Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

mariankammmt
29. srp 2013

@leeenka26 ten datum narodenie, to je fakt neuveritelne...

mariankammmt
1. zář 2013

@pawelek2013 ahoj, mne tiez mala umrela na SIDS, ale ja tomu neverim. citam vela clankov a vraj casto ide o udusenie a kedze nie je ziadna vonkajsia pricina, ani po pitve, da sa tomu vsetkemu nazov SIDS. Moja bola, ked umrela v baby wrape, pri mne v mojom naruci...mozno to bola kruta nahoda, suhra nejakych okolnosti, ale som viac nez presvedcena, ze vo vozicku by sa to nestalo...neviem. http://thestir.cafemom.com/baby/123283/sids_no_...

zuat
18. zář 2013

ako sa vám podarilo znova sa začleniť do života? išli ste potom naspäť normálne do práce, zvládli ste to tam? alebo ste ostali doma dlhšie ako bola "materská"? ja strašne nechcem isť naspäť do práce, ale uvedomujem si, že doma sa z toho smútku zbláznim :(

zoja
18. zář 2013

@zuat ostan doma kolko potrebujes. Do nicoho sa nesil.. na bolest neexistuju "tabulky" ☹ Nepreboli to len sa s tym postupne ucime zit.

zuzulkaba
18. zář 2013

@zuat
Ja som sla do prace po 3 mesiacoch,lebo mi kazdy z okolia radil (hoci ani jeden to nezazil),ze v praci bude lepsie,pridem na ine myslienky a blabla..vydrzala som tam 3 mesiace a znova som sla na pn a v omnoho horsom psychickom aj fyzickom stave..takze moja rada znie,rob ako to citis ty..ak mas pocit,ze chces ist do prace tak chod,ak nie,zostan pn, mne dala lekarka neobmedzene vychadzky, tak som cele dni chodila prec z domu..a znova som sa postupne dostavala do prijatelnejsieho stavu..

leeenka26
19. zář 2013

@zuzulkaba musím súhlasiť, ani mne práca nepomohla, hoci som tam ist chcela. Isla som tam uz po mesiaci, hoci to bolo miesto - nemocnica, kde moj malý ležal a napokon zomrel. Zle rozhodnutie, nepomohlo mi to ani Len trochu, cítila som sa ako v zlom sne, ako obarena, akoby sa mi niekto smial za chrbtom ze ,,tu máš ešte, aby tí malo nebolo'' pripomínalo mi to tam krásne tehotenstvo, kedy som nič netušila, vychutnávala si obdivne pohľady na brusko, bola som raka veselá, spokojná, čakajúc na svoje vytúžené babetko a zrazu koniec. Nedá sa opísať slovami, ako mi tam bolo.

leeenka26
19. zář 2013

@zuat prepac zabudla som označiť aj teba

zuat
20. zář 2013

@zuzulkaba
@leeenka26 u mňa to budú dva mesiace od pôrodu (narodil sa mi mŕtvy chlapec), čo by som mala ísť naspäť do roboty, musím to skúsiť aspoň kvôli mužovi, ten je zo mňa už nešťastný, vraj sa uzatváram..ale on neprestal chodiť do roboty, nestratil kontakt s ľuďmi, ja ale ani nemám chuť nikoho vidieť. ešte týždeň pred pôrodom som bola pozrieť v robote, aj pochváliť sa bruškom.. tiež mi cele tehotenstvo skoro nič nebolo, všetko bolo super a zrazu nič, prázdna náruč

handav
20. zář 2013

Ahoj, už tu pár dní pokukuju a zbírám odvahu napsat svůj příběh. Dnes je to přesně 4 týdny, co nám zemřel krásný zdravý roční chlapeček Mikulášek, o to horší je pro mě se s tím smířit,...
Vraceli jsme se z dovolené, dávali jsme poslední přestávku, že si porhlídneme hrad, naobědváme pofrčíme na hcalupu, kde jsme ještě chtěli strávit víkend. Malého jsme krmila, manžel ho měl na klíně, zpracovával dobře kousky, tak měl kuře na paprice a těstoviny,.. Najendou od něj vylítla vosa, nevíme, jestli ho štípla, začal strašně ječet, a ja kměl plnou pusinku, zaskočilo mu, bušili jsme od něj, ale začal upadávat do bezvědomí, to už s ním manžel běžel na pokladnu, někdo už volala sanitku,... byli tam lidi co měli zkušenosti s první pomocí, lae už se ho nepovedlo zachránit,... pak za námi ještě pijel psycholog od záchranky a říkali a ico mluvili s těma zachranářema, tak to bylo vše nějaké dovné, rychlé,... Pitevní zprávu jse mzatím nevidělia ani zatím necheme, je u pediatričky,...
Bylo ot vymodlené dítě, čekali sjme na něj tři roky ,strašně jsme si to s ním užívali, manžel byl naprosto báječný otec,...
Já už nastoupila zpátky do práce, byhc se doma zbláznila, uvidíme, aj kot budu zvládat,...a brzo bychom chtěli další mimčo,.. víme že nám Mikuláška nenahradí, ...

leeenka26
20. zář 2013

@zuat Mne manzel vravel potom co sa to stalo a znova sme sa museli zaclenovat do zivota, aj ked to nejde a je to velmi tazke, ze mam to skusit. Chcela som byt este pn, ale isla som, potom som to lutovala. Myslim si, ze ak pockas, nic nestratis. Nic nerob kvoli druhym. Mas pravo rozhodnut sa ako ty chces a kedy chces. Keby si chcela byt aj rok doma, bud. Popracujte na dalsom babetku pomalicky, az sa na to budes citit pripravena a nikam sa nezen. Ber to ako dobre mienenu radu od cloveka, ktory to tiez zazil. je pravda, ze kazdy sme ini, ale vo vela veciach sme rovnake, my, co sme zazili to iste. Dovol si truchlit, bud uzavreta (neviem si predstavit, aka ina by mala byt zena MATKA po strate svojho milovaneho dietata) to nikto nevie pochopit, ani otec dietata zial. Matka je vzdy matka. V praci ti bude brusko vsetko pripominat a zblaznis sa skoro ako ja a ked citis nechut na kontakt s ludmi, je to uplne normalne, strata dietata je velka tragedia a podla mna sa neda prirovnat k nicomu. Manzel to mozno dusi v sebe (aj na to pozor, moj bol tiez taky a potom to vyvrcholilo dost neprijemnym vybuchom a velkou depresiou az samovrazednymi sklonmi) trosku ho sleduj pre istotu.

vladla
20. zář 2013

@handav Hodně sil !!

eiram2010
20. zář 2013

@handav Také přeji hodně sil ...............

suzi31
20. zář 2013

@zuat mne sa to stalo pred dvoma rokmi, prišli sme takto o vytúžené dievčatko. bola som doma asi mesiac, aj to necelý - nemohla som to doma vydržať .. u nás bol tiež moj manžel ten, čo sa odmietal odkloniť od každodenných koľají, chodil do roboty a viac-menej aj mňa postavil na nohy ... tiež som nechcela nikoho vidieť ani nikam chodiť, ale on bol ten, ktorý ma vytiahol von, zatriasol so mnou že takto to nejde, musíme žiť ... a pojdeme ďalej chápeš... tak som sa odhodlala a išla som do roboty, veľmi som sa toho prvého dňa bála, bolo to ťažké, neviem aký máš kolektív, ale ku mne sa ten moj postavil úplne úžasne od riaditeľa až po upratovačky ... veľmi mi pomohli, a mne pomohlo že som mohla byť opäť medzi ľuďmi, rozprávať sa, dokonca aj o tom, čo sa stalo ... každý ma povzbudil ako mohol ... ale každý sme iný a každý to spracuvame svojím spôsobom. zmierila som sa s tým že mám anjelika ktorý na nás dáva pozor, začala som sa opäť pozerať do budúcnosti a snažíme sa ďalej...

kkatka113
20. zář 2013

@zuat u mna su to tiez zhruba dva roky co nam zomrelo dievcatko, zadusilo sa pupocnou snurou....do prace som sla po troch tyzdnoch, strasne som sa bala, pretoze kazdy vo firme nevedel co sa stalo.....musela som sa dat dokopy a zacat fungovat. Prisla som do prace sadla za stol, slzy na krajicku, ale ustala som to, a do toho prisla zrovna kolegyna co nebola dlho v praci a hned na mna ci som uz porodila....vsade okolo hrobove ticho a mne sa po licach kotulali slzy....ale to nic, je dobre sa vratit spat a snazit sa robit nieco ine okrem lutovania sa....je to strasne tazke ale je to naozaj nevyhnutne. Ja som sa snazila upnut na ine veci, planovali sme dovolenku v thajsku, teda hlavne ja, a tym som sa zamestnavala....pekne cestovat na vlastnu past, to mi zabralo vela casu a tesila som sa....rodila som cisarskym a strasne som chcela byt co najskor tehotna....ten cas cakania som si rozdelila na aktivity na ktore sa tesim....najskor to bola silvestrovska lyzovacka, potom som sa tesila na thajsko, potom o dva mesiace sme sli do rima.....a ubehlo to, ja som otehotnela po pol roku od cisarskeho a mam krasne dve dievcatka, dvojicky, ktore su najuzasnejsie a plne ma zamestnavaju, teraz maju 10 mesiacov, zazraky sa deju, toto je ten moj 🙂 vela stastia zelam, drz sa

bronia13
20. zář 2013

@handav uprimnu sustrast.., je to velmi smutne co sa vam stalo...

veve14789
23. zář 2013

Ahojte, mne dcérka zomrela pred 2 týždnami. V 16 tt som mala zle tripple testy, po amnio sa zistilo ze je vsetko ok a ze cakáme dievčatko, potom začali opuchy, tlak a bielkoviny...musela som cisárskym porodit v 27 tt. Lianka mala 750 gramov a 35 cm...po 6 tyzdnoch v inkubatore ju vybrali ked mala 1550 g ..krasne rastla priberala drzala sa, potom som sla za nou a boli sme tam 2 tyzdne v nemocnici, zistili jej retinopatiu nedonosenych tak sme sli do BA na laser, vsetko zvladla s prehladom a isli sme konecne domov ked mala 66 dní... naučila sa kojit, krasne priberala nemali sme ziadne problemy..termin porodu som mala 7.9, rano 10.9 ked som sa zobudila som zistila ze nedycha, zacali sme ju ozivovat no uz nic nepomohlo a lekari len povedali ze zomrela...ked prisla pitevná sprava napisali tam ze zomrela na SIDS. Lianka bola nase nahodne splodene babatko , MILOVALI A MILUJEME JU NADOVSETKO A VELMI NAM CHYBA :(((

handav
24. zář 2013

@veve14789 Přeji hodně sil. Prožívám teď stejně děsné období.

veve14789
24. zář 2013

@handav dakujem...tebe tiez..

handav
24. zář 2013

Ahoj, může se zeptat na vaše zkušenosti ,když vám zemřelo mělé dítě (nám konkrétně roční prvorozený syn), za jak dlouho jste plánovlai další děcko (chtěli bychom co nejdřív, ale bojí mse abych miminku neubližovla stresem a pak bez léčby prednisonem stejně asi neotěhotním, takže to u nás připadá tak za 3-4 měsíce) a halvně jak jste se poprali se strachem, eby Vás to nepotkalo znovu? Rády bych si zachova la zdravý rozum a nepřeháněla to se strachem ,ale bojím se. I když jak říká manžel, kdy žse to má stát stane se to, i když budeme sebe víc opatrní,...Moc děkuji za postřehy.

dai
24. zář 2013

@veve14789 uprimnu sustrast, take vypiplane babatko, boze moj☹ to vam nedali v nemocke monitor dychu? 😔 my mame tiez predcasniatko ale dali nam do prepustacej spravy ze ho musime pouzivat ( maly bol nejaky cas na podpore dychania ) - asi 3x nam prestal dychat v prvy rok ale vdaka monitoru sme ho vzdy zachranili☹
drz sa, vsetky sa drzte 😔

veve14789
24. zář 2013

@dai dakujem, nedali no my sme si kupili...ale ona s dychanim nikdy nemala problem, 2 dni sama dychala potom jej dali ten pomocny pristroj na 3 dni, potom den sama a zase na 3 dni a to bolo cele... ona vedela dychat sama len pre istotu jej to dali nech sa neunavi...ja som ju v noci kojila a nechala som ju spinkat pri sebe a rano ked som sa zobudila tak uz nedychala...

ined77
26. zář 2013

@veve14789 ..upřímnou soustrast, to mě hrozně moc mrzí ☹ .
posílám mnoho sil ☹ 😔

ined77
26. zář 2013

@handav ..upřímnou soustrast, posílám hodně sil!!! 😔

veve14789
27. zář 2013

@ined77 dakujem!!

zuzkat1
27. zář 2013

Ahojte. Mne narodene dieta neumrelo. 2X som vsak potratila. Bolo to tazke,ale to co prezivate vy,to si ani neviem predstavit. Velmi s vami citim a obdivujem vasu silu ist dalej. Drzte sa a zelam vam vsetko dobre do buducna.

handav
27. zář 2013

@ined77 děkuji!

trixie18
27. zář 2013

dievcata dnes som si robila tehotensky test su na nom 2 ciarky ani neviem ci sa mam tesit zomrelo nam babatko pred rokom este v brusku 33tt+4 mam z toho strach ze sa to zopakuje ;(

marion
27. zář 2013

@trixie18 to mi je luto, mne prestalo babetko rast v 16t.t. a bolo to tazke obdobie...Ten tvoj pribeh je este krutejsi predsa len, uz to bolo vysoke stadium tehu. Nam sa uz od vtedy narodilo krasne dievcatko,riadny sibalko uz ma aj 3roky.. 😀 Ale poviem ti, to tehu s nou som si neuzila bola to tazke obdobie. Cele odobie som trpla, bala som sa kazdej prehliadky, kupila som si pristoj na pocuvanie srdiecka, krizikovala som kazdy den v kalendari a nevedela som sa dockat dna ,,D,,. Dockala som sa mesiac skor, co bol dalsi sok ze predcasne narodena, bola vsak v poriadku a je krasne zdrave dievcatko Lea. Nebudem ti pisat ze neboj sa, ten kto to nezazil nevie o com pise. Preto ti len poviem, musis verit a dufat ze sa to uz nezopakuje, mysli pozitivne 😉 😉 😉 vela stastia a verim ze o par mesiacov budete rodinka 🙂 🙂 🙂 🙂

trixie18
27. zář 2013

marion dakujem krasne hadam uz bude vsetko v poriadku a nas maly anielicek z neba na nas bude davat pozor 🙂

trixie18
27. zář 2013

@marion a ten pristroj na pocuvanie srdiecka je dobry? tiez nad tym rozmyslam len som si citala co dievcata vo fore pisali a velmi si to nechvalili