Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

lenuskakika
24. led 2014

Mili je to smutne vazne zelam vam vela stasticka do zivota mala bola nadherna a urcite vas strazi s hora dava na vas pozor 🙂

pellullinka
24. led 2014

@anulka23 potratila sem v březnu 2008 a v březnu 2009 se nám narodil zdravý syn 🙂 nyní čekáme druhého chlapečka. Bolest pomine s dalším těhotenství. Já ho prožila tak nějak víc z dálky,bála sem se připustit si to,ale přesto sem neměla panicke obavy. Nějak mi tělo řeklo,že nebyl ten správný čas... přeju,aby další těhotenství byla bez problémů nebo minimálně se šťastným koncem

ferdek29
25. led 2014

@bonavoxa vobec sa netráp nad tým,že ju rozmaznavaš!Mne tiež rozpravali že je maleho rozmaznavam,ale ja som vedela prečo to robím a nelutujem nič čo som pre neho urobila a keby som mohla tak urobím omnoho viac!Mal všetko čo len chcel,všetko som sa mu snažila splniť a aj napriek tomu nebol rozmaznany.Ludia ho mali radi,vedel si ziskať každeho.Všetci mi vraveli že on ma v sebe niečo vynimocne.Rob to čo citiš ty.

ferdek29
25. led 2014

@evakva aj ty musiš byť silna,ved maš dvoch anjelikov.Ale raz sa s nimi určite stretneme 😉

bonavoxa
25. led 2014

Zajímalo by mne, co cítí maminky,které už o miminko přišly a dočtou se o smrti dalšího miminka..jako dnes tady na Koníkovi. Čtu tady tu vlnu soucitu a humanismu....na jednu stranu to chápu, na druhou...pomůže to živým, pozůstalým? Cítí ti ostatní opravdový smutek? Nebo je to jen reakce na strach z představy, že by se to mohlo stát i jejich dítěti....

ferdek29
27. led 2014

@bonavoxa Ja ti na to odpoviem z mojho pohladu a z mojej skusenosti.Kým sme nemali maleho nikdy by ma nenapadlo ako niektore deti trpia.Ked človek spadol do toho kolotoča,nekonečnych vyšetrení začal vnímať že nie všetko je ružove nie kaťdy rodič ma to šťastie tešiť sa zo zdraveho dieťaťa.Vtedy človek pochopí že to zdravie je fakt to najdôležitejšie a je to bránou k šťastiu.Lebo zdravie sa neda nahradiť ničím.Ked som počas tych 5 a pol roka videla ako odchadzaju ine deti,vždy som si hovorila,že moje dieťa je vínímočné a zvladne aj nemožne,nechcela som si pripustiť,že aj moje dieťa zomrie.Samozrejme bolo mi luto rodičov a ich detí ale stále som si davala pred seba ochraný mur,že moje dieťa to zvladne.Možno keby som to riešila neustalym strachom a chranila ho pred všetkym nebol by to vydržal 5 apol roka ale len ten rok ktory mu pri narodeni davali.A čo by mal s toho života keby som ho bola držala izolovaneho pred svetom?Nič.Ja som mu dovolila robiť všetko čo chcel.Ked som bola v nemocnici zomrelo 5 deti,potom moj malý.Ked zomreli deti mamičkam s ktorymi som sa už za tie tyždne poznala bolo mi to nesmierne luto ale to sa neda porovnať s tym čo prišlo ked zomrelo moje dieťa.Pre každeho je to jeho dieťa niečo vynimočne.človek nedokaže pochopiť bolesť ineho ani ked si tým istym prejde on sam.Každy človek sa s tým vyrovnava po svojom.Je to 13 komnata každeho kto stratí svoje dieťa a do tej komnaty sa často nedostane nikto,ani najbližší.A preto aj ked cítim,že ludia ma podporuju a citia s nami nemožem od nikoho chcieť aby sa vcítil do mojej situacie a ani to od nikoho žiadať nemožem,lebo aj keby som chcela niekomu vysvetliť aka je to bolesť tak sa to neda lebo to dieťa bolo moje.Nežiadajme nikoho aby nas uplne pochopil lebo to sa fakt neda aj keby prežil to iste čo my. 😉

bonavoxa
27. led 2014

@ferdek29 Díky 🙂 chtěla jsem vědět, zda taková podpora..byť virtuální má smysl. Asi má 🙂 Je to jen jako zrnko, ale aspoň něco....

ferdek29
27. led 2014

@bonavoxa určite má 😉

ifkael
11. únor 2014

Ahojte....Nefunguje tu nejaka sukromna skupina?

handav
11. únor 2014

@ifkael Ahoj, je tu skupina Andílci v nebi.

evakva
11. únor 2014

@ifkael Je aj sukromna skupina Zomrelo mi dieta a normalna skupina Mamicky anjelikov

ifkael
11. únor 2014

kto by ma tam pridal?

evakva
11. únor 2014

@ifkael Do ktorej myslis?

ifkael
11. únor 2014

@evakva to uz je jedno..len nech je to sukromne...

evakva
11. únor 2014

@ifkael Otvor si svoj fotoblog, daj si zoznam skupin a do vyhladania napis Mamicky anjelikov. potom uz len stlac pridat do skupiny. A do tej sukromnej, to sa musim spytat bab, ktora pridava.

zoja
11. únor 2014

@ifkael pridam ta

laskavamama
11. únor 2014

@ifkael poprosim pridat do sukromnej zomrelo mi dieta

leuska11
11. únor 2014

Ahoj. Mne zomrel moj 18 rocny syn. Bol moje jedine dieta. Chcem Ti len pvedat, ze podla mna nie je dobre o tom pisat s inymi mamickami. Ja by som sa znovu psychicky zrutila, kebyze o tom mam s niekym rozpravat. Nemozem sa o tom rozpravat ani s blizkymi. Nezacely sa to, neprestane to menej boliet len sa mozno naucis s tou bolestou ako tak prezivat. Prajem ti vela sily.

tamulik
11. únor 2014

@zoja mozem aj ja poprosit o pridanie do sukromnej skupiny. Dakujem.

evakva
11. únor 2014

@leuska11 Mne pisanie a rozpravanie o malej pomaha. Ovela lepsie sa mi komunikuje s niekym, kto to prezil a chape, co prezivam. Kazda sme ina a stratu prezivame po svojom. Je mi velmi luto, co sa Vam stalo

laskavamama
11. únor 2014

@zoja poprosim o pridanie do sukromnej skupiny.Dakujem

joli269
12. únor 2014

ahojte mamicky pridavam sa ku vam mne sa narodil krasny syncek SAMKO no narodil sa s najtazsou srdcovou vadou a bojovali sme v nemocnicic 3mesiacik a 29.1 sa z nasho saminka stal anjelik je mi hrozne tazko strasne mi chyba.

ifkael
12. únor 2014

@evakva ja rozpravat nedokazem o tom...len pisat 😢

ifkael
12. únor 2014

@leuska11 mi je luto... :((( ale dufam, ze sa mas komu vyrozpravat...dusit to v sebe nieje dobre ...

borino
12. únor 2014

@joli269 my sme prežili to isté ,tá istá diag. prajem veľa síl. 😢

joli269
13. únor 2014

@borino tak asi najlepsie viete co citim co prezivam

borino
13. únor 2014

@joli269 To veru áno neprajem to zažiť nikomu a predsa koľko nás je. Pre mńa to boli nie dni ,tyźdńe ,ale mesiace ,roky kým som sa s tým naučila žiť, lebo zmieriť sa s tým nedá. 😢

evakva
13. únor 2014

@ifkael Ja aj rozpravat, hoci casto to konci placom. Teraz sa uz ale ovela menej o tejto teme rozpravam. Pre vacsinu ludi je to "uz velmi davno".

ifkael
13. únor 2014

@evakva na stvrty den po porode, prisiel clen rodiny... ze 4dni smutku stacili... a kolkym ludom zomrelo dieta a prezili to a nemozem tolko plakat..

ja ani neviem, preco som ju nevyhodila...

evakva
13. únor 2014

@ifkael Mne toto nastastie nik nepovedal. Asi by som s nim prehodila dvere. Ludia vedia byt tak netaktny. Ja som bola cele tehu PN, minimalny pobyb a preto dost ludi ani nevedelo, ze som tehu. Ked som potom chodila v ciernom, tak sa ma pytali, preco, ci za niekoho drzim smutok. Bolo to divne. Niekomu som vysvetlila, niekomu nie.