Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
7. čer 2010

dakujem vam vsetkym 😉 😵

mame sa dobre, dnes ideme k dokimu. vcera mal drobec 17 mesiacov a Saska 7 dni.

monkula
8. čer 2010

Ja sem síce nechodím, našťastie nemusím, ale s bronkou sme v kontakte cez IP, takže Broni, srdečne blahoželám k Alexandre, prajem najmä zdravie, celej Tvojej rodinke, to ostatné už príde samo....
Lussy, to bolo dosť nemiestne... 😒 😒 Načo potrebuješ čítať také príbehy? Mne stačia tie ,čo sú tu, a poviem vám ,vždy si začnem vážiť, čo mám a neriešim blbosti..

lenkavano
8. čer 2010

Broni Sašenka má nádherný páčo takový měl náš Kuba když se narodil.v porodnici mu říkali kluk z plakátu 😉 jsem štastná že už jste konečně našli štěstí. 🙂

miliharmi
autor
10. čer 2010

Dnes se mi nějak víc stýská, včera se mi o ní zdálo, že se mi vrátila, v těch snech vždycky řeším míru postižení, jestli chodí mluví, ale tak jako tak ten pocit mít ji znovu v náručí aspoň na chvíli ve snu je tak nádherný, ale vždycky mám pak pár dní znovu ten pocit bolesti a vzteku, že takhle to přeci nemůže zůstat, přeci se musí vrátit, copak jde jen tak přijmout, že se nevrátí? ☹

lenkavano
10. čer 2010

milihamri 😔 ☹

gabtcha
11. čer 2010

@miliharmi 😔 Skoda, ze nemuze zustat sen je u radosti, ze aspon ve snu drzis Milenku, ale je to pak v realite zmeneno v opetovny smutek a bolest a vztek. Budu na Tebe dneska moc myslet, by tato nalada zmizela a ty pocitovala aspon spetku toho, co prave proziva Milenka 🙂

bronia13
11. čer 2010

@monkula
@lenkavano

dakujem 😉 mame sa fajne, mala rastie, drobec poslucha, niekedy ide pohladkat tak ju pacne po hlave chuderu lebo on nema este ten cit v rukach, a ked sa spytame kde je Sasenka tak ide ku postielke a ukaze na nu, dnes som ju dala so autosedacky a sla som vedla ku segre jej len povedat nieco a prisla som naspet a uplne som zabudla ze ona je na zemi a nie v postielke a ked som prisla tak ju drobec hojdal v tej autosedacke.... no podareny bol

gogoska123
11. čer 2010

@bronia13 To je bráška k nezaplacení 🙂

radusv
11. čer 2010

Broni jen si to užívejte - musí to být tak krásný 🙂

Mili ☹

já dnes taky nemám moc dobrý den, přesně před 9 měsíci také v pátek jsme se dozvěděli, že náš brouček už nežije - myslela jsem si jak za ty měsíce otupím, ale mám co dělat, abych nebulela 😔 a to jsem v práci a musím se držet, oči se mi lesknou, ještěže trpím na alergii a můžu se na ní vymlouvat

lussy23
11. čer 2010

Bronia - tiež prajem Sárinke(?) veľa zdravíčka. I Sebastiánkovi. Inak veľmi pekné mená.

lussy23
11. čer 2010

Veľmi sa ospravedlňujem. Až teraz som si pozrela, že sa volá Saška. Prepáčte.

bronia13
11. čer 2010

@lussy23 nic to nemas sa za co ja som hrozna na mena tak to chapem 😉 a dakujem

rani
13. čer 2010

Mili, citim tvoj smutok aj takto na dialku.... ☹

gogoska123
14. čer 2010

@radusv ach jo, je to smutné, vím jak ti je a posílám velké pohlazení. Malému by byl na konci června už jeden rok, byl by to už velký chlapák a místo toho jsem mu byla včera na hrobě zapálit svíčku a dát mu tam čerstvé kytičky. Je to moc těžké, zvládat tyhle smutná "výročí". Drž se!

radusv
14. čer 2010

@gogoska123 děkuju takové povzbuzení hodně pomahájí
my jsme nakonec víkend zvládli docela dobře, snažila jsem se hodně zaměstnat sebe i mozek
a tobě přeji ať to také zvládneš jak nejlíp to půjde

mohu se ještě zeptat, pokud nebudeš chtít odpovědět pochopím to a nebudu se vůbec zlobit - snažíte se o další miminko nebo ještě ne?

gabtcha
14. čer 2010

My jsme byli v sobotu na hrbitove, sla jsem tam a nahlas jsem si rikala, jake by to bylo super, kdyby tam nas Karlik lezel zivy zdravy a docela jsem v to verila, uplne preci nerealne, ale tak nejak jsem si rikala, proc ne...nelezel tam zdravy...naopak, hrobecek se pomalu uz propada-coz je taky neprijemne... Ale pak jsem si rikala, co to vlastne chci? Dyt by me pak Karlik musel proklinat cely zivot, ze jsem ho vzala zpet, od nekud, kde je mu tak naadherne, kde ho nic neboli, kde je tak krasne a vlastne jen kvuli sobe bych ho od tama chtela vzit? tak jsem si rekla, ze to nemuzu chtit a ze musim pockat, ze tam na me ceka a musim byt vic trpeliva...i s dalsim ditetem, o ktere se snazime, ale nejak zatim nic:( Je dost tezke tomu vsemu dat volny prubeh....achjo....a trepelivost nebyla nikdy moje silna stranka....

gogoska123
14. čer 2010

@radusv zatím se nesnažíme, necítíme se na to, navíc máme 10% možnost, že se postižení může zopakovat, tak chci nejdřív vyřešti genetiku a při dalším těhu si být jistá, že jsem udělala a podstoupila všechno, co bylo možné

lima
14. čer 2010

Maminky moc se omlouvám že vstupuju do Vaší diskuze ale chtěla sem vám všem vyjádřit svou obrovskou lítost nad tím co se vám přihodilo 😢 nejde slovy vyjádřit jaké to musí být hrozné a moc vás všechny obdivuju jak musíte být statečné. Také doufám že se všechny !!!! hodně brzo dočkáte těch malinkých voňavých uzlíčků ♥ a ti vám pak 1000x vynahradí všechnu vaši bolest. Moc vám všem držím palečky a přeji jen a jen samé štěstí do budoucna ♥ . A ještě jednou se omlouvám za vstup k vám .

gabtcha
14. čer 2010

@lima ahoj Limo, nemas se za co omlouvat. Diskuze je verejna. Dekuji za podporu a tobe at taky deti delaji radost!

lima
14. čer 2010

@gabtcha děkuji ♥ i když mám 3 děti a jen tak letmo sem prošla pár vašich příspěvků opravdu mi to doslova rve srdíčko 😢 vůbec si to nedokážu představit tu neskutečnou bolest 😢 ale dost už slov smutku! Opravdu vám z celého svého srdíčka přeju po zbytek života jen samé ŠTĚSTÍ ♥♥♥

radusv
14. čer 2010

Lima děkujeme

@gogoska123 děkuji za odpověď a chápu vás, že si chcete být na 100% jisti jak zdravotně tak psychicky
my jsme zdravotně v pořádku a i se od dubna snažíme, ale zatím jsme na tom jako Gabtcha 😒 takže se teď snažím soustředit na úplně něco jiného a slovo snažení vypouštíme z našeho slovníku

gabtcha
14. čer 2010

@radusv presne tak, slovo snazeni se dneska taky snazim🙂 vyradit z meho slovniku... a pak budeme jednoho dne moc prekvapeny a rikat si, to neni mozne😉 nez byt kazdy mesic zklamane.. lehko se rika, ale my jsme rodice sikovny a zvladnem to🙂 tez jsme chteli hned po sestinedeli...ale...ono to prijde, az bude ten spravny cas!🙂

radusv
14. čer 2010

mě už se to daří čtvrtý den 🙂
já podruhé otěhotněla po šestinedělí ani nevím jak ani jsme to neplánovali, ale bohužel nedopadlo to ☹
takže teď tohle téma vypouštím a věřím, že si k nám miminko ve správny čas najde cestu

gabtcha
14. čer 2010

@radusv vyborne, kdyz vidim, ze to nekomu jde jako vam, ctvrty den, tzn,na dobre ceste, tak me to povzbudi a jdem se pridat🙂 Tvuj pribeh znam odtud z diskuze, tak vim, co jste si museli vsechno uz prozit. Ale ted uz je rada na dobrych zpravach🙂 Urcite se nase miminka ozvou, az budou vedet, ze jsme spravne pripraveni i my🙂 😵

radusv
14. čer 2010

@gabtcha jen se přidejte, budu ráda a líp to zvládneme 😉 nás čeká svatba, tak se soustředím na přípravy
já prostě věřím, že do třetice už to vyjde tak jak má a nic jiného si nepřipouštím

gabtcha
14. čer 2010

@radusv tak tak, nas taky ceka svatba, ale bratranka ;) takze pripravy jdou mimo me a my si ji jen uzijem;) a pak konecne dovolena na asi 2,5tydne v Gruzii, takze nebude snad ani cas neco resit, ale jen chodit a koukat🙂 a pak snad nejaka prace vyjde, takze to vidim, dost vsechno nadejne, mnohem lip, nez toto rano! tak at svatba vyjde a taky si ji uzijete!!ja ani nevim, stli jsem si tu vlastni poradne uzila, tak se tesim na tu, co ted bude, tam si ji uziju, ac nebude moje😉

radusv
14. čer 2010

děkuju těším se na ní 🙂
podle toho co popisuješ tak toho budete mít teď dost, že na nějaké myšlenky o snažení nebude ani čas 😉
já do práce chodím od konce února, aspoň mi ty dny rychleji utíkají, dovolená nás nečeká, ale zvelebujeme si zahrádku no a pak ta svatba, takže taky toho máme dost

gogoska123
15. čer 2010

@radusv a gabtcha - ono se to ale lehce řekne, že to vypustíte z hlavy, ale těžko udělá. Už vidím totiž sebe, že až se rozhodneme, že do toho půjdeme, tak na to budu myslet pořád a už je kvůli tomu to, jako na truc, nepůjde. Mareček byl náhodou a opravdu nečekaný, tak šel "sám" 😀 Moc Vám oboum držím palce, aby se to snažení brzy změnilo ve dvě // na TT a rostoucí bříška!

radusv
15. čer 2010

@gogoska123 ono to úplně vypustit z hlavy nejde, ale fakt jsem se hodila docela do pohody a je to určitě lepší 😉

gabtcha
15. čer 2010

@gogoska123 Diky za palce🙂 jinak mas pravdu, tezko se poruci, ale snad najdu neco, co me vice zabavi...nez na to stale myslet...