Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

majula
9. črc 2009

Marfuska tak to mi je ľúto...chvála pánu bohu, že nebude mať žiadne následky...ja som malého zaočkovať dala ☹ a mám neskutočný strach teraz...prečo mi to do frasa pediatrička odporučila, keď to je také rizikové očkovanie???

kotenko
9. črc 2009

Inesska, drz sa....

dada78
9. črc 2009

innka, myslíme na Teba 😉

centik
9. črc 2009

Erik je uz na svete ma 56 cm a 5120 g 🙂

magimary
9. črc 2009

wow!!! 😵 😵 😵
čo je doma, to sa počíta 😅 😵
tešíme sa a prajeme mu krásny a nádherný život!!! a maminke skoré zotavenie po takom valibukovi!!! 😵

dada78
9. črc 2009

akurát mi prišla SMSka 🙂 🙂 🙂 inke aj tatinkovi blahoželám a prajem všetkým trom krásne spoločné chvíle, veľa zdravíčka a mliečka 🙂 😵

petruna
9. črc 2009

inneska : moc moc gratuluju k narozeni Erička. Teda ze ho ale je kus. 😵
Preju hlavne hodne zdravi a stesti cele vasi rodine !!!

anta
9. črc 2009

Teeeeda, to je kus chlapa!!! 😀 😀 😀 , krásná zpráva, děkujeme 😉 Posílám Eričkovi a jeho šťastným rodičům do vínku hodně zdravíčka, jen samé krásné věci a hodně síly po porodu takového velikána 🙂

barboreta
9. črc 2009

Inneska Gratulujeme 🙂krásne mieri 😵 prajeme hlavne veľa zdravíčka 😉

majsan
9. črc 2009

inezka som velmi stastna a prajem vam obom vela vela zdravicka. 🙂 🙂 🙂

jakoubka
9. črc 2009

Inneska-moooooooooooooooooc gratuluji 🙂 Hoooooooooodně zdravíčka 🙂 🙂 🙂 😉
A míry,no teda,je to chlapisko 😀 🙂 😉

petras
9. črc 2009

Ineska - velká gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andrea73
9. črc 2009

Ineska také ode mě velká gratulace, chodila jsem načumovat každý den 🙂 , Eriček je teda kus, tý brďo to jsi se chuděrko asi zapotila, ale zato máš teď ten nejkrásnější dáreček v podobě Erička, kterému také přejeme do vínku jen štěstí a samozřejmě hoooodně zdravíčka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marfuuuska
9. črc 2009

Ines taky se připojuji ke gratulacím Eričkovi i tobě hlavně hodně zdravíčka 😵

lena13
9. črc 2009

Inneska moooc gratuluji 😵 😵 😵 😵 😵

jaa
9. črc 2009

ineska.Moooc a moooc gratuluji k narození toho největšího štěstíčka,které máš při sobě....A,maličkému jen a jen hooodně moc zdravíčka. 🙂 🙂 🙂

majula
9. črc 2009

Inneska, tak isto gratulujem a z celého srdca Vám prajem všetko šťastie sveta 😵 😵 😵

daddda
9. črc 2009

Inneska,gratulujem 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

janetina
9. črc 2009

jeeeeej ineska gratulujem k Erickovi....uzivajte si seba...nadhera

smejka
10. črc 2009

ahojte...viem ze nie kazda ste veriaca...ale dnesne zamyslenie mozno mnohe povzbudi...
Meditácia na text - Genezis 46, 1 - 7. 28 - 30

Izrael sa vydal na cestu so všetkým, čo mal, a keď došiel do Bersaby, priniesol obetu Bohu svojho otca Izáka. Tu povedal Boh Izraelovi v nočnom videní: „Jakub, Jakub!“ On odpovedal: „Tu som!“ A on hovoril: „Ja som Boh, Boh tvojho otca. Neboj sa zostúpiť do Egypta, lebo tam z teba urobím veľký národ. Ja sám pôjdem s tebou do Egypta a ja sám ťa aj vyvediem odtiaľ a Jozef ti vlastnou rukou zatlačí oči.“ Potom sa Jakub pobral z Bersaby. A Izraelovi synovia vyložili svojho otca Jakuba aj svoje deti a ženy na vozy, ktoré poslal faraón, aby ho odviezli. Vzali so sebou aj svoje stáda a všetko, čo nadobudli v krajine Kanaán, a tak prišli do Egypta - Jakub a všetko jeho potomstvo s ním: so svojimi synmi a vnukmi, so svojimi dcérami a vnučkami: so všetkým svojím potomstvom prišiel do Egypta.
On však poslal Júdu pred sebou k Jozefovi, aby oznámil jeho príchod do Gesenu. Keď prišli do Gesenu, Jozef dal zapriahnuť do svojho voza a šiel do Gesenu naproti svojmu otcovi. Keď ho uvidel, padol mu okolo hrdla a dlho plakal v jeho objatí. Tu Izrael povedal Jozefovi: „Teraz už môžem zomrieť, keď som videl tvoju tvár a že ešte žiješ!“

Meditácia

Ktorá rodina neprežila stratu dieťaťa či už smrťou alebo citovým odcudzením? Aj Jakub sa opätovne stretol so svojím synom Jozefom po rokoch bolesti v srdci, keď bol presvedčený, že jeho syna roztrhala divá zver. Neprešiel bezpochyby ani deň, aby nemyslel na svojho strateného syna. Predstav si bolesť, akú v sebe Jakub nosil každý deň. Z tohto pohľadu je jeho príbeh príbehom mnohých z nás. Má aj zakončenie, aké dúfame, že zažijeme aj my.

Ak patríte medzi tých, ktorí stratili dieťa smrťou, vedzte, že Boha máte pri sebe veľmi blízko. Aj počas vašich najťažších chvíľ zármutku a bolesti je váš nebeský Otec pri vás. Možno pri vás len v tichosti zotrváva. Možno vás drží vo svojom náručí. Alebo vás možno povzbudzuje a upokojuje prostredníctvom iného človeka. Ale je pri vás. Vie o vašej bolesti bez ohľadu na to, koľko rokov už odvtedy prešlo, a je pripravený poskytnúť vám pomoc a útechu.

Ak prežívate stratu dieťaťa citovým o dstupom, rozdelením či iným druhom pokazených vzťahov, nikdy sa nevzdávajte. Neustále sa za svoje dieťa modlite. Nech už je stupeň odcudzenia či odstupu akýkoľvek, dôverujte, že váš Otec koná v oboch vašich srdciach. Asi neviete, ako sa to stane, ale Boh vás chce naozaj priviesť "dolu do Egypta", aby ste sa mohli znova stretnúť. A tak sa vytrvalo modlite, dúfajte a hľadajte príležitosti na opätovné stretnutie.

Nie je podstatné, v akej situácii sa nachádzaš, no vždy ver, že Boh je s tebou. Nezabúdaj, že aj on "stratil" svojho jediného Syna smrťou, a tým sme spasení. Predstav si, čo ho to muselo stáť - vidieť svojho milovaného Syna zosmiešneného, zbitého, opusteného priateľmi a napokon ukrižovaného. Dobre vie, čo znamená žialiť, a tak mu dovoľ, aby ti pomohol. Uver, že je tu vzkriesenie, keď sa nám zotrú všetky slzy z očí a každá rodina sa spolu stretne. Kiežby nás Pán všetkých v sebe zjednotil!

Otče, predkladáme ti každé ,stratené‘ dieťa a každého užialeného rodiča. Či už sme rozdelení smrťou alebo z iného dôvodu, prosíme o tvoj pokoj. Priveď každé dieťa do bezpečia neba a daj mu stretnúť sa s tými, ktorí po stretnutí s ním dychtivo túžia.

Žalm 37, 3 - 4. 18 - 19. 27 - 28. 39 - 40; Matúš 10, 16 - 23

---------------------------------------------------------------
web site: www.cssr.sk/slovo
email: slovo@smn.sk

miliharmi
autor
10. črc 2009

Smejka, děkuji, to slovo mi mluví ze srdce i ta modlitba na konci. Na Boha se nezlobím, naopak si myslím, že bez Něj bych to nezvládla, píšu schválně bez Boha ne bez víry, ve víře člověk kolikrát kolísá, Bůh je ten, kdo mě zvedá zpět k sobě.

petatesarova
10. črc 2009

Innes-moc a moc gratuluji a přeji mnoho radosti s malým Eričkem 🙂 🙂 😉

janim
10. črc 2009

Inneska moc gratuluji.. To je teda kus chlapa 😀

m1rti
10. črc 2009

Centik: jsem z jiné diskuze, omlouvám se, že vám sem lezu ... moc na Innesku myslím, snad se tady brzo dočtu, že už je šťastná mamka !!!!

m1rti
10. črc 2009

Ježiš teď dočítám ... teda Inneska má kus chlapa ... moc ji pozdravujte, ... holku statečnou !!!!

jjaninka
11. črc 2009

Ineska : tak dneska nakukuju a vidím,že máte už chlapečka na světě!!A pořádného chlapáka,uff! Přeji moc a moc zdravíčka a lásky!!! Eričkovi posílám velkou pusinku a vám oběma velké pohlazení

sklenicka24
11. črc 2009

Ines: já se také připojuji k velké gratulaci. To je tedy chlapák. Ať Vám dělá samou radost a nosí jen a jen štěstí.

oxan
11. črc 2009

inezka konecne uz som sa nevedela dockat tej super spravy gratuluuujem a malemu posielam cmuk 🙂

izka
11. črc 2009

smejka, nádherné slová. je v nich veľa sily, ktorú tak potrebujeme. ďakujem.

inneska , stále som na teba myslela a som rada, že už máš svojho erička. gratulujem. je to malý rekordman. úžasné miery. moja ema nemala v pol roku 5kg 😉 to už máš veľkého chlapíka. dúfam , že ste obaja v poriadku. a ako si zvládla pôrod ? 😉

izka
11. črc 2009

maova, zlatko, ak čítaš, chcela som ti napísať, že ťa veľmi obdivujem, aká si statočná. tvoj matyášek bol veľký bojovníček, ale bohužial choroba bola silnejšia. chrobáčik krásny.

určite máš právo byť smutná a plakať a nič nerobiť, veď je to ešte tak čerstvé. však to, čo si si prežila a nie prvý raz, je to najťažšie, čo môže žena prežiť. z celého srdca ti želám, aby sa ti podarilo donosiť bábetko.
tiež si myslím, že by ťa mali viac sledovať a neskúsiš zmeniť lekára?
ja keď som čakala emu, natrafila som na stránku virtuálnej porodnice a radí tam lekár od apolináre. zdal sa mi veľmi dobrý. skúsim pohľadať tú stránku a dám ti link.
máš šťastie, že tvoj priateľ je pre teba veľká opora. určite to spolu zvládnete a boh vám dopraje byť rodičmi zdravého dieťatka.