Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

evakva
4. bře 2013

@lussy83 Uprimnu sustrast. Mne sa stalo nieco podobne. Ani ja nechapem a asi ani nepochopim, preco sa to stalo. Za tie 3 mesiace, co som o malu prisla, som si uvedomila, ze musim zit pre rodinu a pre tych, ktorych mam pri sebe. Mala na mna caka a tvoja mala tiez caka. Isto sa maju dobre. Davaju na nas pozor. Drz sa. Snaz sa bolest nedusit, dostan ju von, inak ta znici

krpik
5. bře 2013

Dievcence, slova, ze je mi to nesmierne luto nestacia. Aj ja k vam patrim.
Pripajam nieco, co ma velmi dojalo, nasla som to na fb - grieving mothers:

What happens in the "My Child is Dead" club should be known by everyone in the Universe. This is not fight club. This is I can't believe I'm living this nightmare club.

The club shouldn't be a secret. It shouldn't be hush-hush. It should be talked about, shared, supported and know across the land. We are hurting. We need love. Understanding. Non-judgmental and unconditional support. We need to be listened to, not told what to do or how to feel. We need time. We need tissues. We don't need to eat, sleep, 'get over it' or 'move on'. We don't need to hear how much better off they are, how it was somehow for the best or at least they didn't suffer or are no longer suffering. WE are suffering. WE are hurt. WE need to walk our own road, at our own pace, in our own way. WE will never, ever be the same. We are not bad, stupid or neglectful parents. We are parents who loved our children and now they are gone. Time may heal, but it doesn't cure.

Joining a club is typically a positive experience, one made voluntarily and with great enthusiasm for the subject. Not so with our club. We are a unique group. We are the club no one ever wants to belong to. We are the person you never want to be. We are the person some of you can't handle being around, because we 'bring you down'. Because YOU can't deal with our pain. We have no choice. We are parents who've had to bury our own children. We didn't expect to join this club and we are beyond ticked that we had no choice but to become a part of it.

So, what is the club like? It's a living hell. You've not known pain until you've held your dead child. Until you've seen their tiny lifeless body in a casket. Until you've attended their funeral, buried them and came home without them. You can never, ever know what it's like unless you've experienced it. Don't ever pretend to *know* what it's like. Don't ever say you understand how that person feels unless you've lost a child yourself. Even then, your experiences and feelings could be very different. That which comforted you may not provide any comfort and in fact may anger another person. Please think before you speak.

There are certain 'trigger days' when you can expect a resurgence of emotion. They are the difficult days. Today I had one of these "trigger days" I could barely stand, think or move. But I AM allowed this time.~Unknown

lussy83
6. bře 2013

@evakva ak chces mozeme si napisat aj sukr.spravy,len ti poviem aj takto,tu teda..je to strane cerstve..nikdy to nepochopi clovek ktory toto neprezil..pochopi ta jedine zena a hlavne uplne t apochopi len zena ktora si to prezila ci preziva..kolko je presne tomu co si prisla o malu?tri mesiace?ak smiem vediet,co sa jej presne stalo?u nasej malinkej sa doposial nezistilo nic ani na pitve..proste jej zrazu zlyhal metabolizmus doslova znicoho nic a bolo po nej..o 11.50 sa mi narodila a o 20.30 navzdy odisla..je to strasny pocit,bolest,prazdnota..ved to poznas..ako sa s tym vysporiadavas ty?ja mavam neskutocne nocne mory,kde sa pozriem ju vidim..proste mam pocit obcas ze mi prepina.. 😢 😢 😢 😢 mrzi ma co sa ti stalo,no viem ta uplne dobodky pochopit...

nikus20
7. bře 2013

neviem ake to je stratit zive dieta ale viem ake ked som bola v 7mesiaci tehotesntva jej kopanceky mi chybaju a ten pocit ze uz mala prist zachvilku na svet :( to to je este horsie:(

lussy83
7. bře 2013

@nikus20 co sa stalo tebe?v 7dmom mesiaci bezne len tak dietatko nezomrie..presne chapem ako to myslis..ani ty si to uz nemala daleko k porodu...mrzi ma co sa ti stalo,sme tu pre teba.. 😢

hexena
7. bře 2013

prepacte, ze sem pisem do takej smutnej temy taku fakticku otazku, co sa sem mozno nehodi, ale kamoske zomrelo dietatko pri porode 😔 a ona musi povybavovat veci okolo toho a nie je vobec schopna momentalne uvazovat, ci neviete poradit co treba vybavit, ja by som jej s tym pomohla, ale asi vsetko sa neda, nieco bude musiet aj osobne...treba vybavit napriklad aj rodny list na urade? ak sa to sem nehodi a bude niekto ochotny poradit tak prosim do IP dakujem
😔 😔 😔

danuska76
7. bře 2013

@hexena k tvojej otázke mám to v čerstvej pamäti mi sme to vybavovali pred mesiacom v pôrodnici by za kamarátkou mala prísť pani so socialky a matriky ktorá by jej mala povedať čo a ako a potom by si mala íst alebo manžel na matriku pre rodný list a úmrtný list
a to je asi najťažšie musí vybaviť pohreb
mrzí ma čo sa stalo prežívam to tiež držte sa ☹

nikus20
7. bře 2013

@lussy83 dakujem..no lekarka sa namna vykaslala uvazoval asom ju udat ale nemam silu ani cas ani peniaze na to :(

hexena
7. bře 2013

@danuska76 dakujem, ano povedali jej vraj ze co, ale ze vraj ani poriadne nepocuvala, ani si nebola ista, ze ci rodny list alebo si to zle pamata...ani sa necudujem..nema zial manzela, mala byt slobodna mamicka, hovorila som jej o tomto fore, tak potom sa sem asi pride "vyrozpravat", je hotova chudiatko

danuska76
8. bře 2013

@hexena to mi je lúto ale vídím že má super kamarátku ktorá jej pomáha takže ak to bude možné chod s nou určite jej to veľmi pomôže držím palce a myslím na vás

tamulik
21. bře 2013

Ahojte dievčatá, dnes je to 6 dlhých rokov čo moja milovaná Tamarka navždy odišla. 😢 Je mi za ňou tak strašne smutno, ale už ani plakať nevládzem.
"anjelik môj, ľúbim Ťa ."

maladama
21. bře 2013

@tamulik ve výročí je to vždycky nejtěžší... ať tenhle smutný den přežiješ a zítra ať máš v duši zase trochu víc pokoje...

bronia13
22. bře 2013

@tamulik viem ako sa citis, mne je tiez vzdy tak smutno na jej vyrocie narodenia 😔 a tiez ked sa teraz pozeram na tychto mojich dvoch huncutov a pomyslim si ze ona by uz bola vetsia od nich a ucila by ich vselico tak mi pride luto ☹

ursul
23. bře 2013

@tamulik

lulih
3. dub 2013

Dobrý deň, chcela by som Vás velmi poprosiť o spoluprácu na dotazníku k mojej diplomovej práci.
Viac info na:
www.popotrate.dotaznicek.sk

Dakujem

pawelek2013
4. dub 2013

Ahojky v nedeli mi umrel muj synek. Zitra by mel 2 mesice. Umrel na syndrom nahleho umrti. Jen hledam lidi do rozmluvy. Nic vic. Vubec netusim, jak to vysvetlit dete. Porad se me ptaji.

pawelek2013
4. dub 2013

@evakva ahojky a jak ti mala umrela a jak byla stara?

evakva
4. dub 2013

@pawelek2013 mala nieco vyse 10 hodin. Narodila sa v 30tt a nemala este zrele plucka. je mi velmi luto, co sa ti stalo. Uprimnu sustrast

kati777
9. dub 2013

@pawelek2013 je mi to veľmi ľuto 😔

adulikh
11. dub 2013

dnes by mal nas anjelik Misko 7 rockov....... strasne nam chybas....... lubime ta..... objatie a pusa do nebicka anjelik nas

kveronika
19. dub 2013

@adulikh Adka, myslim na vas, aj ked uz je po vyroci. Tie su velmi tazke. Nas caka nase prve ☹
Prajem vela zdravia do konca tehotenstva, lahky porod a coskoro zdrave babatko v naruci

nicky07
20. dub 2013

ahojte maminky. najskôr chcem všetkým vám ktoré v sebe nosíte obrovskú bolesť zo straty svojích detičiek zaželať veľa síl do každodenného boja s vašou bolesťou. píšem diplomovku práve na tému straty dieťatka a starostlivosti o rodinu. ak by sa našiel niekto kto by mi bol ochotný poskytnúť pár informácii budem vám veľmi vďačná. Viem že sa jedná o veľmi citlívú tému o ktorej nie je ľahké pre vás rozprávať najmä nie s niekym kto to sám neprežil a teda nepochopí to v celej podstate. No i napriek tomu ak by sa našla nejaká maminka budem veľmi vďačná za každú jednu skúsenosť. Poprosím do IP. Ďakujem.

bronia13
27. dub 2013

ahojte dievcata neviem ktore ste tu nove ale chcem vam vsetkycm vyjadrit uprimnu sustrast 😔

bronia13
27. dub 2013

dlho som tu nebola lebo mi je furt luto novych mamiciek a anjelikov co museli opustit tento svet len som chcela napisat taku prihodu nasich deti

kazdy vecer sa modlime a potom Emmmuske posleme pusinku do nebicka a dame hore hlavy a fukame jej pusinky a minule Sebastian vravi mami,tati nefukaj tak vysoko lebo Emmuska to nedociahne musis fukat rovno aby to dociahla - tak som sa pousmiala a aj mi prislo smutno ze ona to tu na "zemi" aj tak nikdy nedociahne, on vravi ze ked budeme vysoko fukat ze ona potom nepride 😔

majkakuk
11. kvě 2013

Zdravím dievčatá , som zúfala , snažím sa otehotnieť už 8 rokov ... mam milovaného manžela , chodíme po dovolenkách ....márne ...
9 rokov do zadu -----Len par hodín pred pôrodom moje dievčatko zomrelo v brušku a pri tom som prenášala 17 dni , išla som do nemocnice 13 mája 2004 na koľko som dostala kontrakcie/ pred pôrodné bolesti a začala som krvácať , všetko bolo v poriadku aj počas tehotenstva žiadne komplikácie , bola som mlada baba 20 ročná a prvo rodička , 4 dni som mala kontrakcie v nemocnici dávali mi všelijak vyvolaki ale maternica sa mi neotvárala ... lekár povedal že ešte neprišiel ten správny čas treba počkať , spýtala som sa že či by nezobrali na cisársky rez lebo nemám dobrý pocit a on mi povedal že keď neporodím do 18 mája čiže na 5 deň v nemocnici že ma budu cisaryť , len že ráno o 5:00 sa mi prestalo hýbať bábätko v brušku tak som utekala zobudiť lekára na jeho izbu a vynadal mi že nech počkám do vizity a že je to v poriadku bábätko je unaveno a zaspalo ... mlada baba čo sa vyzná ... tak som čakala na vizitu lenže bruško mi strašne stvrdlo ako kameň ... no a po vizite lekári sa zhemzili ako včely a boli hotový že dieťa je mrvte , no v tej chvíle som len myslela nad samovraždou ... bolo to ťažké... rok v nemocnici ... no a teraz sa chcem dostať k otázke či niekto sa nájde tu kto rodil mrvte diéta a že či od vtedy otehotnil , nakoľko to je ťažký pôrod kvôli vyčisteniu maternice aby predišlo sa infekcie tak Vám vyškrabú všetky chlpy/riasy za ktoré sa v budúcnosti ma uchytiť plod ?
Vopred Ďakujem všetkým kto mi aspoň nijako poradí , za chvilku mam 30 rokov a chceeela by som dieťatko veľmi .

lucka_ps
12. kvě 2013

Myslím na Vás všetky v tento špeciálny deň. Ste tie najsilnejšie maminy <3

martina7890
13. kvě 2013

@majkakuk doufám,že jsem pochopila dobře tvojí otázku.Ty se ptáš,jestli ti dělohu vyčistí tak,že už nemáš tu sliznici, ve které se uhnizďuje vajíčko?Je to tak? Tohle by se stát nemělo,ale samozřejmě se stát může.Jmenuje se to Aschermanův syndrom.Kdyby se jim to ale stalo,tak by jsi to poznala,byli by problémy s menstruací, protože ta děloha se jakoby slepí k sobě. a vytvoří se srůsty a neroste potom sliznice, která se při menstruaci odlučuje.To by jsi poznala. Jestli problémy s měsíčkama nemáš,tak bude problém někde jinde. Určitě by tě měli pořádně vyšetřit,kde je zakopaný pes a léči tě.Asi nejlépe zajít do nějakého CAR.
To co popisuješ o tvém prvním porodu je velmi smutné,přeju honě síly do dalšího boje o miminko. Já sama nemám tuhle strašně smutnou zkušenost. Mám za sebou jen Jedno nevydařené IVF, při kterém byly velké zdravotní problémy.Snažíme se už taky spoustu let, teď už pár měsíců zvažuju co dál.Jestli ještě jednou risknou IVF nebo nějakou další alternativní léčbu nebo vlastně co. Moc ti držím palce,ať to s tím mimčem nakonec klapne.

majkakuk
13. kvě 2013

@martina7890 Ahoj Martina ;) Dakujem za podporu , presne si to pochopila .

martina7890
14. kvě 2013

@majkakuk Tak to jsem ráda.Ale fak myslím,že ten Aschermanův syndrom nemáš, to by jsi fak poznala, že jsou problémy s menstruací.Jinak se to samozřejmě dá odhalit hysteroskopií a ty srůsty ev. rozrušit.asi bych na tvém místě zašla do nějakého CAR a nechala se pořádně vyšetřit, aby se zjistilo,kde je problém a proč to s miminkem nejde.Nevím,jalk u vás,ale u nás k tomu ani nepotřebuješ doporučení.Tak držím palce,ať to co nejdříve s miminkem klapne.

dulkagabulka
15. kvě 2013

Takýto prístup si zaslúžia všetky rodiny..a v každej pôrodnici...či sa im už narodia deti živé, zdravé, choré či mŕtve..

"Rodiče jsou rodiči a děti jejich dětmi i přesto, že některý z nich zemře. Podpora raného vztahu souvisí s citovým vztahem a pocitem bezpečí, který pomáhá zpracovat trauma ze ztráty milovaného, blízkého člověka. Rozloučit se můžeme s tím, koho známe a máme ve své náruči. " M.Mrowetz

https://www.youtube.com/watch?v=tY7mq1g9pGk