Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

luuciee83
25. črc 2010

@hansed přidávám se k řadě gratulantům tady! četla jsem Tvůj příběh se slzami v očích a dneska jsem si (opět se slzami - tentokrát štěstí) přečetla, že Adélka bojuje o to být zdravou holčičkou! To je něco naprosto úžasného! 😵 Hrozněm moc vám všem držíme palečky a přejeme, aby vám Adélka dělala už jen radost♥♥♥

trpezliva
25. črc 2010

@hansed drzime palce a myslime na vas!!!! Adelka je na tych fotkach nadherna. 😵 😵 😵

pepibubu
25. črc 2010

@hansed Hani, směju se tu přes slzy, tolik, tolik jsem na vás myslela přestože se neznáme, a přála vám zázrak... A on se podle všeho stal 🙂

starline
25. črc 2010

@hansed i mě to nedá, abych se nepřipojila k zástupu gratulantů. Opravdu se dějí zázraky a to je přeci nádhera a povzbuzení pro ostatní maminky co ztrácejí naději. Přeji Adélce nekonečné zdraví, nádherné dětství, a Tobě , tak statečné mamince a Tvému muži, co je oporou jen samé štastné chvíle, protože toho špatného už jste měli dost.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉

barcaa
25. črc 2010

Hansed - a pak že zázraky nejsou. Sice sem nepíšu už skoro vůbec, ale nakukuju a pořád jsem koukala, jak to s Vámi dopadne. A děkuju Adélce za to, že zase věřím na zázraky.

barcaa
25. črc 2010

A samozřejmě držíme palce i u nohou, aby Adélka byla úplně zdravá. Stejně to jsou zvláštní křižovatky osudu.
A pořád moc myslím na Fialinku - nevíte někdo o ní něco?

weiya
25. črc 2010

@hansed aj ja som raz nahodou natrafila na tvoj pribeh a tesim sa s Tebou, ze to takto dopadlo 😵 Moc drzim palce nech si malicku cim skor priveziete domov a prajem jej vela vela zdravia a stastie v zivote, nech vam robi samu radost 😵

romana29
25. črc 2010

Taky jsem příběh hansed sledovala a nějak si to neuměla představit a že to nakonec dopadne takhle, tak to mě vůbec nenapadlo! Přeji, aby se všechno vyvíjelo v rámci možností co nejlépe a brzy jste na tuhle část života mohli s klidem zapomenout a užívat si rodičovského života se vším všudy.

magdalenka1
25. črc 2010

@hansed To, že jsi nám, z větší části, úplně cizím lidem, dokázala říct svůj příběh, způsobilo i změnu v nás. Ve tvé těžké hodiny, kdy jsi rodila svou Adélku, vysílalo tolik lidí myšlenky k tobě a tvé dceři, že se z nich stala obrovská síla pozitivní energie, která možná trochu pootočila vesmírem nebo změnila úmysly Boha (podle toho, v co kdo věří 🙂 ). Spousta maminek tvůj příběh sledovala, aniž ho nějak komentovala, protože si říkaly, že jim nepřísluší sem vstupovat, když ony nikdy neprožívaly takovou bolest.... a já jsem jedna z nich. Tvůj příběh nám pomohl k tomu, abychom si více uvědomily, co je v životě důležité, jak křehké je to, co milujeme a jak jednoduché je to ztratit. Vždy po přečtení tvého příběhu a příběhů maminek, které se sem vypisovaly z pocitu smutku po ztrátě svých dětí, jsem chodila líbat své spící syny a šeptala jim, jak moc je miluju. Děkuji tobě, Adélce a vám všem.

lenkavano
25. črc 2010

@hansed Hani to jsou super zprávy,malá bude určitě v pořádku........ 😵 strašně vám to přeju,dopadne to dobře 😵

ciefulik
25. črc 2010

@magdalenka1 to napísala presne tak, ako to cítim aj ja!!

edita84
25. črc 2010

Ahojte prepáčte že vám sem skáčem ale čítam vás už dlhšie skladám pred Vami klobúk ste silné ženy maminy.
A rada by som popriala veľa šťastia hansed a jej malinkej Adelke je nádherná držím palce 🙂

jankar
25. črc 2010

@hansed nedá mi to nereagovat,taky jsem jedna z těch,co sledují tvůj příběh,magdalenka to přesně vystihla ve všem....
přeju moc a moc zdravíčka,má slzy na krajíčku,tentoktát štěstím....

petruna
25. črc 2010

ahoj,
občas sem masochisticky kouknu, abych se naučila být trpělivější a víc si vážit všedních věcí atak a ted musim taky prispet..
Taky uz nejakou dobu sleduju pribeh hansed a je to fakt zazrak, co se ted deje. mam z toho velkou radost a dal na ne moc myslim, aby vse dopadlo co nejlip 😵

vam ostatni take moc zdravim a preju jen to dobre, po tom, co jste si zazily si to zaslouzite vic nez kdkoliv jiny !

petruna
25. črc 2010

holky, když čtu přiběh hansed, martul a kamarádky jaa, tak se musím ptát, jestli někdy není prenatální diagnostika opravdu spíš na škodu....
Mám známou, které před x lety řekli, že její syn nemá mozek, že má atipicky tvar lebky a kdesi cosi (v té době ale nebyli tak dobré přístroje) a že by měla jít na potrat.
Ona se rozhodla dítě donosit, lékaři se k ní (v té době - teď už to snad takové není) chovali dost hnusně. V nemocnici ležela 3 měsíce a sestřičky si o ní povídaly : to je ta kráá...... co chce rodit dítě bez mozku apod...a ona nakonec porodila zdravého syna. Dnes u je něco přes 15 (normalni zdravy kluk)
Hrůza, co si musela naprosto bezdůvodně prožít.
Tak si řikám, co kdyby se tenkrát rozhodla pro potrat ? Co kdyby se rozhodli pro potrat hansed, martul a jiní, kteří se ted radují se zdravých nebo vícemene zdravých dětí ? Zajímalo by mě, jestli lekari po pitve (potracenych plodů) priznaji, ze dítě bylo nakonec zdravé...nechtela bych neco takoveho zazit, ty vycitky...
Doufam, že ve všech takových případech, kdy se maminka rozhodne dítě nedonosit bylo to dítě opravdu těžce postižené, ale příběh holek mě nutí o tom pochybovat. ☹
je to hrozně těžký. Chápu maminky, co se rozhodnout dítě nedonosit, ale jak mít jistotu, že dítě opravdu nemá šanci ?
Ptam se proto, protože se do té situace můžu sama taky někdy dostat....

tak nevím. Je to tak, že jsou lékaři takhle omylní a dělají takhle fatální chyby nebo je dítě na UTZ opravdu smrtelně nemocné a pak se prostě "jen" stane zázrak ?

anta
25. črc 2010

Haničko, jsem šťastná s Vámi, malá je správná baculka a krásnáááá, mám radost, přeji vám ten uzlíček štěstí ani nevíš jak 🙂 🙂 🙂
Miliharmi, musela jsem si na Tebe vzpomenout na procházce se svým divochem. Viděla jsem maminku s kočárkem, ve kterém seděla holčička, když jsem se na holčičku podívala, zamrazilo mě, neboť holčička vypadala naprosto stejně jako tvoje Milenka! Nemohla jsem tomu uvěřit 😕

smardik
25. črc 2010

@hansed i já se musím přidat ke gratulucím, váš příběh sleduju a každý den se dívá co je nového a jak to zvládáš a jsem moc ráda že to u vás vypadá na dobrý konec, aspon někde 🙂 🙂 🙂 držte se holky

@petruna něco na tom co píšeš asi bude ale ty ženy co se rozhodli jít třeba na potrat už se to nikdy nedozví zda dítě bylo či nebylo zdravé ale taky mám v okolí případ kdy říkal že dítě bude postižené a bude ležák který se nikdy nic nenaučí,nebude vnímat a je to naprosto zdravé a štastné dítě. U nás byli všechny vyšetření v těhotenství v pořádku-NT, všechny ultrazvuky i velký UTZ, tripple testy a přesto má náš Honzík vážnou srdeční vadu a čekáme na operaci, kdyby na ní nešel zemře a na vše se přišlo úplně náhodou, jen díky tomu že máme skvělého pediatra. Jediné čeho já se strašně bojím je že třeba přehlídli i jinou vadu a nejen srdíčko nebo že i můj starší syn je nemocný a dr.to přehlídli

fajn
25. črc 2010

i já se přidávám ke gratulacím a přeju jen samé dobré zprávy. Hansed já být tebou a vše dobře dopadne jakože teď už musí když tak bojovala a vy s ní ,tak bych s Adélkou zašla za dr. který tuhle diagnozu řekl a řekla bych mu taky svoje.
Tak ještě jednou hodně štěstíčka a držte se

anjelicek26
25. črc 2010

@hansed - zazraky sa predsalen deju 😵

carodejnica
25. črc 2010

Občas sem zablúdim a poplačem si... 😔 dievčatá, neexistujú slová, ktoré by zahojili ten obrovský žiaľ, ktorý musíte nosiť v srdci... je mi to úprimne ľúto, čo ste museli prežiť, detičky by nemali zomierať.. 😔 😔 😔 😔 😔
@hansed aj ja som sledovala tvoj príbeh, plačem od radosti, želám malej Adelke veľa zdravia, dúfam, že to dobre dopadne, posielam vám veľa síl a myslím na vás !

petruna
25. črc 2010

@smardik podle me je lepsi, aby se to maminky nikdy nedovedely a verim, ze se rozhodly spravne. myslim, ze tyhle zazraky jsou opravdu vyjimecne, ze casteji opravdu neni sance a bud ukonceni tehotenstvi nebo rozhodnuti dite donosit a byt u jeho odchodu je pro tu danou rodinu to nejlepsi rozhodnuti.
kez by ale takovyhle rozhodnuti rodice nemusely delat 😔

smardik : tvuj pribeh je dalsi stranka problemu o kterem pisu....taky casto ctu o maminkach, co meli vsechna vysetreni v poradku a maji treba nemocne dite nebo dite s DS...takze me to opravdu nuti o prenatalni diagnostice pochybovat...nicmene v mnoha pripadech udela zase spoustu dobra, je to tezke...urcite nejsem prirodni zena, co by se vratila do dob bez UTZ apod. 😉
Moc me mrzi, ze ma Honzik vadu srdicka ☹ , musi to pro vas byt nesmirne tezke. Drzim palce, at operace dopadne dobre a obe deti mas zdrave, to je to nejdulezitejsi.
Kdy ma jit Honzik na tu operaci ? Budu na vas moc myslet !

traktor
25. črc 2010

@hansed gratulujem ku krasnemu dievcatku 😵 prajem uy len vsetko dobre 😉
@petruna suhlasim s tzm , co si napisala....

miliharmi
autor
25. črc 2010

@anta Tak to je zvláštní, ještě že jsem ji neviděla já, asi bych byla v pokušení ji ukrást. 😒

smardik
25. črc 2010

@petruna souhlasím je lepší at se o tom nedozví jen by se trápili. U nás vše v pořádku (pokud nepočítám syndrom mizejícího dvojčete), NT 1,3 a vše fakt v pořádku,srdeční vadu v rodině nemá nikdo. Operaci nevííme kdy, poprvé ji zrušili protože v Motole malovali sály a poperační takže dělali jen akutní operace a podruhé měla být ted 21.7 ale na to jsme jít nemohli protože před 3týdny byl v kontaktu s holčičkou která měla neštovice (nikdo to nevěděl my s ní byli dopoledne a ona se odpoledne osypala) a kvůli toho ho nemůžou operovat že by to bylo riziko a musí se čekat 4týdny zda se neosype a to bude příští sobotu a pak můžu volat do Motola že je v pořádku a dají nám termín takže musíme jen čekat a 1x týdně chodíme na kardiologii at ho kontrolují jak na tom je. Honzíček má totiž vad víc ale jedna je do budoucna neslučitelná se životem-nedožil by se 2let a prý je to zrádná vada a může mu selhat srdíčko takže ho kontolují at je pod dohledem a prý může kdykoli začít modrat a hodně se zhoršit, my můžeme jen čekat ale zatím je stav dobrý a srdíčko pracuje

petruna
25. črc 2010

@smardik : to je šílený vědět, že má tvé dítě vadu, která je do budoucna neslučitelná se životem. ☹
Ten strach musí být ubíjející.
A ty operace mu tedy zachrání život a pak bude moct žít bez větších problémů ? Kéž by !!!!!
Už aby jste byli po operaci a slyšeli od doktorů jen dobré prognozy!
Držím palce !!!!

anta
25. črc 2010

Mili, fakt nekecám, Tvoji Milenku si pamatuji z fotek velmi dobře až moc 😔 , ale ta podoba mě fakt zarazila..... I když je mi samozřejmě jasný, že Milenka byla a stále v tvém srdíčku je jedinečná 😉

smardik
25. črc 2010

@petruna nějaké omezení do budoucna budou ale jaká se zatím neví záleží jak se budou vyvíjet další vady a i ta co má se může zase objevit, do budoucna nejsou vyloučené ani další operace ☹. jestli máš čas koukni se tady https://www.modrykonik.cz/fotoblog/srdickari/cl...

Honzíček má koarktaci aorty (bude se operovat) a pak má Stenóza aortální chlopně, Dvojcípá aortální chlopeň, Persistující tepenná dučej:

ivuu
25. črc 2010

@hansed strašně moc Vám gratuluju a palce mam modré aby Adelka byla co nejvíce zdravé miminko..je to neuvěřitelné ale zazraky se dějí 🙂

ivuu
25. črc 2010

@smardik to mě připomina...moje těhu..Nt dobry,tripll zvyšen-odběr vody...v pořadku,těhu cukrovka..dodržovala jsem dietu abych mimi neohrozila...kojila co hodinu,davala drahe probio kapky..a pak v 8 měsicu mi řeknou..masivní těžky zanět celeho tlusteho střeva..nevime jestli ji zacharanime..ještě jsme to u kojenca neviděli... 😖 😖

přeju Honzíčkovi aby to všechno zvladl 😉

smardik
25. črc 2010

@ivuu už jsem o vás četla jak jste na tom, moc mě to mrzí ale věřím že to bude dobrý. Jo celé těhu naprosto v pohodě a vše dobré-NT 1,3, tripply naprosto v pohodě, velký UTZ srdíčko krásně pracuje, byla jsem i na 3D a taky koukal na srdíčko a taky vše v pohodě, jediný problém co byl je ten syndrom mizejicího dvojčete a ze začátku hematom ale ten cca v 11týdnu zmizel a bylo to dobré takže jsme pak byli dost v šoku co nám řekli na kardiologii no a ted čekáme, ty horka co ted byli mu dávají dost zabrat-špatně dýchá a kašle, kojit už nekojím on nemá sílu si vytáhnout kolik potřebuje vytáhne když tak to předtím a to max. 50 když mám nalité prsa a jinak nic tak papá z flašky odtstříkané nebo UM podle toho jak zvládám odsávat a strašně se potí, i 4x denně ho převlíkám