Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

inneska
9. srp 2010

@bronia13 paťko žil presne 11 týždňov...o to viac to bolí, že tu mohol byť, stačilo na to prísť...keby je to niečo nezlučitelno so životom, tak to človek zoberie tak, že sa proste nedalo nič spraviť, aj ked bolesť je to tá istá, ale vedomie, že tu mohol byť, že mohol rásť a robiť nám radosť..tak tá bolesť je o to väčšia ☹
@leopolda s erikom som bola na morfologickom utz, tam sme sa na to pýtali a ten dr nám povedal, že je velká pravdepodobnosť, že by to tam bolo vidieť už v tom 20tt, min. by sa tam niečo nezdalo a po pôrode by sa to riadne vyšetrilo...ale kedže som nebola(dr ma neposlal, ani mi nespomenul, že či by som niečo také nechcela, určite by som išla)a aj druhé tehu som sa musela na to pýtať, inak by ma neposlal..a aj tak som sa nakoniec objednávala do bratislavy sama, bola som si len pre odporučenie, aby mi to preplatila poisťovňa a ešte aj okolo toho mal poznámky, že je mimospádová oblasť, že mi to poisťovňa nauzná ap. .. mala som aj od destského dr odporučenie, a bez problémov mi to uznali, ešte sa smial dr, že mám 2 lístky..platili sme len dvd a nejaký poplatok..teda len 14e miesto 50e...

hansed
9. srp 2010

@gabtcha díky moc 🙂 je to velký zázrak, malá je andílek, hezky papká, doktoři ji chválí, snad to tak půjde dál 😉

gogoska123
11. srp 2010

@hansed Mám velikánskou radost, že i přes ty ošklivé věci se občas stane skutečný zázrak! Ať už Vás v životě provází jen samé štěstí!

hansed
11. srp 2010

@gogoska123 díky moc 😵 kéž by takový zázrak zažívalo víc lidí 🙂

samama
11. srp 2010

Ahojte dievcata,nepisala som sem uz davno,je to krutych a bolestivych 5.mesiacov co moj milovany Adamko od nas odisiel.Odisiel prec a ja sa nemozem zmierit,neprejde den,v noci sa budim co som myslienkami snim,chodim po kutoch a placem,neviem sa stym zmierit.Kazdy den ako som chodila za nim do nemocnice tak teraz chodim na cintorin,rozpravam sa snim,aky som mala den,co som dnes robila,Boze tak mi chyba.Deti sa ma pytaju mami preco places....preco?chcem to trosku potlacit ale nejde mi to,velmi som sa naviazala na mojho chlapceka,mojho milovaneho Adamka.

dada78
11. srp 2010

@samama nebol Adamko synovec ? 😕

samama
12. srp 2010

Ano bol bolo to moje krsna,ale milovala som ho aj milujem ako svoje

lenkavano
12. srp 2010

@samama to je mi líto.a co tvoje sestra jak to nese? ☹

samama
12. srp 2010

nesie to velmi tazko,ale to asi vsetci

onlika
12. srp 2010

maminky anjelikov, vsetkym Vam moc drzim palce. Ani nahodou sa neviem vcitit do toho, co prezivate, je mi uplne jasne, ze stratit dieta je to najtazsie, co sa moze rodicom stat. A je jedno, ci malo dietatko hodinu, den, mesiac, rok, alebo 20 rokov. Kazdy den musim dakovat Bohu, ze moj syn je zdravy, ma "len" srdcovu vadu, ktora je zlucitelna so zivotom, operovat sa nemusi, iba ak nezmizne, tak v dospelosti.
Myslim na Vas aj na Vasich anjelikov

bronia13
13. srp 2010

ahojte dievcata, teraz sa tu uz nikdo neozviva???? ako viete ja mam teraz malu
Sasenku co ma 10 tyzdnov a akurat som na nu pozrela ako krasne spinka v postielke a mi hrooooozne pripomenula nasu Emmusku tak mi prislo luto ze tu Emmuska nemoze byt s nami..... ved to poznate nie?

veruska007
13. srp 2010

Ahojte,
my prisli o miminko v 5. mesici tehotenstvi, narodilo se prirozene, mrtve. Je to necele dva tydny a je to hrozny. V noci se mi zda o tehulkach, ktere mne od sebe odstrkuji, ze k nim nepatrim... snazim se s tim vyrovnat, ale hrozne to boli... Miminko uz melo jmeno, kopalo... milovala jsem ho...

http://www.anjeliky.sk/anicka_jakoubek.htm

gogoska123
13. srp 2010

@veruska007 Je mi moc líto, básnička je překrásná a vypovídá o všem...Je to moc těžké, přeju Ti do budoucna už jen samé hezké věci....

veruska007
13. srp 2010

diky...

gabtcha
13. srp 2010

@veruska007 Je mi to tez moc lito, krasna basnicka, krasna jmena. Vase detatko je ted mezi ostatnimi andilky a urcite se ma moc dobre, nic jej nebude bolet a urcite citil/a a stale vi o vasi lasce. Preji, at Honzik roste ve zdravi dale a brzy se dockate dalsiho zdraveho detatka, ktere vam prinese spoustu radosti!!

@bronia13 toto jeste nepoznam, bo zatim dalsi detatko nemame, ale vim, ze to prijde, uz ted kdyz se divam na bratranky a sestrenky naseho maleho, tak mi je lito, ze nejsou tady spolu....s jednim bratrankem jsou o 2 mesice, tak jsme tak doufali, jak se budou kamaradit, ze budou skoro dvojcata....

penny13
13. srp 2010

Milé mamičky. Už dlhšie čítame aj so sestrou(Lussy23) vaše príbehy a veľmi vás obdivujem. Mám tri deti(plus sestra), a síce má staršia dcéra Turnerov syndróm, som šťastná, že ich mám. Všetkým vám prajem veľa síl
@bronia13 - Nech sa Saške a Sebastiánkovi darí, prajem iim veľa zdravíčka.

av
13. srp 2010

ahojte, nam umrela Anetka pred 2mesiacmi mala 4 dni a bola nadherna ,velmi ju lubim a kazdy den mi strasne chyba. Vsetci vravia, ze to bude v poriadku a zivot ide dalej, ale pre mna sa zastavil a vsetko co sa okolo mna deje mi pride nepodstatne a veci co boli dolezite su len banality, aj ked viem ze sa musim pohnut dalej. Napriek vsetkemu verim, ze nasi anjelikovia su stale s nami a davaju na nas pozor . Prajem vsetkym mamickam ktore prsili o svoje anjeliky aby mali vela sily a verim, ze im zivot coskoro ukaze aj tie pekne stranky co ma 🙂

dusana77
14. srp 2010

Ahojte,zdravim vsetky maminky anjelikov,aj ja som jednou z vas. Chcem sa pridat k Vam zo svojim pribehom a podelit sa s Vami o bolest,ktora nikdy nepreboli... Este to nie je tak davno, co ma opustil moj milovany drobcek Adamko. Podla lekara som mala ukazkove tehotenstvo, nemala som ziadne problemy, vysledky aj UZ boli v poriadku,bola som v 30-tom t.t. Este v ten den som bola na kontrole,vsetko bolo v poriadku a v noci som dostala porodne bolesti. Rano ma lekar poslal do nemocnice s podozrenim na predcastny porod. Az v nemocnici zistili, ze malinky ma tachykardiu. Vecer sa rozhodli pre cisarsky a 8.1.2010 sa narodil moj anjelik, ktoremu po troch hodinach zlyhalo srdiecko. Naucila som sa s tou bolestou ako tak zit s tuzbou po druhom drobcekovi. Zazila som dalsiu trpku ranu...Pred vcerom som prisla z nemocnice po kyrete,bola som v 8 t.t. a moj druhy drobcek to tiez nezvladol ☹ Je to velmi tazke, neviem sa s tym vyrovnat... Pripajam Adamkovu spomienkovu stranku :
http://www.pozdravdoneba.sk/profile/adamko-brichta

radusv
14. srp 2010

@veruska007
@av
@dusana77
holky je mi to moc líto, když jsem si přečetla příběh dusany77 tak je mi nejvíc podobný ☹
držte se, bojujte a ono bude zase jednou dobře

bronia13
14. srp 2010

@dusana77
@av

je mi to moc luto cim ste museli prejst stale tu pribudaju maminky s anjelikami, je to smutne

dusana77
14. srp 2010

@radusv - Snad sa nam to raz podari ... som z toho vsetkeho velmi smutna,zase som v stave ako po Adamkovi, ze zivot nema zmysel ☹ ak sa mozem spytat,zistili Vam preco Vas odrobcek odisiel do nebicka?...nam nezistili po Adamkovi nic, preco sa to stalo,pravdebodobna pricina,ze nastala chyba niekde vo vyvoji,nedokazem ale pochopit, ze lekar na nic neprisiel. Po tomto druhom cakame na vysledky z histologie...

dusana77
14. srp 2010

@av, veruska007 je mi to velmi luto ☹ stale neviem pochopit preco musia byt maminky anjelikov a preco musia deticky tak trpiet...

av
14. srp 2010

@dusana77 ja viem asi preco, mne zacala odtekat plodova voda v 20tt a to mi vraveli ze to uz je potrat a ze to uz nevydrzime a ja som malej povedala ze to ustojime a ideme dalej aj to tak bolo a este sme ustali 6tt ale v tom 26tt som zacala krvacat a museli robit cisarsky a hned ako ju vybrali tak ju museli ozivovat. potom mi ju nikto nechcel ukazat respektive ma k nej zobrat az na stvrty den som ju videla a bola nadherna a cela po mne 🙂 , mam pocit ze na mna cakala, lebo ked som s nou bola tak sa na mna kukla a este aj usmiala a ked som odisla tak za kratko nam umrela a asi na mna cakala, mozno je to iba moj pocit ale viem ze o mne vedela a aj to ze som s nou a vzdy budem............................
bola prilis malicka mala iba 780g a plucka to nezvladli, aj ked mi predtym davali dexonu na skore vyvinutie plucok, srdiecko to nezvladlo,
bola moj najvacsi anjelik na svete a tazko sa s tym vyrovnava
teraz ma cakaju vysetrenia ako hematologia, genetika a atd. , lebo po ocinovej strane dievcatka nemali sancu iba chlapci a mozno je to aj tym vraj moze byt................
no co uvidime, skusat mozme az za rok a to sa mi zda neuveritelne dlhy cas

najhorsie su tie sny ktore mam , ze sa zobudim na plac mojej Anetky vo vedlajsej izbe a aj vstanem a chcem ju ist utisit a potom mi dojde ze ona vlastne uz nie je medzi nami aj napriek tomu ze som ju nikdy nepocula plakat..............................................

av
14. srp 2010

@dusana77 moja urcite to zvladneme a niekto mi povedal krasnu vetu PAN BOH NAKLADA IBA TOMU KTO TO ZVLADNE, ja viem ze ta tym neutesim, ja nechodim do kostola ani nie som nejak veriaca, ale tato veta ma nejak posunula a proste ideme dalej a aj my budeme stastne a budeme sa raz tesit z nasich ratolesti a este sa aj rozculovat nad tym co nam vsetko vyvedu a nad cim vsetkym nas rozculia. 🙂

av
15. srp 2010

@bronia13 to je smutne a nie len pre maminky, ale spomenme si aj na oteckov, ktory sice o tom moc nehovoria, ale bojuju s tym tak ako mi mamicky a preto by som chcela podakovat aj tym nasim polovickam, ktory pri nas stoja a pomahaju nam uz len tym ze nas drzia za ruku ked to potrebujeme a stisnu ked nam je uplne najhorsie a .......................................... tak aj pre vas oteckovia nasi
lebo aspon ten moj bol uplne najlepsi a keby nebolo jeho tak neviem

dusana77
15. srp 2010

@av : je mi luto,ze mas tiez maleho anjelicka, Anetka ako kazdy jeden anjelik bola urcite krasna. Mala si to stastie v nestasti, ze si sa s nou mohla aspon rozlucit. Mne sa to nesie o to tazsie pretoze ja som mojho drobceka Adamka ani nevidela ☹ neviem sa s tym zmierit a odpustit lekarom, ze mi ho aspon po porode nachvilocku neukazali....hned ho odviezli do destkeho kardiocentra, zatial co ja som lezala v nemocnici on mi tam chudiatko sam po troch hodinach odisiel do nebicka ☹ hned rano ho prevazali na patologiu. Pohreb vybavovali moji rodicia s priatelom ani im ho neviem preco nechceli ukazat,takze ani jedna fotecka,proste nic ☹ Ked si na to spomeniem, bolo to moje dietatko, moj prvorodeny a jediny a ja ani neviem ako vyzeral srdce mi krvaca ☹ Celu noc som sa zanho modlila a v duchu som sa mu prihovarala Adamko bojuj,ani som nevedela,az rano mi prisli povedat, ze uz tu nie je...vsetko sa mi aj po siedmich mesiacoch stale premieta ako film, cele tehu, jeho pohyby,ako sme spolu prezivali kazdu chvilocku,ako som sa nevedela dockyt kym ho uvidim a ako som behom par hodin prisla o vsetky nadeje ked som sa dozvedela, ze mu zlyhalo srdiecko...teraz som prisla o dalsiu nadej v 8 t.t. ,zase mi je tazko a nevidim zmysel zivota...ono si povies zivot ide dalej a pokusime sa znovu ale vidis ani druhy krat sa nepodarilo ☹ co sa tyka tej vety asi na tom nieco bude len neviem kolko som este schopna uniest...

dusana77
15. srp 2010

@av : je mi luto,ze mas tiez maleho anjelicka, Anetka ako kazdy jeden anjelik bola urcite krasna. Mala si to stastie v nestasti, ze si sa s nou mohla aspon rozlucit. Mne sa to nesie o to tazsie pretoze ja som mojho drobceka Adamka ani nevidela ☹ neviem sa s tym zmierit a odpustit lekarom, ze mi ho aspon po porode nachvilocku neukazali....hned ho odviezli do destkeho kardiocentra, zatial co ja som lezala v nemocnici on mi tam chudiatko sam po troch hodinach odisiel do nebicka ☹ hned rano ho prevazali na patologiu. Pohreb vybavovali moji rodicia s priatelom ani im ho neviem preco nechceli ukazat,takze ani jedna fotecka,proste nic ☹ Ked si na to spomeniem, bolo to moje dietatko, moj prvorodeny a jediny a ja ani neviem ako vyzeral srdce mi krvaca ☹ Celu noc som sa zanho modlila a v duchu som sa mu prihovarala Adamko bojuj,ani som nevedela,az rano mi prisli povedat, ze uz tu nie je...vsetko sa mi aj po siedmich mesiacoch stale premieta ako film, cele tehu, jeho pohyby,ako sme spolu prezivali kazdu chvilocku,ako som sa nevedela dockat kym ho uvidim a ako som behom par hodin prisla o vsetky nadeje ked som sa dozvedela, ze mu zlyhalo srdiecko...teraz som prisla o dalsiu nadej v 8 t.t. ,zase mi je tazko a nevidim zmysel zivota...ono si povies zivot ide dalej a pokusime sa znovu ale vidis ani druhy krat sa nepodarilo ☹ co sa tyka tej vety asi na tom nieco bude len neviem kolko som este schopna uniest...

dusana77
15. srp 2010

prepacte neviem preco odoslalo mi to dva krat...

radusv
15. srp 2010

@dusana77 určitě se jednou dočkáme - věřím tomu... trvalo mi několik měsíců než jsem začla zase "žít", ale bolí to pořád stejně, jen jsem se s tím naučila žít... Lednový potrat jsem brala rozhodně líp, byl to začátek a když to prostě k tomu není tak je lepší ať to příroda zařídí takto v začátku než později. Ale i tak mě to mrzelo a říkala jsem si proč po tom všem zase my ☹ Nezjistili nic, takže to vypadá, že se udusil na pupeč. šňůře tak že si jí buď přimáčkl nebo zkroutil, protože kolem krku jí neměl 😔
Bojuj a věř, že bude zase dobře...

gabtcha
16. srp 2010

@av @dusana77 ahojte, je mi moc lito, ze i vy mate andelicky v nebi. Preji nam vsem, bychom se dockaly zdraveho detatka. Dusana, ted uz to urcite vyjde!! Av pekne jsi to tu napsala o tatincich, i ja mam velke stesti na meho manzela, se kterym se nemusim bat o Karlikovi mluvit atd.
A kdyz zajdete o par stranek dal, tak uvidite, ze zazraky se deji, jako nedavno 22.7. se tu jedne mamince narodila zdrava holcicka, ac lekari predpovidali to nejhorsi. Proste zazraky se deji a my vischni se takoveho nebo i vice krasnych zazraku jiste dozijeme🙂 Preji nam vsem, by bolest byla mensi. Nas andilek ma dneska presne pul roku...