Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

migaska
13. zář 2010

já také ne!!!ruce bych jim usekala!!!Vím že jak bych někoho odchytla jak krade asi bych ho tam zmlátila

lussy23
13. zář 2010

@misinn - to je hnus! Ako to môže niekto robiť aj malým detičkám ☹ Smutné. Anjelikom - oslávencom posielm pusinky do nebíčka.

gabtcha
14. zář 2010

Mile maminky a tatinci, kdo by mel zajem, tak organizace Dlouha cesta zve na Setkání Prázdné kolébky v Brně a v Jenštejně u Prahy. Vice info na http://www.dlouhacesta.cz/cz/aktuality/setkani-...

inneska
19. zář 2010

ahojte ..
chcem sa spýtať maminiek, čo už majú dalšie detičky okrem anjelikov...ako to napísať...vždy mám dilemu, či spomenúť, že mi zomrelo dieťa alebo ho ´zaprieť´ , ked sa ma niekto spýta(ked som s malým vonku)to je vaše prvé? ked poviem, že druhý, tak počítam s tým, že sa nejako dostane k tomu, že spomeniem, že mi zomrel(ak teda nebudem klamať), alebo ho zapreť a povedať, že je prvý..tým sa vyhnem zbytočným otázkam...ale zase mi je to proti srsti(proste ako keby mi to ani nechcelo ísť z úst) ked mám povedať, že mám jedného syna, ked mám dvoch..zatial je to tak pol na pol...niekedy spomeniem paťka, niekedyho zaprem...ako to vy riešite vy???dakujem za názory...

a to je strašné, ked si niekto dovollí zobrať niečo z hrobu a ešte k tomu z detského...nám zatial nič nezmizlo...ale ked si to predstavím, tak mi je až zima, že by si niekto také niečo dovolil...a pribudol u nás na cintoríne dalši hrobček..už som oplakala aj toho drobčeka, chlapčeka 😢

abbey1
19. zář 2010

@inneska Vždy spomenie.Ak sa niekto ďalej pýta,vysvetlím čo sa stalo.Aj Sabi vždy vravela,že mala bratčeka,ale zomrel.Mne je naopak hrozne,keď vypisujem nejaké tlačivo a deti a Filipka nemôžem spomenúť.mám hrozný pocit,že ho zapieram.Veď on je môj a navždy bude. Na margo hrobčekov.nám ukradli ešte hneď po pohrebe vence.a aj teraz sa často stáva.vraždila by som,že niekto dokáže dieťaťu z hrobu vziať.Hyeny.

inneska
19. zář 2010

@abbey1 presne aj ja mám ten pocit, akoby som ho zapierala, ale tak moc by som chcela vykričať do sveta, že mám dvoch chlapcov, len každého v inom svete...a to je fakt hyenizmus, že takto okrádajú mrtvých...u vás sa zamyká cintorín či nie? u nás áno..teda večer o 20h..keby som aj chcela, tak sa tam nedostanem..a cez deň je už hádam menej odvážlivcov na takého svinstvo...

abbey1
19. zář 2010

@inneska Zamyká sa,ale cez deň sa nájde dosť odvážlivcov.my sme Filipka stratili pred 10rokmi,ale stále je to rovnako bolestivé a teraz,keď máme maličkú,je to ešte horšie.Znovu si ho pripomínam takého maličkého so všetkým dobrým i zlým.

bronia13
20. zář 2010

@inneska hm.... ja mam s tym tiez problem lebo raz poviem tak a raz tak, neviem vobec co mam vraviet, ja to berem ako ze mam 3 deti, moja cela rodina (okrem manzela a netere) ze mam len 2, ale vzdy chcem povedat ze mam 3, no neviem.... stale po 3 rokoch - uz to bude skoro 3 roky tomu co sa Emmuska narodila a ja stale neviem ako mam o nej vraviet, ale stale na nu myslim.... ako pise abbey nikdy to neprejde

oxan
20. zář 2010

aj ja mam dvoch synov a stale budem a vzdy ho spomeniem prave dnes ma pat rokov a nie mal by!!!!!ale ma chyba mi a lubim ho a stale bude moj prvy drzte sa baby.

janka35
20. zář 2010

@inneska ako pises aj ja mam s tymto problem ja sa povazujem za mamu troch deti ,len jedno uz nespinka v svojej postielke,stale to je a aj bude moje milovane dieta,ved som porodila tri deti.Starsi syn vie ze mal este jednu sestricku a mala to zatial nechape ale ukazujeme jej fotky a chodime s nimi na cintorin ,kde spinka ich sestricka.A este k tomu hyenizmu na cintorinoch ,nam za tyzden niekto ukradol z hrobceka dvoch anjelikov,vecne svetielko a krasneho plysoveho macka ktoreho sme Veronke doniesli na hrobcek v juli na narodeniny,ked som to videla rozplakala som sa ,ze sa nehanbia okradat mrtve deti ,no naco im to bude.?

dada78
20. zář 2010

@inneska ja tiež hovorím,že mám dve deti, a presne ako @abbey1 píše, najradšej by som ho písala aj v tých tlačivách. My sme Maťka naučili, že kto je Romanko aj keď vidí jeho fotku tak mu kýva a moja neter Hanka, tá mu aj pusinku posiela 😵 niekto mi hovoril,že nemám s malým často chodiť na cintorín, že to na deti nevplýva dobre, neviem, my tam raz za týždeň určite ideme a aj tam Maťko zakýva keď odchádzame. Je to jeho brat, jeho strážny anjelik a verím,že sú spolu prepojení, niekedy hovorím,že Maťko je také šidlo kôli tomu,že ho mám za dvoch 😅 no napr. teraz mi vyhádzal všetky veci zo šuplíka 😕

u nás sa cintorín nezamyká a vždy hlavne v období dušičiek miznú odtiaľ veci na kvantá, povedala by som,že normálne niekto urobí nájazd. Romankovi zmizol taký spiaci anjelik a tiež som si preto poplakala, nie že by ma mrzela finančná stránka, na to človek nehľadí keď to tým detičkám kupuje, ale práve ten hyenizmus, že si to dovolia zobrať z detského hrobčeka a my sme tam mali aj fotku, takže sa na neho pozeral odtiaľ ☹ ☹ ☹ ☹ a tiež po pohrebe zmizol jeden venček.

lejdik
20. zář 2010

@inneska já mám jen jedno děťátko a to je v nebi. Když si někdo povídá o dětech tak moc se chci zapojit, ale jak? Ony si myslí, že nevím co je to mít dítě, protože neví, že jedno mám v nebi. A když začnu s někým mluvit o Jindrulkovi, ptají se dál a dál a v jednom okamžiku musím přestat, protože víc už nevím. A jak jim říci, že zemřel. Já mluvím o tom, že jsem matka, ale nevím a necítím se tak. Nemám rodičovské povinnosti, jediné co mám jsou fotky a bolavé srdíčko. Můžu flámovat, ale já nechci a sedím doma, jako bych musela. Když se vracím domů z práce mám výčitky, že jdu pozdě, že je sám celý den. Bláznivé, že.
A teď otázka vy máte ještě další děti, takže říkáte, že jste matky, ale já mám říkat co? Já nemám už žádné další děti. Toto není myšleno zle, abyste mě pochopili, jen se ptám co byste říkali.
Vím, že je to stejné a steně nás to všechny bolí.

radusv
20. zář 2010

Jsem na tom stejně jako lejdik - také nevím co mám říkat...

inneska
20. zář 2010

samozrejme, že paťko bude navždy môj prvorodený syn a vždy ho budem považovať za svoje dieťa, ako keby tu bolo...len naozaj niekedy nemám niekomu cudziemu vysvetlovať čo sa stalo, tak ho ´zapriem´ aj ked ma to bolí..
@bronia13 na naše detičky nikdy nezabudneme a stále ich budeme milovať, ako keby tu s nami boli...lebo automaticky, ked povieš že máš 3 deti, a dotyčný uvidíí len 2, tak zákonite sa spýta, že kde je to tretie..ale rozprávaj suverenne o mrtvom dieťati, tak sa niekto na teba bude pozerať ako na šiši, že prečo o ňom vravíš, ked tu nieje...to sú takí, ktorí o tom nemajú ani šajnu, aké to je...

@oxan jasne, vždy boli a budú naši, či už prvý, druhý, tretí...aj ty sa držkaj..
@janka35 aj ja erikovi hovorím o paťkovi, aj foto ukazujem, ale je ešte maličký, aby niečo chápal..jeho fotky berie ako fotku hocjakého iného bábätka...a to ma mrzí, že aj vám mizne z hrobčeka ☹ že sa niekto nehanbí...bodaj by mu ruky hohy odpadli, za to čo spravil..

@dada78 my tiež chodíme s erikom...vlastne sa mi ani nedá ísť samej na cintorín..erik to ešte tak nevníma, chce tam len behať a hrať sa kahancami 😅 posledne sme boli v sobotu aj trochu pokopať hlinu, a ked som mala hotovo, tak si požičal motyčku a tak krásne kopkal na hrobčeku..a aké kriky spustil, ked som mu zobrala motyku, že on chce ešte kopať...no konec 😀 aj ja mám také šidlo neposedné, tiež bude asi za 2 😅 a neposedí a neposedí...a ako píšeš, človeku nieje lúto penazí, čo dal za tú vec..ale ide o to, že človek to s láskou kupuje pre svojeho anjelika a niekto to sprosto a drzo z toho hrobu zoberie 😠
@lejdik @radusv babulky, obe ste maminky, či chcete či nie..a ked sa niekto opýta, tak si hrdo priznajte, že ste matky, len sa bohužial nemôžete o svoje dieťatko starať...kadžá ktorá porodíme dieťaťko, či už predčasne, alebo v termíne, tak sme maminy..vlastne aj tehulka na začiatku tehu je už mama...lebo to dieťatko tu je, či už narodené, alebo v brušku...aspoň ja to tak vnímam...
@lejdik a po takejto skúsenosti, človek ani nemá chuť niečo podnikať...proste by dal a obetoval všetko pre to keby tu mohlo dieťatko byť...mne sa tiež nikam nechcelo chodiť, na nič som nemala náladu..a poviem ti, že ešte aj ten sex som vnímala tak, že musím otehotnieť...lebo bez neho by dalšie dietko nebolo..a druhé bábätko plánujete???

gogoska123
23. zář 2010

@lejdik Mám ten samý pocit....tak ráda bych se zapojovala do hovorů o dětech a přitom to nejde, protože každý takový rohovor by skončil tím, že malý zemřel....A to, že bych byla mámou také zrovna dvakrát necítím. Ano, když tady malý byl, tak jsem to cítila intenzivně, i nějakou dobu potom, co odešel, ale teď mi to přijde všechno takové vzdálené, něco jako film, který mi někdo promítl, který jsem snad ani nemohla prožít....

lejdik
23. zář 2010

@inneska vzhledem k tomu, že muž nechce adopci a já nechtěla druhé vlastní dítě (moc se bojím, že bude mít stejnou chorobu), bylo mi jasné, že bychom byly bez dětí ale já chci miminko a tak se teď dva měsíce snažíme o vlastní mimi. Jen se moc modlím aby bylo zdravé a aby se to brzy podařilo.

@gogoska123 jojo, ☹

lussy23
23. zář 2010

@lejdik - Je m ito veľmi ľúto. Pozerala so mfotky a malý bol fakt krásnučky, ako dievčatko ☹ Prajem Vám veľa síl a posielam pusinku krásnenu Anjelikovi do nebíčka.

leopolda
23. zář 2010

@lejdik -taky jsem,měla velký strach a mám vlastně strach pořád.
To,už v nás asi zůstane,ostatní maminky si tolik neuvědomují(možná ano),že štěstí je vrtkavé.
Co měl Jindříšek za nemoc.
Naše dcera zemřela na srdeční vadu.
Držím pěsti,ať vše je še v pořádku. 🙂

lejdik
23. zář 2010

@leopolda Přesně tak, taky když někdy vidím maminky jak nechají děti dělat některé věci, říkám si proč já, vždyť já se starala lépe, ale o tom to není. ☹
Jindříšek měl myelodisplastický syndrom - porucha krvetvorby - netvořila se mu krev ani destičky ani červené krvinky ani bílé, akdyž se něco vytvořilo byly špatné. V podstatě to byla leukémie, ale leukémie pro celou krev. Tato choroba narozdíl od leukémie se nedá léčit chemoterpií jediná šance je transplantace kostní dřeně, kterou jsme prodělali, ale bohužel.
Děkuji za podporu 🙂

abbey1
23. zář 2010

@lejdik tuším čím ste si prešli.Náš Filipko mal akútnu myeloblastickú leukémiu.hneď na začiatku nám dali max 20%šancu.A viem,čo myslíš tým strach,že by ďalšie dieťa mohlo mať to isté.Môj manžel tiež preto nechcel ďalšie,ale časom sa dal uhovoriť.ale ten strach je strašný.Nechcem o tom ani hovoriť.

miliharmi
autor
24. zář 2010

Ahoj, jak vás tak čtu, derou se mi slzy do očí. Já mám také pocit, že Milenku zapírám, když řeknu, že mám jen 4 děti. Když je to jen trochu únosné, tak řeknu, že mám 5 a že jedno už se mnou není. Ale nemám zrovna dobrou zkušenost s tím, když jsem v klubu maminek o tom řekla, bylo to takové nepříjemné, jak se divně tvářily ty ostatní maminky a pak některé měly takové ty řeči, že se stanou i horší věci, že mám přece další děti, prostě mi to bylo dost nepříjemné, takže po této zkušenosti dost často řeknu, že mám jen kluky a o Milence nemluvím. 😒

marika17
26. zář 2010

Ahojte dievčata
To som ale prekvapena ze aj taka tema je tu.Ide mi mraz a ...
V stredu 22.some pochovali našho anjelika /Soničku/ ktoru zadusili pri porode ale srdiecko jej bilo este 3tyzdne po naodeni,ale vlastne bije aj teraz ale nie v nej ale v mesacnom babatku v Milane.Bože je to velmi tažke prežit take nieco.Nie že by som sa tesila z nestastia vasho,ale som velmi rada ze je tu niekto co zazil podobne.Ako dalej ?nemozem spat a lieky co ja viem ?poradte nieco ak existuje

gabtcha
26. zář 2010

@marika17 ahoj Marika, je mi velmi lito, ze vase Sonicka tak brzy odesla. Nevim ted presne co bych ti poradila. U nas to bude za par dni pul roku...me dost pomohl manzel, i s nim jsem stale mohla a muzu o Karlikovi mluvit, dale tyto diskuze...ac je to blbe, ale tim,ze se to nestalo jen mne, mi pomohlo...bo clovek si prvne mysli, ze je jediny na svete...pomohly mi i dalsi maminky, se kterymi jsem bolest mohla sdilet, pomohlo mi o tom mluvit a proste je potreba se s tim naucit zit...tak to vnimam ja. Zit s tim, ale ne tak, ze zapomenu, na Karlika myslim denne a pomaha mi i predstava, ze ted se ma moc dobre a nic ho neboli a verim, ze se s nim znovu sejdu... toz tak, co me ted napadlo. Jeste mi pomohl pohreb, ktery uz mate taky za sebou, bylo to takovy ten jasny konec, ze je to tak...az do nej jsem verila jeste v nejaky zazrak, ze treba ozije... Preju ti i cele tve krasne rodine hodne sil!!! Drzte se!

marika17
26. zář 2010

gabtcha
dakujem pekne,ja tiez asi bez manzela a deti by som to tak nezvladala.je to hrozne ,ale ako pises aj ty pomaha hlavne Viera v Boha a to že sa tam vsetci raz setkame.Som opet trochu dalej .dakujem Dakujem

abbey1
26. zář 2010

@marika17 To mi je strašne ľúto.Videla som Soničku vo fotoblogu a odvtedy som vás stále hľadala tam a verila v šťastný koniec.Viem si predstaviť čo prežívate a akékoľvek slová útechy znejú nezmyselne.Veľký obdiv a poklonu skladám za ten šľachetný skutok,ktorý ste vykonali.Vaša Sonička takto zostane žiť naďalej.Ale je mi to fakt ľúto.

gogoska123
27. zář 2010

@marika17 Je mi vždycky hrozně líto každé další maminky, která se připojí k této diskuzi. I přesto, vítám tě tady, jsme tady všechny na jedné lodi a jedna druhé rozumíme, i když jsme každá v jiném období svého smutku. Přijmi mou upřímou soustrast za Vašeho andílka Soničku, je mi z toho velice smutno. Posílám hodně sil a velké pohlazení!

bobacik2316
27. zář 2010

ahojte,je mi strasne luto vsetkych drobcekov,ktorí su uz v nebícku,aj ja som to zazila a ked sa blizi obdobie,ked sa to stalo,tak mi je hrozne,aj ja mam v nebicku anjelika ,bude to v decembri 6 rokov,ale neprejde deň,kedy by som si na neho nespomenula a pri fotkach vasich krasnych anjelikov som si riadne poplakala,prebehlo mi hlavou vsetko ,co sa v ten osudny deň udialo........kazdej jednej z vas prajem vela síl. ☹

marika17
27. zář 2010

Som velmi rada ze si mozme zdielat nase pocity a aspon trochu sa povzbudit.Fakt je to mile.Tiez som si spomenula na vsetkych Anjelikoch tejto temy ,ale aj ostatnych,ked som bola na hrobceku nasej Sonicky.Urcite su vsetci spolu ,ako my sme v tejto teme.My kecame tu a oni v nebicku.Pekny den prajem vsetkym.Prisli deti zo skoly idem im zohriat papat.Potom este pridem.ahojte 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
29. zář 2010

Ahojte maminky anjelikov, dlho som tu nebola, nejako som sa nechala vtiahnut do prace, ze sa nestacim cudovat ako to bezi,cochvila to bude 1 rok a 2 mesiaciky co mame Maximka v nebicku. Ako velmi nam stale chyba, ale stale je akoby s nami. Ked zaspavame davame aj Maximkovi dobru nocku...Navzdy s nami ostane, nasa lasocka

ikunka29
Odpověď byla odstraněná
Zobraz