaze dychat,dnes bolo povedane ze je to uz len ciastocne,ja som teraz za Adamkom nebola 4dni lebo som velmi ochorela a aj cela moja rodinka takze sa liecim,takze uz si pripadam ako strelena,pretoze,dnes je tak a zajtra inac.Ako ja by som bola velmi rada,ale ty nasi lekari nech sa rozhodnu co idu povedat a ako,lebo najprv to dieta doslovne pochovaju a potom pomalicky pripravuju mamicku na prichod domov dietatka,vsak pre tu matku je to rana neskutocna.

lenkavano
18. zář 2009

ahojky samama kdyby se malý zlepšoval tak by to bylo skvělé.snad by doktoři nedávali planné naděje ikdyž člověk jakoby se bránil uvěřit.strašně moc bych vám přála abyste Adámka neztratili.myslím na vás.

lucenek
18. zář 2009

samamama...to je dobře, jen bohužel dětátko bude těžce postižené ☹ hospitalizeace bude dloihodobá a častá, snad to vše zvládnete, držím vám pěstičky

dada78
18. zář 2009

samama, určite sa dejú aj zázraky, bodaj by Adamko bol jeden z nich. Veď už koľko bolo prípadov,čo nevedeli ani odborníci si rady a zrazu nastal super obrat ... myslíme a modlíme sa za Vás. 😉

aninam
18. zář 2009

I nam rikali, ze se vse muze obratit k "dobremu", dnes vim, ze pro me by to bylo peklo na zemi........Pevne nervy a hodne sil!!!

izina
18. zář 2009

aninam,
já proležela s malou celý 3tí měsíc těhotenství právě proto, že jsem měla krom mimi i hematom. Vypadl ze mne krvavý kus velikosti pěstě, takže jsem myslela, že je konec. Nebyl, ale hematom se moc zmenšovat nechtěl. Nakonec mě víc jak po měsíci pustili domu a dobře to dopadlo. Kája je v pořádku. Tak nezoufej a věř

aninam
19. zář 2009

izina, ja verim a neco mi rika, ze tentokrat uz ten kocar vozit budu, to me pomaha prekonat vsechny starosti....

izina
19. zář 2009

ani,
tak to je dobře. I já věřila a starosti jsem si nepřipouštěla. Držim všechny pěsti 😉

lussy23
19. zář 2009

Priznám sa, že vždy, keď zbadám, že v tejto tému sú nové príspevky, bojím sa ako je na to Adamko. Som rada, že sa mu to už pomaly začína zlepšovať.
Aninam. To muselo byť strašné. Čo je to ten hentom, či čo to bolo?
A dieťaťko je v poriadku?

inneska
19. zář 2009

samama...určite je každé maličké zlepšenie pre vás velká nádej..budem veriť, že tých zlepšení bude viac a viac..adamko je velký bojovník 😉 myslím na vás...

ani...presne tak, treba veriť..ja som tiež verila, že erika donosím a bude zdravučký...lebo keby človek stále rozmýšla a zožiera sa pochybnosťami, tak by z toho zošalel...to svoje sme si už odtrpeli a teraz nás čaká už len šťastie 🙂 máme tých najlepších anjelikov strážnych, ktorý nás a naše detičky ochraňujú 🙂

nicky77
19. zář 2009

Ahojte kočky!
Ja som sem ešte nepísala, ale už dlhšie Vás občas prečítam. A v poslednom čase hľadám hlavne príspevky od Teba samama, pretože stále verím, že maličkému sa polepší. A dnes si ma potešila. Ja sa Tvojej sestre nedivím, aj keď je to ťažko hodnotiť osobe, čo také niečo CHVÁLA BOHU nezažila.Tiež by som asi nevedela nechať ho len tak odpojiť...lebo aj lekári sú len ľudia. Sú omylní a niekedy sa prosto stane "zázrak".Počula som už o veľa prípadoch, kedy lekári nedávali veľkú nádej a nakoniec všetko dobre dopadlo. Takže ja VERÍM a držím sestre a maličkému palce!

aninam
19. zář 2009

lussy23: hematom v deloze, neboli krevni srazenina, vetsinou se nezna pricina, ale ja ji mam po mizejicicm dvojceti. Dite je v poradku, hned jsem jela na pohotovost na ulz a predvadel se koblizek jak mohl, coz jsem byla rada.

izina
19. zář 2009

ani,
tak to máš štěstí, protože mně řekli, že je to počínající potrat. Ale protože to bylo již 4té těhu a zatim žádné mimi, nechali si mě tam. Byli tam na mne všichni hrozně hodní, jen mi nikdo nedokázal hematom vysvětlit a občas naznačili, že to nevyjde. Byla jsem ten případ, kdy byla příčina neznámá. Vyšlo to a i sestry z gyndy, když jsem jim při odchodu z porodnice přinesla malou ukázat, říkaly, že na mne často myslely. Proto jsem ráda, když to nikdo nevzdává.

inneska
19. zář 2009

ani...toto tehu bude možno viac ´problemovejšie´, ale zato na konci bude zdravé bábätko 🙂

izi...vždy treba veriť, aj ked je to občas velmi ťažké a strach nedovoluje takmer nič...a takéto veci, ako sa stali nám, vždy vedia ludí dostať a sú omnoho milší...viem z vlastnej skúsenosti...

oxan
20. zář 2009

dnes by mal moj tomik 4 rocky...je mi smutno aj ked je krasny dnik a ideme s matuskom a nasimi do tatier ....

inneska
20. zář 2009

oxan..posielam veliké objatie a sladkú pusinku pre tomíka v nebíčku 😔 držkaj sa...

samama
20. zář 2009

ahojte dievcatka moje srdiecko najkrajsie na svete Adamko ma dnes 1 krasny mesiac,hoc si to sam neprecita,ale ja jeho krsna mama mu prajem vela,vela,sil,bozieho pozehnania,lasky ktoru mu vsetci rozdavame neurekom,a hlavne mu dakujem ze je velky bojovnik,milacik ver ze krsna stoji pri tebe,a vzdy bude,a ze ta lubim najviac na svete.

samama
20. zář 2009

ahoj oxan posielam Tomikovi pusinku,a aj ked tu nieje medzi nami nech mu je dobre v nebicku,a ty oxan,vela sil a uzite si vylet,urcite Tomik bude s vami.

inneska
20. zář 2009

samama...adamkovi prajem k prvému mesiačiku hlavne vela sily, aby vládal bojovať dalej...a trochu aj toho šťastíčka, aby sa mu polepšilo...je moc statočný, stále na vás myslíme 🙂

diapozitiv01
20. zář 2009

Dobre ranko,
za posledne dni mam taky zvlastny pocit ako keby bol Maximko velkou sucastou mojho ja, ako keby tu bol so mnou ale nie fyzicky. Stale ma drzi velky smutok, ale ten moj vnutorny pocit sa naozaj za posledne dni zmenil..

Oxan, aj mi posielame Tomikovi pusinku do nebicka. Na vecer ideme na Maximiliankov hrobcek zapalit mu kahancek, tak aj jeden bude patrit pre Tominka /naseho oslavenca/a dalsi pre Patka, Milenku, Honzika, Romanka a ostatnych anjelikov ze tu moholi byt aspon chvilku s nami na tomto svete 😔 a aj za ten velmi kratky cas nam dali vela krasnych chvil na ktore nikdy nezabudneme.
A pre Adamka dalsieho naseho oslavenca, vela, vela sil a tak isto aj jeho maminke a krstnej.

penny13
20. zář 2009

Samama- som veľmi rada, že sa Adamkov stav zlepšuje. K jeho prvému mesiacu mu prajem hlavne vea zdravia.
Stále na vás so sestrou myslíme a držíme Adamkovi palce.

samama
20. zář 2009

Ahojte bola som dnes v nemocnici,vsak moj chlapcek ma sviatok,ale nic nove vam nepoviem,tak ako som vam vravela ze sa zlepsilo,tak znova je to na zlej kolaji,dali ho znova do umeleho spanku pretoze ma strasne silne zasklby,berie aj lieky,ventilaciu zvysili pretoze nedokaze dychat,a co sa tyka mozocku,tak je to beznadejne,samozrejme ja som za malym nebola tyzden bo som bola chora,chodila sestra,takze pocuvala lekarou,ale len to co chcela pocut,to znamena ze aj ked mi vravela ze Adamko je natom dobre(co by som chcela,a s celeho srdca)tak v skutocnosti to tak nebolo.Neviem ale,a bojim sa aby ona tu situaciu zvladla,rozprava od veci,aj sa ma dnes v nemocnici pytali ci pridem zajtra ja.

oxan
20. zář 2009

dakujem vam babenky...aj ja som bola od veci samama ked som uz vedela ez nebude dlho s nami tak bol tam aj nas bratranec a pytal sa mojej segry co sa mi stalo to je taky sok a mozno aj to je taka obranna reakcia tela na ot aby sa zena uplne nezrutila a je to zle ak je ten mozocek trvale poskodeny a predlzuje sa to tak ta zena dlhsie trpi ale aj tak sa drzkajte...

diapozitiv01
20. zář 2009

Ahojte,
dufam ze ste prezili pekny dnicek hlavne Oxan s Matuskom v spomienke na Anjelika Tominka.
Samama, vela vela sil...

dada78
20. zář 2009

oxan, posielam pusinku Tomíkovi do nebíčka 😔 a Tebe objatie 😔

anni, aj ja som mala v tehu s Maťkom hematomy,ten na placente ma aj vystrašil, ale chvalabohu Romík dohliadal,aby bolo všetko OK, Maťko je so mnou a robí mi veľkú radosť

diapozitiv, ver tomu,že Maxík je stále s Vami, ja nemám jedného dňa bez myšlienky na Romíka, aj Maťkovi o ňom hovorím a každé ránko sa na neho chodíme usmievať do kuchyne na fotky, čo sme si tam zavesili.

samama, myslím na Vás a tiež na Adamka a jeho maminku.

diapozitiv01
22. zář 2009

Ahojte,
videli ste dnes TV na markize - ako prezit smrt,
trosku som sa pohrabala na nete a toto je vysledok z daneho prispevku
http://www.ajonisunasedeti.sk/ - projekt pod zastitou detskeho fondu SR.

akejka
22. zář 2009

ahojte,
dia, ja som videla ten príspevok. V tom fonde pracuje aj moja bývalá šéfka, o ktorej som tu už písala... 😔
Bola naraz so mnou tehotná, spoločne sme prežívali tehu, tešili sme sa na mimi, ona mala o 2 mesiace skôr termín (február 2008) ako ja. Narodil sa jej synček, ale do mesiaca zomrel, ani ich nepustili z pôrodnice, nevieme, čo sa stalo, či sa narodil s nejakou vývojovou vadou, lebo celé tehu mala bezproblémové... 😢 Ja som vtedy bola mesiac pred pôrodom a keď som sa to dozvedela, preplakala som celú noc, hrozne mi to bolo ľúto 😢
Teraz som sa dozvedela, že sa jej pred 3 mesiacmi narodila zdravá dcérka 🙂

ani, pozerala som tvoj nový albumček 😉 som rada, že je miminko v poriadku 😉 poviem ti, že tiež by ma vystrašilo také krvácanie. Ja som mala pri Lucke len také špinenie, ale zľakla som sa, aby sa nezopakoval scenár z roku 2008, keď som mala spontánny potrat v 8 TT 😢 . (ale to sa zo mňa liala krv prúdom) Zakázala som mužíčkovi sex do konca 4. mesiaca a špinenie sa už neopakovalo...
pekne ti tie tehu týždne ubiehajú, onedlho budeš cítiť kopančeky, akurát nám písala jedna maminka zo spoločného termínu, ktorá je v 17 TT, že už to 1. krát pocítila 😉 Tak sa držkaj, dávaj si na seba pozor...

samama, tiež na vás myslím, čítam tu pravidelne, ako sa má Adamko, prajem veľa síl...

aninam
23. zář 2009

akejka, ja sex nemela od dovolene, lekari mi ho zakazali a jeste nepovolili, stale po poslednim krvaceni spinim, takze bych se stejne bala. Ted je prednejsi dite. Obcas to male uz citim, hlavne vecer a kdyz jsem v klidu, ale neni to jeste pravidelne. Pristi tyden se snad dovime pohlavi, chceme ho vedet jako u maleho, bylo to moc prijemny to teseni na nej ....

inneska
25. zář 2009

tak od dnešného dňa nebude s kým porovnávať...dnes sa erik dožíva veku, v ktorom nám paťko odišiel... 😔 78. deň..začína sa akoby nová etapa erikovo života...a vlastne aj pre mňa...lebo odteraz bude pre mňa všetko nové, čo som s paťkom nezažila...verím, že aj nadalej bude paťko erika, svojho mladšieho bračeka ochraňovať...

inneska
25. zář 2009

a určite stál pri erikovi aj za posledné 2 dni, ked sme boli na dalších kardio vyšetreniach a všetky sú v poriadku...srdiečko je v úplnom poriadku 😎 😎 tak sa moc teším 😵 😵 😵