Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

leopolda
20. dub 2011

@ivkamb je moc smutné,že děti jsou zdravé a přece musí zemřít,proč?
A y plánuješ další miminko,nebo si chcete odpočinout.Já si vůbec nepřipouštěla,že by to další mělo mít nějaký problém.Holky držte se.Ať už nás čekají,jen dobré věci.

leopolda
20. dub 2011

@alenka83 taky jsem slyšela od jiných holek,že se třeba nemusí ,po císaři tak dlouho čekat.
Tak si to zjisti,třeba to i psychicky pomůže,když budeš vědět,že to není tak dlouhá doba.

ivkamb
20. dub 2011

@leopolda chceli by sme dalsie babatko, uvidime ci sa podari, viem ze mi to Davidka nenahradi, ale aspon otoci moju mysel trosku inym smerom, len potom sa toho dalsieho tehotenstva aj bojim ako to budem po tej psychickej stranke zvladat ☹

veruska007
20. dub 2011

Hm, tak to je strasny, ze umiraji i deti tesne pred porodem. Musim rict, Jakoubek se narodil v 19.tt, vlastne medicinsky je to jeste potrat.... jenze jak to nazvat, kdyz on se narodil spontanne, dokonce bez lekarske pece (na chodbe v Bohunicich, vsem jsem opakovala, ze rodim, a nikdo me nevysetril, no, tohle bylo snad vetsi trauma nez smrt ditete). Ale v tomhle tehotenstvi jsem mezi 17 - 20.tt. myslela, ze se zblaznim, jak jsem se o miminko bala. A ted si rikam, ze mam vic vyhrano. Ale prijit o mimco tak pozde, to bude fakt narocne byt v pohode, aby se miminko narodilo stastne.

Jinak mam dve kamosky po akutnim CR a obe otehotnely a mely uplne pohodove tehotenstvi po 3 mesicich!

denisece
21. dub 2011

@abriela Prepac, ja som si az teraz vsimla, ze si odpisala ... Je to smutne, tazko sa hladaju nejake slova utechy, lebo stratit dieta je urcite ta najvacsia bolest...
dakedy tiez nechapem, ze preco doktori nepridu na niektore veci, ked ti tak neskoro povedali, ze ma kratke kosti...
je to hroza... prajem ti, aby ta v zivote stretlo uz len to dobree, vela velaa sil...

bobocka
21. dub 2011

@alenka83 ja neviem aky tazky bol samotny porod atd,no viem,ze zena po sekcii nemusi cakat rok aby zas otehotnela.ak otehotnie do roka,tak je len najvacsia pravdepodobnost,ze zas bude sekciou rodit.a ak by chcela naturalne,tak vtedy sa odporuca rok so snazenim pockat. takze ak sa citite na to mat babo skor,tak sa kludne snazit mozte aj skor,len potom mozes ratat s tym,ze ho zas sekciou odrodis.
baby mne je strasne luto to co sa vam stalo.ja si ani neviem predstavit tu sialenu bolest 😔 ☹ neviem ako to zvladate. ja viem,ze sem k vam nepatrim,mala som stastie,len by som vam chela poradit to,co mne veeelmi pomohlo.ja som mala sialeny strach o maleho pocas celeho tehu,tak som si kupila domov dopplera.vola sa to angel sounds baby heart beat monitor http://www.amazon.co.uk/AngelSounds-Fetal-Heart... ja som maleho srdiecko pocuvala nim 2-3x denne,niekedy aj viac.nestoji to nejak vela a ziadne speci gely k tomu nepotrebujete.staci obycajne telove mliecko.natriete brusko kremom,prilozite nan masinku(vzdy dole na podbrusko) sluchatka na usi a je to.ja som si ista,ze pri dalsom tehu sa budete bat.ved kto by sa nebal keby mal tak otrasnu skusenost ako vy? 😢 😢 😢 preto si myslim,ze tento monitor by vam potom mohol pomoct trosku sa uvolnit a uistit vas,ze babo je ok.velmi vam drzim palce.

ivkamb
21. dub 2011

@bobocka dakujem za stranku, ja si ho urcite kupim pri dalsom tehu, viem ze aj tak nebudem uplne pokojna, ale aj tak predsa len nieco 🙂

bobocka
21. dub 2011

@ivkamb za malinko.inak potom sa nelakaj,ale niekedy to trva to srdiecko najst.treba ten monitor davat uplne dole na podbrusko,niekedy az tak dole,ze to az nelogicky vyzera,ze tam na takom nezmyselnom mieste by malo byt srdiecko zachytene.treba namazat brusko aby bolo take klzave(super aj ako prevencia strii) a potom tym monitorom pomalicky cestovat po podbrusku.niekedy som ho nasla do 10sekund,inokedy som aj minutku dve hladala. a niekedy som ho nasla a po chvilke prestalo bit,tak som zas musela hladat,lebo maly sa presunul a s nim samozrejme aj srdiecko .ono sa to myslim po 12-15tt da zachytit,ja som to po nejakom 20tt kupila. ja som vzdy rano po zobudeni maleho pocuvala,cez obednu prestavku v robote a potom vecer.moj misko bol lenivy sa hybat.sem tam sam kopol,no vacsinou som ho musela stuchnut aby sa pohol.takze mne tento monitor veeelmi pomohol.bola som istejsia ked som srdiecko pocula.ja som rodeny panikar,takze ja som riesila vsetko mozne len aby som vedela,ze je maly ok.platila som si za sona navyse atd.moj misko mal za cele tehu asi 7-8x sono.vacsinou byvaju 3-4x.proste som dala 10euri a videla som maleho ked som ho chcela vidiet.mame stastie,ze zijeme v tejto dobe ked sa pocas tehu mozme kadejako ubezpecit,ze je babo ok.a ten monitor je uplne uzasny.je to aj super zazitok pre otca dietata ked to srdiecko moze pocuvat.fakt odporucam .drzim palce,nech sa vam co najskor zadari a nech je babo zdrave a nech mate konecne milion dovodov na usmev 🙂

alenka83
21. dub 2011

@bobocka obávám se, že tento přístroj by stejně nezabránil tomu, co se nám stalo. Srdíčko bilo, průtoky v pořádku, jen nevím, jak zjistit to, aby se nám to neopakovalo☹ Já jsem po druhé sekci a vím, že 3. už bude určitě další a bude o několik asi týdnů stejně dřív...

bobocka
21. dub 2011

@alenka83 jasne,ze nezabrani.bohuzial.tam ide len o tu vacsiu istotu a pohodu matky ked sa moze behom par minut presvedcit,ze srdiecko bije.tam ide len a len o ten lepsi pocit rodica.nazaisti to pohodove tehu ,ani zdrave narodenie dietata.ale pocas tehu to doda isty pocit istoty. a keby som prisla o dieta(fuuu,mne sa to tazko co i len pise 😢 ),tak by som iste pri dalsom tehu riesila nieco taketo.

bobocka
21. dub 2011

@alenka83 ono nic zene nezabezpeci bezproblemove tehu a zdrave dieta.nic bohuzial.zena len moze brat vitaminy,nefajcit,nepit,zdravo sa stravovat,oddychovat a...dufat. ☹

veruska007
21. dub 2011

Taky jsem nad tim domacim ultrazvukem premyslela, abych byla klidnejsi. Ale stal se nejaky zazrak, jak jsem se strasne na miminko soustredila, tak jsem citila od 13.tt slaboucke pohyby, sice nepravidelne, ale kazdy den.

gwenni
22. dub 2011

@stanka737 ja s manželom to cítime rovnako ako ty tiež by sme chceli keby sa nám čo najskôr podarilo znovu otehotnieť a podľa môjho názoru bude vždy to dieťatko ktoré sa narodí po našich detičkách čo nám odišli do nebíčka náhradou a nezáleží na tom kedy to bude či o rok či o dva alebo aj desať :(
Ja v podstate ani do roboty nechodím, lebo načo keď čoskoro znovu otehotniem a budem zase celé tehu PN ...len ja mám v tomto tú výhodu že som SZČO

gwenni
22. dub 2011

@bobocka to máš svätú pravdu a také ženy čo pijú, fajčia a nedávajú si žiadny pozor na nič tak tým sa narodia zdravé deti!!!!

gwenni
22. dub 2011

@ivkamb Ivka neboj sa v ďalšom tehotenstve si budeme oporou ale strachu sa už nikdy nezbavíme, lebo sme si prežili to najhoršie čo sa len dá..

ivkamb
22. dub 2011

@gwenni mas pravdu budeme si musiet byt velkou oporou aby sme dalsie tehotenstvo vydrzali ale verim ze budeme znova stastne len sa budeme samozrejme aj bat, ale tak aj prve tehotenstvo bolo so strachom, ved vzdy ked zena caka babo a tesi sa nan sa on boji od uplneho zaciatku 🙂

gwenni
23. dub 2011

@ivkamb to máš pravdu ale toto bude už iný strach

majdalenka22
25. dub 2011

Taky mi zemřel chlapeček. Do porodnice jsem přijela po bezproblémovém těhotenství ve 40 tt . Udusil se během porodu. Jediným lékam je opravdu čas, denodenně jsem brečela a myslela si, že už nikdy nemůžu mit z ničeho radost i já doma měla dceru ale nic nedokázala naplnit tu prázdnou náruč.ten hrozný pocit, když člověk odchází z porodnice z prázdnou náručí. Kdyby to šlo chtěla jsem být okamžitě znova těhotná, podařilo se po roce. těhotenství jeden velký strach, porod další strach. Představa, že by se to stalo podruhé už bych to prostě asi nepřežila.
Narodila se mi krásná zdravá holčička. Pořád jsem ji chodila kontrolovat jestli dýchá...
Dříve jsem brala poznámky typu tak at je to zdravé jako fráze ale dokud člověk něco takového nezažije tak si snad ani neuvědomuje jaký je to zázrak když se narodí zdravé miminko. později se mi narodil ještě chlapec ani jeho porod nebyl v pohodě měl obtočenou šnůru okolo hlavičky a byl zázrak, že přežil po oživování a dnů strávených na JIP.
Čas už vše dávno otupil ale člověk nikdy nezapomene a vzpomíná, kolik by mu bylo, jak by vypadal......
Vám přeji aby jste brzyla zaplnila náruč, která zůstala prázdná.

gwenni
25. dub 2011

@majdalenka22 som veľmi rada že sa Vám nakoniec podarilo naplniť náruč a zmieriť bolesť zo straty

majdalenka22
25. dub 2011

@gwenni Děkuji moc.

abriela
26. dub 2011

@veruska007 to vazne? Po 3 mesiacoch po CR otehotneli a vsetko je v poriadku?

dusika11
26. dub 2011

ahojte neda mi nereagovat,,mam dvojicky obidve sa mi v 6tyzdni nakazili rsv virusom ,,pokasliavali ale nemali teploty..az starsi alanko pokasiiaval tak ze sa prehynal v pase...bublal ako rychlovarna kanvica..mojej dr som volala a ona ze nechodte berte to a to..atd..a ja sprosta som pocuvla...moje deti sa ocitli v nemocnici na are najprv jedno potom druhe az ked jeden bol modry doma v posteli..dala som mu prvu pomoc.....lekari ich s toho dostali nebudem tu rozpisovat noci na are a jiske..viete o tom svoje..nastastie to dopadlo zatial dobre...hovorim zatial..lebo clovek nikdy nevie.uz chapem ze prianie vela zdravia je to naj..obidvaja mali obostranny zapal pluc bez akychkolvek teplot...proste sopliky a kasel clovek nechce byt hystericky tak pocuvne lekarku..teraz uz pri kazdom kychnuti bezim k lekarke...moj pribeh je na dvojickovo sk..pribeh z nemocnice..rsv virus...inac stale pokasiavaju zase mali bacila zase atb..bojujeme obdivujem vsetky vas tu ze sa vyrovnavate z niecim tak strasnym bez zblaznenia sa..ja som k strate rozumu mala blizko

veruska007
26. dub 2011

@abriela Jj, obe otehotnely tak brzy, mely uplne bezproblemove tehotenstvi a druhy porod mely obe spontanni 😵

abriela
26. dub 2011

@veruska007 wau, keby som to mohla napisat o po roka aj ja 🙂. A kolko mali rokov. Mlady organizmus to mozno lepsie zvlada.

abriela
26. dub 2011

@dusika11 Len nestacaj vieru a zelam drobcom aj tvojej rodinke to najdolezitejsie - zdravie.

veruska007
26. dub 2011

@abriela Jedna do 30 let, druha cca 32 - 33 ... ne az takove mladice 😉. Ani nechodily do rizikove poradny, nic. A to se staraly o starsi ditko a fakt v pohode.

abriela
27. dub 2011

@veruska007 ani nevies ako si ma potesila. Aj ked to asi nieje pravidlom, su to skor extremne pripady, tesi ma to.
V piatok idem ku gynekologovi, po 4 tyzdnoch po neplanovanom CR, tak uvidime co mi povie, ako sa maternica zrastla.
Pozeram, ze mas termin 16.8., moj naposledy stanoveny bol 15.8. ☹
Prajem vam nech ste v poriadku a nemas problemy.

veruska007
27. dub 2011

@abriela Diky. S tema terminama je to tezky, Jakoubek mel byt nase Vanocni miminko. Vojtiska cekam 16.8., to je den, kdy mi umrela milovana babicka, ktera mne vychovavala. A kdyby byl Vojtisek o par dni driv, muze se narodit ve stejny den jako Jakoubek... i kdyz to bych nechtela.

Oni jsou vsichni opatrni, ja prisla o Jakoubka v 19.tt, mnohym holkam dr. rikaji, at se nesnazi aspon pul roku. Mne porodni babicka tady na MK rikala, at to zkusime hned, jestli chceme... a pak jsem cetla na netu studii, ze nejlepe dopadnou tehotenstvi, kdy se mimco narodi do roka po potratu. Tak je to sazka do loterie vzdycky, ale s tim cisarem uz asi nebyvaji takove komplikace jako driv. Jen Te asi bude vic bolet jizva, kamaradky si na to v tehu stezovaly. Ale fakt druhy porod mely klasicky a v pohode a zadne problemy. Tak drzim palecky, at je to vsechno co nejlepsi a pokud budes chtit brzy detatko, tak at na ty // cekas co nejkratsi dobu (Ja myslela, ze se zblaznim i ty tri mesice 😨 )

lussy23
27. dub 2011

@veruska007 veľmivám držím palčeky, aby sa Vojtýsek narodil zdravý a krásny a dlho dlho žil.

veruska007
27. dub 2011

@lussy23 Diky. Ja uz si ted preju jen to, aby vsechny nase deti umrely az po nas. Tesne pred tim, nez jsme prisli o Jakoubka, malem zemrel pri febrilnich krecich do te doby zcela zdravy 1,5 synek... tak si s nama ten posledni rok osud zahral docela nepekne.