Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

zuzana76
14. pro 2008

Inneska, ja som tvoj pribeh citala este predtym, nez si napisala sem. Velmi som plakala a prve co som dokazala urobit, bolo objat mojho synceka, ktory sa tiez vola Patrik. Zelam ti vela sil, stastia, zdravia pre teba a tvoje babetko, ktore cakas a tvoju rodinu a vela lasky. Nech ta tvoj syncek, ci dcerka urobia stastnou. Nech vas uz vsetko zle obchadza, modlim sa za vas. Casto na Patka myslim, tak ako aj na Milusku aj na neho budem spominat v modlitbach.

inneska
14. pro 2008

zuzka, dakujem za tvoje slová, vždy aspoň trochu potešia pri srdci...i ked by som bola radšej, keby som ich počúvať nemusela, ale stalo sa...ideme dalej, nič iné nám neostáva, ale novú nádej a silu nám dáva ten malý drobček, ktorý mi rastie pod srdcom...žijeme iba pre neho...
dávaj si na svojho synčeka pozor, užívajte si všetky spoločné chvíle a nech ti robí samú radosť... 😉

sue
14. pro 2008

Inneska, hoci sa nepoznáme... z celého srdca prajem, aby vaše druhé dieťatko bolo šťastné, zdravé a spokojne prežilo dllllhý život...musí - veď má svojho bračeka anjelika 😔 držím palčeky.

zuzana76
14. pro 2008

Innes, Patko bol nadherne dietatko a ty si velmi silna zena. Ja som prve babetko potratila, termin porodu som mala 2.5., tiez nan casto spominam, ale teraz mam mojho synceka a mam pre koho zit. Tvoje druhe dietatko ta istotne urobi velmi stastnou, ale na Patka nikdy nezabudnes, stale bude v tvojom srdci.

inneska
14. pro 2008

dakujem sue...dúfam, že sa tvoje slová splnia a verím, že Paťko na nás z nebíčka dáva pozor a bude opatrovať svojho bračeka alebo sestričku....

centik
15. pro 2008

Mili odpoviem ti uz v tejto teme 🙂 niesi stara, a clovek nikdy nevie ake ma s nami Boh plany, takze co ty vies, mozno este raz budes mat vytuzene dievcatko, ja by som ti to velmi priala 🙂 Velmi myslim na Milenku a kazdy vecer sa zanu modlim a ani neviem preco sa ma tvoj pribeh tak velmi dotkol, staci si mi precitat si hocijaky odstavec z tvojho pribehu a uz placem. Milenka musi byt krasny anjelik v nebi, ta fotka s tymi dvomi jablckami ma uplne dostala..

tomickoval
15. pro 2008

Mili, právě jsem ti taky chtěla říct že vypadáš dobře. A vůbec né na to že by si měla 20letého kluka 😲

helisek84
15. pro 2008

Ahoj kočky, musíme se všechny moc držet zvlášť teď, o Vánocích...
Manžela mám pořád moc v práci a hodně na mě dolehlo teď o víkendu vědomí, že nemám svoje dvě princezny u sebe, jak by vypadaly, co už by uměly...možná už by pásly koníky...

Posílám moc sil všem dobrým dušičkám z této diskuze, všem s tímto osudem...

katrin21
15. pro 2008

mili...
vytuzene dievcatko( predpokladam) popri vsetkých chlapcoch, taka mala princeznicka..... strasne.... drzim palce v dalsom zivote a prajem vela sily.... je to strasne nespravodlive....

miliharmi
autor
15. pro 2008

Holky děkuji za povzbuzení, bohužel nejde jen o věk, při třech posledních těhotenstvích jsem měla těhu cukrovku s inzulinem a taky nevím, jestli bych na to ještě měla dost energie, i nyní s Tomíkem mi občas už dost chybí.

markytkaaa
15. pro 2008

inneska: je mi moc líto tvého chlapečka ... taky jsem mámou Patrika ... taky narozeného 21. května ... držíme ti moc pěsti, tvůj Paťulka je v nebíčku jistě moc šťastný za tebe a za svou sestřičku nebo bratříčka! Až bude tvoje děťátko větší určitě mu o starším bráškovi vyprávěj ... nikdy to nemůže přebolet, nikdy nezapomeneš ... tvůj andílek budeš pořád s tebou 😵

inneska
15. pro 2008

markytka...aká náhoda...neboli by krajšie, keby sme sa stretli v lepšej téme? máš preavdu, nikdy na svojho anjelika nezabudnem a Paťkovým súrodencom budem o ňom určite rozprávať, aby vedeli, že akého mali krásneho bračeka..bude navždy súčasťou našej rodiny...

kalu
18. pro 2008

Ahoj Mili, Tvůj a Milenky příběh znám již déle, a musím ti napsat,že od doby, co jsem jej četla, tak není den, abych si na tvou Milenku ani jednou nevzpomněla. Stále vidím její fotku před sebou. Byla to opravdu nádherná holčička a vím,že dnes jsou tomu přesně 2 roky, co Ti navždy odešla. Chtěla bych Ti napsat, že jsi moc silná a statečná žena a že na Vás s Milenkou myslím a dnes si za Milenku zapálíme svíčku-já vím, že jsem ji neznala,ale mám pocit,jakoby ano.
Já mám doma stejně starou holčičku a kdyby se s ní (nedej Bože) něco stalo,tak vím,že je to můj konec.Už bych nechtěla žít. Já mám totiž jen ji. Ty máš ale naštěstí ještě čtyři krásné děti a musíš být silná a milující maminka pro ně a já Ti přeji, abys s nima zažila už jen samé krásné a příjemné věci .

miliharmi
autor
18. pro 2008

Kalu, děkuji moc 🙂

magimary
18. pro 2008

mili, som s vami..., myslím na Teba, na Milenku, na chlapcov--na vás...

miliharmi
autor
18. pro 2008

Tak dnes je to dva roky. V tento den ji snad už bylo dobře, její srdíčko dotlouklo hned, jak ji odpojili z přístrojů. Možná to byl nejšťastnější den jejího života, protože spatřila Boha a porozuměla tomu, čemu já tady stále nerozumím nebo to poznávám jen klopýtavě a jen z malé části.

Pane Bože, děkuji ti za všechno, cos mi od té doby až dodnes ukázal, že skrze to trápení jsem směla nahlédnout smysl utrpení, velikost lásky a její propojení s bolestí, děkuji za naději, kterou v tobě máme, já a Milenka, věřím na setkání, v tento den už nechci myslet na ty bolestné a kruté dny umírání, chci myslet na setkání, dáš-li mi dost dlouhý věk, abych tu mohla být tak dlouho, dokud mě tady bude potřeba, budu vděčná, ale stejně se těším, až přijde můj čas a i já se zbavím pout tohoto těla a otevřou se moje duchovní oči, pak také spatřím tebe a v náruči sevřu svojí holčičku, věřím, že pak už budou i všechna má proč zbytečná.
Děkuji za to, že mohu cítit lásku, i když ta láska nyní bolí, chci ji střežit a nevzdám se jí.

Milenko, holčinko moje, bolí mě, že jsi odešla, ale to nevadí. Dnes je zvláštní den, cítím tě blízko, jako bych tě chovala v náruči, miluji tě.
Přimlouvej se u Pána za nás, ať dojdeme tam, kde jsi teď ty a nic nás nesvede z této cesty. Možná proto jsi musela odejít, abys se mocně přimlouvala za nás a my došli k Bohu.

mirka414
18. pro 2008

miliharmi je mi hrozne smutno stoho ze nemas svoju malinku pri sebe ☹ ☹ ☹ spomeniem si na nu v modlidbach,stale pocujem jej slova,ked hovorila dobre,dobre...vzdy si na to spomeniem,ked to poviem moja dcerka...vela sil prajem napisala si to krasne urcite s najhlbsej hlbky srdca.je mi luto si statocna mamina,tvoji najblizsi su stastny ludia.

centik
18. pro 2008

Milenka tiez na Teba myslim v toto velmi smutne vyrocie, aj ked verim ze si vesely anijelik 😔
Mili prajem vela duchovnej sily celej rodine

kika050
19. pro 2008

Mili aj ja od kedy som o Vás čítala na Vás každý deň myslím ☹ neviem prečo malé deťi musia takto trpiet 😒
Ale dnes som si prečítala tvoj príspevok a musím ti Mili povedať že si úžasná žena ktorá toto všetko zvládla a zvláda.Neviem dnes ma tvoj príspevok čo si napísala tak trošku ukľudnil už sa nehnevám na Boha že toto dopustil neviem taký pokoj si dala tomu neviem to vysvetli´t.
A možno to bude blbo znieť ale závidím ťi že sa tešíš na smrť (keď to raz príde)ja sa jéj bojím ale na ťeba už niekdo čaká 😉 😉 Tvoj Anjelík Milenka´.
želám Vám čo najkrajšie Vianoce a veľa síl a hlavne zdravia...

kijonkova.k
20. pro 2008

Mili,nikdy jsem neměla odvahu přečíst si Tvůj smutný příběh.Dnes jsem to udělala a pláču tady jako želva. 😢 Cítím takovou obrovskou bolest a smutek...Kdyby moje holčička spokojeně nespala,asi bych ji v tuto chvíli umačkala samou láskou.Nedokážu si představit život bez ní.

Moc Tě obdivuji a taky všechny ostatní,co se jim přihodilo to samé.Milenka byla nádherná holčička.Přeji Ti v životě jen štěstí a i když jsem ateista,tak doufám,že Ti víra v Boha pomohla v těžkých chvílích.Přeji krásné Vánoce a hodně zdraví Tobě a Tvým dětem 🙂

jaa
20. pro 2008

ineska.Je velmi smutné,co se vám přihodilo.Jen nechápu,jak k tomu v dnešní době,kdy maminka projde ´v těhotenství tolika vyšetřeními ultrazvukem nevyjímaje,vůbec může dojít.Vždyť ve 20 a 30tt se dělá spec.UTZ a vyšetřuje se hlavně srdíčko.A,jak ho vyšetřil dětský doktor po porodu,že na nic nepřišel.????
Jistě někdo z nich za to vše nese zodpovědnost a měl by být dostatečně potrestán.Už jen proto,aby se to neopakovalo a jako zadostiučinění vůči chlapečkovi a vám.Věřím,že najdete dostatek sil k tomu,aby jste to vyřešili.
Věřím,že pokud by se na tu vadu přišlo včas,tak by byl Patriček v pořádku. Byl moc krásný.

Moc a moc vám blahopřeji k novému životu.Teď si vás snad budou více hlídat,aby bylo děťátko v pořádku.
jen bych asi změnila lékaře. 😉

inneska
21. pro 2008

ahoj jaa...moje tehotenstvo bolo úplne v poriadku a žiadny spešl utz som nepodstúpila...vtedy som o tom ani nevedela a dr ma nikam neposlal..No a k tomu vyšetrenie po pôrode...vyšetrenia, ktoré sa robia v nemocnici po pôrode(hlavne na srdiečko)sú úbohé(to sme sa dozvedeli až po Paťkovej smrti, ked sme sa rozprávali s primárom destkého odd. v nemocnici). Paťko nemal ale vadu priamo na srdiečku, ale mal zúženú aortu z vnútornej strany, na ktorú sa dá prísť iba špeciálnym Dopplerovým prístrojom, na ktorý pošlú, ked majú podozrenie, ale detský dr podozrenie nemal(aj na nete som sa dočítala, že táto vada je zákerná v tom, že nemá žiadne príznaky)a nikdy nikto v rodine nemal problémy so srdcom, tak neboli obavy...
A Paťko bol veľmi spokojné bábätko, plakal minimálne, stále sa usmieval...keby ho niečo bolelo alebo sa necítil dobre, tak by to určite prejavoval(si myslím)ale bol taký šťastný, tak by ma ani nenapadlo, že mu niečo je..na váhe krásne priberal, kludne papal, nemodral, nebýval studený(čo všetko sú znaky pri problémoch so srdiečkom)
A je pravda, že keby sa na to prišlo, tak mohol žiť...ale bohužial stalo sa, keby nebol zomrel na toto, možno by sa stalo niečo iné...nechcem za to nikoho obviňovať, jemu to už aj tak nepomôže...už je v nebíčku a dáva na nás všetkých pozor, hlavne na svojho bračeka alebo sestričku...
už som sa s tým trochu naučila žiť(nedá sa s tým zmieriť), ale sú chvíle, ked to na mňa dolahne a je to veľmi ťažké a bude to bolieť celý život...teraz sa snažím byť v pohode kvôli druhému bábätku...určite zmením pôrodnicu, najskôr asi chcem isť do bratislavy, kde sú skúsenejší lekári a lepšie vybavenie...už len kvôli tomu...

a ďakujem za tvoje slová, a verím, že teraz už bude všetko v poriadku a konečne budeme mať zdravé bábätko, ktoré nám bude robiť radosť celý život...

jaa
21. pro 2008

inneska ahoj..Moc a moc přeju štěstíčka tobě a hlavně zdravíčko maličkému,co nosíš v sobě.
Jen si prosím vydupej veškerá vyšetření už v těhotenství,ať víte,že je vše v pořádku.Ona je dnes hodně uspěchaná doba a na nic nemají nikde čas.Nedej se nikým odbýt.
Moje dcera měla vroz.vadu ledvinových chlopní a taky jsem si u další vydupala veškerá vyšetření a další hned po porodu. 😉 Ničeho se neboj a vše dopadne určitě na jedničku. 🙂

Ještě k Patričkovi.Nemodrala mu pusinka kolem rtů??Jinak,když je zúžená chlopeň,tak musí tlouci i srdíčko jinak na poslech?Nebo to tak není??

Hodně štěstíčka ti přejem všichni.MOC,moooooooooooooooooooooooc. 😵

miliharmi
autor
21. pro 2008

Inesska, já myslím, že nyní budou lékaři miminko hodně hlídat a pošlou tě na speciální UTZ srdíčka a pořádně ho zkontrolují i po porodu. Tohle je prostě smůla, když se v rodině objeví něco poprvé, lékaři se pak nezaměřují tím správným směrem. Náš první syn se narodil s kompletním rozštěpem úst a byla jsem s ním taky 3x na UTZ a nikdy to na UTZ neviděli(bylo to v době, kdy UTZ teprve začínaly), ale od té doby se u všech dalších dětí na to zaměřovali a vždy jsme měli opravdu potvrzené, že rozštěp tam není, že je to v pořádku. Když už lékaři vědí, na co dát pozor, tak už to nezanedbají(většinou). Po Milenčině smrti nyní Tomíka očkují nesmírně opatrně a žádný lékař se ani nezmínil o nějakém povinném očk. kalendáři, očkují jen to, co odsouhlasím po pořádné poradě s nimi.

Jaa, koukla jsem do tvého profilu 🙂 a vidím, že jsi taky jednodruhovka 😉 akorád že opačně než já, my máme zase 4 kluky, jediná holčička, co se nám povedla, bohužel nám umřela.

jaa
21. pro 2008

mili.Já vím.Četla jsem tvůj příběh.je to velice kruté.sama se ted bojím dát malou očkovat.

A asi je lepší mít čtyři slečny,než jednoho kluka mezi nima.Moje kamarádka má tři holčiny.Ted se jim povedl kluk a ve 32tt ji zjistili,že má vrozenou vadu mozku.Místo mozkové tkáně,má v jednom místě jen vodu.Přitom to bylo krásně vidět už na UTZ ve 20tt a dr si toho nevšiml.Já byla na něm s ní a už se mi nezdáli rozměry hlavičky.To jsem ji řekla hned po utz,že ji má nějakou velkou.Ona má fotky z UTZ,kde je to vidět.Také zanedbání péče. ☹
Te d,aby doufali,že jeho postižení nebude,tak masivní.Má 75%naději,že ne.Ale,kdyby si to býval všiml dříve,tak by jim doporučili ukončení těhotenství.

A,ty uvažuješ ještě o dalším?,Že by jste zkusili holčičku.?Dá se to spočítat,aby byla pravděpodobnost,co nejvyšší.
já tak mám všechny holky. 😉 Stačí,když se narodí,co nejdříve ke tvému datu narození.

inneska
21. pro 2008

jaa...teraz už určite pojdem aj na spešl utz a po pôrode si budú na to dávať pozor, manželovej sestre sa narodilo dievčatko mesiac potom, ako nám zomrel Paťko, tak to povedala pri pôrode a hned jej robili vyšetrenia a aj teraz chodí po kardiológií...a ked nebudú ochotní lekári, tak im poviem svoje...nenechám sa odbiť, teraz budem za to bojovať...
a k tomu modraniu...práveže nie jaa, nebol tam ani náznak modrania, to by som si bola všimla... a srdiečko mu bilo čisto, tá zúženina bola niekolko cm od srdiečka, čiže krv pretekala cez srdiečko tak ako mala, len trošičku pomalšie..a potom to zrejme srdiečko nevydržalo a v pribehu niekolkých hodín prestalo pracovať(a to si ani lekári nevedia vysvetliť, že prečo tak náhle skolabovalo, že tol velmi rýchly priebeh..aspoň sa moc netrápil a nebolelo ho to), až prestalo a už ani raz nezačalo biť, napriek 2 hodinovému oživovaniu...
aj ja verím, že teraz už bude všetko ok, že to všetko zlé sme si už prežili...aj tebe prajem veľa zdravíčka, hlavne pre tvoje dievčatá a nech ste stále šťastná rodinka...

mili..tak ako som písala jaa, teraz si už budú dávať pozor, len bohužial na to doplatil Paťko, ktorý bol prvý...aj Paťkov detský lekár, ostal celkovo opatrnejší, potom ako sa to stalo...Patrik bol druhé bábätko, ktoré mu zomrelo(prvé dievčatko bolo moc choré, tam čakali že zomrie a tak sa aj stalo), ale u Paťka to bol šok...to nikto nečakal, a ten dr vôbec nie..ked som tam za nim bola, tak tam plakal som mnou, dosť ho to vzalo...

jaa
21. pro 2008

ineska.Hodně sil.Už se měli zaměřit na ten pomalejší tep. 😠 To také není bežné.A,jak říkáš.Patriček byl kus chlapa a i mě je divné,že neměl žádné zdr.problémy,které by na něco ukazovaly.

A až se ti narodí druhé zdravé miminko,tak ti moc a moc pomůže.Na to první sice nikdy nezapomeneš a u tebe v srdci bude pořád,ale pomůže ti to.Je i moc dobře,že se vám tak rychle povedlo.Alespon se budeš soustřediit na nový život a bude ti mnohem lépe. 😉

luciaakubko
21. pro 2008

inneska, velmi sa ma dotklo,ze Patko odisiel...moja mala je junova a naozaj si viem predstavit, co si prezivala. co prezivas. obdivuhodne, co vsetko clovek znesie, ked nema ine vychodisko...nastastie, je na cest miminko 🙂 velmi sa tesim s vami a prajem nadherne sivatky 🙂 🙂 🙂

luciaakubko
21. pro 2008

na ceste je bracek/sestricka malo byt 😀 mi pismenko uslo niekam 🙂

siwama
21. pro 2008

Ahoj holky, tématem sice nepatřím do tété diskuze, ale pročítám vás a opravdu vás všechny strašně moc obdivuju. Já sama mám 4 děti, zaplať Bůh zdravé.
A každým dnem očekávám narození vnučky Nelinky.
Přeji vám , každé z vás, krásné vánoce a aby vás v Novém roce potkávalo jen a jen to dobré a hlavně zdravíčko, neboť vy nejvíc víte, co zdraví znamená, ať pro Vaše blízké, a vaše dětičky.
Máme s manželem společné známé, kde byl malý nemocný., zjistili to, když mu bylo půl roku.Má nemocná játra a řekli jim, že děti se nedožívají víc, jak 4,5 roku. Pokud se nenajde dárce CELÝCH, NESTAČÍ JEN ŠTĚP, jater,
Malému byly v červnu 4 roky, a minulý týden pro ně přijela sanitka, že se našel dárce!!!
Malý je po operační stránce už naprosto v pořádku, jen čekají, jestli se jatárka opravdu uchytí. Ale žlutý prý malý není, tak je to prý na dobré cestě.
A tak to taky prožívám s nima, navíc čekám každou chvilku zprávu, že jsem babička a tak se mi ty pocity všechny mísí dohromady.
Holky, moc vás obdivuji a držím všem palečky.
Přeji hezké svátky a hlavně zdraví a spokojenost v Novém roce. Dana