Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

janim
5. čer 2009

Já se přidám ke gratulacím.. 🙂
Hodně štěstíčka Tobě a miminku..

oxan
9. čer 2009

dadi aj ja sa pripajam supeer...ja viem ze teraz si v porodnici stastna ale ako na ihlach ze ci je a bude vsetko v poriadku ten pocit je v cloveku uz stale ale nic sa s tym neda robit len ho vtlacit od uzadia mysle a zit dalej a vychutnavat si zivot 😅tessim saaa idem teraz na dlhsie prec ale ked pridem chem tu uz spravu ze inka to uz ma tiez stastlivo za sebou pa majte sa a ti animka tebe prajem aj s m prijemnu dovolenku a ziadne opalovanie a behanie po pamiatkach len lezkanie v postielke ha ha 😀

inneska
9. čer 2009

oxan...moc ti dakujem, že aj na mňa myslíš, ešte mám ofiko 3 týždne pred sebou, tak uvidíme, kedy si malý zmyslí ísť na svet...ale tiež sa už moc teším, ale aj bojím, ako píšeš...ale verím, že to bude v poriadku a konečne budeme môcť byť šťastní 🙂
a teba prajem šťastnú a príjemnú cestu, nech už ideš kamkolvek a dávaj si tam na seba pozor 😉 papa

anta
9. čer 2009

Inneska, blíží se ti to krokem přímo kosmickým, tak to koukej vydržet do toho 27.6., jo? 😀 😀 😀

aninam
9. čer 2009

Je tak to ja uz budu na te slunne plazi.... Inneska, budu na tebe moc myslet!!!

Oxan: To se mi vejde do planu, nemuzu zas manzela jen "vysavat" musi mit nejaky odpocinek a uprimne ja taky!!!

inneska
9. čer 2009

anta...vydržíme, slubujeeem 😉 😉 😉 nohy hore a rodíme až o 2 týždne 😀

ani...dakujem, že budeš na mňa myslieť 🙂 dúfam, že dovolenka bude plodná a potom nám čoskoro oznámiš krásne správy 😉 budem určite sledovať, ako sa ti darí 🙂 ale hlavne, si tam aj oddýchnite, načerpajte nových síl a energie do dalšieho života 🙂

aninam
9. čer 2009

inneska: presne tak to berem, kdyz se nezadari, zadari se jindy. Hlavni je ten relax a cerpani sil! Uz jen 16 dni do promoci a 17 dni do odjezdu......

anta
10. čer 2009

Ani, moc ti gratuluji k magisterskému titulu, sice pozdě ti gratuluji, ale přece 🙂 A teď se můžeš soustředit na plození, jak píšeš, hlavně na to nemyslet a neupínat se na to, ono to půjde samo 😉
Inneska, správně děláš, nohy pěkně nahoru a odpočívat, aby se náhodou bobíšovi nechtělo dřív na svět 🙂

janetina
10. čer 2009

Inneska uz je to tak blizko 😉 ...tak ano nohy hups hore a vegetuj ako korytnacka 😀
aninam neboj sa vsetko zle sa raz na dobre obrati ako v rozpravke.. 🙂 a abbenko pride ked bude cas ci na dovolenke ci po nej do zregenerovaneho briska 🙂

dada78
10. čer 2009

Veľmi pekne ďakujem všetkým za blahoželania k narodeniu malého Martinka, je úžastné zase mať plnú náruč a môcť si privoňať k bábätku 🙂
Mala som docela rýchly pôrod, asi mi ten Romanko chcel aj toto usnadniť, malý sa narodil o 9:50, ráno o 7:00 som dostala vyvolávačku, takže podľa sestričiek ukážkový pôrod. Hodne sa podobajú, však sú súrodenci, a veru často sa pomýlim a poviem mu Romanko, a nielen ja, ale aj viacerí v rodine ... hold je to len 9 mesiacov a 4 dni,čo Rominko odišiel a prišiel Maťko, kým vyrastie, tak sa snáď naučíme ako sa volá 😅
Bolesť zo straty malého rozhodne neodišla, aj keď šťastie z narodenia malého je veliká. Vždy to bude naše prvorodeniatko, ktoré budeme ľúbiť a aj Maťkovi budem veľa o ňom rozprávať .
Viem,že všetci keď sa pýtajú, či je všetko v poriadku a malý je zdravý to nerobia v zlom úmysle, ale vždy ma pichne pri srdci, že už mám jedného anjelika 😔 a vráti sa mi čo všetko sme si zažili. Možno je to aj tými hormónami ...
inak malý sa často usmieva v spánku a vraj sa hovorí,že vidí anjelikov, potom musia byť všetci krásny, lebo ten úsmev je ozaj kúzelný 😵

kaktusik007
10. čer 2009

dada78 - gratulujem k narodeniu malého, teším sa, že Stará Turá má o obyvateľa viac... 😵 😵 😵

jenna7082
10. čer 2009

🙂 martinko je celýý tatino (zvlast na 9.tej fotke akoby mu z oka vypadol 🙂 ), ved sa tusim aj rovnako volaju ak sa nemylim? 🙂

mam dojem z tvojich slov, ze pocity su trochu zmiesané, ale je to tak prirodzené a v poriadku, ved neprisiel romanka nahradit...kazdy je jedinecny a kazdy ma svoju vlastnu cestu ... prajem vám vela stastnych spolocnych okamihov, ved vies, ze vsetko ma svoj cas a ze sa vsetci znova stretnete ...

janetina
10. čer 2009

dadka kraasny syncek este raz gratulujem a som rada , ze ste uz domka./ uz som ankukala kedy tu budes🙂 / ..Martinko je chutnucky nadherny chlapcek nech je stastny a nech Vas vsetko zle obchadza na mile daleko celu rodinku

magimary
10. čer 2009

blahoželám dadenka!!! 😵 😵 😵
buďte už len šťastní!!! 😵

fiallinka
10. čer 2009

dada: moc gratuluju, je to miláček...a víš, já jsem v úplně jiné situaci, nezažila jsem asi takovou hrůzu jako ty, ale dlouho jsem se plně nedokázala radovat z toho nádherného miminka, co mám... i teď, po osmi měsících si to asi neužívám plně...takže ono to tak asi je, že ta bolest prostě ještě nestihla úplně odejít, ještě je to brzo...když se dívám na Jurýska, myslím i na toho druhého, ale stále míň...asi to tak prostě je

petras
10. čer 2009

Dadka, moc a moc gratuluji, Martínek je nádherný. Tak ať hezky roste,a dělá vám jen a jen samou radost 😉

petruna
10. čer 2009

dada78 : moc gratuluju k narozeni martinka. Je to uzasny a moc ti to preju.
Obcas sem na vas kouknu a pobrecim si, zkouknu fotky vasich andilku a modlim se, aby se nasemu Tonikovi nic nestalo. Diky vam se snazim byt trpelivejsi, kdyz je treba protivka atak.

dada, verim tomu, ze Martinek obcas vidi sveho brasku a proto se usmiva. Necetla jsem celou diskuzi o tom, jestli deti vidi duchy, ale verim ze ano. V mem okoli jsem se s tim setkala. I moje neverici ml. sestra mi jednou rikala, ze je presvedcena o tom, ze neter vidi andely nebo neco takoveho (kdyz byla miminko), ze pry si obcas s nekym jakoby povidala a smala se a uprene pri tom koukala na jedno misto.

preju martinkovi pevne zdravi a vsem maminkam tady, aby i jejich trapeni bylo zmirnene nejakou velkou radosti, kdyz uz tu bolest nejde smazat.

anta
11. čer 2009

Dadka, nádherný chlapeček, jsem moc dojatá 🙂 Přeji vám z celého srdce hodně lásky, zdraví a štěstíčka, ať má Martínek ve vínku nádherný život a jen to hezké 🙂 🙂 🙂

izka
11. čer 2009

dadka, aj ja sa pripájam ku gratuláciam.
nádherný chlapček 🙂 verím, že jeho bratček ho bude ochraňovať.
želám všetko naj naj a užívajte si vaše zlatíčko. vééééľa zdravia.

dada78
12. čer 2009

ešte raz ďakujem. Malého si fakt vychutnávam, je ozaj zázrak ako sa ten malý človiečik dokáže vyvinúť z dvoch "komponentov" 😅 a je taký dokonalý. Má nádherný úsmev,čo ma dosť prekvapilo u novorodenca, ale keď sa mu dlhšie prihováram a pusinkujem, tak sa začne usmievať 🙂
fialinka, tá trhlina po Romankovi vždy tam bude, nebude dňa,čo by som na neho nemyslela, určite náš Maťko je jeho riadenie, veď rozdiel je len pobyt v brušku, vždy mu budem za malého ďakovať a tiež Maťkovi Romanka pripomínať, hoc ho nepoznal, chcem aby ho mal aj tak rád.

Inka, budem myslieť nech rýchlo újdu tie dva týždne a budeš mať aj Ty krásne mládenčeka v náručí. To bolo pre mňa najväčším potešením, keď mi ho vložili do náručia a mohla som si ho privoňať a pobozkať.

Anni, užite si promóciu a dovolenku a nech Vám Honzík pošle tiež také krásne stvoreniatko 🙂

jjaninka
12. čer 2009

Dada,máš krásného chlapečka,na fotečkách z vás obou vyzařuje štěstí a láska,strašně moc vám to přeju!!! At vás Bůh opatruje a také Rominko dává na všechny pozor!! Mám z vás velkou radost!!!! Malému posílám velkou sladkou pusinku 🙂

andrea73
14. čer 2009

Dadka Martínek je nádherný chlapeček, úplně mě ty fotečky dojaly, hlavně ta, jak máš v porodnici fotečku Romanka, jak na něj dává pozor 😵 . Jsem šťastná že máš malinkého už u sebe a vše dobře dopadlo, vyzařuje z tebe radost a pohoda, i když máš pro Rominka stále bolest v srdíčku. Dej Martínkovi pusinku i od mě 😵 😵 a opatrujte se.

janim
14. čer 2009

Teď se to sem vůbec nehodí, moc hezky se radujete z narození miminka... Ale potřebuju se vypsat. Včera jsem jeli na hrobeček našeho chlapečka, a někdo nám ho otevřel. Někdo musel vynaložit hrozně moc síly aby tím hnul.. ☹ ☹ ☹
Jsem z toho hrozně nešťastná, vůbec nevím co dělat. Viděla jsem urničku, a chtěla jsem si ho vzít domů.. ☹

dada78
14. čer 2009

janim, to nie je snáď ani pravda 😕 to ozaj ostáva rozum stáť,že je niekto toho schopný !!!

Ja som si poplakala, keď som zistila, že po Vianociach Romankovi niekto ukradol keramického spiaceho anjelika, ani nie preto,že by som mu nekúpila iného, ale pre ten princíp, že si to vôbec niekto dovolí a ešte tam má aj krížik s fotkou, tak sa na toho zlodeja aj pozeral ....
My sme dnes boli tiež aj s Maťkom za Romankom, poďakovať mu, zapáliť sviečky a položiť kytičku. Už som sa za ním tešila ... možno to znie divno že tešila, ale aj počas tehotenstva som tam chodila, aj s veľkým bruchom, vždy ma tam ťahá, môžem sa s ním porozprávať ..... Sľúbila som mu to, keď odchádzal a sľuby plním.

Janim, nemáte tam nejakého správcu že by si sa ho popýtala, nech tam postráži ?

inneska
14. čer 2009

janim..to nemyslíš vážne??? 😲 😲 😲 ako si to niekto môže dovoliť?? určite to boli nejakí fagani, ktorým nie je nič sväté...ja tiež beriem hrobček ako niečo posvätné a keby mi odtial niečo zmizne alebo niekto niečo poškodí, tak by mi to srdce trhalo...
aj ste to dali do poriadku?? asi hej, ja by som to hned musela dať upraviť do pôvodného stavu...ked už ani detské hrobčeky nenechajú na pokoji ☹ ☹ ☹ je to smutné 😢

dadka...máš pravdu, nejde o to, že by človek nekúpil nové, ale o ten princíp...že má niekto to svedomie...

janim
14. čer 2009

Každý týden jsme Davídkovi kupovali hračky, každý týden je někdo kradl. Hračky už nekupujeme, už to nemá smysl ☹
bohužel. ☹
Správce tu je, ale ten to neohlídá. Jsou to olšanské hřbitovy.
Já jsem zavolal Policii ale ani oni nic nevyřeší. Manžel to už opravil, ale bojím se, že to někdo udělá znovu.
Také tam máme fotečku miminka a stejně lidi ublíží.. Brečela jsem celý den..

majsan
14. čer 2009

ja by som im ruky zlomila ved to je neskutocne 😠

inneska
15. čer 2009

janim...tak to je hrozné, ked ešte aj tie hračky kradli...ja si to neviem ani predstaviť, že by z hrobčeka paťkovi niekto stále niečo kradol...a najhoršia je bezmocnosť, ked vieš, že ani policajti s tým nič nespravia a ty nemôžeš zabrániť tomu, aby sa to opakovalo ☹
len ti to zbytočne pridáva bolesť do srdiečka, ktorej tam je vela a ešte aj toto....pomodlím sa a zaplálim sviečočku za tvojho anjelika 😔 a nech je potrestaný ten, čo toto robí...bodaj by mu chceli ruky odpadnúť do rána.. 😠

claudinka
15. čer 2009

tak to sa velmi zle cita, nie este preziva 😒 😒 dnesni ludia sa naozaj nestitia pred nicim, nerozumiem tomu, ako si take nieco moze niekto dovolit.. ta dnesna doba 😒 😒 nehorazne nieco

aninam
15. čer 2009

Tak s timhle mam zkusenosti i ja. Honzulkovi jsem koupila velke srdce, kam uprostred sla dat svicka (cajova), tak jsem ji tam dala a dopraveho rohu nalepila jeho fotku a do leveho inicialy s umrtim a narozenim. Nevydrzelo to na hrbitove ani 3 dny. Pak jsem udelala jen fotku a zalila do tavne folie a tavnou pistoli pripevnila na spejle.........to tam vydrzelo....