Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

tatiana1923
14. bře 2011

@misinn v mojom pripade ked sa to dozvedeli moje kamaratky a zacali mi volat, tak ja som ich uplne zacala ignorovat, nemala som proste silu aby ma znovu niekto lutoval, lebo uz som mala ppocit ze som za tym a znovu som nechcela do toho celeho padnut...no ale padla som a som este asi horsie na tom ako som bola vtedy.... ☹ ved keby sa dalo tak ja hned odidem ..... a teraz uz mate aj druhe babo?

gwenni
14. bře 2011

@bronia13 našla si to v jej profile ?? je to nádherné však 🙂

@tatiana1923 príjmi moju úprimnú sústrasť , je mi to veľmi ľúto že to tvoj chlapček nezvládol :( aj náš synček žil len 6dní :( :( :(

gabtcha
14. bře 2011

@tatiana1923 ahojky, je mit o velmi lito!!! a vzpominam si na tebe. A mrzi me, ze to nedopadlo, jak bychom si prali:( Souhlasim plne s misinn, co ti tu pise. A plne te chapu, bo my jsme rodili v unoru a ja taky planovala jarni vychazky s kocarkem a ze v lete se bude detatko valet bez plenek atd... a bylo to tezke...bo jsem si cely tento rok rikala, co bylo pred rokem, ac to nemelo smysl, presto jsem dost vzpominala, na podzim, jak jsem se zacinala kulatit atd atd... ale souhlasim s Misinn, bude lepe! Ted je to zel to nejhorsi obdobi, obdobi, kdy se ptas proc, proc zrovna on...Ale uvidis, ze najdes duvod proc se opet radovat. U nas je to rok, jsem celkem v pohode, ale obcas si poplacu... nema cenu to potlacovat ...
Tatiana preju ti hodne sil a taky hodne opory v okoli!!! Misko urcite vnima lasku, kterou k nemu mas!!

abbey1
14. bře 2011

My máme teraz také smutné obdobie.V marci nám diagnostikovali tú hroznú chorobu a tak si teraz každý deň spomínam ako to postupne prebiehalo, kým padol konečný verdikt. Je mi ľúto,že tu vidím nové maminky,ktoré nemôžu byť so svojimi pokladmi.:(

gabtcha
14. bře 2011

@bronia13 Bronia, toto mi napsala sousedka, kdyz mel Karlik jeden rok:
"Když tě potká nádherná sněhová vločka ,taková ta dokonalá, co umí jen Pánbůh vytvořit- obdivuješ její krásu jak letí, padá na zem a rozplyne se, co zůstává? Potěšení z toho, že jsi ji spatřila krásnou-dokonalou. Žes mohla zachytit okamžik zázraku. A už navždy víš, jak krásné vločky sněhu jsou....... A tak to je i s Karlíčkem.Obohatil tě o nesdělitelné. A ty už jsi navždy bohatší.To zůstává pro radost všech dalšich dnů."

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 nie nemame este druhe babo, zatial len o druhom babatku rozpravame...
ja som mala tiez aj take chvile kedy sa mi nechcelo o tom rozpravat, ale je to uplne normalne spravaj sa tak ako to citis, smutok, hnev, plac, obvinovanie,, vsetko je uplne prirodzene, su to pocity ktore neovplyvnis, musia z teba odist von aby sa ti ulavilo.

tatiana1923
15. bře 2011

@gwenni aj mne je luto ze tvoje babo zomrelo.... je to hrozne :(

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn no snazim sa....vcera vecer som ani zaspat nemohla, normalne som videla maleho ako je obleceny v tom co mal v truhlicke a stoji medzi dverami, strasne som sa bala, a citila som sa taka vinna za to vsetko co sa stalo, len dufam, ze malinky mi odpusti a bude tam hore spokojny ☹

tatiana1923
15. bře 2011

@gabtcha dakujem ti za krasne slova....viem ze jedneho dna to bude lepsie a bude to urcite menej boliet, teraz je tomu len par dni co nam malinky zomrel, je to velmi tazke ale urcite to postupne bude dobre .... vzdy ho mam a budem mat v srdiecku.....
len najviac boli to ze prve babo som potratila a druhe mi zomrelo.....to je pre mna najtazsie....teraz su mozno spolu v nebicku ☹ ☹

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 mne prve zomrelo a druhe som potratila, sme na tom velmi podobne ☹

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 a vobec sa nemozes citit vinna ty nemozes za to co sa stalo, urcite je malinky uz teraz spokojny nic ho neboli, neboj sa 🙂

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn ach moja....je to hrozne.... ☹ v zivote by som nepovedala, ze ked prve potratim tak pri druhom to bude este horsie.... ☹

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn je to tazko...fakt mi to pride ze za to mozem aj ja.... ☹
Niekedy rozmyslam ze ktovie co bude dalej, ci sa este odhodlam mat niekedy babo, lebo tieto moje skusenosti....a strasne sa bojim co bude ☹

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 kazda sa bojime, ja mam tiez strach ale treba len verit ze vsetko dobre dopadne, ved sme mlade mame cas, ked teraz necitis ze zvladnes dalsie tehotenstvo, neznamena to ze o par rokov to tak budes citit tiez. ja som sa tiez velmi bala ale teraz sa uz dalsieho tehotenstva nebojim.. nie zas uplne ved aj pri prvom som mala strach to je tak vzdy, ale naozaj musis len verit. a neobvinuj sa ty za to nemozes co sa stalo, ved si spravila pre maleho vsetko co bolo v tvojich silach, malinky si to ceni neboj sa lubi ta a on to vie ze si jeho najlepsia maminka co prenho urobila maximum 😉

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn dakujem...tak nadherne si to vsetko povedala....dakujem...naozaj....niekedy tak rozmyslam ci nas vidia nase deticky....ci vedia o kazdom nasom kroku.... 🙂

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 mam doma knizku, skutocny pribeh o zene co vidi anjelov, pise sa v nej, ze ked dietatko zomrie maminke tak je pri nej dovtedy kym nebude citit, ze maminka sa uz citi lepsie a je uz pripravena na zivot bez neho. takze malinky je urcite pri tebe a bude az dovtedy kym bude treba 🙂

fiallinka
15. bře 2011

@tatiana1923 Táňo, občas tady nakouknu - mně zemřelo dvojčátko, no, vlastně se mi to stalo 2x - byla jsem v jiné situaci jak ty, protože jsem jedno dítko měla, ale cítila jsem se asi velice podobně... ostatně jako všichni... asi nemá cenu to dál rozepisovat, jen chci říct, že je nás moc - a všechny jsme se na začátku asi cítily tak, že nikdy nic už nebude dobré, že je to prostě úplně v háji... ale už je to nějaká doba a musím říct, a snad tě to povzbudí, že čas prostě hrozně pomohl a je to lepší, o hodně. Další těhotenství bylo plné strachu, ale nic jiného nezbývá, než do toho jít a věřit, že už to bude dobré.

fiallinka
15. bře 2011

@tatiana1923 a jestli ti můžu ještě něco poradit - zkus se neuzavírat před nikým, ani před kámoškama, klidně před nima breč, vykecej se z toho, nestyď se za to, že tě to hrozně bolí - hodně pomůže o tom mluvit, svěřit se, ta bolest se tím zmenšuje. Nečekej, že to bude dobré hned, trvá to roky... A víš, říká se, že slzy, které netečou ven, tečou dovnitř, a to je určitě pravda...

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn to vazne? tak mozno preto aj vcera som mala pocit akoby mali stal vo dverach a aj sa mi s nim stale sniva....tak moze to byt aj z toho nie?

tatiana1923
15. bře 2011

@fiallinka ja viem ze je nas takychto velmi vela, a nesnazim sa o sebalutost ani nic podobne, len mi je dost tazko, lebo uz druhykrat som prisla o babatko, preto je to pre mna este o to tazsie a aj tazsie to znasam....viem ze az postupom casu sa to zlepsi, no niekedy si prajem aby to zo dna na den prestalo a potom sa citim byt vinna, ze chcem na maleho zabudnut....alebo aspon tak mi to pripada....
a mam este taky problem...respektivne strasne sa bojim aby mi neudrelo mlieko...lebo uz aj na manzela som neprijemna a vobec neviem co mam robit...uz som aj lieky dobrala ale nic nepomaha ☹

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 mozno ano 🙂 🙂 aj ja som mala par krat pocit akoby bol malinky pri mne, dokonca som citila jeho vonu 🙂

tatiana1923
15. bře 2011

@misinn no ja akurat minuly tyzden som prala jeho veci z nemocnice....a ked som ich vybalovala tak som strasne citila na tej deke a ciapocke jeho veci...ani oprat som ich nechcela dat 🙂

misinn
15. bře 2011

@tatiana1923 ja som nic take nemala doma kde by som mohla citit jeho vonu, ale ja si ju doteraz pamatam 🙂

ivkamb
15. bře 2011

@tatiana1923 je mi velmi luto co prezivas, uplne ti rozumiem, moj Davidko zomrel v 38tt este v brusku, kazdy den na neho myslim a verim ze na mna dava pozor, prajem ti vela sil, drz sa ☹

mirip
15. bře 2011

Ahojte dievčatá občas mi zaletí sem pohlad do tejto témy a velmi vás obdivujem všetky čo ste tu, prajem vám vela šťastia a síl v živote 😔

tatiana1923
15. bře 2011

@ivkamb boze moja, je mi luto co sa stalo....to musi byt hrozne ked malinky este v brusku zomrel...potom si musela ho porodit alebo ti spravili cisarsky? ☹

fiallinka
15. bře 2011

@tatiana1923 ´Táňo, a co se stalo tvému chlapečkovi? Jinak ti chci ještě říct - možná jsem ti to špatně napsala, tím, že je nás moc jsem myslela jen a jen to, že prostě spousta lidí tím prošla a všichni se cítili stejně hrozně, a všichni se z toho časem více či méně zbrchali... a sebelítost, vždyť to je normální pocit, ten prostě v této chvíli cítit musíš...

a víš, já jsem asi půl roku, možná i víc, když jsem se v noci budila a v polospánku kojila Juráška, chtěla ještě kojit i druhého kluka, hledala jsem ho... ale přejde to...

gwenni
15. bře 2011

@mirip je to od teba vemi pekné že s nami mamičkami anjelikov súcitíš ....ja ti za to z celého srdca ďakujem

mirip
15. bře 2011

@gwenni v podstate aj ja vám dakujem lebo ja som otehotnela po 4rokoch a potom aj v 13tt potratila a strašne mi bolo a ked som sem nakukla som zbadala že sú ženy čo majú ovela vačšie trápenie ako ja.......

gwenni
15. bře 2011

@misinn
@tatiana1923 ja som bola u jednej babulky mesiac po tom ako môj synček zomrel a ona mi bez toho aby vedela čo sa mi stalo povedala že vidí pri mne dieťatko a že je to chlapček blonďáčik s modrými očkami a že bude pri mne do vtedy kým sa s tým nezmierim a pustím ho a on sa mi potom vráti do bruška budem zase tehotná s ním...bude to presne jeho dušička ...dušička nášho synčeka sa vráti
A tento pocit som mala aj už pred tým ako mi to povedala!!! .... v tom momente ako ma môj chlapček opúšťal som v tom velikánskom smútku cítila že sa musím postaviť na nohy a ísť ďalej aby sa mi môj chlapček mohol čo najskôr vrátiť ale v zdravom telíčku.
A Tianka neviem či ťa to povzbudí, ale ja som už 4 krát potratila z toho raz som potratila dvojičky a celé tehotenstvo som nemala vôbec žiadne problémy ...všetko bolo tak ako hociktorá iná mamička, bola som taká šťastná mala som pocit že by som mohla byť tehotná večne také to bolo pre mňa zázračné a nakoniec prišiel pôrod a tri najkrásnejšie dni môjho života s Maxíkom v náručí .......a potom nasledovali tri dni toho najväčšie pekla aké som kedy zažila môj milovaný vytúžený synček mi zomieral a nikto mu nevedel pomôcť lebo vlastne ani nevedeli čo mu je .....až s pitevnej správy sme sa dozvedeli ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
A aj napriek tomu všetkému čo sa mi stalo by som bola najšťastnejšia keby som mohla byť už teraz hneď tehotná ale nemôžem musíme počkať min pol roka kvôli sekcii a potom si môžeme ísť dať vložiť posledné embrijko čo nám ešte zostalo a ak sa nám nepodarí otehotnieť tak musíme cele umelé oplodnenie absolvovať druhý krát .....