Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miky
22. zář 2011

@gabtcha moc dobře ti rozumím, také si říkám, že jestli se mě někdo zeptá jestli máme už dítě, tak jak mám odpovědět? Srdce mi říká, abych řekla, že ano, ale co pak, když se mě zeptají dál.....přeci nebudu každému vysvětlovat, že nám holčička zemřela 😢 Ale jestli se nám ještě někdy nějaké mimi povede, tak to budu nejspíš řešit jako ty. Říct, že to není první miminko, ale to bohužel s námi není.....každopádně chci, aby jestli někdy ještě nějakého broučka budeme mít, aby o Barunce věděl, věděl že měl úžasnou a moc statečnou sestřičku, která tu nemůže být s ním, i když by moc ráda, ale kouká se na něj z nebíčka a dává na něj veliký pozor

luznicarka
25. zář 2011

@gabtcha chápu tě a myslím že i Karlík to chápe 😉 je nepříjemný s miminkem v bříšku vyprávět někomu o tom že první mimčo nemělo štěstí a moc brzy odešlo a sama to i znám. Ono časem ti to tak nepřijde a odpovíš ne je druhý první zemřelo a i když to bodne u srdce tak to zvládneš říct a mluvit o tom s klidem aby ses nerozbrečela nebo aby ti to nebylo nepříjemný já o tom mohla mluvit až když našemu Vítkovi byli 2 roky prostě to trvá než se hrany obrousí a taky sem před tím několikrát řekla že je 1. dítě.

buvajko
27. zář 2011

ahojte dievčata chcem sa spytat či tu nie je vytvorena neaka sukromna skupina s touto temou

adka7755
27. zář 2011

@buvajko ahoj, táto téma už tu je, pretože som sa s ňou viackrát stretla. zadaj si tému vpravo hore do vyhľadávača vo fóre a ono ťa to presmeruje na potrebné stránky.. 😉

misinn
27. zář 2011

@buvajko na mk je len tato skupina s touto temou, sukromna nie je 😒

buvajko
27. zář 2011

aj mne zomrelo dievčatko a dnes mám pocit že sa asi zbláznim

miliharmi
autor
27. zář 2011

@buvajko Jestli chceš, napiš co se stalo. Jsme s Tebou, víme, jak je to těžké. Kdy Ti holčička zemřela?
Tuším, že si někdo odsud zakládal i soukromé téma, myslím, že to bylo pro maminky, kterým umřelo miminko kolem porodu, tak jestli jsi ten případ, určitě Tě vezmou, ale taky nevím, jak přesně se ta diskuse jmenuje.

jasamin
27. zář 2011

Ahoj holky. Popravdě - tohle téma raději nečtu. Asi bych to ani nezvládla. Ale musím vám napsat, že jste hrozně statečné a já vás obdivuju. Přeji všem do života jen to nejlepší!

radusv
27. zář 2011
radusv
27. zář 2011

@gabtcha a z tebe mám velikánskou radost, že se na vás usmálo štěstí 🙂 přeji ať je vše v pořádku

buvajko
27. zář 2011

zomrela mi pri prenášaní doktori mi neverili že ma stále bolí bruško a poslali ma domov ale ked sme sa na druhy den vratili uz nezila tvrdili mi že ju v pohode porodim že je už pripravena ale ona sa vlastne nemohla sama narodit držala ju pupočna šnura na ktorej sa aj zadusila

makak21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katuscakzms
27. zář 2011

@buvajko je to velmi smutne ze takouto chybou prisla o moznost narodit sa a spoznat vas rodicov a svet,zial je to tak,kazda z nas ma niejaku skusenost kedy je to dane bud hcybou genu alebou chybou lekarov ale samozrejme ze ta bolest zo straty je nevycislitelna,kazda z nas sa tu vyrozprava zo svojej bolesti a piseme si svoje pocity a dni prezite bez nasich deticiek, pomaha to a velmi bez tejto diskusie by som sa zblaznila skus to aj ty a uvidis.......dakujem vsetkym ktore su tu za to ,,ze su tu,, a pomahaju nam novym ktore potrebujeme ich pomoc ako kracat dalej lebo len ten kto to prezil dokaze pochopit a pomoct,samozrejme prijmi uprimnu sustrast je my velmi luto ze si taketo nieco musela zazit,prajem ti vela sil...

makak21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makak21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makak21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makak21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miliharmi
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
buvajko
28. zář 2011

dakujem je to tažke kedže rodina a susedia a znami sa tvaria že sa vlastne nič nestalo lebo s nami nežila ale v mojich stále rastie už by mala 4 mesiace vraj mam zabudnut a ist dalej nemam sa v tom vrtat ale asi každa jedna z vas vie že to nie je také lahké ved to je moja dcera

naveen
28. zář 2011

ahojte, chcela som len napisat.. vlastne neviem ani co.. citam si tu vase prispevky a je mi to velmi luto, som v praci a mam problem tu nerevat ako male decko ..

nam zomrel chlapcek, v septembri by mal dva roky ... takze presne toto vsetko sme prezivali aj my

@buvajko nas maly zomrel v 42 tt .. dokonca som lezala v nemocnici, ale bol vikend a odlizili ma na pondelok .. a v pondelok uz bolo neskoro 😅 😅 moja rodina a znami tiez absolutne nevedeli ako sa tvarit.. s rodinou sme to nejak prekonali,a le musim sa priznat, ze s vacsinou priatelou som sa presstala stretavat.. nezvaldala som s nimi byt a stretavat sa s ich detmi .. 😔

gabtcha
29. zář 2011

@radusv díky i já z vás. A snad tyto Vánoce budou pro obě konečně ty vysněné...🙂

bronia13
1. říj 2011

nasa Emmuska by mala dneska (u vas uz je zajtra tu je stale 30 september) tak by mala 4 rocky, upekla som tortu a kupila baloniky a posleme ich vsetkym (aj vasim) anjelikom do nebicka 😔

monika15
1. říj 2011

@buvajko
no to ti poviem, vie ma to nasrat, kvoly nejake debilnemu lekarovi strasis babiku hrozne.....
mojej kamoske presne tak zomrelo :( isto.......
Bola Jehovka tak sestry riesili ze preco nechce podpisat papier na krv, nebola otvorena strasne bolesti....
a uz manzel zacat robit cirkus a aj security prislo tak srdiecko uz nebilo :(
rychlo sekcia ale uz neskoro.....
lekari napisali ze stillborn aby sa nesudili s nemocnicou ale stale sa sudia uz 2 roky.......

dianka3
1. říj 2011

@gabtcha Je mi velmi,velmi luto co sa Vam stalo 😔 musi to byt hrozne bolestive ☹
Ja som prisla o chlapceka v 19tt tehotenstva a potom som potratila v 9tt. Sice ja som ich nepochovala, ale velka bolest v srdci ostala a preto vas obdivujem ako to zvladate a idete dajej.
Maly bol nadherny chlapcek, hotovy anjelik, asi aj preto si ho boh zobral k sebe 😢 preco??? 😔

gabtcha
1. říj 2011

@dianka3 děkuji a i tvym malym andelickum posilam pusinky do nebe! Jiste tam ji je moc dobre a my se s nimi jednou opet setkame🙂
Preju, at se vam narodi krasna zdrava holcicka. My budeme rodit, kdyz vy uz budete doma, tak at nam i ostatnim se dari a Vanoce 2011 budou zas radostnejsi🙂

dianka3
1. říj 2011

@gabtcha Dakujem, aj tebe prajem aby tvoje babatko vam robilo radost po cely zivot a prajem vam aby ste sa uz nikdy nemuseli trapit. A ano jedneho dna budeme vsetci spolu, tak hadam nas pockaju 😅
Aj ked mi velmi chybaju a stale sa pytame preco? 😅 ak to sa dozvieme az neskor, lasky nase milovane, velmi ich milujeme, ale dusou sme stale s nimi....
Ale snad nam moze byt utechov jedina vec ze tam niesu sami ale hraju sa tam nase aj mnohe deticky a je im veselo 😅

m1rti
2. říj 2011

@gabtcha Snažila jsem se dočíst pozpátku pár stránek, ale nevím, jestli si tady psala, co vlastně s Karlíkem bylo, že jste o něj přišli .... moc děkuji za reakce. .... přeji hodně zdraví tvému miminku, ať vám přináší moc radosti !!!!

katuscakzms
3. říj 2011

takze na stretnutie rodin z ,,plamienka ,,nejdeme ,maly sa my ozvat do konca septembra ci mozme prist kedze nam dietatko nezomrelo doma ale v nemocnici tak sa museli rozhodnut,ale neozvali sa takze rezervacka na ubytovanie zrusena a vykend travime doma,ale nevadiiii a viete preco? staci my tato diskusia a vy ktore ste tu,poamhate my velmi a myslim si ze toto je dobrym liekom na ubolene srdiecko tak dakujem za kazdy nazor kazdu pomoc ktora sa my od vas dostava ,,dakujem,, 😉

irriss
3. říj 2011

@katuscakzms

Ale vadiiii...😉 vsak ja Ta uz dobre poznam... 😉
Neni to spravny pristup k bolesti, od organizace, ktera ma svuj zrod zalozeny na Pomoci od Bolesti..Vzdyt nezalezi, kde, proc,...ale na tom, ze se jedna o umrti ditete a bolest..To by melo byt nadevse...Ja bych prestala mit duveru v organizaci, kdyz by delila Bolest na tridu A a na tridu B....

katuscakzms
3. říj 2011

@irriss ano mas pravdu vadilo my to zo zaciatku to sa priznam ale teraz uz nie,asi my ktomuto postoju pomohli lieky ktore beriem na prekonanie tohto tazkeho obdobia,tesila som sa velmi na taketo stretnutie a zaroven na spolocne straveny vikend z manzelom o samote,ale co uz,ja s tym nic nespravim a uz nemienim mrhat energiou na taketo veci aby ma trapilo ze niekto deli bolest rodicov ako pises na triedu ,,a,, a na triedu ,,b,,uz som s tym zmierena ze tam nepojdem a prajem tejto organizacii vela sil a podpori aby mohli pomahat detom a rodinam ktore to najviac potrebuju,urcite ma ta zlost a sklamanie preslo asi to tak malo byt a popravde uz by som sa na tom stretnuti ani necitila prijemne kedze je to stretnutie rodin ktorym deti zomreli doma,mne pomeze to to forum
🙂 ved som tu medzi svojimi...

irriss
3. říj 2011

@katuscakzms

Posilame objeti, vsak vis... 😉