Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miliharmi
autor
16. kvě 2009

Ano zapomenout se nedá a žít dál se dá jen s bolestí v srdci, ale jednou se ta bolest znovu změní v radost, zase budeme s nimi, bez téhle víry bych asi nedokázala žít dál.

izka
16. kvě 2009

ahoj mili,prosím ťa, potrebovala by som radu.
synovi sa dnes objavil pásový opar. zajtra má 1. sv. prijímanie. nevieš, aká je liečba? natrela som mu to herpesinom. na pohotovosti mu dali atb, ale to sa mi nezdá.
ďakujem za odpoveď. myslím často na tvoju milenku a modlím sa za ňu.

miliharmi
autor
16. kvě 2009

Herpesin je správná léčba, pokud je to skutečně pásový opar a zachytili jste to hned v počátku, tak by byla nejlepší i celková orální léčba acyklovirem(herpesinem), ale ten je asi na lékařský předpis. ATB jsou na opar opravdu k ničemu, je to přece virus, ATB působí jen na bakteriální infekce. Jinak děkuji za modlitby. 🙂

izka
16. kvě 2009

mili si zlatá za takú rýchlu odpoveď.
tí doktori na pp asi automaticky na všetko dávajú atb. škoda tam aj chodiť.
uvidíme, aká bude reakcia.
ešte jedna vec. malú emu mám ísť očkovať v utorok ako 15 mesačnú. určite to odložím. čo myslíš?
milenka bolo taká sladká, vždy keď na ňu pomyslím, slzy sa mi tisnú do očí. dobre, že si o nej napísala. poznám ťa už s anjelikov.
čo malý tomáško? určite ti robí veľkú radosť.

janetina
17. kvě 2009

ahojte dievcata izka milli Ti dobre poradila...ale acyklovir je tiez atb virstatikum...ak ti dala atb s takou ucinnou latkou tak je dobre ak nie pytaj si take co su presne na pasovy opar nie na nejakye priedusky...ale ak si das do googlu "pasovy opar" najde Ti aj nejake babske recepty a aj prejavy a aj dalsie tipy na atb ktore sa pouzivaju...ale herpesin krem/ tiez acilkovir/ na lokalne ppouzitie plus aciklovir vnutorne...ale su aj ine ucinne latky na pasovy opar ako pisem.
ja som prednedavnom "liecila" moju svokru...lekarka jej len povedala ze nech si to natiera tekutym pudrom 😠 ...hned som myslela na malu Milenku a nakoniec som ju poslala znovu spat k obvodnej ked tato jej nechcela ani 2x nic dat, tak som jej poradila nech sa pyta koznej A tam jej povedali ze kde doteraz bola 😔 ....brala aj nejake injekcie ale to uz neviem ake 😉
tak pekne sv. prijimanie Izka

izka
17. kvě 2009

janetina, dík za info. atb mu dala normálny amoxicylin. ešte mu dala injekcie b12. na googli som všetko prečítala, len keby to aj doktori čítali. tá doktorka mi povedala, že je to iný vírus, než ovčie kiahne a pritom je to tak.

mne skôr išlo o očkovanie emy. asi počkám či dostane kiahne a až pak ju dám zaočkovať.

prijímanie sme zvládli, až na to, že som si v kostole vytkla členok. dúfam, že to nebude zlomené.

ospravedlňujem sa , že to nie k téme, ale myslím na vás na všetky, aj vašich anjelikov. opatrujte sa.

janetina
18. kvě 2009

nemas za co izka,,,no teda mamina si vytkla clenok taka bola nervozna z takej velkej udalosti 😎 ..tak sa liecte obaja 😀

miliharmi
autor
18. kvě 2009

Izka, až nyní mi to docvaklo, dejte pozor na maličkou a očkovat bych jí nedávala, když má synek pásový opar. Lékařka by to měla sama odložit, když jí to řekneš. Pokud se jedná o očkování spalničky, zarděnky, příušnice, tak bych se snažila odložit očkování až po druhém roce života.

nikollette
20. kvě 2009

Ahojte maminky anjelikov....
Daduska tebe sa to uz blíži 🙂 tešíš sa však, velmi ti to prajem, aj ostatnym babam, ktore cakju svoje babenká.. jaaj dadka, ten tvoj romanko mi strasne pripomina toho nasho drobca...

dada78
20. kvě 2009

nikollette, veru blíži sa to,dnes mi primár povedal,že to bude určite skôr, tak prvý januárový týždeň ... uvidíme,či to nebude nakoniec aj 1.6. to je presne 9 mesiacov, čo Rominko išiel do nebíčka, zase je pondelok a ešte aj 6 je otočená 9 ... mám také tušáky ... uvidíme, hlavne nech je všetko v poriadku,ale verím,že Momo na nás dohliadne.
Malý Christoperko je krásnučký, už má tri mesiačiky, ale to letí ... vyzerá veľmi šikovný a bude sa rád fotiť, tieto pózy do foťáku poznám 🙂 posielam mu pusinku 😉

inneska
21. kvě 2009

dnes by mal môj anjelik 1.rôčik....mala som chystať narodeninovú oslavu a nie mu niesť kvety na hrob...tak moc mi chýba a navždy bude 😢 😢 😢 😢 😢 😢

anarida
21. kvě 2009

Ja som náhodou natrafila na túto tému.Je mi veľmi ľúto ☹ Neviem čo mám napísať 😔 😢 😢 😢 😢

anta
21. kvě 2009

Inneska, je to velmi velmi smutné, posílám Tvému drobečkovi do nebíčka pusinku a vzpomínku na všechny andělíčky 😔 . Těš se na bobíška, co máš v bříšku, určitě ti bude dělat velkou radost a ty mu budeš moci dát lásku, kterou v sobě nosíš, moc ti to přeji, bude to fajn 😉 , i když je mi jasné, že na Románka těžko zapomeneš 😔 . Člověk je tak bezmocný, když vidí, kolik bolesti v sobě musíte nést 😢

petatesarova
21. kvě 2009

Inneska,ty první smutné narozeniny jsem celé probrečela....tak ti jen napíšu,že jsem v myšlenkách s tebou a že ti naši andělíčci se mají dobře a tu naši nekonečnou lásku cítí....
Drž se,já vím........

jjaninka
21. kvě 2009

Milé maminky malých andělíčků,velice vás zdravím a moc na vás myslím. Na tuto stránku jsem se dostala asi před třemi dny,trvalo mi to,než jsem si všechno pročetla,upřímně poplakala nad vašimi přiběhy. Hrozně mě to bolí za vás,jsem z toho opravdu zoufalá a pořád mám ty krásné tvářičky andílků před sebou. Mili,na Milenku jsem se dívala i na videu,překrásná a šikovná holčička! Dada i Tvůj Rominko je nádherný! Za chvilečku budeš mít dalšího chlapečka na světě,přeji vám hlavně moc moc zdravíčka a radosti. I na ostatní maminky a jejich andílky moc myslím. Jsem také věřící,Mili Tvoje přispěvky mě hrozně moc naplnily silnější vírou,tak krásně o Bohu a jeho zamýšlení píšeš,já jsem z toho byla úplně vedle,vy jste maminky taaaaak ÚŽASNÉ!! at vás za to Bůh odmění!! Držte se,za vás a za vaše andílky se budu modlit

dada78
21. kvě 2009

Ineska zlatíčko, bola som za Rominkom na hrobčeku a zapálila som za Paťka veľký kahanček, myslím na Teba 😔

aninam
21. kvě 2009

Dnes by mel maly pul roku.....

inneska
21. kvě 2009

moc vám všetkým ďakujem....

dada78
21. kvě 2009

Ani, zapálime doma sviečku aj za Honzíka a ostatných anjelikov ...
už sa Ti blíži dovolenka, moc držím palce nech všetko výjde ako si želáte 😵

miliharmi
autor
21. kvě 2009

Inneska, narozeniny jsou moc bolavé, mě dostaly víc než výročí umrtí, možná je to tím, že to měla být radostná událost, oslava narozenin a jak píšeš, člověk šílí z toho rozporu, že nese květiny na hrob dítěti, kterému měl chystat oslavu. Myslím na tebe, ať to zvládneš.

Jjaninka, děkuji za milá slova i tvou ochotu vpustit do své mysli i srdce naši bolest a prožívat ji s námi. Děkuji i za modlitby, potřebujeme je.

majsan
21. kvě 2009

ahoj inezka tvojmu malemu posielam do nebicka veeelku pusinku

inneska
24. kvě 2009

ešte raz vám moc ďakujem, že ste na mňa a na môjho anjelika mysleli ...

mili...nečakala som, že ma tie narodeniny tak zoberú...proste tá predstava, že sme sa mali veseliť, aký už mohol byť veliký, že už mohol mať prvé kroky za sebou...všetko to na mňa dolahlo..prvé výročie smrti ešte len budeme mať, ale ked už bude bábätko na svete, dúfam, že to akosi prebehne ten deň, ani nebudem vedieť ako...ale spomenúť si spomeniem, na to nezabudnem...nikdy..
ale teraz je už lepšie, a musím byť veselšie kôli bábätku...už to máme za pár, tak to chcem dotiahnuť do úspešného konca 🙂 moc sa na bábätko teším ...

anta
24. kvě 2009

Innesko, možná měla by jsi se trošičku od těch bolavých myšlenek oprostit, máš v bříšku dalšího človíčka, který čeká, že ho zahrneš láskou, ono to cítí, že jsi smutná 😔
Neboj, všechno bude jen lepší a lepší, nové děťátko tě od těchto myšlenek alespoň oprostí, uvidíš 😉

inneska
24. kvě 2009

anta...ja to viem, aj sa snažím...ale tie narodky ma fakt dostali...ale ako som písala, už je to lepšie a snažím sa byť v pohode len a len kôli bábätku...keby som ho nečakala, bolo by to určite horšie...
a verím, že bábätko rozptýli moje smutné myšlienky...

macocha
24. kvě 2009

Inneska aj ja pridávam pozdrav a modlitbičku 🙂 Chápem, že Ti muselo byť strašne, ale ver tomu, že Paťko bol vo výročie svojho narodenia neskonale šťastný 🙂 Nič mu tam nechýba, snáď len aby si sa Ty čo najmenej trápila a dokázala ísť ďalej. Držím palce.

aninam
25. kvě 2009

Vsechno je tak jak ma byt. Takze smutni, kdyz je k tomu duvod (i ty narozeniny byl duvod) a raduj se, kdyz je k tomu prilezitost. Inneska vim, jake to je... a take vim, ze tech veselejsich udalosti pribyva, alespon u me! Uvidis, ted bude vsechno tak jak ma byt a malej ti bude delat jen a jen radost (mozna trochu starosti, ale to k tomu patri).

inneska
25. kvě 2009

ani..pribúdajú tie radostné chvíle, ale musia byť aj tie smutné...a viem, že malý mi radosť robiť bude a budem šťastná, aj ked bude možno to najhoršie dieťa na svete...všetky starosti kolo detí sú starosti, ale také príjemné..a moc sa na ne teším..aj ked nebudem vyspatá, budem mať kruhy pod očami, nebude navarené, upratané...najdôležitejší teraz bude nás chlapček a jeho zdravie 🙂
moc ti dakujem ani za tvoje slová...verím, že aj ty sa čoskoro dočkáš a budeš si užívať všetky tie krásne starosti okolo dieťatka 😉

anta
30. kvě 2009

Inneska, jsi statečná, ani se ti nedivím, že tě to rozhodilo, chápu.Ale je fakt, že já do toho kecat tolik ani nemůžu, ale doufám, že aspoň podpora tě potěší a to nejen tebe, ale všechny maminky, které se zde nachází😉

inneska
30. kvě 2009

anta...dakujem, a mne osobne vela pomohlo, ked som začala chodiť sme na koníka(začala som chodiť potom, ako nám paťko odišiel, hladala som nejaké forum, kde by som stretla mamičky anjelikov a našla som MK)...chodila som aj do iných tém(aj stále chodím) a všade som sa stretla s velkou podporou a súcitom...a to mi pomohlo..a potom aj to, že človek prešiel na iné témy, debatili sme o všeličom...a nemala som tolko času myslieť na to čo sa stalo, čas mi rýchlejšie uchodil...proste, som moc rada, že som našla koníka...aj ked radšej by som ho objavila za príjemnejších okolností...

a týmto všetkým dakujem za podporu a všetky krásne slová...MOC MI TO POMOHLO 😉

anta
30. kvě 2009

Já na koníkovi straším už dost dlouho 😀 😀 a přiznám se, že mi přijde hodně nespravedlivé, když maminky potká takové neštěstí 😔 , Inneska, tobě se to krásně krátí a budeš mít zase velkou velkou radost, jsem moc ráda, že jste to s manželem nevzdali a že jste zase na cestě za štěstím a za chvíli velký důvod k radosti 😉 Za chvíli budeš řešit i příjemnější okolnosti a třeba se někde potkáme a já ti budu moci i trošku pomoci 😉