Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

andraa
10. lis 2009

Vím to proto, že ty injekce ti píchájí, kvůli dalšímu těhotenství. Pokud má matka krevní skupinu - a tvoje dítě má krevní skupinu +, tak to musí být. Je to něco s krví, ale až tak přesně to nevím. U malé mi to nepíchali, protože měla krevní skupinu - jako já, ale teď u Maxíčka mi píchali 2x injekci, protože měl + krevní skupinu.

andraa
10. lis 2009

Byl narozený předčasně a tady v PV už nevěřím nikomu. Ležela jsem v OL, ale když mi odtekla plodová voda, tak nebyl nikde na Moravě volný inkubátor a tak mě převezli až do Hradce Králové a tam Maxíček ležel a taky umřel. ☹

kristyan
10. lis 2009

aha tak to jo.já vím že něco říkali kvůli dalšímu těchu,ale já už další dítě neplánuju měl bych strach že o něj zase přijdeme (vím možná jsme pesimista)ale tak to cítím.Jo a ještě jsem taky někde četla že má žena nějakou (nemoc) a donosí třeba jen holčičku a opačné pohlaví potratí .Taky jsem přemýšlela jestli to mimi o které jsem přišla nebyl klučík.Jak říkám pořád nad tím přemýšlím.když Karolínku jsme donosila i když se narodila dřív ,ale donosila TP jsem měla 20.10 a narodila se 5.12 .I Kristýnka se narodila dřív TP 7.12 a narodila se 13.11 .takže tak 😉

kristyan
10. lis 2009

jj já rodila v PV obě holky,ale u toho potratu mě skalamali páč mě připadlo že to berou jako rutinu(jak na běžícím pásu) K dr gin. chodíš do PV nebo OL ja chodím k Bilíkovi v PV do Hané

andraa
10. lis 2009

já jsem taky Kiki rodila tady a byla jsem spokojená. Minulý rok mi v PV operovali slepák, hrozná jizva a nejspíš menší pochybení, protože jsem dostala trombozu, takže jim už nevěřím. Ke gynekologovi chodím tady v PV ke Kinclovi, ale uvažuji o změně, ale neznám žádného chváleného gyndaře v PV.

andraa
10. lis 2009

No a k tomu jak se chovají dr. v některých situacích tak to se nebudu ani vyjadřovat, musela bych se naštvat.

kristyan
10. lis 2009

andraa tak ke Kinclovi bych nešla ani za milion já jsem jela rodit Kájinku a první jsem se ptala ve dveřích kdo má službu a ony že Polzrová a hleděli na mě proč se ptám, a já že kdyby Kyncl tak jedu do OL.Páč mě Kincl vyšetřoval před slepákem a mám dotěď zážitek.
Taky jsem byla ze slepákem v roce 2003 a kupodivu na valentýna (mám na to pech) a mám 3 jizvy po laparoskopii a ta v pupíku děs .
A slyšela jesm že dobrej gindař v PV je Nevrla ,ale z vlastní zkušenosti nevím

andraa
10. lis 2009

no Nevrla je možná dobrej, ale taky pěknej flegmoš a už je dost starej. Jinak se znám s jeho bývalou manželkou

kristyan
10. lis 2009

aha

A kdy plánuješ ještě mimi .Já totiž otěhotněla hned měsíc po potratu 😔

andraa
10. lis 2009

no to ještě nevím, ještě ani nevím, jestli nějaké vůbec můžu mít, to se uvidí. ☹

kristyan
10. lis 2009

jéé a proč by jsi nemohla?? ☹

andraa
10. lis 2009

no byl by to můj třetí císař a nějak mi to doktorka nedoporučovala, ale nevím proč. Byla jsem po cisaři na JIPce a nenapadlo mě se zeptat a ani jsem o tom nepřemýšlela, protože jsem netušila, co se stane.

kristyan
10. lis 2009

jo tak císaře doporučují jen dva,ale znám jednu holku co má tři císaře ale toho třetího po 9 letech tak nevím

aninam
10. lis 2009

andraa, nejsem verici, od viry je tu Milli. Ja jsem opravdu ateista. Ten muj "nadhled" je mozna zpusoben tim, co jsem si jiz v zivote prozila a mozna ted i hormonama..... Pokud vim, tak muzes absolvovat 3 cisarske rezy, vic se jich opravdu nedoporucuje. Budou si te vice hlidat....

kristyan
10. lis 2009

aninam,tak to jsme na tom stejně s tou vírou ☹

aninam
10. lis 2009

http://www.vitalia.cz/clanky/cisarsky-rez-manua...

koukni na odstavec pod nadpisem Cisarsky rez na prani?

Nemely by byt vice jak tri.....

aninam
10. lis 2009

kristyan, kazdy se vyrovnavame po svem, bohuzel neubiram se k bohu. Kdyby existoval, nedopustil by nektere veci. Nicmene nikomu svuj ateismus nevnucuji ani nevyvracim 🙂

andraa
10. lis 2009

vím, že můžou být tři, taky na to spoléhám. Já taky nejsem věřící, ale kamarádka mi doporučila jednu holku, co se zabývá anděli a tak. Asi k ní zajdu a uvidím co mi řekne. Nevím už čemu mám věřit.

kristyan
10. lis 2009

aninam,jj také nikoho neodsuzuji a nevnucuji.

táta mi umřel ne rakovinu kuřáků a to nikdy nekouřil tak PROČ 😢

aninam
10. lis 2009

andraa, ver svemu rozumu a srdci. Ja proste vim, ze kdybych se utapela v tom proc ja? (nerikam, ze me to nenapada), tak se zblaznim. Tchan se loni bal i usmat, protoze v takovehle situaci se proste lide nesmejou.....ja treba nad timhle nepremyslela. Maly by nechtel smutnou maminku. Je fakt, ze me to poznamenalo hlasem. Kdyz prisla rec na nej, ja okamzite mela hlas me kamaradky z nemecka, monotoni a ne muj. Tohle je bohuzel zivot, je smutne a nespravedlive, ze umiraji deti...... Bohuzel si to v mem okoli prozilo dost znamych i neznamych. Moje matka pochovala take sveho syna. A ta mi rekla, zkus na to pohlizet, jako by se ti to primo nedotykalo, vytvor si zed a nepoustej to pres ni, nebo se z toho zblaznis. I jsem pomyslela jake by to bylo odejit odsud za nim, ale ja jsem "srab" a mam takovou "smulu", ze by se mi to nepovedlo a nakonec bych tu zustala nekomu na starost a to nechci. Chci se o sebe postarat sama, sama si utirat zadek, najist se ......atd. Mam kamaradku, te jsem dala fotku maleho a ona rika, ze se dokaze spojit s lidmi v podzemi (nekdy mi prijde, ze je az mimo), trpi strasnymi depresemi.... Musime zit dal, zbyva nam neco jineho? Preci nechceme v takovehle situaci udelat znovu lidi kolem nas nestastny? Jeste bude hodne situaci v zivote, kdy pohrbime lidi, na kterych nam hodne zalezi. Muj strejda me rekl, zda neni mozne, ze by me nekdo uhranul. Tak jsem se tenkrat zasmala a rikam a nebyl jsi to nahodou ty? Ja jsem takovej blbec, kterej lidem spise pomaha nez aby jim ublizoval, nevim o nikom, kdo by tohle nekomu pral.....ikdyz lidi jsou zli.

aninam
10. lis 2009

kristyan, to je prave ono. Proc umrelo uplne nevinne dite, bez vyvojove vady a s genetikou na jednicku? Proc umrel muj otec, tak mlady? Bylo mu pouhych 29 let (byl v mem veku a bude to uz 25 let)? Proc odesel muj bracha, kdyz mel cely zivot pred sebou? ................ Tohle vsechno jsou otazky, na ktere proste v zivote nedostaneme odpovedi a musime se s nimi naucit zit.....

andraa
10. lis 2009

aninam: nechtěla bych umřít, mám ještě Kristýnku a tu bych za nic na světě neopustila. Zajímalo by mě jen, jestli by mi řekla něco zajímavého, nic víc. Jo a nepochybuji o tom, že lidé jsou zlí. Nedokáži zatím vytvořit nějakou zeď nebo něco takového, ještě to moc bolí a bude, ale snad to zvládnu. Já tomu věřím

aninam
10. lis 2009

andraa, ja to taky v tu dobu nedokazala, ted uz jsem na jine urovni.... U tebe je jeste prilis brzy. Ja se v tom "placala" pul roku, uz jsem si myslela, ze to nikdy neskonci... A zvladnes to neboj!! Me pomohla dovolena, kde jsem byla se znamymi, jednomu z nich umrel syn, rozpadlo se tehdejsi manzelstvi......

Ja v prvni fazi chtela na vsechno uplne zapomenout, pak jsem si pripustila, ze tu proste s nami byl a pak jsem dosla k nazoru, ze se s tim budu cely zivot ucit zit....... Nikdy nezapomenes, stejne jako na svoji maturitu, promoce, studensky zivot, prvni lasky, prvni vrasky....., svatba,....kdyz to prozivas, je to to nejtezsi v zivote nebo naopak to nejkrasnejsi..... je to zivot a ja rikam, to co mame v dlani osudu psano, to se proste musi stat a ac nejsem verici, tak se mi libi fraze, ze "Buh kazdemu nalozi jen tolik, kolik sam unese." (Pod Bohem si muzeme predstavit cokoliv......treba prirodu)

kristyan
10. lis 2009

andraa ,jak to vzala malá že nemá brášku?? 😢

andraa
10. lis 2009

je to zvláštní, ale dobře. Nikomu jsme neukázali ani fotky a tak to bylo asi jednodušší. Možná si to ještě neuvědomuje, asi je ještě malá. Ale mluví o něm často, ale ví, že je v nebíčku a je z něho andílek

kristyan
10. lis 2009

tak ještě žě tak ☹

aninam
10. lis 2009

andraa, sestrenice mala (4roky) vzdycky chodi k maleho fotce a rika, to byl Honzik teto vid? a ted je mu dobre v nebicku a kdyz sviti slunicko, tak je stastnej vid? Pochopila to hodne rychle. A kdyz jsem prisla, ze jsem tehotna a ze v brisku mam znovu miminko, tak rika, ale teto Honzik tam neni vid, ten je v nebicku! Oni to ty deti berou trochu jinak a je to dobre zarizene......

gogoska123
11. lis 2009

Ahoj, jsem tady dnes poprvé. Zdravím všechny maminky i "nemaminky". Jmenuji se Petra a v létě mi zemřel 25 dní starý chlapeček na vývojovou vadu srdce. Bylo to a stále je to velice těžké období, ve kterém se střídá smutek, vztek a absolutní bezmoc. Do 30. týdne bylo při vyšetřeních vše v pořádku, až potom si doktoři všimli drobné vady v trávicím traktu, takže jsem byli na komplikace po porodu připaveni. Bohužel, těch komplikací nastalo tolik a syn nakonec zemřel na srdeční selhání. Neuvěřitelně mi chybí, ale bohužel, život jde dál a svět se nezastaví. Ráda bych ale řekla všem nastávajícím maminkám - ve 3. měsíc jsem prodělala banální virozu (neměla jsem ani vysokou teplotu) a pravděpodobně je to příčina celého toho neštěstí. Dávejte na sebe pozor, už nejde jen o vás, ale o vaše děti....

tera87
11. lis 2009

Ahoj občas si přečtu vaše příběhy a chtěla jsem vám jen říct jak moc vás tady všechny obdivuju jakl jste silné! Já jsem úplně odrovnaná pouze ze čtení vašich příběhů a jen se modlim at mě to nikdy nepotká.Na všechny pořád myslim a přeju vám at jste všechny pořád tak silné protože tohle potřebuje obrovskou sílu.Myslim na vás držte se.

dada78
11. lis 2009

holky, mne zase veľmi pomohla viera,že sa raz všetci stretneme a tiež verím tomu,že Romanko je anjelikom strážným a dáva na nás pozor. Som si istá, že bez mnohých modlitieb za nás, keď bol Romanko ešte v nemocnici, by som to nezvládla a zrútila by som sa. Možno niekto by oponoval,že aj tak neboli vyslyšané za jeho uzdravenie ... ale my nevieme,čo je pre nás lepšie a čo horšie, možno keby sa z toho dostal, po čase by sa mu choroba vrátila,čož sa veľmi často stáva a my by sme celý život trávili len v nemocniciach a možno ani ďalšie dieťatko by nebol ... kto vie ???
Anni, maminka mala pravdu, treba si postaviť stenu a povedať si, že takto to muselo byť,lebo tak to bolo naplánované, veru žiaden náš anjelik by nechcel aby sme celý život iba plakali a utápali sa v bolesti. Práve oni nám zosielajú silu ísť ďalej. Stále budú s nami,lebo ich ľúbime, aj keď sú už s nami neni fyzicky,ale môžem povedať určite za všetky, že v srdiečku a v mysli ich stále nosíme. Najhoršie sú obdobia ako sviatky,Vianoce,výročia - nedá sa nezaplakať, nespomínať a nezažívať znovu tú bolesť ... ale preto sme mamy,lebo veľmi ľúbime.
My teraz prežívame obdobie, kedy je Maťko vo veku Romanka,keď bol v nemocnici, už s leukémiou. Môj manžel s nami tam nebol, tak pre neho je toto obdobie niečo nové, a ja keď ho kojím a mám čas premýšľať, často si spomeniem,ako bol napojený na pumpu cez "kaval", ako sa prestal usmievať ... je to ozaj bolestivé spomínanie. A keď ma Maťko obdarí úsmevom presným ako aj jeho bráško - otovrená pusinka až do hrdla je vidno - tak viem,že Romík nám ho poslal, aby sme lásku venovali dvojnásobne Maťkovi aj za neho. A preto aj keď s ranou v srdci ale s veľkou láskou si užívam materstvo nanovo.