Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

dada78
16. pro 2009

broni, aj my dávame Romankovi na hrobček stromček, vždy na Štedrý večer chodíme celá rodina a dostane aj svietniky v tvare stromčeka a odo mňa medovníkové srdiečko

dada78
16. pro 2009

motylek, ani my sme tomu nemohli uveriť, bol to šok ... teraz mám niekedy pocit,že to sme nemohli zažiť 😢

diapozitiv01
16. pro 2009

dadik, to je krasne 😉 to s tym stromcekom na hrobcek, a pernicek,,,

bronia13
17. pro 2009

dia - precitala som si tvoj pribeh a pozrela fotky vasho krasneho synceka - aky bol velky, ved on vyzeral uplne ako normalne zdrave babetko - tak som si samozrejme za nim poplakala ako si to pekne tam popisala.

pises ze sa divis ze dorastol az do toho 34 tt - vatsinou sa deticky s takymi chybami nevyvijaju a zeny potratia? ako ze to nezistili skor? ci sa to neda?

ja som momentalne v 15tt a uz mam zo par testou za sebou ale plno ma este caka tak dufam e budu v poriadku.

gogoska123
17. pro 2009

ahoj holky, to je moc hezké s těmi stromečky a s tím perníčkem. Já zas letos dělala adventní věnce, tak jsem jeden udělala Marečkovi na hrob - modrobílý se srdíčkama a v týdnu jsme tam s přítelem ještě dali jmelí a takového malého andělíčka, aby věděl, jak na něj myslíme.

bronia13: ty už jsi v 15? Teda, to to letí 🙂 Jen se hezky zvětšujte 🙂

diapozitiv01
17. pro 2009

Bronie,
ked sme ten list na rozlucku pisali este sme toho moc nevedeli o vrodenych srdcovych chybach, takze to ze bol tak dlho v brusku neni az taky velky zazrak, ale uz ho nebudem prepisovat.
Srdiecko mrnouska v brusku pracuje inac ako ked uz mrnousko dycha sam, preto vacsina deticiek sa normalne narodi a chyba sa zisti bud skoro po porode /ako v nasom pripade/, alebo neskor, ked uz moze byt aj neskoro..
Takze niekedy je to taky kruty osud,, vcera som pozerala nejake statistiky, za roky 92-2006 zomrel na Slovensku nieco okolo 260 deticiek.. Bohuzial aj my sme prispeli do statistiky do dalsich rokov,,,
Nasa lasocka, nas anjelik...

Aj my nasemu Maximkovi spravime nieco krasne na hrobcek,

aninam
17. pro 2009

Tak u nas bylo vzdy zvykem prinest jeste jeden stromecek na hrbitov pro nase kluky, takze ani letos tomu nebude jinak. Uhackovala jsem andilky a zvonecky....

bronia13
17. pro 2009

to som rada ze nie som sama co robi babetkam/anjelickom stromcek - ked sme to prvy krat urobili tak mi to pripadalo take divne ze co si ludia pomyslia ale kaslat na nich - my mame svoj stromcek a Emmuska svoj, my ju mame doma takze na hrobcek jej ho nemame kde zaniest - sme vsetci po kope, ked pojdem ku mame tak zoberem jej urnicku - je to take male srdiecko co manzel urobil a donho dal kindervajicko a v tom je jej popol - tak ho zobereme zo sebou a dame na tanier na stol ako ze aj ona je tam s nami.

diapozitiv01
17. pro 2009

Akurat mi priniesla sestra vianocny vencek pre Maximka, dve foto mam v Maximkovom albumceku,,
je krasny..

bibka333
17. pro 2009

diapozitiv nadhera 🙂 🙂 🙂 baby drržkam vam palceky aby ste to všetko zvladli a boli silne

miliharmi
autor
17. pro 2009

V tuto dobu před 3 lety jsem už věděla, že je moje holčička mrtvá. Odpojili ji sice až další den, ale tento den ráno se za mnou přišla rozloučit, říct mi, že to tělo už není ona, že odchází do nebe. Určitě mi to tím chtěla ulehčit, věděla, že bych tam to tělo jinak nedokázala nechat. Byla a je moje milovaná, nikdy nechci zapomenout.

miliharmi
autor
17. pro 2009

Ještě jsem k tomu chtěla dodat, že ačkoliv je to smutné datum, není mi nějak hrozně depresivně, asi jsem si to už vybrala, spíš mám opravdu intenzivní pocit, že je blízko a že je hlavně pořád živá, že existuje a nic mezi námi neskončilo, náš vztah pokračuje, jen jiným způsobem a jednou bude znovu možné se i vidět a obejmout.

janka35
17. pro 2009

ach mili je mi to tak luto ☹ viem ako sa citis,posielam ti objatie a za Milenku zapolim sviecocku ,je tam hore aj s mojou Veronkou a davaju pozor na svojich surodencov.To predvianocne obdobie ☹ ☹ ☹ je mi tak smutno ,mam zle obdobia Veronka mi strasne chyba.Na nasich anjelikov nikdy nezabudneme

diapozitiv01
17. pro 2009

ja to tiez tak citim, ako keby sme boli stale v spojeni, aj ked tu fyzicky uz neni,,
hoci sme boli spolu velmi kratko, tie posledne okamihy pred odvozom do kardiocentra, ako mi stlacal prstik, a skusal natacat hlavicky za mnou, hovorilo za vsetko,,,
ja to mam stale take cerstve,,
vcera som bola u obvodnej a som sa jej tam rozrevala ked som jej to hovorila /tak ma chuda ukludnovala/a potom som este isla za sestrickou ta to tiez nevedela a pytala sa ci este kojim,,, tak zase do revu,, ☹

bronia13
17. pro 2009

dia - ja ta chapem ja sa aj teraz po 2 rokoch rozrevem pred ludmi - to je normalne.
ako si pisala ze keby si rodila normalne tak by to neprezil a ze si rad ze bol s vami aj tie 4 dni.
presne aj ja to citim tak, vobec mi nevadili potom tie bolesti a problemi, ja som mala obrovske boloesti asi pol roka po porode - zrasty, zle ma zasili - "zabudli" mi zasit svaly dobre co? takze toto bude moj posledny CS - viac neodporucaju ako 3.

mili - je mi to luto co dnes prezivas viem si to predstavit.
rok tomu ked bolo prve vyrocie Emmuskinej smrti 25 oktobra ja som bola tehotna so Sebastiankom a tu v USA sa robia pred porodom take "baby shower" party a dievcata donesu vseliake darceky pre babetko, tak to zorganizovala moja sestra s mojim manzelom a viete na aky datum? 25 oktobra.
bola sobota isiel s prace a vola mi, rychlo sa obliekaj ideme niekde, tak som sa obliekla a sadli sme do auta a manzel vravi, este sa stavim u tvojej mami - no vtedy mi to doslo - tak tam bolo asi co ja viem 30 ludi - no ja som sa cestou dorevala lebo mi to prislo luto ze si nespomenul ze v ten den zomrela tak som tam bola asi 4 hodiny a cele 4 hodiny som sa musela pretvarovat ako sa subper bavim.
na druhy den som to vravela kamoske a ona vravi ze ona videa ze som plakala a sa nebavila.

diapozitiv01
17. pro 2009

vtedy to bolo najlepsie riesenie pre Maximka cs, kedze porod nepostupoval a mala som uz viac ako 30 hodin odtecenu plodovu vodu,,
chvalabohu ja som sa zocelila velmi rychlo,,a dufam ze budem taky exot a ked ta vyssia moc da tak aby sa mi podarili este aspon 2-3 cs..

bronia13
18. pro 2009

no myslim ze na SK neodporucaju viacej ako 3 CS - ale su zeny co riskuju a maju aj viacej - vraj po CS sa ma cakat rok pred tym nez otehotnies, mne odpourucali 6 mesiacov - ale to je individualne, vraj je njlepsie 2 roky ale to je dlha doba nie?

gogoska123
18. pro 2009

dia: ten věneček je nádherný! Ten náš je proti tomu úplně amatérský 🙂

Musím říct, že mi to taky přišlo nejdřív divné, když jsem dělala ty věnce, že udělám jeden pro Marečka. Ale myslím, že to je jen pocit, který máme vnuknutý z reakcí okolí, které kolikrát nechápe ani nemůže chápat naše jednání. A pak z toho vzniká to, že si kolikrát myslíme, že se chováme divně. Myslím, že je ale dobré chovat se tak, jak nám říká naše srdce, zvlášť ohledně našich andílků. Tím vším, co děláme, dáváme najevo, že naše děti pro nás žijí dál.

diapozitiv01
18. pro 2009

Gogos, na tom nezalezi, pre kazdeho je ten nas krasny a hlavne ze ked ho tam davame na tie nase male hrobceky tak preco to robime a ako si pisala ze nase deti pre nas ziju dalej /slovensky preklad 😀 😀 /
Noazaj plati Aj oni su nase deti, ako je nazov nadacie pod zastitou Detskeho fonu SR www.ajonisunasedeti.sk, krasne to vystihli,, este aj ten ich symbol 4 listok kde je jeden lupienok odtrhnuty,,,

misinn
18. pro 2009

ahojte, aj nas malinky ma uz na hrobceku stromcek, dala som mu tam aj takych plysovych macikov co maju cervene mikulaske ciapocky....
uplne vas chapem ze ich citite pri sebe...ja som mala taky pocit aj pred vcerom vecer...uplne som sa citila ako by bol pri mne este aj jeho vonu som citila...mozno to vyznie tak divne ze to nie je mozne ale naozaj som mala ten pocit...tak dobre som sa citila v tej chvili...verim tomu ze ked budeme mat dalsie dietatko ze to bude zase on len v inom telicku...

gogoska123
18. pro 2009

dia: naprostá pravda 🙂

misinn: i já mám občas takový pocit, že je náš malý pořád se mnou...

diapozitiv01
18. pro 2009

No nedalo mi a pridala som par foteciek do Maximkovho albumu, odtlacky rucicky a nozicky a vlasocky a jeho poslednu fotecku,, nech mame albumcek naozaj kompletny,, 😔

janetina
18. pro 2009

😔 😔 😔 😔

katwind
18. pro 2009

diapozitiv, přečetla jsme si tvůj album... brečím tu... přeju ti strašně moc síly, strašně moc!

diapozitiv01
18. pro 2009

Bohuzial nielen my nasa rodinka sme si tym museli prejst ale aj mnoho inych rodin. Kazda jedna ma moj obdiv a zaroven ti co su uz o krocik dalej su mojim vzorom,,

lindda
18. pro 2009

janka chodim sem len tak raz za dva tyzdne co so stalo stojej krasne dcerke ak sa ti to chce pisat ☹ ☹

dada78
19. pro 2009

lindda, str. 71

dnes som dostala SMSku od kamarátky, že chlapček z vedľajšej izby, čo sme boli spolu s Romankom, Vincko - 2ročný, predvčerom odišiel do nebíčka 😢 😢 😢 mal nádor v hlavičke. Vybral všetky chemošky, dokonca dostal aj autotransplantát, ale nádor stále rástol ☹ myslím na jeho maminku Silviu, tento rok sa im narodilo dievčatko, a keď sa dalo, tak trávila všetok možný čas s Vinckom, lebo tieto detičky sú fixované na mamu, cítia v nej najväčšiu istotu. Budú mať veľmi smutné Vianoce, je to moc čerstvé.

My Romankovi na Štedrú večeru vždy dávame aj tanier ako ostatným a priložíme k tomu jeho fotku, tento rok to nebude inak.

bronia13
20. pro 2009

dada - tak zase tu reven, precpacte ale mne to neda ked si pisala o tom chlapcekov - Boze to je hrozne, preco sa to stale deje????? ja si viem predstavit ako pieses ze je fixovany na svoju maminku lebo aj nas drobec je na mna - aj s manzelom je casto ale ked tak tak furt ku mne pride a manzel vzdy povie "maminkin chalpcek" a mne to tak dobre padne ze viem ze ja som jeho a on je moj. to je hrozne co sa stalo tomu chlapcekovi a teras na Vianoce - chudatko malinke.

bronia13
20. pro 2009

oh este chcem napisat ze mojej kamoske no skor takej znamej sa vcera narodilo dievcatko 8 tyzdnov predcastne - tak len dufam ze bude v poriadku, vraj ma nieco okoo 1 kg - porodila len par minut odo mna (no nemocnica je par miut tak som to myslela) tak s kamoskou ju pojdeme zajtar pozriet - tak dam vediet ako dopadla. Drzt palce ze bude OK.

B

gogoska123
21. pro 2009

bronia13: držím pěsti, aby byla holčička v pořádku!

dada78: to je moc smutné, děti by neměly umírat...je to moc kruté ☹