Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

simcab
7. črc 2010

ach, dievčatá, veľmi vás obdivujem ako to zvládate!!! viem ale, že sa nedá plakať celý život, človek musí žiť, aj keď je to ťažké..
prajem vám veľa sily a hlavne zdravé detičky!!!

anta
7. črc 2010

Ivuu, Haničko - sleduji vaše příběhy a řeknu vám, že to je šílený, čím si procházíte, holčičky moje, je mi to hrozně líto, posílám vám spoustu psychických sil a velkou podporu a přání, ať je vše v budoucnu lepší a lepší.
Hani - já bych snad neporodila, přijde mi to jako jít na popravu, fakt, moc ti přeji, aby jsi to měla bez komplikací a pak hupsky dupsky na další mimi, je to strašná škoda, že takto přicházíte o to první. ☹ Hlavně je třeba nabrat nových sil, aby to další nové mimi bylo v bříšku v pohodě a ty taky. Pořád si říkám, co ty děti komu udělaly, že musí tímto způsobem ze světa odejít, tak brzy, tak nečekaně a hlavně takhle ošklivě 😢 😢
Ivuu - Tvoje holčička je nádherná, takové malé prďolátko a co si musí zažít, to je až neuvěřitelný, kde je spravedlnost?? Přála bych si, aby takové věci vůbec nebyly, prostě neexistovaly. Vy tady bojujete za své děti a s bolestí a tamhle jiný je vyhazujou do popelnic, ihned by je sterilizovala a nedovolila jim mít žádné děti, to je strašnej paradox 😠
Dívám se do této diskuze často, i když je to smutné, ale tím, jak bojujete, mi dodávate sil a díky vám si vážím toho, že mám svého Honzíka zdravého a když mě zlobí, tak prostě zlobí, neřeším maličkosti, jste mi velkým příkladem odvahy a statečnosti!😉

ivuu
8. črc 2010

Ahojky..píšu z nemocnice...naštěsti ten aft je pry jen k viroze..no jo Matulka taky sopli..jenže ten to přežije bez uhony...
na relaps to nevypada...cpr jen 24 takže přidali klacid..vitaminky..mohli bysme jit klidně dom kdyby opička mohla pit..snaží se..potiram ji to jodem a pak takovym gelem na znecitlivění..ale spiš ji jede voda než ten neocate..no musime vydržet...ani ještě nedostala kapajdu zatim se drží..
akorat ma v ručce kanylu s dlahou tak si nemuže hrat a macha tady tou levou ručkou...
jinak z babyportem vydržet co nejdyl..nedavat..bavila jsme se dlouho s primařem gastro..jeho manželka co nas ma v peči tak ma dovču tak se radili po telefonu..čekali na cpr a taky kontrolu na orl..bali se relapsu..

@anta je to šilene ale nic jineho mě nezbyva... ☹

ivuu
8. črc 2010

@hansed drž se pořad na tebe myslím ☹ ☹ už aby to bylo za vami a mohli jste se dorazit ode dna...

anta
8. črc 2010

Ivuu - já vím a o to víc je to člověku líto, když ostatní prožívají takové peklo, aniž by si to zasloužili. Nene, nemocné dítě si nezaslouží nikdo a hlavně děti si nemoce takového typu nezaslouží vůbec ☹ Sárince posílám pusinky, je statečná 😉

lussy23
8. črc 2010

Ivuu - tiež na vás myslím a Sárke držím palcčeky, nech je už zdravá.

hansed
8. črc 2010

Holky, díky moc 😉
Dneska jsem byla v Motole na UZ, kontrolují, jestli se holčičce nezvětšuje hlavička, abych mohla porodit přirozeně, hlavička je stejně velká jako před týdnem, ale mozkové komory zabírají skoro půlku mozku (podle mého odhadu). Už jsem upozornila doktorku, že holčičku na sále vidět nechci, že bych to psychicky nesnesla....

@ivuu držím holčičce palečky, ať jste brzy doma a v pořádku 😉

simcab
8. črc 2010

@hansed silno na teba myslím a prajem veľa sily.. musí to byť hrozné, ale človek si fakt nevie ani predstaviť čo všetko prežije a aký je silný v skutočnosti!!!

gabtcha
8. črc 2010

@hansed take na tebe moc myslim. Koukala jsem na tvoje alba, jses strasne sikovna!!! Tolik veci napletenych, ale neboj, brzy do nich obleces sourozence Adelky, ktera ho-ji bude ochranovat a uz to konecne urcite vyjde!!!
Ja v zivote za asistence me svagrove upletla max. 20radku nejakych jednoduchych, ale su strasne netrpeliva, tak jsem s tim skoncila:( Fakt obdivuju kazdeho, kdo je tak sikovne zrucny!🙂

ivuu
8. črc 2010

@anta
@lussy23
@hansed děkuju..idylka netrvala moc dlouho jak se saruš pokakalatak to vypada že tam měla natravenou krev...ale ani dr si nebyli 100% jisti tak vzali vzorek na okultni krvaceni a zitra se uvidi co odběry a cpr...
vždycky když už si myslim že je dobře je ještě huř... ☹
@hansed ☹ nočni mura fakt...

tak ja pleteneho snad nemam nic a saruš neměla ani jedny dupajdy.. 😀 jen bodička a tkove ty kalhotky se šlapkami...

gogoska123
9. črc 2010

@ivuu Moc na Vás myslím a držím pěsti, ať jste zdraví!

gogoska123
9. črc 2010

@hansed I na Tebe myslím, vím, jak moc je těžké a bolestné, co prožíváš! Posílám hodně sil! My taky byli s malým Motole, budeš tam v dobrých rukou....

radusv
9. črc 2010

@gabtcha tak jak válčíš? já docela dobře, včera sice dorazila opět ms 😠 ale jedem dál 😉

lussy23
9. črc 2010

@ivuu 😠 ☹ Držím palce, budem sa sa Sárinku modliť, len nech všetko dobre dopadne.
hansed a prečo vlastne musíte o Adelku prísť? ☹

dvojka
9. črc 2010

lussy23-ty seš tady pečená vařená,tak si prosim Tě zajed o pár stránek dál a přečti si proč ☹

lussy23
9. črc 2010

Už som si to prečítala. Smutné. Hansečd, prajem vám veľa síl.
Všetkých vás veľmi obdivujem.Anjelikom posielam pusinky do nebíčka. 😔

hansed
9. črc 2010

@radusv to je dobře, že to nevzdáváš 😉
@gogoska123 já vím, že tam budeme v dobrých rukou... .ale nějak si začínám uvědomovat, že odejdu domů sama, bez miminka.... a bojím se, jak to psychicky zvládnu ☹

anta
9. črc 2010

Hani, asi to bude hodně těžký, okolo bude spousta miminek a maminek a tak, a když to nezvládneš, není to žádná ostuda, už tak tě obdivuji, že se těšíš na další mimi, moc ti teď budu držet palečky! 😉 Přijdeš mi jako holka pohodová 😉

radusv
9. črc 2010

@hansed Haničko to víš, že jsou dny kdy se chci na všechno vykašlat, ale pořád převládají ty kdy bojujem, aby bylo zase dobře 😉
no psychicky budeš v pr.... pardon za ten výraz, ale je to tak a jinak se to nazvat nedá...
hodně dlouho potrvá než se s tím popereš, ale nikdy to nebude za váma úplně - tím už je prostě váš život navždy poznamenán
jsi silná a máš bezva manžela takže ten boj spolu líp zvládnete
ani nevím co je lepší jestli žít několik týdnů s takovýmhle verdiktem nebo když je to ráda z čistého nebe a během 2 dnů vše pryč a v šíleném šoku jako u mě
každopádně v obou případech je to hrůza, šílená bolest, beznaděj a další a další pocity
mě to ještě teď někdy tak dostává, že mám sto chutí vyřvat se celému světu z té bolesti a zoufalství, že tady miláček s námi není, že ho neuvidím vyrůstat, že nikdy nebude běhat po naší nově udělané zahrádce, nikdy nebude mít na sobě ty krásné oblečky co leží v komodě, nebude s námi na naší svatbě, kterou jsme plánovali s ním atd. atd.

hansed
9. črc 2010

@radusv já vím, krizi jsem měla před několika dny, doslova jsem byla hysterická, nemohla jsem přestat brečet, nechtěla jsem o druhém miminku ani slyšet, ale naštěstí tu byl manžel, tak mě uklidnil a už zase plánujeme dalšího rošťáka. Nejhorší na naší situaci je čekat, až bude po všem a při tom vědět, že z nemocnice odejdeme sami, bez naší holčičky....
teď jsme se vrhli na malou zahrádku, kde budeme grilkovat, tak se zabavíme prací. A známí, co mají od září holčičku nám slíbili, že nám nechají spoustu věcí na další mimo, tak prostě začneme od znova.... a v září zpátky do práce učit děti, jaké i se kde píše 😀
Radu, tak se někdy půjdeme vyřvat spolu, ne? 😉

radusv
9. črc 2010

jojo taky hodně pracujem - ono kolem domku je pořád co dělat, a snažím se tolik tomu nepodléhat, ale přesně někdy přijde den blbec a potřebuju se z toho vyřvat...
Hani škoda, že bydlíš daleko 😉

ivuu
9. črc 2010

@hansed
@radusv ,holky čtu Vás a je mi to tak strašně líto..co ja oproti vám za starosti ☹ zdraveho syna a u dcery snad naděj na jakžtakž na plnohodnotny život..
☹ ☹ ☹
Hani už se to krati..asi to bude fakt šilenej zahul na psychiku ale zkus jim řict at tě nedavaj na pokoj s maminkami a miminky..ono to zni sice blbě ale oni se stim pry neserou...klidně daj ženskou po chtěnem potratu na pokoj s mamčou ktera je tam na udržení... ☹
Radi ,moc ti přeju aby se co nejdřiv zadařilo.. 😵 😵

Všem moc děkuju za palečky...podle vysledku to natravena krev nebyla tak mi spadl kaminek ze srdce ted jen aby už se ten aft začal hojit..a ještě se čeka na vysledky bakterky jestli tam neni naka candia nebo co nebo co by se ventuleně mohlo přelečit...

leopolda
9. črc 2010

Ahoj holky, patřím bohužel taky mezi vás.
Už jsem kdysi něco napsala.Čtu vaše příběhy a čekám jen dobré prognozy,ale ne vždy to bohužel jde.
Všem,které přišly o miminko a snažíte se o další,moc držím pěstičky,myslím si,že je to jediná účinná léčba na tuto bolest.
Naše Jeanettka zemřela na srdeční vadu ve 4 týdnech.Pořád jsme si mysleli,že máme zdravé dítě,potom přišla rána.
Podařilo se mi hned po šestinedělí otěhotnět a tím pádem téměř po roce se nám narodil Tobias.
Je to naše zlatíčko,mám o něj panický strach,ale pomohl mi přežít to nejhorší období mého života.
Nezapomněla jsem,to ani nelze,ale ta bolest,která zůstává je snesitelná.
Všem přeji,jen to dobré. 🙂

radusv
9. črc 2010

@ivuu děkuju 🙂
taky jsem četla tvůj příběh a Sárince přeji ať je v rámci možností zdravá a popřípadě ať se nemoc nehorší...

jo ještě že má vedle sebe takový chlapy - toho mýho bych kolikrát na rukou měla nosit 😀 je fakt zlatej i když mě někdy vytáčí jako já jeho... nedávno jsem měla celkově takovou depku, že jsem musela odejít z práce a když to ten můj zjistil tak se nechal pustit dřív z práce, protože měl o mě strach a pozval mě druhý den na večeři 😵
kolikrát už jsem mu řekla, že bych si to s broučkem nejradši vyměnila a on mi pokaždý řekne, že by tady taky chtěl broučka, ale ne beze mě...
on mi neříká, že mě miluje on mi to dokazuje tím co pro mě dělá a toho si vážím daleko víc, protože miluji tě dokáže říct každý
holky držte se já pro dnešek končím
dobrou

radusv
9. črc 2010

Leo tvého andílka je mi také líto ☹
mě se taky podařilo hned po šestinedělí otěhotnět, ale bohužel i tentokrát byl k nám osud krutý 😔

hansed
9. črc 2010

@radusv jj, daleko bydlím, ale zařvat si můžeme, řekneme si hodinu a pak otevřeme okno 😉 jak jsi psala, co je "horší", mě hrozně ubližuje (a nejen mě, ale i manželovi a našim rodinám) to čekání, každý pohled do zrcadla na zvětšující se břicho, těch pár "pohybů" atd. je fakt, že dneska se Adélka pohla asi 3x.... si říkám, že kdyby to příroda vyřešila za nás, bylo by to možná lepší....
@ivuu já myslím, že mě na šestinedělí nedají, budu ležet na oddělení rizikového těhotenství, tak si mě tam snad nechají, když jsem tam byla, tak tam byly asi 3 maminky, co porodily, měly děti v inkubátorech a ležely na RT. máš moc krásnou holčičku 😵 😵 , je dobře, že se neprokázalo to nejhorší...
@leopolda taky doufám, že co nejdřív otěhotním znovu, snad budu moct porodit normálně a nebudu muset na císaře... ale asi raději počkáme 3 až 6 měsíců, abych pak nepotrácela, jak mi radil můj gynekolog....

radusv
9. črc 2010

@hansed Hani určitě počkejte 3 měsíce ať nedopadneš jako já... můj dr. mi taky radil se snažením od nového roku, počítali jsme s tím a vůbec nevím jak se nám to v listopadu podařilo
tak fajn příště se domluvíme a zařveme si nastejně to budou sousedi koukat 🙂
už opravdu mizím

murinka
10. črc 2010

to uz snad ani nie je mozne 😢 😢 😢
http://krimi.cas.sk/clanok/172886/roderik-1-po-...

hansed
10. črc 2010

@radusv jj, počkám klidně ten půl rok, hlavně abych byla v pořádku já, jak říká manžel.... stejně bych chtěla odučit aspoň první pololetí, tak pak snad to vyjde na poprvé 🙂
jj, sousedi budou koukat 😀

simcab
10. črc 2010

@murinka , je to hrôza, ale budú všetci spolu.. ☹