Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

reisi
2. bře 2010

ahojte dievcata! Prajem Vam vela vnutornej sily a energie! Chodim Vas sem citat uz velmi dlho. Vzdy mi dodate silu ist dalej. Je hrozne kolko bolesti musite prezit a kolko odhodlania sa v kazdej jednej skryva! Moja dcerka ma zdravotne problemy a vzdy ked si vas tu precitam dostanem novu davku energie na boj. dakujem!

A nemoyna tebe sa ozaj velmi divim, ze ides riesit este i do tejto temy... Vo svojej teme si nasla matky, ktore ta pochopili ale musis ratat i stym, ze vsetky ta pochopit nemusime. Ze pre tie matky ,co prezivaju obrovsku tragediu su tvoje problemy malicherne!To je proste fakt. Nebud zahladena iba do seba a nelutuj sa.Nenapadaj tu matky, ktore maju ovela tazsi zivotny udel ako ty!

bronia13
2. bře 2010

aninam - moja svagrova porodila dnes v 36tt - bola otvorena na 3 cm/praskla jej voda ale vsetko je OK a babetko je zdrve, tak ty si na rade 🙂 23 marec nie?
potom nech nas manzel informuje OK.
ja az za 3 mesiace, napisali sme ze 31 maja to urobi, skor nemoze musim byt v 39tt - skoda lebo to je v pondelok a tu je sviatok lepsie by bolo cez vikdend - ved uvidime. este daleko.

siwamama - skoda ze mna to nechyta to upratovanie ale lenosenie 😝 uz sa citis lepsie? casom to bude vzdy trosku a trosku lepsie ale nikdy to nebude uz ono- vzdy ti bude syn chybat.

mirulienka
2. bře 2010

ahojte dievcata,
citam vas a strasne pri tom placem... 😢 😢 😢
prepacte, ale nemam rada frazu "uprimnu sustrast" , preto vam zazelam len straaaasne vela sil, aby ste boli natolko silne ako doteraz. velmi velmi velmi vas obdivujem, ako to mozete takto zvladat... neda sa mi to ani slovami vyjadrit ☹
zivot je kruty a ja nechapem, preco musia zomierat nevinne deticky...
citam, placem a pritom drzim moj maly pokladik-srdieckove babatko v naruci a spominam, ze nebyt uzasnych lekarov, na ktorych som ja mala po porode OBROVSKE stastie a nebyt OBROVSKEHO odhodlania mojej baculky zit, tak uz som mohla byt aj ja medzi vami. neverim, ze by som to zvladala ako vy.... ste neskutocne!!!!!!! statocne...
mne moja mama! povedala, ked bola terezka v nemocnici a ja doma rumazgala, ze ved sme mladi a este budeme mat dalsie...!!!!! uz som jej odpustila... i ked clovek nezabuda...teraz jej hovori ako ju lubi... ja som to od nej nikdy nepocula a tesi ma to. to len tak naokraj... ludia ozaj nevedia obcas, co a ako maju povedat v takychto tazkych chvilach a velakrat nad tym ani poriadne nerozmyslaju.....
drzim vam palce a aby co najmenej mamiciek sem prispievalo anjelikmi ☹

radusv
2. bře 2010

Ani i já tě šmíruju a někdy i v březňátkách 🙂 moc ti přeji ať vše dopadne jak má 😉

teda nestačím koukat co se tu dělo, nejdřív jsem se k tomu vyjadřovat nechtěla, je mi jasné, že ženská která tohle nezažije nikdy nemůže cítit a srovnávat jako my ( tím samozřejmě nemyslím, že to někomu přeji )

nemoyna promiň, ale tohle se sem prostě nehodilo ať to myslíš sebelíp, tady každá z nás bojuje, přežívá, myslím, že spousta z nás je i víc přecitlivělá atd.

prý může být vždycky hůř, asi ano...

aninam
2. bře 2010

Broni, mam termin 24.3. Zitra jdu na kontrolu a uvidime, co bude 🙂 Hlavne, ze je vsechno v poradku!!!

radusv, dekuji. Urcite dam vedet 🙂

bronia13
2. bře 2010

miru - tak aj ty si mala problemi s malou? a mama ti takto povedala - tak to si urcite od takej blizkej osoby necakala nie? ale hlavne ze mala je v poriadku.

hadimrska
2. bře 2010

Jé Ani já mám 24 narozeniny, moc držím palečky.

gogoska123
3. bře 2010

ania, koukám, že už je tam 38 tt a broni 27tt, no jsem na vás moc pyšná, holky 😀

bronia13
4. bře 2010

pozerala som to lietanie miminiek ved to je chore!!!!!

gogoska123
4. bře 2010

Jo, tak jsem na to koukala a běhal mi mráz po zádech...

aninam
4. bře 2010

Tak se koblizek Lukasek narodi 18. brezna po 8 hodine ranni 🙂 Takze za 14 dni budu tou nejstastnejsi maminkou na svete..... Ted ho jen premlouvam, aby vydrzel... Po vcerejsku to ze me nejak spadlo a taky mi znovu padlo bricho..... No pri nejhorsim volame pana doktora a rodime drive 🙂

janulkama
4. bře 2010

aninam-prečítala som si Vaše príbehy,pár krát som si aj poplakala...Ale v posledných dňoch pozerám najviac príspevky od Teba,ako sa Ti darí v tehotenstve a podobne 🙂 strašne sa teším s Tebou,veľmi Ti to doprajem 🙂
Vlastne tu všetkým mamičkám prejem len to najlepšie,nech ste šťastné a zdravé 🙂

bronia13
5. bře 2010

aninam - super!!! uz sa tesime na Lukaska a co ked to bude Lukasinka 😀 to by bolo co? hlavne nech je zdrave babetko. mne zatial dali 31 maj. dufajme ze do vtedy vydrzime 😉

aleachim
5. bře 2010

ani, 18.3 se narodil můj taťka, a je to silný zdravý chlap, tak doufám, že i Lukášek bude.

gogoska123
5. bře 2010

ani: budu na vás oba moc myslet a jsem moc ráda, že to z tebe trochu spadlo 🙂 Mám z tebe obrovskou radost a držím všechno co mám!!!!

aninam
5. bře 2010

Broni, kdyz to bude holka tak to bude Mariana 🙂

glumy
5. bře 2010

Aninam, uz dlouho si ctu tuhle diskusi, taky nakukuju, kdy uz to bude 😉 Drzim palce, at vsechno dobre dopadne, moc ti to preju 😅 Syn bude mit 18.3. prvni narozeniny 🙂

bronia13
5. bře 2010

ani - nech je co chce nech je zdrve no nie?????

aninam
5. bře 2010

broni, presne tak!!!! Klidne holka v modrem, ale zdrava jako rybicka!!!

bronia13
6. bře 2010

to mas pravdu, len nech je to zdrave - v Polsku volakedy - a nie tak davno - obliekali dievcata do svetlomodreho a chlapcov do ruzoveho. no my ak budeme mat dievca po dome bude behat v chlapcenskych veciach chudatko - ale necham jej dlhe vlasy aby aspon ako dievca vyzeralo 😀

siwama
6. bře 2010

Bronia, je to tam pořád tak. Jezdíme tam každý měsíc k rodičům, manžel je Polák a když kupujeme na Halinku, a řekneme, že chceme něco na holčičku, vždy nám nabízejí obrácené barvy.

mirulienka
6. bře 2010

dievcata-tehulky, strasne moc vam drzim paste, aby boli babatka zdravucke 🙂 a fakt je jedno, ci to je chlapec alebo dievca.
aj nasa baculka musi byt obcas v chlapcenskom, no hold ma velkeho brata 😉 ale vtedy sa ju snazim aspon nefotit, nech sa na mna nehneva 🙂 aj syn jej vtedy hovori "ty nas maly chlapcek" 😀

bronia13
6. bře 2010

siwama- tak stale je to tak v Polsku sranda. my sme tam tiez casto chodili lebo mam je s Polska - no narodila sa tam. tak preto mate take Polske meno - Halinka, ako ju volat Halinka alebo aj druhym menom?

miru - no aj nas drobec ak to bude dievca ako som pisala - tiez nemienim kupovat celu vybavu v ruzovom, vela podostavam od kamosiek co maju dievcata takze ani neplanujem zatial nic kupovat.

sesternica ma dievca a potom chlapca - tak ten chlapec chodi v dievcenskych veciach po dome, sranda je to 😉

tak ako sa mate dievcata? dufam ze tu nepribudla nejaka nova maminka - chodim pozerat niekedy aj na extremni nedonesenci, tam teraz bojije jedno dievcatko uz mesiac a pol - ma infekciu a schudlo na 800g tak dufam ze vsetko dobre dopadne ked uz tak dlho bojuje.

uz som asi pisala ale v tej nemocnici co budem rodit sa asi 10-20 rokov tomu narodilo dievcatko necelych 400g a prezilo a je s nej zdrave dietatko.

oxan
7. bře 2010

vsetko naj k meninkam prajem mojmu tomikovi tam hore dnes ma meninky cmukk..ani tak ty uz to mas za par supeeeeeeerrrrrr tesim sa...ja som teiz pir duhom nic nekupovala len ked sa uz narodil ale vela som podostavala takze tak ale aj ked sa mal tomik naordit tak sme vela nekupovali ....

siwama
7. bře 2010

Ahoj holky, krásný den.
Brini, říkáme jí jak kdy, Halí, Máňo 😀 , slyší na obě jjméha.
Je Halina po tchýni, má jediné vnouče, tak Halí dostala jméno po babičce a druhé jméno po prababičce. Má obě v rodném listě

bronia13
7. bře 2010

no my sme tiez drocovi dali druhe menot po testovi/svokrovi a manzel nechcel a ja teraz banujem ze po takom kret... sme dali meno - keby sa to dali zmenit tak to zmenim, este stastie ze sme nedali prve meno, no to by bol rad lebo 3 generacie ho maju a manzelov brat je tiez Jozef a ma syna ale on porusil tradiciu a Jozef uz synovi nedal tak my sme dali druhe meno nasemu Jozef - joj ale co uz narobim, ked to bude dievca urcite po testinej nedam meno!!!!

oxan - vsetko naj naj Tomikov 😔

gogoska123
8. bře 2010

oxan: taky se připojuji - všechno nej Tomíkovi...

dada78
8. bře 2010

oxan, tiež posielame pusinky Tomíkovi do nebíčka 😔

simona55
8. bře 2010

ajojte idem vam napisat smutnu spravu adamko zomrel dneska rano ,ak by niekto nevedel kto je adamko tak je samamamamin synovec. je mi ho velmi luto.

aninam
8. bře 2010

Tak to preju rodine hodne sil!!!! Ale bojoval dlouho...... Je mi to moc lito, uz jsem verila....