Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kveronika
5. lis 2012

@zuzanaj54 dakujem moja. Mm sedi vedla a pozdravuje vas, praje vam zdravie a drzi palce do marca, aby bol drobcek v poriadku.
Zuzka, dnes som bola zapalit sviecku Laurinke. Chcela som uz skor. Len virtualne 😔 Myslime na vas.

kveronika
5. lis 2012

dakujem za vsetky srdiecka, viem, ze mnohe su od vas stadial. Neviem kolko ich bolo, vsetky som rozposlala, dosli dalsie, aj tie su uz poslane. Dakujem.

zuzanaj54
5. lis 2012

@kveronika dakujem vam obom, velmi si to vazim.
Aj za tu sviecku, asi najlepsie vies, kolko to pre mna znamena😔
Kde sa prosim ta zapaluje virtualna sviecka, mozem si to niekde pozriet?

kveronika
5. lis 2012

@zuzanaj54 cintoriny.sk
mam ta rada

zuzanaj54
5. lis 2012

@kveronika pozrela som si...som dojata 😔 dakujem

nalla
5. lis 2012

@zuzanaj54 nedalo mi to, zapálila som malej sviečku aj ja

a aj Ondríkovi by som chcela, ale neviem kam....

zuzanaj54
5. lis 2012

@nalla dievcata, slzy sa mi kotulaju...velmi si to vazim, dakujem

mobenka
5. lis 2012

Každý den s Vámi pláču a nebo hledám sílu jít dál...vstát, vyčistit zuby, usmát se...Ztratila jsem.....mamku, nemohla tu být s námi....a každý den se TOLIK bojím o své děti....ta jistota , že život je tak NESKUTEČNĚ křehký je k nepřežití....jak zvládáte "jít dál"???

kveronika
6. lis 2012

@zuzanaj54 placem s tebou

gabtcha
6. lis 2012

@zuzanaj54 virtualni svicka se da zapalit i zde http://www.chram.net/

zuzanaj54
6. lis 2012

@gabtcha dakujem pekne, nevedela som, ze existuju aj taketo stranky...odkedy malicka odisla, spoznavam same smutne stranky ☹ ale je to pre dobru vec, smutne a pekne zaroven 😔

verka44
6. lis 2012

@zuzanaj54 keď som si prečítala tvoj príbeh, tak mi nedalo a na virtuálnom cintoríne som tvojej princeznej zapálila sviečku aj ja :( bolo to krásne dievčatko a slzy sa mi kotúlajú po tvári...

slnecnicova
6. lis 2012

Zazila som "len" niekolko potratov a hlboko sklanam hlavu pred kazdou zenou, ktora pride o narodene dieta a dnajde v sebe silu dookola a dookola sa este nadychnut. V srdci vas vsetky objimam a modlim sa za vas.
Tym viac, ze kamaratke zomrela pred par dnami dcerka.
Bolo to vytuzene tehotenstvo, po niekolkych rokoch, malicka sa narodila predcasne a zila len tri tyzdne. Uz maju anjelika.
Jej mamicka sa uplne zavrela pred svetom, komunikuje len cez svoju mamu a ja to plne chapem. Tak by som jej, vam vsetkym rada pomohla ale neda sa to ☹
Ked zomrela malicka, spomenula som to pred svojou starou mamou, pretoze jej kedysi davno, pred 50 rokmi zomrel prvy syn (tretie dieta v poradi) niekolko dni po porode na silny zapal pluc.
Povedala mi, ze ked prisla z porodnice bez dietatka, myslela si, ze kazdy jej nadych je posledny. Ze niekedy sa uz nadychnut ani nechcela, ze aj ked mala dve male deti, chcela zomriet. A ze to, ze je este tu bol len dosledok toho, ze bola zbabela to ukoncit.
Aj po 50 rokoch z toho rozpravania isla velka bolest.
Ale na konci mi povedala, ze aj ked to stale boli, naucila sa s tym zit. Nic ine jej totiz nezostavalo. Ze srdce uz bude cely zivot krvacat, ale postupne, bude to dlho trvat, sa s tym kazda matka nauci zit. Nic ine jej totiz nezostava.
Posiela vam vsetkym objatie, modlitbu a uistenie, ze aj ked bolest v srdci zostane uz navzdy, raz sa dokonca kazda z vas aj zasmeje bez vycitiek svedomia ze tym zradza milovane dieta. Ona to vie, presla si tym a preslo uz vela rokov. Len si ten smutok a bolest treba odzit. .
Ste uzasne zeny, nesuce na svojom chrbte bremeno bolesti, bolest zakorenena v srdci uz navzdy, ktoru pestujete a nechavate rast pre inych. Bolest, ktora vam mozno nakoniec znova vlozi do naruce malicke pasticky a najkrajsi usmev na svete. Nie nahradu, ale dalsiu lasku.
Objimam vas, velmi. A citim s vami.
odpustte mi, ak som sa niekoho dotkla, s hlbokou uctou sa klaniam a naozaj chcem len vyjadrit ucast...drzte sa babulky, myslim na vas

smejko28
7. lis 2012

... ... Vrúcna prosba... ...

Milé mamičky... ja osobnú skúsenosť s potratom nemám... len od kamarátky... s ktorou som sa veľmi naplakala... ☹
Sama sa bojím, pretože som v 13 týždni (ona bola rovnako)...a človek nikdy nevie, čo sa môže stať... 🙂
Obraciam sa na vás s veľkou prosbou o pomoc.
Viem, že je toto veľmi chúlostivá téma...a je veľa žien, ktoré nechcú vôbec rozprávať o tom, čo prežili...
Ale mám sestru, ktorá je pôrodná asistentka (bola aj pri mojom prvom pôrode) a končí ďalšie štúdium a musí vypracovať diplomovú prácu. Ako tému si vybrala „Perinatálna strata a proces adaptácie “ (ako perinatálnu stratu môžeme označiť každé tehotenstvo, ktoré sa končí potratom – spontánnym alebo umelým, pôrodom mŕtveho dieťaťa alebo úmrtím dieťaťa vo včasnom popôrodnom období).

Vypracovala ANONYMNÝ dotazník s otázkami, ktoré bude na konci vyhodnocovať.
Oslovila som už veľa kamarátok, či niekoho nepoznajú a preto sa obraciam aj na vás... s malým srdiečkom.
Chcela by som sestre veľmi pomôcť... a nájsť ženy ochotné jej dotazník vypracovať...
Naozaj je všetko anonymné... takže sa nikto nemusí ničoho obávať... ide len o školskú prácu.

Prosím, ktorá by ste boli ochotná... dajte vedieť a ja vám prepošlem ten dotazník na vyplnenie.
Kľudne mi môžete napísať na hexe116@gmail.com pretože neviem, ako sa sem pridávajú prílohy...

Budem vďačná aj za 1-2 ženy..ak sa ozvete...
Prajem krásny deň 🙂 Vierka

sta1977
7. lis 2012

Pošli mi dotazník na adresu: stanislava.simova@centrum.cz, rada ho vyplním. Pá

smejko28
7. lis 2012

@sta1977 Ďakujem veľmi pekne... poslala som... 🙂

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luznicarka
7. lis 2012

@slnecnicova dej jí vědět že si tu pro ní a když bude chtít může si s tebou promluvit to pomáhá hodně 🙂
@smejko28 pošli na moravcova.klara@centrum.cz

mircalla
7. lis 2012

@smejko28 knagyova72@yahoo.com

kveronika
7. lis 2012

@slnecnicova tvja stara mama to napisala dobre. Kazdy nadych boli. Ale fakt boli - aj fyzicky aj psychicky. A niekedy ta tazoba na srdci je tak velka, ze ten nadych ani nie je mozny ☹
Nechcem zit este 50 rokov a takto sa umarat ☹

kveronika
7. lis 2012

ahojte, dnes mam znova co napisat. Znova je to mix roznych myslienok.
Vcera sme sa s mm vela bavili o praci a v jednej chvili povedal, ze co keby sme skusili babatko. A ja som doslova mala pocit, ze tou vetou nieco zmenil v mojej hlave. Tak nejako sme sa dohodli, ze od vianoc by sme skusili snazenie 😔 Nechcem to nejako oficialne zacat, ani robit velke halo aby to nemalo opacny efekt - ze to bude v hlavach a to nam bude branit. Preto vam to tu iba tak potichucky sepkam.
A toto bolo o chvilu na to znicene: pytala som sestru, aby stravila vianoce s mamkou kedze je sama. My sa zrejme zavrieme, nic nebudeme chystat, len nejako prezit ten den. Brat by si zobral mamku na veceru, kedze je blizko, ale to by bola len vecera. Ja som pytala sestru, aby tam prisla na par dni. A ona odmietla, lebo nema rada ten zhon chystania okolo a ona chce travit sviatky viac duchovne. Ako, viem to pochopit, ale tento rok by mohla byt menej sebecka a mysliet aj na inych ☹ Vcera mi to tak znicilo naladu, ze ma potom chytil ten moj zachvat placu a bolesti. A v podvedomi to pokracuje aj dnes...tisko to tam tlie a cakam co z toho bude 😖

susy82
7. lis 2012

@zuzanaj54 zapalila som aj ja Laurinke sviecku, @kveronika chcela som aj Ondrikovi, ale jeho sa mi nepodarilo najst ☹, tak som Ti aspon poslala srdiecko. Casto Vas citam, ale az dnes som sa odhodlala napisat. Vsetky Vas objimam a kazdy vecer posielam modlitbicku do nebicka za Vasich anjelikov.

sandy45
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angelinajakelina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marlene
8. lis 2012

@smejko28 ,
marlene@pobox.sk

angelinajakelina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miliharmi
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
macamac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miky
8. lis 2012

@smejko28 hazentlaa@seznam.cz

kveronika
8. lis 2012

@smejko28 ja by som si potom tu diplomovku precitala a poznala aj spatnu vazbu na nu od tvojich lektorov/mozno spoluziakov. Co myslis?