Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gumimaci
27. lis 2010

@kiko2807 Ahoj, pamatam si vas pripad, a je to hrozne. Skus sa obratit na Verejneho ochrancu prav... http://www.vop.gov.sk/chcete-podat-podnet. Mohol by pomoct s tou staznostou na prietahy v sudnom konani.

kiko2807
27. lis 2010

@lucenek tak tie prietahi som podala staznost a uznali mi to. povedali , ze su tam prietahi ale nie zo strany sudu. A ked som volala na ministerstvo spravodlivosti tak povedali , ze ja uz nemozem inaksiu staznost podat. Ja som chcela rovno tam pisat ale povedali , ze by to nemalo zmysel

kiko2807
27. lis 2010

@gumimaci dakujem , skusim.

kiko2807
27. lis 2010

@gumimaci potrebujem pomoc s tym bodom II. ze proti komu to ide

Podnet smeruje proti:
ministerstva
iného ústredného orgánu štátnej správy
obce /obecného úradu
vyššieho územného celku
krajského úradu
obvodného úradu
Sociálnej poisťovni
zdravotnej poisťovni
úradu práce, soc. vecí a rodiny
katastru nehnuteľností
orgánom riadenia a správy súdov
inému orgánu verejnej správy
ktoré je v rozpore s právnym poriadkom alebo princípmi demokratického a právneho štátu.

gumimaci
27. lis 2010

@kiko2807 komu bol naposledy vlastne ten spis zaslany?

m.o.u.s.e
27. lis 2010

@kiko2807 proti orgánom riadenia a správy súdov ...postup stížnosti proti průtahům v soudním řízení je ten, že stěžovatel ( ty) podá stížnost na soudce k jemu nadřízenému , což je předseda soudu , a když má stěžovatel zato, že předseda soudu nevyhodnotil stížnost správně, jde stěžovatel výše..krajský soud. Celá věc se může posunout až k ústavnímu soudu a pokud i tato možnost obaryn selže,tak je tu Evropský soud pro lidská práva. Hodnocení průtahů není jednoduchá věc, ale soudce si taky může dupnout resp. zasadit se v některých případech o urychlení ( má možnost uložit lhůty ke splnění, pokuty za nedodržení lhůt).
Výše uvedené platí, pokud státní zástupce podal obžalobu na soud ( asi ano, když jsi hovořila o spise se soudem)., neboť od té chvíle se ustanovily tři strany ( soud, žalující strana reprezentovaná státním zastupitelství a obžalovaní lékaři...rodičové jsou v postavení poškozených a stojí na straně st. zastupitelství. ) . V tomhle je to stejné v ČR i SR a naopak není pravdou, jak píše Lucenek výše, že v ČR jsou soudy pod Nejvyšším st. zastupitelstvím..ono totiž nelze propojovat moc soudní s mocí výkonnou.

kiko2807
27. lis 2010

@gumimaci do bratislavy na znalecky posudok kontrolny...na nejaky urad ale neviem presne kam.

kiko2807
27. lis 2010

@m.o.u.s.e no ja som podala staznost na prietahy na nas sud v meste a adresovane to bolo predsednicke sudu. Ona mi odpovedala do tyzdna a prietahi mi uznala. Povedala, ze su tam prietahi ale nie zo strany sudu ale zo strany bratislavskeho znaleckeho uradu. Slubili mi ,ze do mesiaca sa to pohne ale nic sa stym nedeje. nic sa nepohlo . Teda mala by som teraz napisat staznost na vyssi sud ? A kam vlastne ked som z Brezna ? Advokata nemam len prokuratorku a ta nevie nic viac nez to co viem ja - to co sa dozviem od sudcovej sekretarky.

m.o.u.s.e
27. lis 2010

@kiko2807 ten příslib "pohnutí" byl možná ze strany soudu podložen uložením lhůty znalci, tu lhůtu třeba ale nemusel dodržet, proto by mu soud měl důrazně pohrozit pokutou, snížením odměny. Doporučuji dojít na soud a prostudovat spis..rozuměj ( aby nevypadalo,že si hraju na Ally McBeal... teď mluvím z praxe , protože jsem na soudě pracovala a přišla do styku i s trestními spisy a krom toho jsem vystudovaný právník ) ; jeden spis si vede prokurátor a ten jej s obžalobou předá soudu a soud si založí svůj spis ( kde si píše poznámky od doby zahájení soudního řízení a tudíž by tam měl být i dokumentován postup soudce)...po dobu řízení u soudu jsou ty spisy spojené ( no teď je ten prokurátorův s obžalobou a s protokoly výslechu svědků získaných za dobu vyšetřování u toho znalce). Dojdi na soud, vyžádej si spis, podívej se jak soudce postupoval , jak vyzýval znalce, jestli mu dal lhůtu, jak často si ten spis soudce znovu vyžádal ke kontrole...dost možná,že se vylekají tvým zájmem.
Na internetu jsem našla viz. zákon č. 371/2004 Z. z. o sídlach a obvodoch súdov SR , že nadřízený Okresního soudu v Brezne je Krajský soud v Banskej Bystrici..krom toho když podáš podání na soud, který není místně příslušný, tak ten vydá usnesení o místní nepříslušnosti a přepošle to na soud, o kterém si zjistí, že místně příslušný je ( ale to je teď praxe v ČR a v SR by to mohlo být podobné).

bobacik2316
1. pro 2010

ahojte...tak dnes je deň,kedy by mal môj drobcek šieste narodeniny a bolí to,ako keby to bolo len nedavno...Kevinko,myslime na teba stale a vzdy budes v nasich srdiečkach,anjelik môj maličky.. 😔

danya222
1. pro 2010

@bobacik2316 ahoj no ja poznam dobre ten pocit moja dcerka bi mala osem rokov a druha dcerka tri rocky....boli to stale rovnako......neda sa zabudnut iba zmiernit bolest. Verim ze sa na nas divaju z nebicka a strazia nas.....moze nam bit utechou akurat to ze sa simi raz urcite stretneme....a mas aj ine deticky????

bobacik2316
1. pro 2010

@danya222 ty mas dvoch anjelikov?tak tu bolest mas dvojnasobnu...a co sa stalo,teda ,ak sa môzem spytat,mam aj ine drobce,nastastie su zdravucke,ale o dceru som skoro tiez prisla,ale dopadlo to dobre a ty?

danya222
1. pro 2010

ano.....a teraz ked idu vianoce je to este tazsie satale to boli....nato sa neda zabudnut.Moje prve babetko zomrelo na druhy den po porode vraj krvacanie do mozgu nechceli mi nic povedat s trebisova ju previezli do kosic a ked som sa pytala ako sa ma tak vraj nech si zavolam do kosic ze oni uz s tym nic nemaju. Bolel ma ich pristup ako sa spravali. A le vies co to vsetko co sa stalo ma naucilo bit silnou nedat sa odkopnut a presadit si svoj nazor. Druhe babo tiez v trebisove....okamzite som sla do kosic ale bolo uz neskoro narodilo sa mrtve povedali ze kebi od zaciatku som prisla k nim tak bi bolo dobre. Aj to som zvladla ale chcela som dalsie babo to bol rok 2007. Ked som vysla z nemocnice tak som mala lekarku uz v kosiciach ona ma vysetrila a ked boli vysledky dobre, tak som bola tehotna o tri mesiace potom co mi zomrela dcerka a maly sa narodil v roku 2008. ked uz bolo po vsetkom tak sama som si hovorila ze som silna a predsa som to dokazala . mam dvoch synov 7 rokov a myla bude mat dva. takze moje porody .......2002 dcerka 2003 syn je zdravy 2007 dalsia rana pre mna a 2008 mam krasneho syna a velmi ich milujem..... a ty ake mas deticky?

mazurovci
1. pro 2010

Mili, prave jsem si precetla vas pribeh... Nedokazu si predstavit tu strasnou bolest, kterou jste citila a jeste citite... Hrozne rada bych vam napsala nejaka slova utechy, ale jsem uplne jak oparena... Tecou mi jen slzy a citim s vami tu desnou beznadej, ale urcite ne tak intenzivni jako vy... Milenka bude stale s vami, ve vasich srdcich... Ted vas ceka tezke obdobi, ale verim, ze to zvladnete... Uz jen kvuli ostatnim detickam... Drzte se... Vy i cela rodina...

miliharmi
autor
1. pro 2010

@mazurovci Děkuji za soucit a hezká slova, to nejhorší období už máme za sebou, 18.12. to už budou 4 roky, co Milenka zemřela, ale dost dlouha to asi nebude nikdy, jen už ta bolest není tak palčivá a ochromující. Nicméně právě v této době dost vzpomínám na věci, které se děly v tuto dobu před 4 roky a byť už to otupilo, stále mě to dokáže dostat. Jediné, co pomáhá, je naděje na setkání a důvěra v Boha, že když mě tu nechal, tak tady mám ještě úkol, který mám splnit a že ještě mám z čeho se radovat. 🙂

siska07
1. pro 2010

@miliharmi @miliharmi prave som si precitala vas pribeh, a placem a nejde to zastavit... prajem vela sil, mate pre koho zit a v nebicku je vas anjelik, ktory sa na vas usmieva a ochranuje vas. mam 2 mesacnu dcerku, ktora prave spinka, a ani si nechcem nieco take predstavit... myslim na vas a drzte sa - cela rodina 🙂

miliharmi
autor
2. pro 2010

Když slyším tóny téhle písně, cítím vůni lilií kolem rakvičky mojí maličké. Věřím, že ona nyní chodí rájem obklopená láskou Boží. Proč jen pro ni čas ráje nastal tak brzy!
Advent jsme už trávily po nemocnicích, na chodbách svítily vánoční stromečky, ale Milenčiny oči se už nad dárky nerozzářily, umřela týden před Vánoci.... Snad její oči hledí nyní na krásnější věci, snad přímo do očí Ježíšových.

https://www.youtube.com/watch?v=9q7-8oEd-WE
magimary
2. pro 2010

@miliharmi 😔 😔 😔
stále na vás myslievam (na Teba, Milenku a celú tvoju rodinku) a verím, že určite priamo...
do očí...

ten link je zhodou okolností aj jedna z "mojich" piesní... 😔

drž sa, Bojovníčka!

gabtcha
3. pro 2010

@miliharmi Diky Mili, dlouho jsem ji uz neslysela, aspon ne poslednich 8 mesicu..je to fakt krasna pisnicka. maj se tam v raji urcite prenadherne nasi andilci.. zvlast ted, kdyz je zima a kdy jsem minuly rok jasne citila kopance Karlika, tak mi moc chybi, bo jsem si byla tak jista, ze pristi rok na Vanoce ho budeme mit tady... Ale jak pises, jeste tu mame kazdy nejaky ukol nez se sejdem s nasimi detmi, co nas predesly...
Zdravim vsechny maminky i tatinky zvlast v teto dobe vanocni, kdy nam nase deti zvlast chybi...

bobacik2316
3. pro 2010

presne 3.12.2004 sme pochovali nasho synceka vytuzeneho,toto obdobie predvianocne je pre mňa velmi smutne,este vzdy je to kratka doba a asi ani nikdy nebude dost dlha,chybat nam bude vzdy,anjelik nas .... 😔

lussy23
4. pro 2010

@bobacik2316 - Posielm Kevinbkovi pozdrav do nebíčka. narodeninky určit eoslávil s ostatnými deťmi. Nech s aVám aj Vašim ďalší mdetičkám darí.

bronia13
5. pro 2010

ahojte uz davno som tu nebola, ako sa vsetky mate? hlavne ked idu Vianoce urcite to viacej prezivate aspon ja, myslim ze keby tu bola Emmuska ako by to bolo a hlavne teraz ked budeme robit stromcek ako by sa tesila a santila z drobcami. Sasenka uz ma 6 mesiacov a plazi sa ako partizan a hlavne ide za Sebastiankom a ten si ju uz zacina vsimat ale nevenuje jej moc pozornost. Dufam ze nepribudli dalsie maminky co prisli o babetka......

bobacik2316
6. pro 2010

@lussy23 dakujem,urcite ano a pripravuju sa na vianoce 🙂 .....

bronia13
6. pro 2010

@bobacik2316 to mas pravdu dneska tam oslavuju Mikulasa a za chvilu budu oslavovat Vianoce no nie? 😉

bobacik2316
6. pro 2010

@bronia13 urcite ano,vsetci anjelikovia pekne spolu,skoda,ze to nemôzeme vidiet aspoň na sekudu 🙂

petrark
7. pro 2010

drzte sa tu vsetky moje zienky, vas osud je velmi tazky, miliharmi krasne si to napisala, ze Milenka sa uz pozera do oci Jezisovych, u nas, tiez teraz zrazilo auto suseda, mal 47 rokov, 3 nezaopatrene deti a jeho maminka sa tiez velmi trapi a bola aj za fararom a ten jej povedal,ze len neplakat, lebo vraj dusa sa potom trapi este viac
a este by som vam chcela napisat pribeh, ktory sa stal mojej starkej pred 50 rokmi,narodil sa jej chlapcek s chorym srdieckom, na treti den zomrel a ona sa velmi trapila a plakala a raz v noci sa jej prisnil takyto sen:videla krasnu luku plnu kvetov a hrali sa na nej deti, iba jedno sedelo na krajicku a pozeralo na ne a ona zbadala ze je to jej syncek a spytala sa ho:Jarko a ty sa preco nehras s ostatnymi detickami? a on jej povedal:ked ty za mnou stale places,ja mam slabe nozicky a nevladzem.
nech Pan da vecnu slavu Vasim detickam a Vam silu niest ten tazky kriz

inneska
7. pro 2010

@petrark krásne slová....a pravdivé...

misinn
8. pro 2010

Niet na svete priestor,
ktorý by sme nedokázali naplniť láskou k Tebe.
Niet miesta,
kde by sme nechceli byť s Tebou.
Niet dňa
bez spomienky na Teba.
Niet slov,
ktoré by vyjadrili smútok za Tebou.

Príliš skoro si opustil tento svet,
no naše srdcia neopustíš nikdy.
Navždy Ťa budeme milovať.

lussy23
8. pro 2010

@petrark @misinn - krásne napísané

gogoska123
10. pro 2010

@misinn krásné, přesně to vystihuje i mé pocity...