Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gogoska123
5. lis 2010

@gabtcha Pro Karlíčka do obláčků spoustu lásky a Tobě velké objetí na dálku!

gabtcha
8. lis 2010

@miliharmi
@gogoska123
Dekuju moc za vzpominku!! S Karlikem slavime toho vice, tento svatek civilni, pak na vsechny svate, bo je svaty🙂 a jeste i 3.cervna, bo jsem ho pokrtili na Karla Lwangu🙂 toz aspon mame vice prilezitosti Karlika oslavit;)
Diky moc, jste hodne, ze jste si vzpomely!

leopolda
15. lis 2010

Ahoj holky-tak včera to byly ,už 2 roky co odešla do nedbíčka naše Jeanettka.
Stejně mi to stále připadá,jako zlý sen.Nějak nechápu,že jsem to vůbec přežila.

misinn
15. lis 2010

@leopolda ja si hovorim presne to iste.. tiez mi to pride ako zly sen ale s odstupom casu presla ta najvacsia bolest a dnes sa na vsetko pozeram uplne inak.
ja si stale hovorim kolke mamicky nemali tu sancu byt so svojim dietatkom ani par dni...nepozeram sa na to tak ze kolke mamicky maju svoje babatka..lebo keby som sa na to tak pozerala nikdy by ma to nepreslo..
dnes sa uz viem aj usmievat ked na maleho myslim, a spominam v dobrom, nie v zlom. nelutujem nic co sa stalo som rada ze som s nim mohla byt.
ja som presvedcena ze to ze tu bol medzi nami malo velmi velky vyznam. niektore deticky maju urcene to, ze budu medzi nami velmi kratko ale v nasich srdciach ostanu navzdy a kym budu v nasich srdciach dovtedy budu zit.

lussy23
15. lis 2010

@leopolda - smutné. Také male dievčako... Posielm jej pozdrav do nebíčka.

leopolda
15. lis 2010

@misinn ano,máš pravdu,taky to tak cítím.Naše dcera zemřela na nezjištěnou srdeční vadu.|Jako osobní beru,že jsem se několikrát účastnila mise,kde se vyšetřovali děti a posílali do Motola.
A co se přihodilo Timkovi?

bronia13
16. lis 2010

@misinn wow, to je dobre ze na to takto pozeras, ja na to pozeram ze preco ja? preco sa to nam stalo, pre mna toje uz 3 roky a stale je mi smutno za Emmuskou ze preco sa to stalo, a hlavne ako tento vikend, som tu na trejningu od domu 500 km na 6 tyzdnov a prisiel za mnou Roman s detickami a bolo mi luto ze tu Emmuska nie je s nami ze ako by bolo veselo... a pride mi luto tak sa dorevem.... viem ze by som mala mysliet pozitivne ale opak je pravdov.... hm..... Emmuska mi stale chyba, pozeram jej fotky, 3 mini videa co sme natocili s fotakom a je mi smutno za nou tak jej zapalim sviecocku.

oh, nase obrucky su trosku ine, ja mam v strede kamen, mala som ruzovy kamen ale mi vypadol tak som si teraz dala kamen v mesiaci ktorom bola Emmuska narodena, myslim ze sa to vola topaz neviem presne, je tmavo modry... tak ju mam stale pri sebe.... no nic nejak som sa rozpisala ....

misinn
16. lis 2010
misinn
16. lis 2010

@bronia13 tak ja to tak neberiem, kolke mamicky ani nemozu otehotniet a nikdy nebudu mat vlastne babatko.. ja tu sancu aspon mam. teda dufam lebo clovek nikdy nevie... 😒
no ale proste je to o tom ako sa na to clovek pozera. samozrejme ze mi pride smutno ked stretnem v meste mamicky co so mnou lezali v porodnici a kocikaju babatka.. ale zas obe co so mnou rodili dopadli tak ze maju deti a staraju sa o ne same lebo ich partneri ich nechali. to by som teda tiez nechcela.
neviem co mame v osude to nezmenime, musime to prijat ak sa chceme pohnut dalej,.

misinn
16. lis 2010

este som chcela len tolko povedat, ze neviem preco ale citim ze moj syncek je stastny. moze to zniet hlupo ale naozaj to citim ze je stastny tam kde je. sem tam sa mi s nim aj sniva a vzdy ked sa zobudim mam dobry pocit z toho sna uplne som taka spokojna.

lussy23
16. lis 2010

Ahojte. Písala i jedna mamička, ktorej lekári povedali, že jej nanarodené dieť aneprežije, ale prežilo. Nemáte jej nick?

lucenek
16. lis 2010

@lussy23 je to hansed

bronia13
17. lis 2010

@misinn ako ja to nekritizujem len ta obdivujem to je vsetko, chcela by som byt tak pozitivna ale nie som, som rada ze mame teraz 2 male deticky co mi robia radost ale Emmuska mi stale chyba 😔

dada78
18. lis 2010

@misinn mne sa minule prisnil sen s Romankom a tiež bol šťastný a zaujímavé v tom sne bolo, že Maťko bol ako väčší chlapec a Romanko ako polročné bábo, bol to krásny sen 😵
@bronia13 vždy nám budú chýbať, ale @misinn má pravdu, nič zmeniť už nemôžeme, ono to všetko je vopred naplánované, aj keď nie pre nás pochopiteľné a bolestivé dožitovne. Hlavne jeseň je také melancholické obdobie, nielen kôli pamiatke zosnulých, celkovo. Ostáva nám len veriť, že tým naším anjelikom je už len a len dobre a sedia nám na tom pleci 😉 pamätáš to mám od Teba a na to stále myslím. 😉

bronia13
19. lis 2010

@dada78 no to mas pravdu, Emmiuske je urcite lepsie tam ale aj tak mi chyba. Teraz som an 6 tyzdnov na trejning na novu pracu (tu nemame matersku) tak som si v skole vcera aj poplakala, nastastie to nik nevidel..... velmi mi chyba a casto na nu myslim ......

aninam
20. lis 2010

Pred dvemi lety jsem jiz byla po klistyru a vse nasvedcovalo tomu, ze uz brzycko budeme rodina, manzela jsem mela uz vice jak 2 hodiny u sebe.... Dnes bych mela peci dort se dvema svickama.....Proc to tak neni? Je otazkou v me hlave a srdci. Nejvetsi kompenzaci je vsak Luky, ktery krasne spinka v postylce a jeho starsi braska lezi v te studene zemi....

miliharmi
autor
20. lis 2010

@aninam Člověk se neubrání při těch výročích nevzpomínat na to, co bylo, i když tak musí znovu prožívat tu bolest. Já si kolikrát říkám, nech toho, nevybavuj si, co bylo tenhle den v té době, co se dělo hrozného, jenže někdy si nedokážu poručit a stejně si zase vybavuji. 20.11. jsme byly s Milenkou znovu u našeho dr., že se ty záchvaty opakují a že jí hrozně bolí hlava, na což on mi řekl, že to můžu těžko u dvouletého dítěte poznat. Byl vedle jako jedle, poznala jsem to velmi dobře, chudinka malinká, tak strašně jí to muselo bolet, až z toho zvracela. ☹

bronia13
21. lis 2010

@aninam poznam to ale ja peciem Emmuske kazdy rok tortu a potom jej pustime balonik do nebicka, posepkame tam odkaz ze ked to dostane moze si to vypocut

lussy23
21. lis 2010

@miliharmi ☹ Chúdatko. Posielam jej pozdrav do nebíčka a Toníkovi prajem všetko naj k trom rokom. Hlavne veľa zdravíčka.

gogoska123
22. lis 2010

@aninam Na Honzulku moc myslím, vím, že měl včera druhé narozeniny....Je mi z toho všechno tak nějak smutno, asi to bude i tím sychravým počasím a blížcími se Vánocemi, které opět budou bez těch naši broučků....

siwama
22. lis 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, po tom, co sem psala má DRAHÁ snacha.
Taky mi syn strašně moc chybí, není dne, abych si na něj nevzpoměla. Pořád, ikdyž už je to 3/4 roku nechápu proč??? Proč ho vlastní dcerka nedonutila žít ( záměrně nepíši jména).
Nikdy, nikdy v životě to nepochopím, vždyť ji tak strašně miloval........
Nějak to neštěstí v letošním roce na nás spadlo. Nejprve začal mladší syn, přišel hned po Novém roce s ortézou na noze, a že přišel i o práci. Byl u nás. Když se noha zhojila, vezla jsem ho na poslední chvíli se slepákem. No a po zhojení slepáku se to stalo s nejstarším synem ( největší bolest v mém životě). Do půl roku zemřel manželovi dědeček, babička si ošklivě zlomila ruku a před 3 týdny si mladší syn rozdrtil stehenní kost. Má v noze 13 šroubů a léčení tak na půl roku. no není toho sakra trošku moc???
Jediné sluníčko, které nás potkalo je narození mého milovaného vnoučínka, kterému můžu dát tu pravou babičkovskou lásku, kterou jsem vnučce dát nemohla a ani nemůžu.
A taky jsem našla krásnou a dobře placenou práci, 1.12. nastupuji, věřím, že syn nad náma drží ochranou ruku a už bude líp. ikdyž na něj nikdy nezapomeneme. Má udělaný hrob tady a tak chodíme rozsvěcet svíčičky. už jsem tam vyrobila i adventní věneček, tak v neděli ho tam doneseme. nejmladší dcerka slaví ve čtvrtek 4té narozeniny, tak tam půjdeme taky, když jí strýček už Bohužel nemůže popřát.

siwama
22. lis 2010

tak pár fotek.
Nejmladší dcerka na vánočním focení
s dcerkou a vnoučkem
s vnoučkem

mat31
22. lis 2010

Dobrý den, četla jsem Váš příběh a pomalu rozmýšlela,jestli ho mám vůbec dočítat. Bylo mě u toho tak střašně smutno a úzko, jako bych tam byla s Vámi a jakoby umíralo moje dítě. Vím jaké je, když dítě pláče v nemocnici a nemůžete je utěšit. Mám 2,5 letou holčičku, která má genetickou vadu. Bez léků by žila asi jen měsíc, pak by zemřela na rozvrat vnitřního prostředí. K tomu se nabalují i další problémy... Jen jsem tím chtěla říct, že vím, jak je to s malým človíčkem v nemocnici na hadičkách a jak je zoufalé, když vás k němu personál nechce pustit.
Chci tím jen říct, že jste mě určitě pomohla dívat se na náš problém z jiné strany a radovat se z toho, co nám život dává .Mohlo by být klidně i hůř.
Taky jsem si často kladla otázku, proč zrovny my, jaký záměr měl s námi Bůh. Jak nás to má vlastně obohatit. Ptám se často, ale vím, že to nikam nevede.
Až čas vše zahojí....

miliharmi
autor
23. lis 2010

@mat31 Váš příspěvek je nejspíš určen pro mě. Moc bych přála Vaší holčičce, aby se její stav zlepšoval a je mi jasné, že musíte znát, jaké to je mít hospitalizované dítě. Nechci házet všechny zdravotníky do jednoho pytle, už jsem několikrát slyšela o mnohem lepším přístupu než byl ten, co jsme zažili my, ale bohužel stále to v mnoha nemocnicích není dobré, stále ještě někteří zdravotníci nejspíš z nepochopení, neznalosti nebo lhostejnosti způsobují dětem další utrpení navíc, jakoby nestačilo to fyzické, ještě musí dětičky trpět psychicky tím, že se cítí opuštěné a zrazené nejbližší osobou a ta přitom by tolik chtěla být s nimi a aspoň svou přítomností a láskou jim ulehčit, místo toho se musí dohadovat s nechápavými zdravotníky a sama je pak o to víc psychicky vyčerpaná, jakoby nestačilo, že má těžce nemocné nebo umírající dítě. Dnes už pro mě nezbývá než se snažit odpustit, že nám tím ublížili a snad jsem už odpustila, ale přála bych si, aby se tento přístup změnil, aby děti žádné děti ani ty na jipkách a ARO nemusely být bez maminek nebo jiných blízkých osob.

zelmirka1
23. lis 2010

ja som si myslela ze dnes uz je uplne bezne ze moze mamina ostat s dietatom v nemocnici, je to uplne nepochopitelne, ved male dietatko je naviazane na maminu, je to pre neho istota a pokial ma zvladnut pobyt v nemocnici, vysetrenia a spustu trapenia tak prave mamina mu dokaze pomoct svojou pritomnostou a laskou,
moja mamina si spomenula ze kedysi takto museli operovat brata ked mal 4-5 rokov, zobrali jej ho, nemohla vobec k nemu, po operacii bol priviazany aby si rucickami nechytal operovane miesto /zial chulostive pipika/, ked pre neho po par dnoch prisli, stal v kute, nekomunikoval s nikym a nereagoval ani na maminu, doma trvalo niekolko tyzdnov kym sa zacal spravat normalne, pride mi to fakt strasne a verila som dnes je to uz ine ale ked vas obcas citam je mi z toho smutno. Asi musime my maminy sa nedat za ziadnych okolnosti odbit aj ked je to tazke.

mat31
23. lis 2010

@miliharmi Ano, příspěvek byl určen Vám.Jen se to pak octlo někde jinde. Jestli si správně pamatuju, psala jste, že nakonec byla Milenka v pražské Motole. Toto pracoviště musím já za nás obě pochválit. Byly jsme teda na chirurgii, je to týden nazpět.Nakonec mě bylo umožněno být s malou i na JIP, takže jsem tam spala s ní. Na takovém rozkládacím křesílku, ale to mě nevadilo.Neumím si představit, jak by noc probíhala. Stačilo, když jsem šla na oběd a křičela po celou dobu, než jsem přišla . A nemyslím, že jsou děti rozmazlené a tudíž bez maminky pláčou. Já se dětem nedivím, mě stačilo když jsem ležela v nemocnici delší dobu jako těhotná a vždycky mě tam přepadaly děsné deprese.Když jsem u ní byla, tak se chovala klidně, nemusela být ani přivázaná, aby si nevytahovala kanylky a jiné další hadičky. Vzorně ležela 4 dny a ani se neposadila, protože jsem jí to řekla já. Kdybych tam nebyla, byla by stoprocentně přiváznaná, protože by nespolupracovala
. I přístup veškerého personálu byl slušný a vstřícný. Konečně jsem měla jednou pocit, že jsou tam oni pro nás a ne my pro ně. Tak to funguje v okresních našich nemocnicích, ale ba i v Dětské nemocnici v Brně.
Děkuji za přání pro naši malou, ale na lécích bude doživotně, ale to snad není taková tragedie. Jsou jiné problémy spojené s její chorobou, které se mě nechtějí veřejně moc pitvat.
Asi píšu chaoticky, ale jaksi se mě nedaří srovnat si myšlenky.

kiko2807
26. lis 2010

Tak som tu znovu po nejakom case. Dnes som volala na sud koli nasmu pripadu. Ako si spominate poniektore volala som tam pred mesiacom a SLUBILI MI ,ze do konca novembra s tym nieco urobia. Dnes som tam volala ....a nic s tym neurobili. Nic sa nepohlo dalej.Stoji to tam kde aj predtym. Sudcova sekretarka vravela, ze vraj urgovali bratislavu koli spisu ,ze aby vratili ten spis aj ked neni vypracovany, ze sudca najde ineho znalca. Ale bratislavsky urad to vraj ignoruje.
Ja neviem co si o tom mam mysliet !!! Mam z toho zly pocit. Co ak sa niekto postaral o to aby ten spis zmizol ? Oni tam vlastne poslali cely original spis !! Sudcova sekretarka vravela ,ze ak by sa to stalo tak by sa museli robit vsetky vypovede od zaciatku a vraj na policii su nejake papiere. Ak by to malo zacat vsetko od zaciatku tak ja sa z toho nervovo zrutim . Neviem si to preedstavit.
Dnes som sa odhodlala a napisala som na lamparen do markizy,ci by to nemohli nejako prevetrat, lebo vsetci to maju na salame a nik sa o to nezaujima.

lucenek
27. lis 2010

@kiko2807 já si pamatuju
jako tohle je drsné, jako dala bych stížnost k nejvyššímu státnímu zastupitelství, neexistuje ztráta spisu..jejich problém, jejich bordel, jejich linkavost, bych je tam všechny lemply vyliskala 😠 😠 😠 😠

kiko2807
27. lis 2010

@lucenek ale kam tu staznost podat ked na ministerstve mi povedali , ze ja s tym nic neurobim ?? Ze len sudca moze podat ziadost na ministerstvo proti bratislavskym znalcom. Sudcova sekretarka vravi ze to urguju ale nemaju odpoved. Budu uz 2 roky od kedy je tam ten spis, cize nechapem naco cakaju ?? Ja som im to vravela uz davno ale nejako nepocuvaju

lucenek
27. lis 2010

@kiko2807 tady v čr to funguje jinak nejvyšší státní zastupitelství má pod sebou všechny soudy, tam lze uplatňovat námitky a stížnosti na linkavost