Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miliharmi
autor
4. čer 2009

Zicon, myslím,že jsi první muž, co sem přišel. 😉

K tvé otázce jak se to dá přežít, víš především musím za sebe a věřím, že i za ostatní říct, že je to neskutečně těžké. Vždycky jsem si myslela, že to musí bolet přijít o dítě, ale nikdy jsem si nemyslela, že až tak. Takže když říkáš silné, ve skutečnosti to silné neznamená, že jdeme dál a jsme v pohodě. Aspoň za sebe musím říct, že ta bolest je pořád hrozná a je do konce života. Jít dál pomáhají ti, co nám zůstali, další děti, manžel, rodiče a ostatní blízcí, někdy zvlášť na začátku je to spíš pocit povinnosti vůči nim, ale postupně člověk dokáže začít znovu prožívat i radost z nich a s nimi. Mě osobně nejvíc pomáhá Bůh a víra v něj, ale to není u všech, to je u každého jiné.

miliharmi
autor
4. čer 2009

Inneska, právě je těžké odpustit, když nepřiznají chybu nebo aspoň se nesnaží vysvětlit, co je vedlo k takovému jednání. Každý může udělat chybu a pokud je to chyba úsudku, dá se to odpustit, ale ona to v našem a nejspíš i v Izky případě byla spíš neochota, podceňování a možná od některých i arogance a to se přiznává těžko.

petatesarova
4. čer 2009

Zicon-mám to jako Mili,přesně jak to napsala...
My měli loni první vánoce bez Ondráška,kvůli dcerám jsme alespon jim koupili dárky,ale třeba stromek jsme neměli...
Je to ohromná bolest,a mě vlastně taky pomáhá hlavně víra v Boha,víra v setkání se s mým chlapečkem Tam...
Jinak se žije dál těžce...moc těžce,od odchodu mýho chlapečka to je vlastně spíš přežívání....

inneska
4. čer 2009

posielam krásnu správu 🙂 od Dadky78

"Volám sa MARTINKO Malarik, narodil som sa dnes o 9:50 na Myjave, vážim 3350g a meriam 47cm, mama aj tato sú veľmi šťastní, že ma majú " 🙂

dadke mocinky gratulujem a prajem už len krásne a radosti plné dni s Martinkom 😵 😵 😵 😵 😵

jenna7082
4. čer 2009

jehooo 😵 😵 😵 😵

pripajam sa ku gratulacii 🙂

anta
4. čer 2009

Moc gratuluji, hurááááá, super 🙂

akejka
4. čer 2009

Ahojte, prišla som vás pozrieť, čo máte nové a vidím, že dadka dnes porodila 🙂 Gratulujem dadka, veľa zdravíčka vám obom 😉

inneska aj tebe sa to už blíži...vídam ťa v téme Antolská, už som ti písala...aj moju prvorodenú odrodil dr. Oravec, urobil mi urgentnú sekciu, kvôli úzkej panve a slabým ozvám malej, ja tohto lekára môžem len doporučiť, fakt je to veľký odborník...hlavne na komplikované pôrody. Budeš v dobrých rukách 😉

aninam gratulujem aj tebe k titulu. Ty si zvádla sa aj pripravovať na štátnice, aj učiť deti v škole, popritom všetkom...si skvelá ! A chceš učiť deti v ZŠ aj další školský rok? Aj tebe sa blíži tvoj veľký deň (dni), onedlho pôjdete na dovolenku...Tak sa držkaj, myslím na teba

pozdravujem aj ostatné maminky...

petatesarova
4. čer 2009

Dadke moc moc gratuluju a přeju s malým Martínkem jen krásné zážitky....
Blahopřejuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nikollette
4. čer 2009

Bože baby starsne vas obdivujem a aj chápem aký je to pocit zistit ze je vas anjelik milovany chory...
Dnes som to skoro zazila.. nastatie len skoro.. bol to omyl...
Boli sme na kontreole na Kramarioch kvoli chodokrvnosti, a vosli sme dnu a pytam sa lekarky ci mam maleho povyzliekat.. a ona ze nie, nechcem aby bol vyzleceny ked sa budem rozpravat.. že musim sa s vami porozúpravat posadte sa.... ja som tam skoro odpadla baby 😕 😕 ostala som vylakana a bleda ako stena... nieco si tam pysala este, zaludok sa mi scvrokl, skoror om fakt odpadla, uz som mala taku gucu v hrdle ze az, skoro osm sa tam rozrevala a este nam nic nepovedala.. ja som hned pomyslela na vseto najhorsie.. na tejavascript:addEmoticon('😅','vBody')ba dadka a na tvojho anjelika, a podobne ☹ takl tam stojime s priatelom asi minutu bledy ako steny... a ona ze dobre, sono zlcnika dopdalo dobre, mozte ist, ani netreba babtko vyzliect... a jak kukam na nu, ze ved ste sa s anmi chceli o niecom vaznom porozporavat.. a ona ze co, nie,ze muslea som si iba nieco napisat tak som chcela aby ste si zatial sadli a to je vše... asi to mala nejake pomylene.. potom sa na tom smiali zo sestrickou...ufff 😅
baby mne sa tam vtedy zrutil cely svet, ked som pocual tu vetu, ze úpodśadte sa chcem sa svami porozpravat.. mdloby pred ocami, vsetko najhorsie v myslim, guča v krku, slzy na krajicku, ja neviem proste...
nastatie sme sa len zle pochopili...
Boze baby ja vas tak obdivujem, ako ste toto vsetko a samozrejme aj omnoiho viac vydrzali a bojovali.. ja ybs om na to asi nemala silu ☹ 😢 😢 VELKY OBDIV!!!!!!

nikollette
4. čer 2009

Samozrejme chápem ze sa to s avmi neda ani zadeleka porovnat iba vravim, ze som na minutu zazila ten pocit, ked som myselal ze sa mi zo sekundy na sekundu zrutil celý svet ☹ nastatie iba mysela...

renatkazhor
4. čer 2009

Dadko, mooooooooooooooc blahopřeju!!!!

miliharmi
autor
4. čer 2009

Dadke i Martinkovi jen to nejlepší, hlavně ať jsou stále zdraví. 😀

nikollette
4. čer 2009

Jééééééééééééééééj to som si ani nevšimla... ja som ale teliatko...

Dadka gratulujeme aj s Chriskom 🙂 🙂 🙂 prejeme vela sil, zdravia, stasticka do vienka, aby bol Martinko zdravucky, krasnucky a silný chlapcek, ktory bude mamine robit vela, vela radosti..
Dufam ze napsis pribeh Dadka, co a ako bolo.. ako sa maly krpcek vypytal na svet.. Tesim sa s avmi skutocne, velmi ti to prajem!!!!!!!! posielame pusinky 😵 😵 😵

aviv
4. čer 2009

to co sem napíšu je trošku z jiného soudku, je to minulost, na kterou by se ale nemělo zapomínat. Moje máma se narodila v roce 1944 v Terezíně a málem nepřežila, celý život je díky tamějšímu pobytu velmi těžce fyzicky postižená, po návratu z KT se léčila ještě mnoho let, prodělala spoustu operací- ale žije a jsem tady já a teď i moje dcera.
Chci jen říct, že až teď jako máma jsem pochopila jakou bezmoc a bolest musela moje babička prožívat a proč o tom všem nechtěla za svůj život téměř mluvit. Že přišla téměř o všechny příbuzné šlo stranou.
Když pročítám příběhy tady a dívám se na fotky pláču, říkám si sobecky, že jsem to neměla otvírat, že bych neměla ani vědět, že něco takového se může stát, že děti by neměly umírat, že život by neměl být tak krutej a nespravedlivej, že děti za nic nemůžou .....
A přitom když mně bylo o nějakých 1O - 15 let míň, byla jsem úplně jiná a můj názor byl takový : " zemřelo dítě, bude další - v minulém století taky děti umíraly ... " Byla jsem kráva, jinak to nazvat neumím.
Já sama jsem hrozně zbabělá a říkám si, že pokud by se dceři něco stalo nepřežila bych to. Nedokázala bych zůstat naživu ani kvůlli manželovi asi ani kvůli rodičům ne. ikdyž to nikdo neví. Neměla bych zřejmě sílu bojovat ... Neměla bych proč žít. Ikdyž vidím, že to jde - gratuluju všem, které o děťátko přišli a žijí dál: ať už pro sourozence nebo pro něco jiného a moc jim přeji a doufám, že všechno zlé mají již do smrti vybráno.
Promiňte že toto všechno píšu, ale po přečtení příspěvků tady jsem plná emocí, které musím ventilovat.

janetina
4. čer 2009

daduska gratulujem k martinkovi mrnouskovi...nech ste stastni a hlavne zdraviiiiiii posielame pusinky

jjaninka
4. čer 2009

Dadko, veliká gratulace!!!!! At jste s Martínkem hlavně hodně zdraví a spolu s tatínkem moc a moc už jen štastni 🙂 🙂

kacenka24
4. čer 2009

Daduške a jej synčekovi Martinkovi prajem všetko, všetko len to najlepšie ... hlavne veľa zdravíčka. 🙂

miliharmi
autor
4. čer 2009

Aviv, děkujeme. 🙂

aninam
4. čer 2009

Dadko, nejkrasnejsi zprava v tento den!!!! Uzivejte se navzajem a do soudku pridavam hlavne zdravicko a stesticko!!! Ostatni prijde samo...

akejka: Jsem pripravena, nastoupit od srpna znovu do skolstvi a te same skoly. Ano jsou tam urcite problemy, ale kde nejsou..... Uz si myslim, ze jsme si s detmi na sebe zvykly....Dovolena je na ceste a uz se tesim, uz jen 21 dni a vyrazime.... Mezitim musim stihnout jeste uzavrit znamky, odpromovat a dalsi spoustu veci.... Kdyz se nevratime tri, tak se svet take nezbori! Alespon diky tomu nebudu mit tridnictvi ;)

aninam
4. čer 2009

Aviv, ja bych nemenila svuj zivot za nici jiny! Je muj a musim bojovat, stejne jako bojovala tvoje babicka.....

misa.cekatelka
4. čer 2009

Včera večer jsem narazila na toto téma,nedalo se už nedočíst vše do konce.Šla jsem spát až někdy k ránu a stále se mi honily hlavou smutné myšlenky.Koukala jsem na svou maličkou,jak vedle mě spinká.Ztratit ji,skončilo by pro mě vše.Všechny jste tu úžasné statečné ženy.Není slov ani útěchy,které vám napsat.Tu bolest už ponesete s sebou celý život a myslím,že větší bolesti na světě není.

Ale život utíká strašně rychle a jednou příjde ten den.Ten den si vyzvednete své andílky v jejich nebeské školce a zase je obejmete a pevně stisknete v náručí.Budete zase SPOLU.Ucítíte jejich blízkost a lásku.Ten den PŘÍJDE!!!

Držte se,myslím na vás a myšlenkami jsem s vámi!!!!Musíte pokračovat dál,kvůli sobě,svým rodinám......

andrea73
4. čer 2009

Jé je, už je to tady? Chodila jsem každej den nakukovat, jestli už holky něco nemají, myslím tím Dadku ci Innesku. Takže my také mocinky gratulujeme k narození malého Martínka, ať je celý život zdravý a ať ho provází při jeho cestě životem už jen štěstíčko 😵 a rodiče taky 😵 😵 😵

Ani Tobě také moc gratuluji ke státnicím, jsi šikulka 😵 😉

fiallinka
4. čer 2009

Gratuluju moc k miminku!

Izka: přesně to si už teď myslím i já - vždy jít k doktorovi do detailu připravená...nenechat se odbýt, radši být za hysterku...
dnes jsem byla ve Fakultní nemocnici prošetřit tu svoji srážlivost krve a samozřejmě mi řekl, že jsem si měla píchat injekce ...a příště budu muset...na druhou stranu řekl, že to může být i ještě dalším onemocněním, co mám, takže kdo ví...no budou mne hlídat..

Ale máš pravdu s tím otěhotněním, já ostatně otěhotnět teď ještě nechci, nejdřív na podzim - akorát to nechci pak už zas moc dlouho odkládat, protože u nás to bude běh na dlouhou trať a taky už mám 30, což sice není zas tak moc, ale když vím, že to otěhotnění zas může dlouho trvat, tak to nechci odkládat, jestli mne chápeš...

aninam
4. čer 2009

fialinka: Budes si pristi tehu pichat neco na srazlivost krve? Neboj, ma to pulka populace a ja taky, takze v "tom" nejsme jen my dve.........zjistila jsem to diky tomu, ze jsme sli s manzelem po tom, co se stalo na genetiku.

takyna
4. čer 2009

Dadko z celého srdiečka gratulujem a prajem všetko najlepšie a veľa,veľa, krásnych a šťastných dní 🙂 😵 🙂

fiallinka
4. čer 2009

aninam: no, budu muset - blbé na tom je, že my jsme tu genetiku měli prošetřenou už předtím, protože jsme byli na ivf a řekli nám, že je to ok, že nic píchat nemusím. Přitom mám vlastně ty mutace dvě - heterozygot pro Fakt. II a homozygot pro MTFHR (jestli to píšu dobře). No ale nemuselo to tím být, mohla to být prostě náhoda. Akorát že já mám ještě i další nemoc, kterou nevyléčím, a doktor zmínil, že to mohlo být i tím, tím mne docela vytočil, protože všichni mne ujišťovali, že ok. ALe ve víc jak polovině případů se na příčiny trombozy stejně nepřijde, tak si vlastně můžu myslet, co chci...jen vím, že příště se budu sakra moc bát. No to je jedno, nevzdám se.

aninam
5. čer 2009

fialinka: to je prirozene se po tomhle bat! Vlastne je prirozene se bat i normalne.... Nebudu psat "NEBOJ", budu psat "VER"!!! at je to v cokoliv.... Ja verim, ze letos otehotnim....

fiallinka
5. čer 2009

aninam: jo, to je myslím přesné, bát se budeme všechny, ale věřit musíme 🙂, no nebo spíš doufat 🙂

luciauk
5. čer 2009

ahojte všetci, vašu tému z času na čas navštívim, tak ako plno iných na iných stránkach, veď viete, niektoré sa poznáme...chcem vám len popriať vela šťastia, sily bojovať a tešiť sa zo života, niektoré máte v brušku alebo v náručí svoj nový ZÁZRAK, ktorým dieťatko bezpochyby je...viem to, mám tri detičky a silno si vážim svoje materstvo a rodinu...viem, čo je to byť matkou a bohužial aj žiť s pocitom, že mi chýba časť tela a duše...

dadka 78, gratulujem k zlatúšikovi 🙂

pre mňa bolo najťahšie nájsť spoločnú reč s manželom, stalo sa tak až rok po odchode nášho štuplíka /11.tt/a potom dni pred synovými narodeninami...mala som chuť upiecť dve torty, aj pre jeho dvojčiatko...

silno vás všetky objímam, o chvilu tu budú ďalšie krásne bábätká, držím palce aj snažilkám a posielam milion pusiniek anjelikom do nebíčka XXX

pi1nk
5. čer 2009

dadka78, gratuluji Ti moc k Martínkovi 🙂 - psala jsi mi den před nástupem do porodnice a broučka už máš u sebe 🙂 🙂 přeji Vám moc, moc zdravíčka a Martínkovi posílám obrovskou pusu 🙂 🙂 E.