Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

cambina
5. pro 2009

broni....tak jak píšeš...lékaři...to jsou přece ti na které se obracíme, když nám je nejhůř......??? ti přeci mají zachraňovat životy...jen sedím a kroutím hlavou, jak je tohle možné....

andraa
6. pro 2009

Broni: chápu, že jsi nešťastná z toho, že Emuška umřela, ale mě také umřelo dítě a asi nebudu tak tolerantní maminka, abych dítěti všechno dovolila. Samozřejmě se nikomu nebudu plést do výchovy, ale děti jsou chytré, i když jsou malé. Já nemám ráda rozmazlené děti a tak i přesto co se mi stalo, budu sstále vychovávat stejně. Malou jsem nikdy moc nebila, ale upozorňovala a upozorňuji ji pořád, pokud dělá něco špatně a nebo dělá něco co se nemá. Jsem pak hrdá na to, když ji všichni chválí, že je hodná a taky se nemusím bát s ní někam chodit, jako jiné maminky. Doufám, že se nenaštveš nebo tak něco. Každý má právo si vychovávat děti, jak uzná za vhodné. Tak ti přeji hodně síly, do té výchovy. 🙂 🙂

aninam
6. pro 2009

Tak ja jako pedagogicky pracovnik vim, co jsou to rozmazlene deti a je jich vazne 95 % a tak mam na vychovu taky svuj postoj. Vysvetlim dvakrat a po treti uz masiruji hyzdovy sval!!! Nebudu je mlatit hlava nehlava to ne (hlava je citliva a vim, co dokaze poskozeny mozek ☹), ale poslusnost musi byt. Nas na fakulte ucili, ze pocatek poslusnosti a poradne vychovy se vytvari do 3 let veku ditete, pak uz je zbytecne neco delat..... Jak pise andraa, tak i ja se v postoji vychovy timhle nezmenila...

cambina
6. pro 2009

ani...máš pravdu...vidím ve školce kolik je rozmazlených, rozežraných dětí a vidím, jak lhostejně reagují rodiče, když jim dítko odmlouvá apod.
nechci se přít, ale že vás učili na fakultě, že počátek poslušnosti a pořádne výchovy se vytváří do 3 let je teorie.
z praxe bych řekla, že právě do 2,5 až 3 let je jen třeba dítě usměrňovat, ukázat, co je špatné, co dobré, co způsobí, když to udělá nebo neudělá (nejlíp názorně), přijít na to, co na ně platí (každé dítě je jiné, každý člověk je jiný a nejde s každým jednat stejně) a od těch 2,5 let, když už chápe více věcí používat už tu pravou výchovnou metodu (né samozřejmě, že do té doby necháme dítě, cokoliv dělat). ono na plácnutí přes zadek dítě reaguje 5x, 10x, 20x, ale potom už na to přestane reagovat, takže nějaké plácnutí přes zadek už nestačí... naopak, pokud není na to zvyklé a jednou za uherský rok ho takhle potrestám, má to efekt...
já osobně jsem používala grimasy, zvýšení hlasu apod. takže u 11 měsičního dítěte bych použila právě zamračení, zvýšený hlas... plácnutí přes ruku, zadek je ta jednoduší varianta.

aninam
6. pro 2009

cambina, ja nepsala, ze ho budu hned mlatit... precti si to znovu.... dvakrat nazorne vysvetlim a pak, kdyz to udela po treti masiruju hyzdovy sval 🙂 Teorie je to vzdycky, az praxe ukaze. To ale neznamena, ze si necham od prcka sr*t na hlavu. Jo a jeste do roka je to zbytecne, tam plati jen tytyty a to je jeste s usmevem 🙂

aninam
6. pro 2009

Uvedu priklad, trileta holcicka chce casopis, ktery uz ma doma (slunicko, ctyrlistek, cokoliv) a ja ji nazorvne vysvetlim, ze ten samy ma doma, ze ji ho koupim, ale az bude nove cislo. Nenecha si to vysvetlit, neustale ho taha ze stojanu. Reknu ano, koupim ti ho, ale az pristi tyden, kdy bude nove cislo........stale se vzteka a mlati sebou o zem...... proste ji vemu a namasiruji hyzdovy sval, aby se mela proc vztekat a nebudu to resit tim, ze ji koupim znovu to same cislo, co ma doma....

cambina
6. pro 2009

ani...dobrý příklad 😀.....lituji rodiče, kteří mají vzteklé dítě, které mlátí sebou o zem...
takže koupit ji ten časopis znovu je absolutně nesmysl.....nevím, tuhle situaci jsem nezažila, ale pravděpodobná varianta je, že bych rázně holčičce řekla, že za tohle chování ji nekoupím už žádný časopis, že jsem ji ted chtěla koupit př. zmrzlinu, ale tím, že je zlá si ji koupím jen pro sebe a to bych taky udělala...ted záleží, co by to dítko udělalo dál.....jako výchovnou metodu u mého malého nebo dcerky od kamarádky jsem používala oslovení kolemjdoucího s použitím co nejmín slov k ditěti, s tím, at si ho (ji) vezme, že my takové zlobité dítě nechceme...myslím, že úspěch má spíše psychologický trest.

cambina
6. pro 2009

tytyty, ale bez úsměvu....jak dítko vidí úsměv tzn. udělalo něco dobře, takže to zopakuje.
ani..mě opravdu trvalo asi do těch 3 let než jsem přišla na správnou volbu trestů, kázání apod. nebudu lhát, že jsem předtím nepoužila plesk po dupce, jenže jak jsem psala nevedlo to k ničemu...začala jsem poukazovat, že taky existuje vařecha, jednou jsem ji lehce použila (nemohlo to bolet) a hned na to se mi záhadně všechny vařechy doma ztratily... našla jsem je až po dlouhé době v psacím stole v pokojíku (malý měl něco kolem 2 let)... do 3,5 let měl párkrát záchvaty vzteku a zlosti...nakonec jsem přišla, jak to řešit a to, že jsem ho v klidu odvedla do koupelny a omyla mu obličej studenou vodou a byl klid už navždy.

aninam
6. pro 2009

cambina, tak tohle je vzor ditete me sestrenice a kdyz by jsi na ni sla takto, tak by sebou zacala rezat jeste vic a rvala by na tebe, ze jsi zla a ze te nechce a sprajcla by se a klidne by i s cizim sla.... Jo a metoda studene sprchy na ni taky nepusobi ☹ Ta pusobila na jeji mamku 😀, kdyz byla mala..... Tak je pravda, ze kazde dite potrebuje individualni pristup, to vidim i ve skole. Nekomu to staci rici normalne, nekomu razne a nekomu to muzes rikat 100krat a stejne to neprinese........

cambina
6. pro 2009

ty bláho..ani...tak to je děs...říkám, nemám ani tu nejmenší zkušenost s takto vzteklým dítětem, které práskne sebou na zem atd... v tom případě nevím...bych to řešila asi s psychology...a proč myslíš, že to tak je? že rodiče udělali někde chybu?
mám zkušenost s dcerou kamarádky 😠 😠 😠 ...absolutně nezvladatelná, příčina byla jasná-rodiče, obvzlášt matka....ve 4 letech pořvávala na ulici pi.o (a né jednou), byla zákeřná, zlá...matka si s ní nevěděla rady, tak raději s ní odcházela domů...když jsem byla v 7 měsíci těhotná, ona měla asi 7 let mi z ničeho nic se zle podívala a řekla, kopnu tě do břicha...byla jsem v takovém šoku, že takové děcko si to dovolí říct...tak jsem v šoku řekla, to by jsi zkusila, tak tě přerazím a ona na to...řeknu mamce, že jsi mě zbila....úplný děs!!!!!v 11 letech řekla..matko, ty jsi trubka... 😠 katastrofa...
takže rodiče s ní udělali zlé dítě, na jednu stranu ji povolili všechno, na druhou stranu dostala nařezáno...

a jak to tedy řeší tvá sestřenice?

aninam
6. pro 2009

Cambina, tam je vice duvodu. Sestrenice se bala malou uhodit, kdyz to neslo po dobrem, pac je svobodna matka a ta mala rekla, ze to rekne tatinkovi a kolikrat uz mu i lhala, ze ji mama bije.... Sestrenice to neresi, necha ji vyrvat a rve ji domu, max. ji znovu koupit ten a samy casopis..... Tam je problem ve vychove od mala. Tata (pritel) male od nich odesel asi v roce a od te doby to slo.....

beruthiel
6. pro 2009

No, nedpopručuje se právě nechat vyřvat? Myslím tyhle záchvaty vzteku do tři let, které jsou absolutně normální a mělo je každé dítě a kterými si právě určuje mantileny? My zatím vyřvání aplikujeme, prostě když má vzteklou nevšímám si ho, a do 15vteřin to přejde. Ale je pravda že syn je ještě malý. Když ho uhodím, řvát rozhodně nepřestane.

cambina
6. pro 2009

každopádně bych určitě nekoupila, pro klid, ten časopis...tzn. že dítě si to přece jen vyřvalo a myslím, že není ani dobré nechat to tak a mlčky počkat až to jednou dítě přejde...že třeba nějakým způsobem poukázat, že to není dobrý...
trochu podobná situace...malý po návštěvě tatínka brečel, že se mnou nechce být, že chce být s tatínkem apod. (měl 3 roky a tatínek a jeho nová přítelkyně malému nakoupili, co chtěl, mohl všechno, protože ho měli 2 víkendy), trvalo to asi třičtvrtě roku a u toho měl ty záchvaty...reagovala jsem od pláče, přes křik až po zabalené věci, že mu bránit nebudu...po tomhle to ustálo a je to v pohodě.

nezkusila toho psychologa?

aninam
6. pro 2009

cambina, ja ji do toho nemluvim, me to neudela, ja vim jak na ni 🙂 Ale ja jsem s ni chvili, ona furt......

kordulky
6. pro 2009

ahoj maminky všechny vás zdravím a přeji hodně sil v tomto období vánoc je to moc těžké.cambina jak píšeš o té holčicče tak se mi vybavil náš soused je mu deset a už od mala je to vzteklé a zlé dítě když se mi narodila malá tak jsem k nim čas od času zašla jeho mamka je moje slolužačka a jednou to už martinka lezla mi řekl že nemá rád děti a že by ji vzal hlavou o topení já jsem ihned sbalila martinku a odešla on dostal vejřez a dost a stejně je zlý ona se mi moc omlouvala já jsem z toho byla fakt špatná a řekla jsem ji at s nim jdou k psychologovi oni tam byli a řekli jim že až se uklidní oni tak syn taky.Já se snažím vysvětlovat a zatím to jde.moc na vás myslím

misinn
7. pro 2009

Ahojte,
pise sa mi to velmi tazko, moj syncek zomrel len nedavno, ale chcela by som vam napisat moj pribeh.
Otehotnela som v decembry 2008. cele tehotenstvo som mala bez komplikacii, ziadne ranne nevolnosti, vsetky kontroly u mojej gynekologicky som mala v poriadku.Od zaciatku som citila ze dietatko ktore nosim pod srdcom bude chlapcek. Dva krat sme boli aj na 3d ultrazvuku kde sa nam moje tusenie potvrdilo.Doktor ktory mi robil 3d ultrazvuk povedal ze maly je krasne vyvinuty ze ma vsetko v poriadku.termin mojho porodu sa velmi blizil,ja som velmi dufala ze to bude skor lebo sme sa nanho vsetci strasne tesili.cela vybavicka bola kupena,postielka nachystana,vecicky vyprate a vyzehlene.do porodnice som bola zbalena mesiac a pol pred terminom.
Termin porodu som mala na 11.9.2009.moja gynekologicka ma poslala do porodnice o dva dni skor pred terminom kvoli zvysenemu tlaku.prenasala som len par dni.rodila som 14.9.2009.porod mi vyvolali.Rano o osmej ma primar pozrel a povedal ze som otvorena na jeden prst.bolesti som nemala tak mi dal tabletku aby sa mi porod pohol.o pol desiatej rano ma brali na salu, spravili mi klistir.bolesti som mala velke no stale som bola otvorena len na jeden prst.dali mi aj vyvolavacky aby sa mi porod pohol,formou oxytocinu a pichli mi aj injekciu..vobec o nicom ma neinformovali.sestricka pocuvala aj ozvy no nic nevravela,nepovedala ci su v poriadku.o 16:00 sa mi narodil syncek.spytala som sa doktora preco maly neplace,on mi na to odpovedal len tolko ze sa mi este vela naplace.na moju otazku zareagoval anesteziolog ktory bol na sale a siel sa na maleho pozriet.Zistil ze nedycha a nema ani tep.hned ho zacal resuscitovat.dve hodiny som nevedela co je s malym ci vobec zije.potom mi prisiel doktor povedat ze maly zije ale museli ho previest do nitry kedze v nasej porodnici niesu vybaveny pre pripad ze by sa s babatkom nieco stalo.Mojho synceka Timoteja drzali v umelom spanku aby necitil bolest a aby sa mohol lepsie liecit.o dva dni ma na moju ziadost pustili z nasej porodnice domov.moja prva cesta bola do nitry za mojim Timkom kedze som ho nevidela chcela som byt s nim.prisla som do nitry a bol v inkubatore,bol nadherny mal 3,7kg 50cm.nadherny chlapcek,krasne vyvinuty proste vyzeral ako krasne zdrave babatko.
Docentka,ktora ma v nitre na starosti novorodencov mi povedala ze mu dava 10% sancu ze prezije.vysvetlila mi ze mu bude robit magneticku rezonanciu podla ktorej sa k nemu dalej vyjadri.hovorila mi ze je krasne vyvinuty vsetko ma v poriadku.No magneticka rezonancia ukazala ze mal krvacanie do celeho mozgu.Timko mal problemy aj s dychanim, kedze mozog bol postihnuty.nevedel sam papat museli ho krmit cez hadicku, neprehltal.sem tam pohol rucickou alebo nozickou.Neskor ho vybrali z inkubatora a prijali ma do nitrianskej nemocnice na oddelenie sestonedelia.Pani Docentka mi povedala ze mu uz nedavaju lieky ktore ho mali drzat v umelom spanku, povedala mi ze uvidime ako sa zacne preberat, ze s nim mam zacat cvicit vojtovu metodu,ktora by mu mala pomoct.Cvicila som s nim tyzden niekolko krat denne,mliecko som si odsavala a zanasala som ho sestrickam aby mu ho mohli podat cez hadicku. Po tyzdni mi povedala Pani Docentka ze sa jej maly nelubi ze sa mam pripravit na najhorsie.Povedala mi ze mu spravia na buduci tyzden magneticku rezonanciu aby videla ako sa mu mozog vyvija dalej.Stale som verila ze sa jeho stav zlepsi.O par dni neskor prisiel cas na magneticku rezonanciu.bola som strasne nervozna ako dopadne.nevedela som na nic ine mysliet len na maleho a ako to dopadne.o jedenastej doobeda ho zobrali a o tretej poobede som uz nevladala a sla som sa za malym pozriet.Lezal v postielke bola som ho pohladkat a prihovarala som sa mu.cakala com na Pani Docentku kedy mi uz povie ten vysledok.Akurat sla okolo a zavolala ma aby som s nou sla do vedlajsej miestnosti.Tusila som ze vysledok nebude dobry podla tonu akym to vravela.Povedala mi aby som si sadla.zevraj nemala odvahu prist za mnou skor lebo bola prekvapena z vysledkov.Magneticka rezonancia dopadla tak, ze mozog nabral spatny vyvoj.vysvetlila mi, ze nas Timko sa nikdy nepreberie,nikdy sa nenauci prehltat,nikdy nevida ziadny hlasok.dokonca povedala ze Timko nikdy nic necitil,nic nevnimal,natolko mal poskodeny mozog ze o sebe vobec nevedel.vysvetlila mi ze pri porode som sa neotvarala,takze mal dlho zakliesnenu hlavicku v porodnich cestach cim nastalo krvacanie do mozgu.povedala mi ze keby mi spravili doktory vcas cisarsky rez mohla som mat teraz krasneho zdraveho synceka.tieto slova boli pre mna najtazsie, k tomu mi este dodala ze malemu nedava vela casu.Tak sa aj stalo nas maly anjelik do dvoch tyzdnov zomrel.Pochovat si vlastne dietatko bolo to najtazsie co som v zivote zazila.Doteraz sa mi to vsetko co sme zazili zda ako zly sen z ktoreho sa neviem zobudit. kazdy den myslim na tie slova ze moj maly mohol teraz zit kebyze mi v cas spravia sekciu a strasne lutujem ze som rodila v lv nemocnici.nikdy si to neodpustim.Ani som nechcela rodit v lv porodnici,ale rodina ma presvedcila ze to budem mat blizko a ze aj oni za mnou budu moct chodit viac krat lebo to nebudu mat daleko. Ked som videla pristup sestriciek v nitre normalne som nechapala aky je to strasny rozdiel oproti porodnici v lv.Vsetky sestricky su tam strasne mile, k babatkam sa spravaju ako k vlastnym detickam.No najviac som vdacna Pani Docentke Durisovej, viem ze spravila pre mojho synceka maximum. Slubila mi ze druhy porod uz bude v nitre a ze mi ho spravia cisarskym a ze sa postara o to aby to spravil najlepsi doktor. Som jej velmi vdacna.
Uz teraz mam strach co ma caka v dalsom tehotenstve no zaroven si prajem aby som co najskor otehotnela, lebo viem, ze nic ma nespravi tak stastnou ako plna naruc svojho dietatka.Som vdacna aspon za tie 3 tyzdne co som mohla byt s Timkom a verim ze na nas teraz dava pozor.

fajn
7. pro 2009

missin to je hrozné,kvůli takové blbosti doktorů umře takhle krásnej chlapeček. Je mi to moc líto a posílám velké objetí. A taky ti zároveň přeju abys co nejdřív otěhotněla a držela v náručí to nejkrásnější miminko. Drž se

cambina
7. pro 2009

neuvěřitelné!!!!! nechce se mi věřit, že se tohle děje...lékaři!!!...jak můžou udělat takové chyby a způsobit tolik bolesti a utrpení...v dnešní době...v dnešní medicíně... 😢 😢 😢
misin...je mi to velmi líto 😢 😢 😢

gogoska123
7. pro 2009

missin: je moc smutné, co se vám stalo a je mi moc líto vašeho chlapečka. Posílám moc sil a doufám, že se brzy dočkáš krásného zdravého miminka!

magimary
7. pro 2009

missi,máš IP... 😔

andraa
7. pro 2009

missin: vítám tě do nejsmutnější diskuse, která existuje. Je mi to moc líto. ☹ 😢

aninam
7. pro 2009

misinn, strasne mi to pripomina muj pribeh s Honzulkou. Cekaji te ted nelehke casy, ale ver mi, ze budes az nastane ten spravny cas, vzpominat s laskou a zapomenes na zly sen........ U nas je to rok a vlastne ted prozivam dobu, kdy jsme vsichni cekali na maleho smrt a vlastne jsme si ji prali, v jeho stavu jaky byl, to bylo pro nas vysvobozeni.

Cely pribeh je zde: http://moje.dama.cz/blog.php?us=aninamatej

Muzes prijit mezi nas, andelske maminky: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=11672, Mili ti jiste da pristup, tam najdes pohlazeni a pochopeni.....

mm1
7. pro 2009

Missin aj všetky ostatné mamičky.......
prajem Vám veľa síl zvládnuť tak ťažké chvíle.
Ja som prežila Missed a tiež to veľmi bolelo... no táto vaša bolesť je nepopísateľná.
Obdivujem Vás ako to zvládate a často si Vás čítam...

naozaj, hlboko sa klaniam pred Vami. ☹ 😢 😔

miliharmi
autor
7. pro 2009

Missin, je mi tvého chlapečka moc líto, zažila jsem něco podobného s Tomíkem, ale naštěstí se šťastným koncem, ale úplně jsem cítila znovu to napětí a strach, když šel na MR mozku, zda-li je poškozený. Tvůj Timko je stále s tebou, jistě se postará, aby další těhotenství a porod dopadnul lépe. Bohužel nějak příliš často slýchám, jak vyvolávané porody dopadly špatně, dnes je to mezi lékaři nějaká moda nebo co, vyvolává se i když nejsou až tak velké důvody. Mě také s Tomíkem vyvolávali porod kvůli těhit. cukrovce a nakonec to vůbec nebyla ta cukrovka ale právě předčasně vyvolávaný a příliš urychlovaný porod, který ho ohrozil a málem zabil. Když čtu, jaký koktejl chemie ti namíchali, ani se nedivím, že to takhle dopadlo. Věřím, že příště to bude lepší. Posílám pohlazení.

Cambina zdravím, díky za pochopení. Víš ono se řekne moderní medicína, ale ve skutečnosti si od ní slibujeme více, než je schopná dát. Jsou věci, které moderní medicína skutečně umí, ale je dost oblastí, kde svými zásahy může nadělat víc škody než užitku. Po tom co jsem zažila, tak moderní medicíně nijak moc nevěřím, zvlášť v oblastech, kde zasahuje do přirozených pochodů těla. Rozhodně přirozený, nevyvolávaný, neurychlovaný porod je bezpečnější než to, co se kolikrát v porodnicích děje, někdy mám z těch doktorů fakt pocit, že prostě nesnesou pomyšlení, že by ženy porodila bez nich a bez jejich zásahů a jejich léků a chemie, přitom všechny tyhle zásahy a chemie představují docela velké riziko, o kterém ale rodičku nepoučí.

Raději ani nebudu rozvádět, co si dnes myslím o zázraku medicíny zvaném očkování. ☹ Tak jako Missin děsí pomyšlení, že Timko mohl být zdravý, kdyby včas udělali sekci, tak mě ničí pomyšlení, že do mojí holčičky vpichovali látky, které jí ničili imunitní systém, až jí to nakonec zabilo a přitom tvrdili, že jí to má ochránit. Zdá se mi, že zasahujeme do pochodů, kterým málo rozumíme a možná že si tím sobě a našim dětem víc škodíme než pomáháme. Milenku mi to rozhodně zabilo a jestli mi někdo chce tvrdit, že byla naprostá výjimka, tak tomu už dávno nevěřím, když to poškodilo imunitní systém jí, poškozuje to i ostatním, jen ne všichni se dostanou do takových okolností, aby to dopadlo až tak zle jako u nás.

misinn
7. pro 2009

Dievcata, dakujem vam za podporu som velmi rada ze sa tu da s vami porozpravat.
aninam, tvoj pribeh som uz davnejsie citala a viem ze tvoj pribeh je velmi podobny.moj pribeh som zhrnula ale tiez sme dlho bojovali. tak isto sme si priali aby zomrel ked sme zistili vysledok rezonancie.tiez mal mozog mrtvy. vedeli sme ze smrt bude prenho vyslobodenie. prajem ti aby dietatko ktore nosis pod srdcom bolo krasne a hlavne zdrave. my pockame par mesiacov a tak isto ako aj vy sa budeme snazit o dalsie babatko a dufat ze vsetko bude v poriadku.

misinn
7. pro 2009

miliharmi vo vsetkom co si napisala s tebou uplne suhlasim, mam presne ten isty nazor

cambina
7. pro 2009

mili... no mě je úplně zle....právě, že na jedné straně zázrak a medicína a lékaři zachrání miminečko narozené i v 23tt...na straně druhé nepochopitelné věci, jako neudělaní sekce 😢 nebo, jak psala jedna maminka, když chlapeček byl na obřízce 😢 nebo mili...to očkování 😢 to je prostě neuvěřitelné, neomluvitelné...jak můžou očkovat, když to může..... 😢 to jsou chyby, z kterých se stane obrovská tragédie...připadá mi to jak kdyby nějaký laik si hrál na lékaře...vždyt přece na lékaře se obracíme, aby nám pomohl, zachránil a né z hloupého rozhodnutí způsobí smrt...
ano mili...myslím si to...jak jsem to četla, vzpomněla jsem si, jak jsm dávala malého očkovat...doufám, že ti to můžu napsat.? že tě tím neraním...opravdu bych nerada...
náhodou jsem na dveřích v čekárně viděla nabídku vakcíny šetrnější, tak jsem se ptala naší doktorky, co je to zač...a ona, že kdyby to bylo kdysi neváhala by u svého synka a at určitě malému to taky dám....v té době jsem potkala kamarádku a její dcerka od narození měla něco s nožkama, její lékařka ji řekla, že tu šetrnější vakcínu musí mít, že by se taky díky té obyčejné nemusela na ty nožky postavit 😲 😠 😢 ( a to jsem ještě nevěděla,co vím dneska, když jsem po tvém příběhu začala sjíždět net)
tenkrát jsem i přemlouvala kamarádku (vlastně všechny,které měli malé děti), aby mu to očkování taky zaplatila...měl u toho 41 horečky, zvracel, nechtěl jíst, pít...nekoupila mu to i tak.

mě z neznámého důvodu při operaci dali silnější narkózu, takže trochu byl problém mě vzbudit...

píšeš...lepší nezasahovat, ale kdyby zasáhli, nečekali, misin by ted tady nemusela psát.

cambina
7. pro 2009

misin...nikdo tě neinformoval, co s tebou dělají, co ti dávají???

vlastně, co se divím...proč by říkali, co ti za svinstvo dávají do těla 😠 😢
já jsem si taky až po 5 dnech s propouštěcí zprávy přečetla, že mám na noze dvě jizvy a šroub..
teda...já jim fakt vůbec nevěřím...

misinn
7. pro 2009

cambina, ano nemusela by som tu pisat keby mi spravili sekciu to mas pravdu 😒
ale na druhej strane si myslim ze tie vyvolavacky co sa pri porode davaju niesu spravne.velmi mi nahlili cely porod. maternica sa stahovala a ja som sa neotvarala.malinky nemal miesto a bol zakliesneny...to vsetko za tie ich vyvolavacky. tak isto neuznavam ani tie fitlopty..ved tym ze na nich zena hopka dietatko vlastne razi cestu nasilu...

misinn
7. pro 2009

cambina nie vobec sa so mnou o nicom nebavili vsetko robili ako samozrejmost... 😖