Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miky
16. kvě 2011

Nevítě některá jak je to, když jsem na dcerku pobírala rodičovský příspěvek (bylo jí 10 měsíců) do kolika dnů od jejího úmrtí musím nastoupit zpět do práce? Teď se to už snažím cca hodinu řešit a ze sociálky mě přehazují na úřad práce, odtud zase zpět na sociálku....prostě nikdo nic neví ☹

taawewe
16. kvě 2011

@miky ahoj,prepac,necitala som to cele,lebo je tu moc prispevkov a neviem najst zaciatok.
V prvom rade si neviem predstavit nieco take:( prajem ti vela sil,aby si nezabudla,ale spominala aspon na to krasne a ked sa podari druhe,bude mat v nebicku surodenca anjelika,deti vraj tieto veci vidia a dost chapu

chcela som sa ale spytat,moj maly sa zacal capkat po jednej strane hlavky,najprv som sa smiala,ze sa nema byt,no vsimam si to a pripada mi to akoby ho tam nieco skor ominalo,no nema ziadne prejavy,horucka,zavrate,zvracanie...je spokojny,no ked bol mesni prave tuto stranu si akoby suchal a usko sa snazil,povedala by som,az odtrhnut.
aktualne to uz nerobi,len si po tej strane tapka.moze to nieco znamenat?nemam s tym vobec skusenosti a navyse ako lekarapresvedcit,posalt take male dietatko bez vaznych dovodov,na testy?
lebo inak mi opat povedia,ze tomale deti robia....
dakujem velmi pekne ak poradite,pripadne mate podobne skusenosti
dnes som precitala viac pribehov mamiciek co prisli o diettatko a som zhrozena a vydesena,no hlavne,prepacte za vyraz,nasrata,pretoze ako tak citam-85 percent sposobila nezodpovednost a neochota lekarov a to uza ni nehovorim o tom,ze ked bolo zle,tak zas zdravotnicky personal bol skor ako v gete ako napomocni rodicom a deticky preplakali cele dni a noci:/
takze zaroven uvazujem,ake prostriedky sa daju na to pouzit,aby sa ludia vzchopili,ked nam maju pomahat??peticia,list vlade?
zatial som nic take nezazila,no ak bz som mohla bzt so svojim babo,ked pomaly umiera len 30 minut denne,tak jednoducho si to uz ozaj neviem dat dokopy,takze podme nieco vymysliet a aspon tatko pomoct maminam,co to nemaju lahke

aninam
16. kvě 2011

@miky od úmrtí, máš tuším 14 dnů. Pokud se ale necítíš jít zpět, tak v tvém případě bych ti doporučila nastoupit do práce a třeba i ten samý den jít k psychiatrovi (obvoďák ti to nenapíše) a jít marodit. Aby si úplně nezůstala bez finančních prostředků, vím, že tohle je teď to nejmenší, ale bez peněz to nepůjde.

dada78
16. kvě 2011

@miky je mi nesmierne ľúto čo všetko ste museli zažiť a najmä tak krásneho bábätka 😢 😔 😔 😔

m.i.r.i
16. kvě 2011

babulky, je mi tak luto cim si tu prechadzate...prepacte ked tu nakukneme aj ine maminky do vasej temy, ale ide nam srdiecko puknut...
@dada78 pozrela som si tvoj fotoblog teraz tiez, mas neskutocne krasnych chlapcekov a to, ze vam anjelik poslal darcek v podobe braceka je neuveritelne krasne a dojimave...ja mam doma tiez takeho, velmi mi tvoj anjelik pripomenul toho mojho, take krasne baculate babatko...uzasne sa tvoji chlapci podobaju a si uzasna zienka, z fotiek z teba vyzaruje laska a radost..mate vsetky moj obdiv..a drzim vam palce v zivote a musis mat aj uzasneho manzela...

dada78
16. kvě 2011

@m.i.r.i ďakujem za milé slovká, Maťko je náš darček a teda je aj riadny výmyselník - niekedy hovorím,že to preto že je za dvoch. Všetkým detičkám fakt najviac zo srdiečka želám hlavne zdravíčko a usmiaté maminky.

ivkamb
16. kvě 2011

@aninam akutocne si to napisala velmi pekne, ja som tiez nechodila v ciernom lebo smutok som mala uz dost velky v srdci a nie to este ho okolo seba aj sirit ☹

ivkamb
16. kvě 2011

@miky viem ze to mas teraz tazke, je to vsetko velmi cerstve, ale nebran sa dalsiemu babatku, nemusis do toho ist okamzite, ale urcite nad tym premyslaj, mozno ti to pomoze a neboj sa Baruska bude urcite velmi rada ked bude moct davat pozor z nebicka na braceka alebo sestricku 🙂 , ona by nebola rada keby ta videla tak smutnu, o par mesiacov sa na to uz budes divat inak a aj tvoj nazor na dalsie tehotenstvo sa zmeni 😉 Baruska ta chce vidiet stastnu 🙂

nerreidda
16. kvě 2011

@aninam ježiš...napsalas to tak krásně, že jsem to četla s brekem ...

abriela
16. kvě 2011

@miky Je mi luto co sa ti stalo. Malinko sa viem vzit do situacie, ktoru prezivas. Chce to vela sily a energie, ktoru ti chcem aspon takto poslat. Zatvorenie dveri domu, je pochopitelne. Som 3 tyzdne v praci a uz nerozoberam, ze sa kolegovia ku mne spravaju inak, ze nevedeli ako reagovat, ci nieco povedat, ci sa pytat. Mozno to bol len moj pocit a vsetko je inak.
Lekar ti radil dalsie dietatko, len preto, ze to je asi najrychlejsia naplast na tu bolest kt. teraz prezivas. Prajem skore uzdravenie duse aj ked je to velmi, velmi tazke. Drz sa.

bronia13
17. kvě 2011

@miky ja ked som vedela ze Emmuska zomiera tak som uz chcela prestat pumovoat lebo som pumpovala a jej telicko neprimalo moje mliecko tak mi pichli nejaku inekciu a zaraz sa mi prestalo robit, nemohli by aj tebe nieco take pichnut? s tymi liekami ako dlho by to trevalo???

bronia13
17. kvě 2011

inac ani ja som nechodila v ciernom ked Emmuska zomrela... normalne som nosila to oblecenie co som mala ak nahodou bolo tmavsie ale nie preto ze som chcela ako smutit ale preto ze som ho uz mala predtym...

miky
17. kvě 2011

tak, aby toho všeho nebylo málo, tak jsem se včera dozvěděla, že do práce se vrátit nemůžu, protože prý nikdo nečekal, že rodičovskou dovolenou ukončím tak brzy a že tam mají na tom místě místo mě jinou holčinu, která má smlouvu na celou mou délku původní mateřské....copak já jsem plánovala, že budu muset řešit takhle brzy takové věci? Fakt nechápu. Práci jsem brala jako jedinou jistotu, která mi teď zůstala a vysvobození z toho všechno.... 😢

dada78
17. kvě 2011

@miky no ale to nie je Tvoj problém,že si niekoho našli, musia Ti dať náhradnú prácu s rovnakým platom a min. na rovnakej úrovni, teda aspoň na SK to tak platí. Ja keď som sa vrátila po tom čo Romi odišiel do nebíčka, tiež moje miesto bolo obsadené, ale ja som si bola istá, že mi Romi pošle bábätko, som ho o to prosila keď umieral, aby ma nenechával samú a poslal mi nejakého anjelika na zem. A aj som to šéfovi povedala,že chcem otehotnieť aby s tým rátali, ale inak by ma museli dať na to isté miesto, ja som sa s nimi dohodla,že zoberiem pozíciu čo ostala voľná, síce o 1stupienok nižšie, ale nebola to najnižšia.Neviem ako je to v ČR ale teda minimálne z ľudského hľadiska mi také chovanie príde neskutočne nepochopiteľné, veď kto si plánuje smrť dieťaťa ?!!!! Skús sa spýtať na nejakého právnika, to predsa nie je možné takéto vysvetlenie 😠

dada78
17. kvě 2011

@bronia13 ja neznášam čiernu farbu doteraz, tiež som moc nenosila, možno dva mesiace, kým som zistila že som tehotná, potom veru nie, nechcela som aby bábo cítilo tú bolesť aj cez oblečenie, stačila tá rana v mojom srdci.

tamulik
17. kvě 2011

no mne moj byvaly zamestnavatel po pohrebe odkazal nech pridem podpisat vypoved dohodou, pretoze nepotrebuje vo firme niekoho kto ma stale nejake dieta chore 😢 . ako keby som bola matka ktorej sa nechce chodit do prace a vymysla si chore dieta.a tak som sa utapala vo svojom ziali doma.mne po pohrebe pomohla psychiatricka. este stale k nej raz za cas zajdem, ked na mna dolahne depresia v case Tamarkinych narodenin, menin a dna kedy zomrela.
inac mi odporucala aby som chodila na nejake kurzy aby som mala co robit, tak som chodila na anglictinu.

gabtcha
17. kvě 2011

@miky Mila Miky, je mi moc lito, ze Barusku uz nemas u sebe a preji, by ti malickostma prinasela radost a dokazovala ti tak, ze je stale s tebou!
Jsem tu po delsi dobe, tak jsem necetla jeste vsechno. Nevim jak u rodicovske, ale asi to bude stejne jak u materske jsem to mela ja. Tzn, ze jsem materskou pobirala jeste presne 14dni po umrti ditete a po te mi skoncila a ja musela nastoupit do prace. Moc rada bych nastoupila, ale taky tam byl nekdo jiny, ale vetsi komplikace byla, ze jsem se po nastupu na materskou prestehovala o 90km jinam. Byla jsem tedy na nemocenske a shanela si novou praci. Nicmene, ty mas pravo na svoji praci a oni ti ji musi tusim 3 roky drzet, takze pokud ti nenabidnou misto (v me praci mi chteli vyhovet, takze jsem to nemusela resit), tak by te meli asi propustit s nejakym odstupnym, bo nez si najdes praci...to uz asi zalezi na vasi dohode, ale urcite te nemuzou takto hodit pres palubu. Drz se a preji hodne sil hlavne ve zdolavani bolesti, kterou prozivas:(

katuscakzms
17. kvě 2011

@miky je my uprimne luto co sa ti stalo,ja som tiez teraz v maji stratila moju bambulku a tiez nemam ziadnu pracu a je to velmi tazke doma kedze mam teraz tak vela casu a ide my hlava prasknut z tolkeho rozmyslania,zamestnat sa by bolo skvele lebo predsa len tie myslienky musia putovat inam a musis sa zaoberat aj robotkou ale snad sa nam to podari a budeme pracujuce zienky lebo popravde na tych uradoch to nieje nic moc,vela sil prajem

aninam
17. kvě 2011

@miky Pockej, ale ze zakona te musi drzet misto do 3 let, pokud jim nepodepises dohodu a to nedelej! Proste chci nastoupit a vy mi to musite umoznit....

gogoska123
18. kvě 2011

@miky Ahoj, přesně jak říkají holk,y, ze zákona ti musí místo podržet 3 roky, pokud přijdeš dřív a mají náhradu, tak ti musí nabídnout místo za stejný plat a na stejné úrovni, takže se určitě nedej.

mircalla
18. kvě 2011

@miky presne ako gogoska ci aninam pisu....a oni to dobre vedia, ze musia. je mi smutno, babulky, tak by som vam zelala, aby ste sa netrapili, co vsetko ste museli prezit, keby vam uz konecne v zivote opat vyslo slniecko. ako tu niekto napisal, ta strata nepreboli, ale nove mimco da zmysel zivotu. a este aj taketo problemy musite riesit:( 😠 😠

aninam
18. kvě 2011

@mircalla ver, ze tyhle "starosti" ji vraceji rychleji do zivota a davaji silu. Vim o cem mluvim 😉 Je to tezke, ale bude lepe.

gogoska123
20. kvě 2011

@aninam Přesně tak, čím více takovýchle starostí, tak tím méně času na to myslet a babrat se v tom . I když je to kruté, tak je to tak lepší než sedět v koutě a utápět se v tom....

aninam
20. kvě 2011

@gogoska123 😉 holt vime o cem mluvim, ikdyz je to krute, ale zivot plyne dal at chceme nebo nechceme....

tamulik
20. kvě 2011

@aninam a nic ine nam neostava iba sa s tym naucit zit. ☹ ☹

evabb35
20. kvě 2011

@miky ale veď oni mali uzavrieť pracovnú zmluvu na dobu určitú - a tam mali uviesť - na zastupovanie a tam nemali čo dávať presný dátum ukončenia pracovnej zmluvy. Na zastupovanie - teda na dobu, do kedy sa Ty vrátiš do práce. Teda akonáhle Ty nastúpiš do práce, tak pracovná zmluva na zastupovanie končí. Samozrejme Ty máš zamestnávateľovi niekoľko dní pred nástupom oznámiť, že nastupuješ a odkedy nastupuješ a tým dátumom ukončí pracovnú zmluvu na dobu určitú - na zastupovanie. Skús sa poradiť s právnikom - odborníkom na pracovné právo.

evabb35
20. kvě 2011

Na Tvojom mieste by som zamestnávateľovi napísala list, v ktorom mu oznamuješ dátum, kedy nastupuješ do práce. A ten list by som zaslala zamestnávateľovi doporučene s doručenkou.

afrodita99
21. kvě 2011

Je to opravdu smutné 😔 😔 😢 😢 Moji kamarádce umřely dvě mimča :( Nedokázala jsem jí pomoct a je mi jí velice líto.Radost do života měla až se narodilo další zdravé. 😒

miky
27. kvě 2011

Holky, co jste zařizovali pohřeb pro Vaše dětičky. Věděli jste jakou rakvičku budou mít? Já jsem doufala, že budu moct vybrat z nějaké nabídky, ale v místní pohřební službě nám řekli, že dětské rakvičky běžně nedělají, ale že nám jí objednají a prý bude určitě krásná a tím to zhaslo. Neměla jsem sílu na to cokoliv říct, takže jsem jenom poprosila, aby byla opravdu krásná, že si rádi připlatíme, ale teď je mi to líto, že nevím jakou měla........a doufám, že jí opravdu nějakou pěknou bílou udělali a nedali jí nějakou papírovou hrůzu 😢

misinn
27. kvě 2011

@miky nanm tiez povedali ze pre deticky sa vyraba len jeden druh a bola naozaj krasna, taka biela.
takze tiez nebolo z coho vyberat ale pacila sa nam.