Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

klaklas
23. čer 2009

Ani nevím, jak začít. Do této diskuze asi také nepatřím, ale nedá mi to nenapsat. Pročítám vás už po několikáté a stále mi to nejde do hlavy, jaké bolesti mohou lidé prožít. Jen vám chci napsat, že jste všechny moc moc statečné, že máte sílu žít dál, vím, že člověk musí jít dál, ale sama mám 2,5 letou holčičku a vůbec si nedokážu představit, že by se mi stalo něco takového, co vám....
Vůbec si už život bez ní nedokážu představit, o to víc vás všechny do jedné nesmírně obdivuji za to, že máte tolik sil se se vším a se všemi překážkami poprat.
Také je můj názor, že tato diskuze, podpora a názory ostatních vám dávají alespoň malou útěchu a sílu postavit se na nohy, každé ráno vstát z postele a začít nový den.... bez vašich miláčků.... Takže v ní určitě pokračujte a nenechte se nikým odradit!!!

Moc vám všem držím palce, jen tak dál, jste úžasné a opravdu SMEKÁM !!!

zicon
23. čer 2009

Nuz ale neviem o com by malo byt to moje forum.

Asi som pojal ten sposob smutenia prilis z pohladu chlapa. Diky za poodhalenie vaseho sveta.

bobulka34
23. čer 2009

ja neviem , pokial Boh existuje mi pripada velmi krute zobrat dietatko , preco??? preco tolko utrpenia? ved sa hovori, ze zli ludia by mali platit za hriechy, co take dietatko ,nevinnost. Mozem sa nato pozerat z akejkolvek strany v tomto s Bohom nesuhlasim. Deti by mali zit, nie zomierat.

diddi
23. čer 2009

bobulka,pozri si temu"Co pre vas znamena viera 2",vo volnej diskusii,asi tak 5stran dozadu....tam som sa to pytala....mas tam aj odpovede 😒

mirjanka
23. čer 2009

Zicon, mateřská láska je nejsilnější láskou a poutem pro většinu žen...spousta žen by dala svůj život za život svého dítěte, jen kdyby to šlo, proto vyrovnání se se ztrátou dítěte bývá hodně těžké a neporovnatelné, vyžadující obdiv

aninam
23. čer 2009

bobulka34: Vidim to stejnym pohledem, jsem ateista. Kdyby existoval buh, nedovolil by, aby odchazeli nevine male deti. Vzdyt jejich duse je tak cista a neposkvrnena. Ale kazdy se vyrovnavame jinak a kazdemu pomaha to, co ma. At je to buh, rodina, kamaradi, psychologove nebo psychiatri, ci snad toto forum.....
Nechci timto prispevkem nikoho pohorsovat, je to dano tim, ze nejsem verici.....

izka
23. čer 2009

veľmi pekne vám ďakujem za vaše reakcie.
petruna, jjaninka, mili, dada, krásne ste to napísali.
moc mi vaše názory pomohli. hneď mi je ľahšie na duši. dlho som sa tým trápila, ale nedokázala som o svojich pochybnostiach s nikým hovoriť.
ja som nestratila vieru v boha. tá mi naopak silno pomáha, ale stratila som potrebu chodiť do kostola.
už mi to ale chýba a myslím, že to prekonám aj vďaka vám.
ten pán farár mal také dosť radikálne názory aj v iných otázkach. ľudia s ním neboli spokojní a teraz máme nového kňaza . 🙂

inneska
24. čer 2009

dúfam, že cez túto tému sa moje poďakovanie dostane k tým, ktorým je určené...

chcem sa podakovať tým dievčatám, ktoré si spomenuli na môjho anjelika Paťka a obdarovali ho krásnym prianím do nebíčka a plyšovým medvedíkom na jeho hrobčeku...určite by vám bol vdačný, že na neho myslíte a aj mňa to moc
potešilo, že je v srdiečkach a myšlienkách ludí, napriek tomu, že ho nepoznali ....
ešte raz ĎAKUJEM, moc to pre mňa znamená...

aninam
24. čer 2009

Ja bych chtela podekovat vsem, kteri si dnes vzpomneli na svatek maleho Honzulky. Bohuzel ja jsem moc tezce nesla to, ze tu dnes neni a ze slavim "pouze" manzeluv svatek. Donesla jsem malemu kytice kvetin na hrbitov, co jsem dostala od deti. Stejne mam zitra promoce a pak odjezd na dovolenou, neuzila bych si jich doma, at alespon zdobi hrobecek meho syna, bratra a otce.......
Opatrujte se!!!

Inneska: Tobe preju moc krasny a pohodovy porod a at Vam maly Erik dela jen a jen radost!! Az se vratim, chci tu cist jen same radostne zpravicky....

inneska
24. čer 2009

ani..horia sviečočky, aj za tvojho honzíka...uži si dovolenku, načerpaj kopec nových síl a verím, že aj ty prídeš s krásnymi správami 😉 a snád po tvojom príchode, už budem mať svojho erička v náručí...a dakujem za prianie 😉 KRÁSNU DOVOLENKU 😉

renatkazhor
24. čer 2009

Mili, věřím tomu stejně jako Ty, úplně jsem přehodnotila život a smrt. Přestala jsem se bát smrti, jestli se něčeho bojím, je to snad umírání, ale smrti ne. Zezačátku jsem odmítala běh času, který mě vzdaloval od Filípka, teď už vím, že stejně, jako mě od něho vzdaluje, mě k němu i přibližuje. Když Filípek zemřel, byli jsme v Olomouci na Svatém kopečku za jedním knězem, plakala jsem a vzpomínala, jak jsem Filípka doprovázela na operační sál a jak jsem mu říkala - neboj se, koťátko moje, nic zlýho se Ti nestane, pan doktor Ti pomůže... Strašně jsem si to pak vyčítala, že jsem mu slíbila, že se mu nic zlýho nestane a stalo se tohle... A ten kněz mě velmi uklidnil, řekl mi, že já jsem rozhodně nezklamala, že Filípkovi se nic zlýho nestalo, naopak, stalo se mu to nejlepší, co se kdy komu z nás může stát - odešel k Bohu, odešel Domů, kde je jen klid a láska a štěstí... Žádná bolest, žádný trápení a bezmoc, jako tady. To mě opravdu uklidňuje kdykoliv si na to vzpomenu...

miliharmi
autor
24. čer 2009

Renatko, ty jsi samozřejmě nezklamala, ale věřím ti, že tahle vzpomínka tě moc bolí.
Jednou i my dojdeme Domů a já sama jsem tak rozpůlená, nechci, aby mé děti trpěly mým odchodem, proto chci zůstat a postarat se o ně, ale na druhou stranu cítím takovou touhu po tom pravém Domově, něco uvnitř mě jakoby se odvrátilo od tohoto světa a já to ani neumím popsat, ale je to až krásné, to co cítím ta touha, to očekávání a je to kvůli Milence ale nejen kvůli ní, kus mého srdce je už Tam.

fiallinka
24. čer 2009

já věřící nejsem, možná, že kdybych byla, pomůže mi to...sice si říkám, co kdyby... ale stejně věřící nejsem a to o tom všem dost přemýšlím...sice si taky někdy říkám, že se s ním třeba potkám, že nás chrání, ale stejně vím, že v to opravdu nevěřím...ale věřící respektuju... někdo mi víru kdysi přirovnal k tomu "zamilovat se", taky se to rozumem nedá vysvětlit, ale holt se mi to nestalo.... nicméně si říkám, že bych to možná měla s vidinou něčeho, co bude po smrti, možná jednodušší...

anta
25. čer 2009

Ani, mám doma též Honzulína, moc se omlouvám, že jsem nepopřála i malému do nebíčka, ale neboj, v duchu jsme mu poslali pusinku, vzpomněla jsem si, to jo, jen jsem neměla opravdu možnost se sem moc dostat, tak se nezlob 😉
Tak Ines, zítra ve čtvrt na čtyři mi praskne voda, jo? V 6 hodin mi začnou kontrakce a budu si je užívat do 27.6. do 13,20 hodin, tak nezapomeň 😀 😀 Přeji ti pohodovější porod než jsem měla já a hlavně ať je vše v pořádku 😉

inneska
25. čer 2009

anta 😀 😀 😀 😀 už môžem rodiť kedykolvek...verím, že pôrod dopadne dobre..toho sa nebojím, len aby potom bolo všetko v poriadku 🙂

anta
25. čer 2009

Bude, neboj, tím nejhorším jste si již prošli, bohužel, a teď bude vše jen dobré, uvidíš, mooooc ti to přeji 😉 . Dnes byla bouřka, tak jsem si na tebe vzpomněla, já to měla minulý rok taky tak, byla bouřka a bum a už jsme volali instalatéra na vodu 😀 😀 😀

janetina
25. čer 2009

inneska myslime na Vas drzkaaj sa zachvilu budes stastna prajem Ti to z celeho srdiecka 😉

inneska
25. čer 2009

dakujem babulky, zajtra idem na poradňu, uvidím čo povie doki, ak by čosi , tak ostávam v nemocke, ak nie tak sa ešte na týždeň vrátim domov a potom pôjdem na poradňu v deň termínu, tak to tam už ostanem naisto.. 🙂 ak budem ešte doma, tak sa vám určite ozvem 🙂

dada78
25. čer 2009

Inka, tešíme sa na malého Erika 😵

izka
25. čer 2009

inneska, ahoj. kukla som si tvoje fotečky. krásna tehulka si a bábatinko nádherné na 3D. jaj, myslím na teba, nech je všetko v poriadku a porod rýchly a ľahký. držkaj sa.

zicon
26. čer 2009

Renatkahoz taka dost osobna otazka. Boli ty lekari potrestany. Ak ano tak dostatocne?

janetina
26. čer 2009

ineska sa nevracia 😀 Erik sa asi uz pyta vidiet maminku s ocinkom cmuk

inneska
26. čer 2009

ahojte.... 🙂

tak erikovi sa v brušku páči 🙂 ešte tak skoro von nepôjde, ešte si musíme počkať 🙂

renatka...my máme v BA rodinu, tak sa vždy tam zastavíme, tak chodíme domov navečer 🙂

inneska
26. čer 2009

izka ... vďaka 😉 už aby to bolo 🙂

renatkazhor
26. čer 2009

Holky, dneska byl ve zprávách soud manželů Hynkových, kterým zemřel čtyřletý syn zaviněním lékaře. Doktor měl píchnout chlapečkovi před operací do žíly kanylu na podání léků a on mu ji nepíchl, prostě porušil základní předpisy. Doktor dostal 4 měsíce podmínku a rodiče 260tis. korun každý. Je mi z toho zle, kdybych zbourala autem sousedům plot, tak budu potrestaná hůř, než ten doktor....
Zicone, zatím ne, Filípek zemřel v říjnu, soud se připravuje. Po tom, co jsem viděla dneska v TV, tak na to nemám ani pomyšlení... ☹

zicon
26. čer 2009

To my je luto, bol to jedinacik? Alebo ma brachu. Na zabitie s tymi doktormy, co dotat nezdavaj sa. Inac pocul som na slovensku o pripade pomstychtiveho rodica, ktory prenasledoval doktora, vasde kde sa pohol a zakazdym ked sa zamestnal, vyvesil v okoli nemocnice plagaty s tym co ten doktor urobil. Doktor teraz pracuje udajne ako skladnik. Aspon ze takto sa da cistym sposobom dosiahnut spravodlivost.

ukana
26. čer 2009

renatkazhor, aj ja som to videla a spomenula som si na vas ☹ 😢 ...............je to vysmech a nie spravodlivost...........aspon mu odobrali licenciu, alebo bude liecit dalej, to som nepostrehla 😕 ?.........

renatkazhor
26. čer 2009

Zicone, ještě máme Karolínku, naštěstí. Jinak bych se snad zbláznila. Neumím si představit, že bych tu doktorku nějak pronásledovala, pokud má svědomí, tak ji bude pronásledovat to. A já mám co dělat sama se sebou a se svou rodinou, nemám energii na to, někoho trestat tímhle způsobem. Nicméně věřím tomu, že někomu by se tím snad mohlo ulevit.
Ukana, ten doktor dostal 4 měsíce podmínku a "jede" dál...

zicon
26. čer 2009

No ved prave preto, to nechce ani tak vela energie, pozries si nove pekne mestecko, rozlepis plagaty a ides domov a nech sa pan doktor zase ohana.

renatkazhor
26. čer 2009

Zicone, já nejsem ten typ, spíš se schovám do ulity... To jednak a taky je mi jí svým způsobem líto. A chvilkama mám pocit, že mi ona nestojí za to se o něco snažit... No je to každou chvilku jinak, jsou to složitý procesy, který Ti prochází myslí.