Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
2. říj 2010

@kahinae to je divne co? nechapem ako nemohli prist na to ze je chora uz ked sa narodila? tuna chodi kazdy den doktor/doktorka ked sa narodi a vsetko zistuju ci je v poriadku....

inneska
2. říj 2010

@kahinae je mi moc moc ľúto anetky 😢 😢 ak môžem vedieť, čo mala za vadu na srdiečku..presne ako keby si opísala čo bolo našemu paťkovi..tiež mal vadu na srdiečku a zomrel behom pár hodín a zistili až po pitve, že čo mu bolo...len jemu bolo 2,5 mesiaca..anetka bola staršia ☹ paťko ma koarktáciu aorty, zúžená aorta, zle mu prúdila krv..ale dalo sa to riešiť operatívne, len keby sa o tom vedelo 😢 a my sme mali v auguste 2 roky, čo odišiel..posielam ti veliké objatie ..
@bronia13 ako vidíš, nezisťuje sa tak akoby sa malo, že či je všetko v poriadku..ja som rodila v il a tam čo nám povedal primár dets. odd, tak sme boli v nemom úžase..ak sa také vyšetrenia robia všade ako v ilave, tak je potom asi vela detičiek čo majú možno nejakú vadu, len sa o tom nevie ☹ stačilo tak málo, len na to prísť a môj patrik tu mohol byť a bez nejakých väčších problémov..a toto ma bolí najviac, že sa s tým dalo niečo robiť a nerobilo sa 😠
@petreva posielam veliké objatie 😔
@littledevil aj tebe posielam objatie a božteky pre anjelička sebastianka 😔

littledevil
2. říj 2010

@inneska Velmi pekne dakujem 😔

kahinae
2. říj 2010

@bronia13 je to divné, hlavně je divné že to nepoznali už když jsem byla ve Vítkovicích na screeningu srdíčka..tam bylo všechno v pořádku :(

@inneska dekuju... malá zemřela taky během pár hodin.. sice mi to vysvětlovala doktorka, ale moje paměť to jaksi vystrnadila ze vzpomínek :( jen vím že měla zvětšenou pravou komoru a menší levou plíci.. ale nic nešlo poznat.. v 8mi měsících začla pomalu chodit, byla zdravá, všechno v pořádku. a pak najednou bum :(

inneska
3. říj 2010

@kahinae o to je to väčší šok, ked to príde nečakane ☹ my sme s ním utekali na pohotovosť, že asi ho bolí bruško, že s ním doktorka pocvičí, dostane nejakú medicínu..a tam už mal krv v moči, moc plakal, potom že chodte s ním do nemocnice, a nestihla ani vypísať akýsi papier, tak zamdlel a viac ho neprebrali..do pár minút tam bola zachranka, ale zbytočne..nemohli mu srdiečko naštartovať, ani už sám nedýchal 😢 aj my sme chodili na poradne a nič nezistil doktor..ani po pôrode v nemocnici..aj ti povedali, či je to vrodená vada alebo genetická?? nám povedala dr čo tam bola, že to bude v prvom rade, aby sa to zistilo, kedže sme to mali prvé..takže to bolo vrodené, proste náhoda, že sa to vyskytlo..druhý synček je zdravučký, klop klop..

inneska
3. říj 2010

@kahinae a tiež moja mama to nesie ťažko, paťko bol jej prvý vnúčik..ked sme jej to oznámili, tak sme ešte skoro aj jej museli volať zachranku..vraj to vnúča je skoro viacej ako vlastné dieťa..aspoň mne tak mama vraví..to spoznáme, až ked budeme babbkami, či to tak naozaj je..

kahinae
4. říj 2010

@inneska genetické to nebylo :( prostě jen náhoda!! :( na výsledky z Prahy jsme čekali skoro rok a půl :( bála jsem se jestli vůbec někdy budu moct mít děti, ale prý jo, akorát budu pod větším dohledem a rodit nebudu u nás, ale v Ostravě ... U nás malá byla nějaká nemocná, jelikož jsem v té době měla angínu tak jsem si myslela že to chytla ode mě ale mamča jí odvezla k dr. která zjistila že je podchlazená a okamžitě směr nemocnice.. tam dělali co mohli i dr. z Ostravy zavolali, akorát jen vrtulník z Brna už přijel pozdě.. celá rodina jsme seděli před oddělením a mě to vlastně ani nějak nedošlo.. v tu chvíli jsem jí jen chtěla vidět a rozloučit se s ní.. Mamča zkolabovala a odvezli jí na internu!! :( akorát podepsala reverz a chtěla jet s náma domů.. a trvalo týden než mi došlo že mojí holčičku už nikdy neuvidím.. Její otec to bral laksně a v den její smrti mi akorát řekl že jsem jí zabila.. on to nebyl moc dobrý chlap ale už s ním díky bohu nejsem, rozvedli nás a teď žiju s tím že Anet na nás kouká a že já snad konečně našla někoho s kým by dětičky mohli i být

diapozitiv01
4. říj 2010

@kahinae
Nas Anjelik Maximko, sa narodil s vrodenou vyvojovou chybou srdiecka, dvojvytokova prava komora DORV s defektom komoroveho septa... Prislo sa nato az po porode. Maximko sa ale narodil uz v 34t a to cele situaciu velmi skomplikovalo, zomrel uz na 4. den v Detskom kardiocentre a to asi 3 hodiny potom, co nam povedali ze jeho stav nie je taky akutny aby ho hned operovali...Cele sa to tak rychlo skomplikovalo....

Na genetike nam tiez povedali ze to bola iba nahoda, ktora sa moze vyskytnut raz za x generacii.

Velmi nam chyba, je to smutne ist na jeho hrobcek, zapalit mu zizenky namiesto toho aby som ho kocikovala,,,
No zivot ide dalej a na Maximka nikdy nezabudneme, navzdy zostane nasim prvym dietatkom, nasim milovanym syncekom.

kahinae
4. říj 2010

@diapozitiv01 to mě strašně mrzí :( není správné aby se tyto "náhody" stávaly :( Anetka taky bude moje první milovaná dceruška 🙂 a až budu za toho mého andělíčka zapalovat v neděli svíčku, zapalím i jednu za všechny andělíčky co jsou v nebíčku a chybí nám tady :( ☹ ☹

Ale dneska se alespoň na mě úsmalo trošku štěstí a rýsuje se nám s přítelem byt, tak snad už se vše obrátí k lepšímu a uvidíme jestli se začneme snažit.. ale to nechám na osudu ...

lala2
4. říj 2010

Ahojte, viem ze sa to neda porovnat ked vam zomrie babatko v brusku a ked je uz na svete, ale nase prve babtko zomrelo v 21tt, malo hydrocefalus, razstep chrbtice a ine malformacie. Onedlho to budu 3 roky no ja dodnes neviem zabudnut a neprejde den kedy si nespomeniem.
Tiez som vyuzila stranky www.anjeliky.sk a velmi mi pomohli. 🙂
V depresiach som bola skoro 2 roky, nakolko som po polroku otehotnela a bol to missed abort....
Zivot je niekedy velmi, ale velmi smutny
Moj nazor je ze to nikdy nepreboli a uz vobec ked clovek vie ze keby babtko operovali nemuselo sa to stat. ☹

lala2
4. říj 2010

PS: Batko som musela porodit. ☹ Bolo to moje prve tehotenstvo, a uz nikdy som si od vtedy tehotenstvo neuzila, bez stresov a v radosti. ☹

diapozitiv01
5. říj 2010

@lala2
Lalusik,
vsetko zalezi od toho ako to prezivame ako to citime, som rada ze v dnesnej dobe nasi Anjelici zostavaju sucastou nasich rodim a nezabuda sa na nich. Mam jednu znamu ktora ani nevedla ze mala brata, az raz ked nieco hladala nasla jeho rodny a umrtny list. Mama jej nikdy o nom nehovorila a to si myslim ze je to najhorsie...
Pocula som aj myslienku, ze prave tito nasi Anjelikovia su pripomienkou takychto deticiek ci ludi, proste na ktorych sa ako keby zabudlo...
Ale neviem ci niekedy niekto najde vysvetlenie preco prave oni...
Urcite nas to vsetkych zmenilo...A uz nikdy nezazijeme to dokonale stastie, aj ked sa viem tesit vzdy je tu chybajuci kus moj srdiecka, ktory je teraz v nebicku...

inneska
5. říj 2010

@kahinae náhoda, ako aj u @diapozitiv01 je vela tých náhod, ktoré si vybrali zrovna nás..ale aspoň v tej náhode je tá pozitívna správa, že dalšie detičky budú zdravé...neviem si predstaviť, že by mi povedali, že je to genetika a dalšie dieťa to bude mať tiež a že tiež zomrie..to by som asi ja neprežila..aj ked strach počas tehotenstva som mala veliký, až do pôrodu, aby sa niečo..a vlastne mám ho stále, lebo sa môže stať všeličo...ale to má asi každá mama, a my čo sme už o dieťatko prišli je duplovaný...a ex bol riadny .... aj tak dobre, že si s ním neostala..a super, ked sa vydarí nové bývaniíčko, to by potom do neho trebalo aj nový život 😵
@lala2 neviem to porovnať, aké to je prísť o bábätko v brušku, ale viem aké je to prísť už o živé narodené...tak či tak je to bolesť..a potom ešte aj MA do toho..aj toho som sa bála, aby sa mi takého nestalo...lebo to len priťaží na psychike..ale teraz už máš krásnu bambulku 🙂 a prvých dvoch anjelikov je mi moc ľúto 😢
@diapozitiv01 ja vždy porovnávam s inými detičkami, že takýto by bol už paťko veliký, toto by vedel a vždy mi to príde tak ľúto, že som to nemohla zažiť...a už sa aj snažíte či ešte nie??

marika17
5. říj 2010

ahojte babenky!
ako to ide?u mna velke depky vcera.musim trochu na net lebo tazko tazko tazko...Idem si vas trochu precitat

klaudia19
5. říj 2010

ahojte... chcem sa podeliť o skúsenosti zo života... ešte pred mesiacom som si povedala, že nech sa stane čokoľvek, chcem napísať o tom sem... mala som placentu praeviu - vcestná placenta

klaudia19
5. říj 2010

chcela som sem napísať k téme: placenta praevia, ale posledný príspevok tam je z júla tohto roku... tak neviem či by to už niekto tam čítal...

marika17
5. říj 2010

vcera som mala na rukach dievcatko kamaratky a nezvladla som to.ani sama neviem co to bolo ,ci som ziarlila alebo lutovala ani neviem.dnes posielam podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.velmi ma to boli a je mi smutno ked lekari nieco zanedbaju.nebyt toho nase deticky tu mohli dnes byt s nami .preto si myslim ze to netreba nechat tak.stale dookola si prezeram jej fotto .nemozem ani soferovat,lebo hocikedy vyberiem mobil a prezeram a placem.neda sa tomu ubranit.a myslim si ze aj psychyka mojich ostatnych deti je zla .Od vtedy ako sme Soničku pochovali su doma choré a uz druhe antibiotika zacali brat.nie a nie sa vyliecit,ani neviem ci je to chripka alebo angina a komunikovat s lekarom sa mi nejako nedari...

klaudia19
5. říj 2010

ešte pred dvoma týždňami som bola šťastne tehotná. čakali sme druhé bábo. Síce sme od začiatku vedeli, že mám nízko uloženú placentu, napriek tomu som nemala vôbec žiadne komplikácie, či krvácanie. Až teraz.... 23.septembra 2010, v 29.TT, v noci som začala silno, naozaj veľmi silno krvácať. Bez akejkoľvek bolesti... Volali sme záchranku a o hodinu som bola už po cisárskom. Bábo, Alexko, bol zdravý, len ešte nemal dovyvinuté pľúcka. Previezli ho z Ružinova-BA na Kramáre a tam ho napojili naventilátor, ktorý mu roztrhol ľavé pľúcko. Alexko žil 4 hodinky. ☹ ☹ ☹ Je mi veľmi smutno za ním, ale napriek všetkému musíme ísť ďalej... a chcem, aby toto všetko pomohlo aspoň niekomu inému...

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 ahoj,aj ja som mala taky problem-placenta praevia,potom kazde dalsie tehotenstvo som bola v strachu a moje otazky na poradniach boli,kde je ulozena placenta a ci je vsetko ok... 😒 :-

@marika17 ,prajem vela síl a anjelikovi Soničke pusinku do nebíčka ☹

klaudia19
5. říj 2010

@marika17 .... hmmm... to sa nedá slovami vyjadriť... človek pochopí najviac, keď to zažije.... teraz chápem tvoj smútok naozaj veľmi...

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 tak to budem aj ja už teraz sledovať .... juj, ako tu čítam, môže byť ešte sto ďalších iných problémov!!! No fakt je štastie byť živý a ešte aj zdravý.

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 ano,je naozaj vela dalsich problemov,ja som mala este aj nasledujuce tehotenstvo problemy,ale az v 31tyzdni,aj to do dnes dakujem bohu,ze som taky tvrdohlavec a pytala som sa na kompletne vysetrenia a ked ma konecne na moju ziadost poslali na Kramare,tak,za par hodin som bola po sekcii.

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 a prosím.... bolo už potom všetko ok??? žiadna placenta praevia???

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 čo sa stalo?

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 ciastocne prekryvala krcok maternice,ale tentokrat som mala problem s patologickymi prietokmi,tak dcerka mala iba 800g a 30 cm a dalsieho mam synceka a pritom uz bolo vsetko tak,ako ma byt ,takze urcite to nie je pravidlo,len budes viac sledovana a to je dobre

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 pobudla si 2,5mesiaca v inkubatore,ale inak bolo vsetko ok,dokonca na takeho krpceka mala aj pluca vyvinute,ale tyzden bola aj tak na ventilatore,aby sa neunavila,o mesiac bude mat 5rôckov a nikto by ani len nepovedal,ze mala 8oog,sice mala tranzfuziu krvi,operaciu ociek a vojtovu metodu sme cvicili,ale iba preventivne,dokonca nemusi ani len okuliare nosit,takze stastie v nestastí.

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 a to bola Vaneska?

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 ano,Vaneska 🙂

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 Uf, tak gratulujem! Ja by som chcela mať určite ešte aspoň jedno bábo. Teraz mi je tak smutno niekedy.... Ale dcérka je úžasná. Tak nemôžem zaháľať. 😉 A prosím ťa .... Kevinko... to bola tá placenta praevia?? Ako to bolo??? Lebo ja.... v 29.TT a bez akýchkoľvek komplikácií... ešte doteraz tomu nechápem... 😕

kahinae
5. říj 2010

@inneska máš pravdu :( nechci to uspěchat.. jsem ráda že to není genetické a nějaké zdravé miminka můžeme mít.. Teď mě ale čeká křest ohněm :( přítelova sestřička je taky Anetka a bude slavit 3roky, tak snad to nějak zvládnu.. v rodině nás čeká svatba, možná se sestře podaří otěhotnět a já chci jen zatím přihlížet, prostě nechat tomu volný průběh.. i kdyby to bylo za dva roky tak zatím biologické hodiny netikají, i když je mi líto, že většina mých kamarádek v mém věku už rodí jak na běžícím páse, ale já si ještě počkám..
@diapozitiv01 máš pravdu děti by měli vedět o svém andílkovi sourozenci, jenže kdy je vhodná doba?