Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

luznicarka
19. říj 2011

@katuscakzms Tak breč pomůže to pust emoce ven nic lepšího fakt není . Tak už bude mít beruška krásný hrobeček to je dobře .

katuscakzms
19. říj 2011

tak som to zvladla ...........pomnicek je uzasny som z neho unesena,ale pocity su vselijake.lebo od teraz ju tam budem vidavat na obrazku a viem ze to bude tazsie,ale som stastna ze uz ma svoju novu postielku v krasnom sate
🙂

luznicarka
22. říj 2011

@katuscakzms šikulka moc sem na tebe myslela tak až tam za Sofinkou půjdeš bude toc vhíli určitě těžší, ale díky tomu to líp zvládneš za chvíli hrany se obrousí a všechno bude zase lepší a začne ti do toho života i víc sluníčko svítit a časem třeba i zase začne se na tebe culit nějaký ten Sofinčin sourozeneček, na kterého Ti ona dá z nebíčka pozor uvidíš bude už jen a jen líp 😉 pomalu postupně ale bude 😉 😉 😉

amalka3
22. říj 2011

Ahoj, dneska jsem si přečetla tvůj příběh o Milence, narazila jsem na něj náhodou a úplně mě tu mrazí a tečou mi tu slzy. Moc mi to mrzí!!!
Promiň, ale když si čtu tvůj příběh jako nezávislý člověk, mám pocit, že naše zdravotnictví stojí za ... Máma by měla být u svého dítěte v nemocnici pořád, zvlášť pokud je malinké.Myslím, že jsi udělala tehdy maximum a dobře, že jsi u ní byla co nejdelší dobu. Mám někdy pocit, že v našich nemocnicích pracují bezcitní a otupělí lidé-všechno má dost času, co po mně chcete atd... Nechci samozřejmě říkat, že všude...ale...

Doufám, že jsi už na tom líp. Máš určitě skvělé kluky, co tě potřebují a super manžela. Držím palečky a přeju už jen vše dobré do budoucna!!!

miliharmi
autor
22. říj 2011

@amalka3 Děkuji, někdy je to v lidech a někdy také v systému, který určití lidé vytvořili a ostatní se mu prostě přispůsobili, byť kdyby to bylo jen na nich, jednali by jinak. Velkou roli hraje také atmosféra naší doby, která upřednostňuje tělo a odbornost před duší a láskou. Někteří lékaři si stále nechtějí připustit, že jejich odborný podíl je jen půlka cesty k uzdravení, že často nestačí a že psychika a to platí u všech ale u dětí zvlášť je ta druhá půlka podílu nutného k uzdravení. Máma u malého dítěte v nemocnici je stejně důležitá pro jeho uzdravení jako lékaři, oni jsou tam od odborné pomoci, ale k té je třeba přidat podporu duševní síly dítěte a tu oni nikdy nejsou schopni poskytnout. Platí to i v případě, že se boj s nemocí prohraje, možná že v tomto případě o to víc. Není nic horšího pro pozůstalou mámu než vědomí, že její dítě umíralo samo bez její podpory, bez toho, aby mohlo cítit její lásku, možná s pocitem, že ho všichni blízcí opustili a že zůstalo úplně samo. Jedinou útěchou pak je vědomí, že takové dítě nikdy nezůstává bez Boha a Jeho milující podpory.

leeenka26
30. říj 2011

@katuscakzms Ahoj, aj nas to za chvilu caka. Jaj, uz teraz mi z toho beha mraz po chrbte. Snad to zvladneme vybavit vsetko. ☹

katuscakzms
31. říj 2011

@leeenka26 budem vam drzat palceky aby ste to zvladli,ja som to mala asi jednoduchsie kedze beriem lieky ale ty si silna takze verim ze to pojde,par slz tam urcite bude ani ja som sa tomu nevihla ale skor som potom bola neuveritelne stastna ze uz to ma take pekne a upravene......pridavam par fotiek ,aby som sa popisila novou postielkou mojej Sofinky 🙂

leeenka26
31. říj 2011

@katuscakzms to je kraaasne 🙂)

katuscakzms
1. lis 2011

@leeenka26 dakujem....budem na teba mysliet viac ako inokedy aby si to zvladla,daj vediet kedy.... 😉

ursul
1. lis 2011

prist o dietatko je to najtazsie na svete. ja som prisla o synceka mal dva rocky skoro a prislo to z nicoho nic preslo uz 15 rokov az mi je divne ako pisem , ze 15 ako dlho to znie, ale tazoba na srdci je neunosna aj teraz. ja som typ ze dusim v sebe pocity viem ze to nie je dobre ale neurobim nic. je to strata ktora bude boliet navzdy len cas trocha otupi jej silu.vsetky zienky co musia toto prezit mi je luto...

mlastov
1. lis 2011

...už to jsou více než dva roky, co náš Mareček zemřel. Mám ho stále v srdci a stále na něj myslím. Chtěl bych jít dál, ale prověřilo to i náš vztah, který skončil podobně. Vím, že na bolest je jediným lékem čas, ale tohle se nikdy nezahojí a ponesu si ji s sebou celý život.

mlastov
1. lis 2011

@gogoska123 Poprvé čtu, že mi dáváš za pravdu v tom rozhodnutí, které jsme společně udělali. Nikdy jsi mi to neřekla, stejně tak jako já před tebou neplakal, abych ti tím neubližoval. Bylo to to nejtěžší období v našem životě.

lejdik
1. lis 2011

Doufám, že se nikdo neurazí, ale ráda bych Vás všechny pozvala na naší první akci, která je konaná k památce zesnulých.

Přijďte společně zavzpomínat na své blízké dne 11. 11. 2011 v 17.00
Sejdeme se v prostorech Církve adventistů sedmého dne (Máchova 176/16,Litoměřice),odkud půjdeme (síčkový průvod) ke kapličce Svatého Jana Křtitele.U kapličky promluví pastor Jan Matoušek. Poté sejdeme k Labi a po řece pošleme vzpomínku na své milované blízké.
Občerstvení zajištěno.
www.andelskedeti.cz

ursul
1. lis 2011

aj nas vztah sa rozpadol. nezvladli sme to.

abbey1
1. lis 2011

Všetkým maminkám malých anjelikom prajem aspoň takto dodatočne veľa síl v tomto smutnom období. Nenávidím tie chvíle, keď nesiem na hrob kytičku. radšej by som utekala do hračkárstva a vyberala vianočné darčeky. ☹ ☹ ☹
Ťažko sa mi spája oslava mojich či Sabínkiných menín, ale aj nadchádzajúce Vianočné sviatky, keď sú poznačené tak obrovskou stratou.

mlastov
1. lis 2011

@ursul to je mi moc líto - k jedné bolesti ještě další....

mlastov
1. lis 2011

@abbey1 nejen maminky mají své andílky....

miliharmi
autor
1. lis 2011

@mlastov Já vím, tatínky to bolí neméně, jen se to většinou snaží více skrývat.

mlastov
1. lis 2011

@miliharmi ...no jo....to je taková vlastnost tatínků ☹

gogoska123
2. lis 2011

@mlastov Možná kdybys lépe poslouchal a vnímal, tak bys to už dávno věděl a nemusel si to číst.....

Dnes je Památka zesnulých, myslím na všechny andílky a na ty, co tu s námi už nejsou a pevně věřím, že ono "zesnout" neznamená zmizet úplně a někde tam nahoře to nebe je.......

dada78
2. lis 2011

obzvlášť dnes myslím na všetkých naších anjelikov - oni vlastne mali svoj deň včera, lebo sú už v nebi, a všetkým maminkám posielam objatie 😔

katuscakzms
2. lis 2011

,,pridajte sa,,........dnesny den je ,,pamiatka zosnulych,, zapalte sviecku za vsetkych anjelikov ci uz narodenych alebo nenarodenych.......kdekolvek a kedykolvek,nech pre nich svietia svetielka zo vsetkych kutov sveta.....

tamulik
2. lis 2011

aj ja sa pridávam. veľmi smutne sú tieto dni... ☹ . sviečku mam zapálenú doma pri Tamarkinej fotke a je mi stále smutnejšie a smutnejšie. myslím na vás , na všetke co mate v nebi svojich anjelikov.

katuscakzms
2. lis 2011

@tamulik su to ozaj velmi smutne dni pre nas vsetky ,akosi viac si uvedomujeme ich nepritomnost,co som si nemyslela ze to bude takto aj na mna vplyvat,myslela som si ze to budu dni ako pred tym ale je to tazsie,myslim na teba a aj na Tamarku.......o hodinku pojdem na cintorin a zapalim sviecku za vsetkych anjelikov k velkemu krizu..........pospominam si na vsetkych ktorych som spoznala na tejto diskusii a aj mimo nej a nesu si v srdci velky bol,a aj na vsetkych anjelikov, ktorych mam pocit ze vdaka tejto teme poznam a su v mojom srdci.........

ursul
2. lis 2011

@katuscakzms je to krasne. len skoda ze musime pre nase deticky chodit na tieto miesta. vzdy som chcela mat znameho,ktory prezil nieco podobne aby ma vedel pochopit. lebo neverim ze niektore moje pochody v hlave dokaze pochopit clovek ktory to neprezil.

leeenka26
2. lis 2011

@gogoska123 Ahoj, tak ty cakas 3. drobceka 🙂) no super, mame rovnyky termin v maji. Ja mam tiez anjelika Samka. Co sa stalo Romankovi, ak sa mozem opytat? Bol nadherne babetko.

leeenka26
2. lis 2011

@katuscakzms tieto dni su este smutnejsie ako ine. Tolko som si nepoplakala uz dlho :(

katuscakzms
2. lis 2011

@ursul ano to mas pravdu,ze len ten kto prezije nieco take najlepsie pochopi....aj aj som vela krat nepochopena a niekdey sa na mna druhy pozeraju akoby som bola z inej planety,ale je my to uz jedno....staram sa o svoje pocity ako o nieco cenne a netajim sa nimi,len niektorymi-tie si uchovavaam vo svojom srdci a su dostupne len pre moju mysel,nedokazem byt uplne otvorena vsetkemu a mnohe dusim v sebe podobne ako ty,nemam problem rozpravat o malej ale druhy este zjavne ano,ale moje smutne obdobia alebo nieco bolestive ostava vo ne uzmknute..........tiez som chcela mat niekoho kto by my rozumel a tu na tejto diskusii som nasla mamky ktore ma chapu,podporia a su mojimi virtualnymi priatelkami a dobrou oporou

katuscakzms
2. lis 2011

@leeenka26 drz sa....myslim na teba 🙂

mlastov
2. lis 2011

Je mi neskonale smutno nejen v dnešní den, ale každý den, kdy vím, že jsme mohli být všichni spolu.... A je smutno nejen maminkám, ale i tatínkům, kteří své andílky milují a nosí je v srdci stejně jako maminky.