Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gabtcha
15. kvě 2013

ahojte, moc dlouho jsem tu nebyla... a je mi líto, že přibývají další a další rodičové andělíčků, všem úpřímnou soustrast.. Zároveň, ač se zpožděním, přeji nám všem maminkám hodně radosti a sil zvlášť ve chvílích, kdy nám naši andílci chybí...

danielle
16. kvě 2013

Ahojte, zial, aj nam zomrelo dietatko... Zajtra budu dva tyzdne, co som musela porodit mrtveho synceka v 34.tt... Hned, ako som si uvedomila, ze necitim pohyby som isla ku mojej gyn. na ultrazvuk, ale srdiecko uz nebilo... Bolo to ako v zlom sne... Na druhy den mi vyvolali porod. Dnes sme boli ulozit urnicku (dali sme ho spopolnit) do hrobu manzelovho brata a dnes nam dali aj pitevnu spravu. Nic nove sme sa z tej spravy nedozvedeli, intrauterinná asfyxia je pricina smrti... Babatko bolo zdrave, udusilo sa... Ale preco sa udusilo nam nikto nepovedal...
Uz mame zdravu dcerku, ma tri roky, keby jej nebolo, asi by som sa zblaznila... Pred rokom som potratila v 9.tt a to som si myslela, ze je najhorsie, co sa mi stalo... Teraz viem, ze vzdy moze byt horsie... Uz sme si mysleli, ze v tomto stadiu tehotenstva sa nemoze nic stat a stalo sa... Akoby nam niekto neprial... Ale napriek vsetkemu by sme sa este raz chceli pokusit o druhe babatko, hadam sa nam do tretice podari... Uz sme zbalili detske veci aj kocik, aby sme to nemali na ociach, ale ked stretavam tehotne alebo mamicky s hlbokym kocikom, picha ma pri srdci... Snad sa to casom zlepsi...

aksta
17. kvě 2013

@danielle Úprimnú sustrast, prajem vela sil....viem čo preživaž, drž sa. Naša Emily ma v nebičku dalšieho kamarata.

anjelik87
17. kvě 2013

@danielle to je hrozne ☹☹☹ a ked si ho porodila tak si ho aj videla alebo ako to prebiehalo? Prepac ze sa na to pytam ale ja by som ho asi chcela vidiet ☹ boze to je strasne. A okolie ako reaguje ze zrazu uz nemas brusko ani babo? Ja si ti neviem predstavit ☹ ked ja som bola v takom tyzdni tak uz sme mali vsetko pripravene a zrazu by bol koniec? Ach strasne uprimnu sustrast prajem z celeho srdca a vela sil a odhodlania do dalsieho snazenia o babatko. Ale ako sa hovori ze vsetko co sa deje tak ma svoj dovod a verme ze to tak je!

danielle
17. kvě 2013

@aksta dakujem
@anjelik87 dakujem
nedovolili nam ho vidiet, hned ho brali prec. mala som aj manzela pri porode, ale ked uz islo von babatko, poslali ho prec, aby ho nevidel. povedali nam, ze to by nebol pekny pohlad... ale asi to tak bolo lepsie... najprv mi nechceli dovolit manzela pri porode, ale ja som velmi chcela, tak nakoniec dovolili. a co okolie? este stale to nevedia vsetci v okoli a ja o tom este neviem hovorit a uz vobec nie s cudzimi ludmi na ulici... ked na mna pozeraju, snazim sa len rychlo prejst okolo, je to neprijemne a strasne... kocik sme rozlozili, zabalili a schovali, aj detske vecicky. uz som mala vsetko pripravene, ved to bolo uz kratko pred terminom... neprajem to naozaj nikomu...

dadka28
17. kvě 2013

@majkakuk ahoj je mi velmi luto co sa vam stalo a drzim palce nech sa zadari..
mam kamaratku co mala myslim par dni pred terminom a zistili ze je dieta mrtve,tak musela ist rodit...a cca po roku ostala tehotna a teraz ma dievcatko...urcite sa to da ale zalezi od diagnoz...kazda zena je ina...neviem mala by som sa jej nieco opytat konkretnejsie,,?

ined77
17. kvě 2013

@danielle ...upřímnou soustrast! ☹
mám za sebou stejnou životní zkušenost, o tomáška jsme přišli ze stejného důvodu přesně týden před termínem porodu ☹ .
moc mě to mrzí, kdyby jsi potřebovala nebo si chtěla popovídat, klidně napiš do IP.
přeji hodně sil a posílám objetí!!

kattt
17. kvě 2013

Nechapem, preco nechcu lekari dovolit, aby bol otecko pri porode, ked sa ma narodit mrtve babatko. Ja som tiez musela porodit synceka mrtveho pred 6 tyzdnami v 41. tt. A neviem, ako by som to zvladla, keby moj priatel nebol pri mne. A je este milion veci, na co v nemocniciach vobec nemyslia. Ako keby neboli pripraveni na to, ako sa treba spravat v takychto situaciach,

danielle
17. kvě 2013

@ined77 dakujem, si zlata

evakva
17. kvě 2013

@danielle
@kattt
@ined77 Uprimnu sustrast baby. Nechapem, ako mozu byt lekari taky bezcitny. Pri takomto porode by mal byt bezpodmienecne jeden blizky pribuzny. Taktiez nechapem, preco nechcu ukazat babatko. Ja by som dala vsetko na svete za to, aby mi malu ukazali. Kedze sa narodila ziva a dychala, dali ju do inkubatora (pocitali s tym, ze ked sa postavim, uvidim ju). Mozno by som sa teraz lepsie vyrovnavala so stratou, keby som mala sancu aspon takto sa s malou rozlucit. Ja si na spravanie lekarov nemozem inak stazovat.

danielle
17. kvě 2013

@evakva no vies, moj syncek bol mrtvy v den porodu druhy alebo treti den, takze asi uz nebol ruzovucky, ako ked je zivy... v takomto pripade chapem, ze ho nechcu ukazat... prve noci som sa budila a stale som mala pred ocami ten hororovy scenar... viem, ze keby som ho videla, mala by som ho stale pred ocami, nevedela by som spavat...

evakva
17. kvě 2013

@danielle Tak to potom chapem. U mna to bolo predsa len troska ine.

misinn
17. kvě 2013

@bronia13 to je krasne ze tvoj syncek tie pusinky takto vnima, myslim tak po svojom. male deticky co maju este cistu dusu vidia aj take veci co my nevidime.

inull5
17. kvě 2013

@majkakuk Ćítam tvoj príspevok a pravdupovediac som sa rozplakala...moje prvé tehotenstvo sa tiež takmer skončilo takou tragédiou ako tvoje. tak isto som prenášala, 5 dní ma pichali injekciami a krčok sa aj tak neotvoril..lekár povedal treba čakať, nestresujte..Na obed som išla na monitor ako každý deň..sestrička skončila, ja som išla na izbu a už bežal za mnou lekár že rýchlo na sálu..nechápala som čo chce a prečo mi to hovorí, ved chceli čakať, ešte som mu hovorila že chcem zavolať manželovi..no o pár minút ma rezali, nikto sa ma nič nepýtal, dali mi narkózu a malá našťastie bola zdravučká, mala pupočník úplne natesno ale že sa v dnešnej dobe toto stáva..

inull5
17. kvě 2013

@danielle úprimnú sústrasť a veľa síl ti prajem

kattt
17. kvě 2013

@evakva Dakujem.

danielle
17. kvě 2013

@inull5 dakujem

kattt
17. kvě 2013

@evakva
@danielle
Ja si myslim, ze lekari by mali dat moznost rodicom vidiet ich babatko aj v pripade, ze mozno nevyzera tak, ako by to cakali. Mali by ich na to upozornit a keby to rodicia chceli aj napriek tomu, tak im to umoznit. Nas syncek zomrel len par hodin pred porodom a vyzeral tak, ako keby len spal. Videli sme ho aj po pitve uz s ranami na tele a sme strasne radi, ze sme ho mohli vidiet.

evakva
17. kvě 2013

@kattt Presno to iste si myslim aj ja. Ak rodicia chcu vidiet dietatko, mali by im ho ukazat.

danielle
17. kvě 2013

@kattt ano, bolo by fajn, keby bola taka moznost, ale je to na nich... ja som stastna, ze mi nakoniec dovolili mat manzela pri porode, lebo vyzeralo to beznadejne... nastastie sa lekarka nechala zlomit a nakoniec mohol prist... pocula som, ako to primar zakazal...

danielle
17. kvě 2013

dievcata, idem uz spat, som straaasne unavena...

danielle
17. kvě 2013

zabudla som, dobru noc vsetkym... 🙂
a dakujem, ze som sa s vami mohla o nase nestastie podelit, pomaha mi to...

evakva
17. kvě 2013

@danielle Dobru noc a kedykolvek napis

boobaa
17. kvě 2013

Ahoj zienky. Ja som prišla o svoje dvojičky v 25 tt. Samovolny potrat bez príčiny. Deti a aj ja sme boli zdravé. Bábiky žili až do chvíle kým som ich porodila a oni sa udusili lebo nevedeli dýchať. Este pred... som si vyžiadala od lekárov že chcem bábiky vidieť. Všetci má odhovarali ale nakoniec som ich videla. Malulinkate bábätká, moje. Už je tomu rok a pol. Druhé bábätko sa nám mať nedarí. Kazdy deň myslím a spomínam na to tehotenstvo a mám pred očami ich telicka. Jediné čo mi po nich ostalo. Ďakujem že som s nimi mohla prežiť aspoň tých 25 tt. Aj ked sa na celý svet este stale hnevám.

evakva
17. kvě 2013

@boobaa Je mi to velmi luto. Nechapem, preco sa taketo veci deju. Isto ti vsak coskoro tvoji anjeliky poslu babatko, aby ta urobilo aspon troska stastnou. drz sa

boobaa
17. kvě 2013

@evakva dakujem . Dúfam že sa mi tvoje slová splnia 🙂

majkakuk
18. kvě 2013

@dadka28 Ste zlata Dadka , Môžete sa ju opýtať že aké mala druhe tehotenstvo ( rizikové ) ? aky mala pôrod ? bezkomplikacij ? Pozdravujem ju a Blahoželám jej , my usilovne pracujeme na dieťatku ale nedari sa :( dnes je to presne 9 rokov ako som prišla o mojho anjelika ,rok sme nemohli pracovať na tom lebo my zakázali lekári no a 8 rokov snahy je za nami :(
Ďakujem všetkým žienkam čo ma podporujú a prajem Vám nech v živote nezažijú také nešťastie , Veľa štastička do života a radosti so svojich deti 🙂

dadka28
18. kvě 2013

@majkakuk opýtam sa určite,nebude to hned,nie sme az tak v kontakte...ale zistim...držim veľmi palce všetkým dievčatám...prajem hlavne veľa zdravíčka... 😉 😉

gabtcha
18. kvě 2013

@danielle je mi velmi lito, co se vam prihodilo. Je fajn, ze krom partnera mate jeste dcerku. Vzpominam si, ze zprvu s okolim bylo tezke se szit, nevi, jak se k vam postavit a tak radsi mlci, coz mi moc nevyhovovalo...nam teda zemrel syn az po 6tydnech, takze to bylo z extremu do extremu, predtim denne nekolik dotazu, jak se mu dari a potom ticho po pesine, ajko by tu nebyl, jakoby neexistoval a on pritom je, existuje, akorat ne tu s nama...
Moc vam preju, byste brzy byli v ocekavani dalsiho milovaneho detatka, kdyz si to prejete i vy, my taky moc chteli a urcite nam to pak pomohlo, ac ta bolest nezmizi a predevsim s ruznymi vyrocimi a pohledy na podobne stare deti se objevuje, ale ne tak ostra jak na zacatku...aspon u nas to tak bylo a je...obcas semi jeste hrnou do oci slzy, ale i tim, ze tu mam zdravou dcerku je ten kriz o neco lehci...ac tu stale je...
Hodne sil cele vasi rodine!

kiki68
19. kvě 2013

Jedna kolegyna moho priatela,co zije v Londyne,tak jej tiez umrelo babatko,musela ho porodit. Ale ukazali jej ho,dokonca ju s nim nechali aj s manzelom nejaku tu hodinu,aby sa s nim rozlucili a spracovali tu info,ze co sa vlastne stalo. Tiez z toho maju foto toho maleho na pamiatku. Tiez nebolo nejake ruzove, neviem co sa stalo,asi sa udusilo. Ale pre tu psychiku je asi lepsie,ak ta mama vie,co porodila a moze si to nejako v sebe spracovat ten zazitok. Myslim,ze pristup nasich nemocnic je velmi pozadu. Mozno keby je to naozaj strasny pohlad na nejake neodhalene postihnutie,tak ano. Ale ved kolko babatiek sa narodi a nevyzeraju zrovna ako z katalogu. Prave taketo pripady vyzaduju velmi citlivy pristup a oporu. Ved co moze byt pre zenu bolestnejsie. Ja som potratila v 8TT,cize uplne na zaciatku,ale aj tak to bolo nieco,co ma doslova prenasledovalo v snoch. Mne sa dva dni pred cistenim najprv snivalo,ze som strasne krvacala, na dalsi den,ze som porodila,ale nie babatko. Uz to ako sa s tym mozog vyrovnava je samo o sebe tazke. Drzim palce vsetkym,ktorym sa to stane,aby nabrali silu a ak sa da mali dalsie babo a uz zdravucke.