Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

dada78
16. říj 2009

sasulec,za seba môžem povedať,že tá bolesť sa nezmiernila, strašne mi Romuško chýba,ale viem,že je anjelikom a to si stále opakujem,že už ho nič nebolí a je mu dobre a chce aby som bola aj ja veselá, inak by mi neposlal Maťka. Tým,že mám malého drobca,ktorého si veľmi užívam,nemám toľko času rozmýšľať nad tým prečo, ale nie je jedného dňa,že by sme s Maťkom ráno nepozdravili Romika aspoň cez fotečky čo máme v kuchyni a nevenovala som aj jemu nejaké spomienky. Tento mesiac som dosť nervozná,lebo je to presne ten,v ktorom Romanko dostal leukémiu a tak som ako na tŕňoch a modlím sa,nech už prejde to obdobie 6mes a 4 dni a pokračujeme ďalej. Určite tým,že som o malého prišla, som viac na malého naviazaná a mám o neho hrozný strach. Ten majú všetky mamy odkedy zistia,že sú tehotné ... ale mamy anjelikov - to mi asi všetky môžu potvrdiť, je to ešte intenzivnejšie.

anni, tento týždeň som na Teba myslela, zachvíľku bude polka tehu za Tebou a povedia Ti aj pohlavie, moc Ti držím palce 😉 ako sa cítiš, býva Ti aj zle alebo mávaš nejaké špeciálne chúťky ? u mňa mánia na sladké neskončila tehotenstvom 😕 aspoň má Maťko sladké mliečko 🙂

sasulec
17. říj 2009

Dakujem dievcence,ze ste sa mi zverili,aj ked je to bolestive..zelam vela zdravicka, sil,odvahy,lasky a uz len pekne zazitky s vasimi drobcekmi 😉

dai
17. říj 2009

ahojte,
chcem vam vlastne len vsetkym popriat silu 😔 Strata dietata je podla mna najvacsia bolest na svete... vdakabohu som ju nezazila, ale neviem si predstavit keby mi moje srdiecko odislo, neviem ako by som to prezila, fakt nie... je mi luto kazdeho dietatka, kazdej mamicky...
az teraz ked mam vlastne dieta chapem preco este stale chodime palit sviecky na hrobcek starsieho brata mojho otca, ktoreho moj otec vlastne nepoznal... on zomrel ako 10-mesacne babatko, my sme od malicka chodili s babkou na jeho hrobcek, kazdu sobotu mu chodila zapalit sviecku, a moj otec tiez... teraz chodim ja s mojou malou - je to pre mna maly janko, ktory odisiel za panom bohom - tak mi to babka povedala ked som bola mala, rozpravala mi ze zomrel ked uz vedel chodit okolo ohradky... a ja som vela nanho myslela v case ked moja mala zacala chodit - a casto som si uvedomovala ake to muselo byt strasne prist o dietatko - take krasne a nevinne... janko bol prve dietatko mojej babky - po nom mala este 3 deti... napriek tomu nikdy na neho nezabudla a on zije dalej uz aj v dusicke mojej dcerky ktora sa na neho pyta ked prideme palit sviecky na cintorin - co je vlastne 3-tia generacia...
vlastne neviem co som tymto chcela povedat, asi len to ze na anjelikov sa nezabuda, ze oni ziju tak dlho ako dlho zije spomienka na nich... a keby sa aj stratila, tak vzdy bude niekto kto si na nich spomenie ( tak ako ja zapalujem sviecky na hrobcekoch ktore su zarastene travou a snazim sa venovat tymto zabudnutym malickym aspon jednu motlidbicku ) a keby si aj nespomenul... oni su u boha a z tadial ochranuju vsetkych ... a raz sa s nimi aj tak stretnete, my vsetci sa stretneme 😔

aninam
17. říj 2009

dado, tehotenstvi snazim v pohode. Zadne mimoradne chute ci nevolnosti nejsou. Jen to moje krvaceni po dvojceti, ale i na to uz jsem si zvykla. Posledni 3 dny cititim pravidelneji pohyby, tak to bude vesele. Ve stredu jdu na kontrolu, bude to na maleho 11 mesicni vyroci, mozna uz dr. pozna pohlavi 🙂 I ja casto vzpominam na maminky andilku, mozna proto, ze jsem jednou z nich....

samama
18. říj 2009

Mile dievcata,som s vami,citim s vami a verim a viem co je to bolest,utrpenie.Viem ze musime byt silne nic ine nam neostava,ale verte tomu ze tie deticky,ti anjelickovia nadherny su tu s nami,a drzia nad nami tie nadherne ochranne rucicky.Som stale myslou pri vas vsetkych,hoc stale som s nasim utrpenim,ale myslim uprimne aj na vas vsetky,da sa povedat ze sme ako velka rodina.

sasulec
18. říj 2009

sam a ako Adamik? 😉

dada78
18. říj 2009

dai, krásne si to napísala a presne vystihla, na tých ktorých milujeme, hoc aj nežijú sa nezabúda a tým stále žijú s nami 🙂

samama
18. říj 2009

Ahoj sasi,zatial vsetko po starom,zacali s nim rahabilitovat a pokazili to pretoze mal velke zasklby,tak prisli nato ze to nieje dobre tak prestali,uvidime dalej ako to bude prebiehat.

sasulec
19. říj 2009

uf,tak zas daka aj ked blba vedomost,to doktori nevedeli?ze to moze na neho zle vplyvat po tom vsetkom?
aaach jaj..ale je uz aspon silnejsi? nejake nove foto? 😉
stale na vas myslime so Saskou 😉

izka
19. říj 2009

prišla som vás trošku pozdraviť.
je to veľmi zaujímavé, že hoci sa osobne nepoznáme, tak na vás často myslím a želám vám už len šťastné dni so zdravými detičkami.

dada, presne si to vystihla. ja sa omnoho viac bojím o emu, ako predtým o ostatné deti. prv ma ani nenapadlo, že by som mohla o niektoré prísť.
teraz mi až srdce zviera strachom, že v okamihu by som ju mohla stratiť a modlím sa len za to, aby ju Boh ochraňoval.

samama
19. říj 2009

Ahoj sasi,tak myslim ze si to mohli uvedomit ale co uz!nedos,ze bol slaby tak tym cvicenim bol este slabsi,vycerpanejsi,ale chvalabohu ze prisli nato skor,to su cely lekari,ale naozaj jedna,jedina lekarka je tam fakt,dobra,klobuk dole,povie sestre vsetko,rozprava sa s nou ako keby sa uz velmi dlho poznali,je velmi mila,ochotna,vie vijst v ustrety,fakt z lekarou jedna jedina,a co sa tyka sestriciek,to sa neda ani opisat,su tak zlate,vidno ze maju vstach k tym babetkam,ale aj k nam rodicom,patri im fakt velka vdaka a ucta.Co sa tyka ci je silnejsi,on je stale silny dnes ma neuveritelne 2.mesiace,uz to nam dava ze je silny,bojuje chrustik krasny,bola som dnes zanim vsak ako neist ked ma sviatok,tak si krasne posuval jazycek,pre niekoho neuveritelne ale otvoril ocicka,ponatahoval tie kosticky,takze asi tak,a fotky nemam dam uz ked bude bez pristrojov,je to este take tak nechcem,ak by ich uz nemal tak hned budem doplnat.

izka
19. říj 2009

samama, je obdivuhodné, ako malý statočne bojuje. z celého srdca vám želám, aby bol v poriadku a mohli ste ho mať doma.

sasulec
19. říj 2009

dobre dobre budeme cakat netrpezlivo..zajtra varim spenatik,poslem mu silackovy nech je ako Pepek 😅 😉

samama
19. říj 2009

sasi tak to mas pravdu ja som dnes vravela sestre,ze ja mu zajtra beriem,rezen a kurcatko,bude ako velky chlap,v jednej razen a v druhej nohu s kurcata,neviem ale niejak citim pri srdci,ze to kurca a rezen raz bude jest a potom sa budeme s toho smiat.Vies uz mam taku chut,ho vziat do narucia vybozkat,dnes ako tak sestra stala prinom pri inkubatore ja za tym sklom,tak jej vravim nech ho berie do kabely,mi sa uz onho postarame,ale nie zarty bokom,uz si fakt zelame,zjedla by som ho je taky chutnucky,zlatucky.Tu pusinku ma taku fajnu,jak ked maly vtacik otvara zobacik,aby mama mu mohla dat jest,tak on ju ma tak otvorenu,tak sa stale smejem,ze je ako ten vtacik,a ma hore nos,bude namysleny(asi po krsnej/ale to preto ze jeho krsna je nanho pysna,a namyslena pretoze mam najrozkosnejsie krsniatko.

sasulec
20. říj 2009

SAM si piiis,ze najkrajsie krsniatko a este najbojovnejsie 😉
posielam vam spenatik a nie ze mu ho zjes,to je pre ,,Pepka,, alias Adamika 😝 😅
a Saska posiela 😲 na zlepsenie naladicky 😅

samama
21. říj 2009

Neboj sas nezjem.nemam to rada,Pepek musi vela jest,aby bol este silnejsi.Sas dakujem ti si velmi fajn baba,hoc sa takto osobne nepozname,mam pocit ako by som ta uz poznala vela rokov,ako keby sme boli kamosky uz dlhsi cas,a co sa tyka tvojej Sasky je nadherna,krasne dievcatko,urcite musis byt nanu pysna,a ze ju pozdravujem a posielam bozteky,nech je stastna,a hlavne zdravucka,nech ti robi len a len radost.Pozdravujem.

sasulec
21. říj 2009

SAM dakujeme za pochvaluuu 😉 Pozdravujeme aj my 😉

andraa
26. říj 2009

Promiňte, že vstupuji do vaší diskuze, ale včera mi po třech týdnech umřelo moje miminko Maxíček. Nevím co mám dělat ani jak dál žít a tak jsem se rozhodla napsat do této diskuze, protože jsem si myslela, že maminky s podobným osudem by mi mohly pomoci. Mám spousty otázek, jak žít dál, jak to zvládnout?
Vím, že je to hloupé, ale taky jsem se snažila někde na internetu najít, jak postupovat, když umře dítě, když jsem na mateřské dovolené. Kam mám zajít a co dělat, jestli smrtí mého miminka končí mateřská a jestli mi někdo napíše třeba neschopenku nebo co a jak. Poradíte mi prosím a mohla bych si s vámi když tak psát? Ale jestli ne tak to pochopím. Nečetla jsem celou diskuzi, ale prosím moc o pomoc. Andrea

samama
26. říj 2009

Mila Andrea,je mi to velmi,velmi luto,pis na tuto stranku su tu velmi zlate a mile mamicky sme tu ako velka rodina,a vec ze ti to trosku pomoze,ja prezivam tiez velmi tazku situaciu,ktoru sa snazime prekonat uz 2 mesiace,a aspon mne to velmi pomaha,viem ze je to tazke,a ak sa mozem opytat kolko mal maly Maxik a co mu bolo?je to velka strata a je to ukrutna bolest,velmi dobra to chapem,ale musis ist dalej a bojovat ver,ze Maxik by si to urcite prial,a urcite nateba z nebicka pozera a nechcel by aby sa jeho mamicka trapila,pis tu,su tu mamicky,ktore prezili toiste,a radi ti pomozu.Prajem ti vele,vela sil,bud silna,ved mas este dcerku,ktora ta potrebuje,posielam Maximkovi boztek do nebicka.

andraa
26. říj 2009

Maxík měl 3 týdny a umřel, protože dostal zánět do bříška a tem mu tam zničil, co se dalo a doktoři už pro něho nedokázali nic udělat. Měl dvě operace. U první mu vzali skoro celé tenké střevo, ale i tak jsem věřila, že to překonáme a střívko doroste a já si ho budu moct za pár měsíců odnést z nemocnice, ale pak za 5 dní musel na další operaci, ale tam už nebylo co zachraňovat.
Něco jsem si přečetla, ty jsi teta Adámka, jestli se nepletu?

sasulec
26. říj 2009

Andrea,ja sice niesom v situacii ako ty,mam malu zivu,ale po precitani tvojho prispevku mi tecu slzy,strasne s tebou sucitim,je mi luto,ze si musela nieco take zazit.Ale na druhej strane je velmi spravne, ze si sa obratila na tuto stranku,kde najdes vela maminiek s podobnym osudom, ktore ti urcite radi pomozu 😉

takyna
26. říj 2009

Andrejka úprimnú sústrasť 😢 čítala som o vás....
skús pozrieť www.anjeliky.sk, dočítaš sa mnoho aj o materskej , aj všetko , je nás tam veľa čo sme prišli o dieťatko...

alififi
26. říj 2009

andraa skus napisat miliharmi
http://moje.dama.cz/user.php?nick=miliharmi
😢

samama
26. říj 2009

Andrea ano som teta a zaroven aj krsna mojho milovaneho Adamka,je mi luto fakt chrustika anjelika tvijho,viem co citis,na zaciatku aj mi sme mali problemy s crievkami ale akosi chvalabohu sa to napravilo,zatial to vyzera nadejna jeho krasna hlavicka nam o 1cm narastla,tak uvidime ako sa to bude vyvijat dalej je zas novy tyzden takze zas nove vysetrenia.

andraa
26. říj 2009

vím, že otravuji, ale nevíte někdo z vás jak postupovat, nechcou se mi číst teď všechny diskuse abych něco našla ohledně té mateřské a neschopence. Já jsem někde vyčetla, že 2 týdny mi půjde ještě mateřská a potom nevím, kdo by mi napsal neschopenku, když jsem ještě v 6-ti nedělí, gynekolog a nebo obvoďák?
Jinak všem děkuji, že se mi snažíte pomoc

takyna
26. říj 2009

Zákon Slovenskej republiky

Každé dieťatko narodené od 28. týždňa gravidity, či už živé alebo bez známok života, má nárok na krst a pohreb. To isté platí aj u dieťatka, ktoré po narodení javilo známky života, bez ohľadu na to, v ktorom týždni gravidity došlo k pôrodu.

Ak sa dieťatko narodilo bez známok života ešte pred 28. týždňom gravidity, tehotenstvo je považované za potrat. Lekári nevystavujú úmrtný list a tým sa pohreb neuskutočňuje.

Materská dovolenka

Ak sa dieťatko narodí mŕtve patrí žene materská dovolenka po dobu 14 týždňov.
V súvislosti s pôrodom nesmie byť MD kratšia ako 14 týždňov. Taktiež sa nemôže prerušiť, či ukončiť pred uplynutím 6 týždňov odo dňa pôrodu!

Príklad
# Matka nastupuje na materskú dovolenku od začiatku 6 týždňa pred očakávaným pôrodom.
- po pôrode má nárok na 8 týždňov MD (6 týžd. + 8 týžd.)
# Avšak napr. pri rizikovejšom tehotenstve môže žena začať s MD od začiatku 8 týždňa pred očakávaným pôrodom.
- po pôrode má nárok na 6 týždňov MD (8 týžd. + 6 týžd.)

To znamená - nárok na MD predstavuje vždy spolu najmenej 14 týždňov!

Ak dietaťko zomrie v dobe, keď je žena na MD alebo žena a muž na rodičovskej dovolenke, poskytuje sa im dovolenka ešte počas 2 týždňov odo dňa úmrtia dieťatka, najdlhšie do dňa, keď by dieťatko dosiahlo jeden rok.

takyna
26. říj 2009

len Andrejka neviem ako je to u vás v Čechách, skús zavolať na sociálnu poisťovňu tam ti to presne povedia

takyna
26. říj 2009

Prípadne pošli Aninam súkromnú Internú poštu

takyna
26. říj 2009

Materskú ti vypisuje gynekológ

andraa
26. říj 2009

takyna jsi moc hodná, ale buď jsem tak blbá a nebo mi to hlava momentálně nebere. Když jsem na MD nastoupila dnem porodu malého tzn. 3.10. tak to pro mě znamená co? Přeložíš mi to nějak, prosííííííím ☹. Znamená to teda, že bych měla nárok na dovolenou od zaměstnavatele a to jako placenou nebo neplacenou a co třeba ta neschopenka, nevíš?