Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

mayap
30. čer 2009

ahojte, už som tu dlhšie nebola, ale čítavam vás...

dnes to je 10 rokov, čo Simonka umrela... 😢 kvietky už mám kúpené, a večer pôjdem na hrobček za ňou. mám pred sebou jej fotky z pohrebu... leží tam v truhličke ako by len spinkala... a mám pocit, že neubehlo tých 10 dlhých rokov...
pred 10 rokmi sa prvýkrát nadýchla o 14.31 a o 15.00 ju vyhlásili za anjelika... 😔

bože prečo to bolí aj po tak dlhej dobe?

pepibubu
30. čer 2009

Maya, to asi nepřestane bolet nikdy.... posílám pohlazení a sílu...

miliharmi
autor
30. čer 2009

Mayap, jsme s tebou, Simonka se na tebeb těší, roky ubíhají, každý den jsi dál od toho rozloučení a každý den jsi blíž ke shledání, ale bolí to stejně, myslíme dnes na tebe a tvou Simonku.

dada78
30. čer 2009

Mayap, aj my posielame Simonke pozdrav do nebíčka a Tebe pevné objatie 😔

anta
1. črc 2009

Dada - jukla jsem ti do albíčka, ten Martínek to je super chlapeček, moc se mi líbí 🙂 To je krása vidět další život, další naději, kterou vám dává, moc si ho užívejte 😉

miliharmi
autor
1. črc 2009

Ahoj, ani nevím proč, jsem před chvílí otevřela dokument Olgy Sommerové "Přežili jsme svoje děti", zkoukla jsem sotva půlku a už jsem se nevydržela dál koukat, cítila jsem tak intenzivně bolest těch žen, víc než když jsem to viděla naposled, to bylo krátce po Milenčině smrti a vlastně jsem nevěděla, co mě ještě čeká. Ty ženy tam mluvily už ze své mnohaleté zkušenosti s životem pozůstalých matek a nyní jim rozumím ještě mnohem víc než dřív, je pravda, že život je na dva kusy a že je to a vždycky už bude jiný život než ten předtím a je zatraceně těžký, samozřejmě že žijeme dál, že zase máme radosti a pro co žít, ale tohle pochopí jen, kdo to prožil, je to tak jiné, tak strašně jiné a pořád to tak bolí, tak hrozně, hrozně , hrozně to bolí, to že se to stalo, to že tu nejsou, to že je nemůžeme ani zahlédnout, ani pohladit nic prostě nic. Já nevím, jestli jsem tak slabá nebo co, ale je to pro mě strašný balvan, jdu spíš se plahočím dál, snažím se, bojuju, ale východisko tady v tomhle životě už podle mě není a nenajdu ho. Zkusila jsem nový život, nové děťátko a je tak dobře že ho mám, ale na druhé straně to vůbec není východisko z té bolesti, nic se nevrátilo, pořád jsem v té druhé bolavé části života, nic není jako dřív.
Tohle dneska cítím, snad jsou i dny, kdy to necítím tak intenzivně, ale dnes jsem to potřebovala ze sebe dostat.

mayap
1. črc 2009

pepibubu, miliharmi, dada78,
ďakujem vám ...
včera bol ťažký deň... na jednej strane sa tešiť s deťmi na rozlúčkovej škôlkárskej opekačke, usmievať sa a nedať najavo svoje skutočné pocity, na druhej strane myslieť na maličkú... 😔
dúfam, že tam medzi anjelikmi sa má dobre a dáva na svojich bračekov pozor... 🙂
iné roky som chodievala na cintorín okolo 21.30 , a sedávala som tam aj hodinu, niekedy aj dlhšie... 😔 . vtedy je tam taký pokoj... porozprávala som malej čo máme nové, ako mi chýba... 😢 . no tento rok nám začali cintorín zamkýnať o 21.00. takže kým sme sa vrátili z opekačky, okúpala som deti , uložila spinkať, bolo už 20.30. prvýkrát som bola pri malej tak krátko. bol to čudný pocit... 😔 . no viem, že ona sa na mňa nehnevá, len ja sa cítim tak čudne...
keď pred 6 rokmi umieral môj otec a bol už na morfiu, tak mával rôzne halucinácie ... raz sa ma spýtal, že kto je to maličké hnedovlasé dievčatko v tých bielych šatočkách? keď som sa ho opýtala, že kde, tak povedal, že stojí pri okne , usmieva sa a naťahuje k nemu ručičku, že či neviem kde ho volá...
...na druhý deň oco umrel... 😔

marfuuuska
1. črc 2009

Mlii četla jsem tvůj příběh a je mi moc líto co se ti stalo.
Věřím a doufám, že moji kluci budou zdravý a nic se jim nestane. Prožívám teď s Matýskem těžké období a je mi hrozně, ale ani náhodou si nedokážu představit co prožíváš ty.
Od doby co jsem sem nakoukla a přečetla co se některým z vás stalo, tak se každý večer s Matýskem modlíme za dětičky v nebíčku a za nemocné dětičky. Alespoň, tak se snažíme být s vámi.

miliharmi
autor
1. črc 2009

Mayap, to s tatínkem je nádherné a je v tom naděje, naděje, že se neztratili, že jen přešli na druhý břeh a čěkají na nás. Moje Milenka snad takhle přišla pro Ondráška Péti Dudové, měla jsem takovou myšlenku, že mi Bůh říká, že pro něj Milenka přijde a tak jsem to Pétě říkala a ona vyprávěla Ondráškovi o Milence a krátce před tím než umřel, ukazoval do rohu místnosti a tak významně se na Péťu podíval, jakoby chtěl říct: Mami je tam ta Milenka, cos mi o ní povídala. Péťa by vám to řekla přesněji, ale věříme tomu, že pro něj přišla.

miliharmi
autor
1. črc 2009

Marfuska a jak je Matýskovi, už něco víte?

marfuuuska
1. črc 2009

Mili, je to pár dní zpět co ho moc bolela hlavička dokonce šel odpoledne spát a to už dloho nechodí. Pak večer blinkal. Teď je mu líp, ale stále má černé kruhy pod očima. Musíme prý počkat na nemocnici.

miliharmi
autor
1. črc 2009

A nyní se to už neopakuje? Nechci tě strašit, ale asi bych se do nemocnice nacpala a tlačila bych, aby udělali všechna potřebná vyšetření. Může to být mnoho věcí, třeba i docela nezávažné, ale takhle se u Milenky projevoval ten zánět mozku a taky to bylo ze začátku nárazové s několikadenními přestávkami a běžní lékaři tohle kolikrát neumí diagnostikovat, zbytečně dlouho čekají a léčba je pak už neúčinná, čím dřív se nasadí, tím je větší šance na vyléčení. Zkusila bych jet do velké nemocnice, kde je dětská neurologie a jít tam na pohotovost a trvat na hospitalizaci a všech vyšetřeních, hlavně bych se ptala, zda mohou vyloučit neuroinfekci tedy zánět mozku, ten nemusí být provázen horečkami, Milenka vůbec teplotu neměla. Třeba to nic není, ale víš, já mám špatnou zkušenost s otálením a vyčkáváním vlastním i lékařským.

marfuuuska
1. črc 2009

mayap to je hezký, že si malá takhle došla pro dědečka 🙂 .
Já, když jsem byla v 7tt s Matýskem, tak jsem prodělala těžkou operaci a byla jsem v klin.smrti. Opravdu jsem šla tím tunelem, který byl moc zářivý a z té záře na mě mluvili mužské hlavy, ať se k nim přidám, že je tam dobře. na konci stála postava v bíle kápi a držela v náručí miminko. Když jsem došla k ní, tak mi řekal jen, že mám jít zpět a mám se postarat o miminko. Dodnes jsem přesvědčená, že to byla Panenka Maria. Když jsem se probrala na JIP, tak jsem se hned ptala jak je na tom mimnko a bylo mi řečeno, žes e plod nemůže udržet po takovém zákroku. Tři dny jsem přesvědčovala doktory, aby mi udělali ultrazvuk a nikdo nechtěl.Nakonec se jedna dr. nechala přesvědčit a zjistila, že miminko je v pořádku.
Jen jsem ti chtěla napsat, že v té chvíli když jsem nebyla tady mi bylo moc hezky a proto vím, že andílkům nahoře jen nádherně 🙂

jakoubka
1. črc 2009

ahoj
patří Vám můj velký obdiv.Každý den na vaše andílky myslím. 😔
Já co se týše zdraví malého,jsem až paranoidní,ale nejvíc od té doby co nás mudr poslala na hematologii 😒

marfuuuska-taky bych se do nemocnice nacpala.Držím palečky 😉 vše bude v pořádku 🙂

Holky.jste SILNÉ ŽENY!

mayap
1. črc 2009

marfuuuska,
ja viem...

marfuuuska
1. črc 2009

Mili jde tam v úterý dřív ho nechtěj přijímat, protože neni akutní a stejně by mu žádný vyšetření nedělali, protože budou svátky ☹
Do nemocnice bych s nim šla hned, ale máme ještě Martínka a neměl by se o něj kdo starat. BUde ve větší nemocnici v Praze a my bydlíme naproti, tak má slíbeno, že co to jen půjde tam budu s nim.

petatesarova
1. črc 2009

Ahoj ,ano,vím,že Milenka si pro Ondráška přišla...Vyprávěla jsem mu o ní,že byla nemocná,měla nemocné tělíčko a Ondrášek mi říkal:jako já?...a pak,když umíral,tak ukazoval do rohu obýváku,ležel mi v náručí,a jednou,když ukázal prstíčkem do rohu,tak se na mě podíval a já vím-a v tu chvíli jsem to věděla-že pro něj přišla Milenka,že jí vidí....
Měl tak užaslý pohled,že na to nikdy nezapomenu...
Jsou to zvláštní věci...
Mayap-s tím tatínkem je to moc zajímavé,já taky věřím,že to tak je..
Marfuuuska-držím pěsti,at všechno dobře dopadne,myslím na Vás.

lena13
1. črc 2009

pokazde tady prijdu a pak to zase odejdu,vim,ze toto tema se netyka toho co se stalo nam,ale ja nevim jak tu bolest zvladnout nevim komu tomu to mam napsat kdo mi rekne neco pekneho.....
jsme zpet v uk a v cz jsou povodne a muj bratranec zachranoval lidi a sam umrel,byl velitel dobrovolnych hasicu,byl tak mlady a hodny.a ta bolest nad jeho ztratou je tak hrozna,tak strasne to boli,ma v patek pohreb a ja ani tam nemuzu nebo jsem daleko.byl i ve zpravach oznacili ho za hrdinu,ale to vubec nepomaha,nevim jak se s tim smutkem vyrovnat,ja nevim co mam delat.vim,ze nemuzu nic delat,ale jak se s tim vyrovnat...ja strasne se omluvam,ze sem pisu,ale ja nemam komu to napsat...rikam si,co delal buh,kdyz Bolek zachranoval lidi ,proc ho vzal,proc ho potrestal ?boli to,tak strasne to boli....

dada78
1. črc 2009

leni, to je mi moc ľúto, videla som to v správach a tiekli mi slzy ako hrachy, tiež som povedala, že ešte pomáhal a takto skončil 😢 😢 😔 celej rodinke úprimnú sústrasť, pre mňa je tiež hrdina ... aj keď viem,že to na Vašej bolesti nič nezmenší, bude Vám chýbať. 😔 😔 😔

mayap, krásne, že vnučka prišla dedička vyslobodiť z trápenia

lena13
1. črc 2009

dadka moc ti dekuji 😔
meho manzela bratr s jeho otcem rikal,ze si za to muze sam,ze mel byt pripoutany,tohle me skoro zabilo nebo on nemel cas premyslet nad tim jak uvazat,kdyz videl ty lidi.jsou hnusni prasata nebo tohle se prece nerika,ze ne?

izka
1. črc 2009

marfuska, mne sa to zdá tiež dosť dlho čakať až do utorka. skús to urobiť, ako ti radí mili.
napadlo ma podľa toho, že ti zvracel, že by to mohla byť migréna.

moj jožko na to trpí. začne sa to neznesiteľnou bolesťou hlavy, plače, vracá a pak zaspí. pomáha, keď si dá okamžite čípok paralen a naposledy som mu potrela čelo tea tree olejom a uľavilo sa mu.

ale ak je to niečo vážnejšie, tak každý deň omeškania môže uškodiť. želám, nech to dobre dopadne.

izka
1. črc 2009

leni, je mi ľúto tvojho bratranca. také reči vám bolesť ešte zhoršujú. zkús ich nepočúvať.

mayap, ani po 10 rokoch to neprebolelo? mili to pekne napísala, že každým dňom sme bližšie k stretnutiu s našimi anjelikmi. je nás toľko a slová útechy nepomôžu. drž sa.

inneska
1. črc 2009

mayap...dúfam, že si včerajšok prežila v rámci možností čo najlepšie, určite si moc moc myslela na svoju simonku...verím ti, že aj po tolkych rokoch to stále bolí...aj moja babka prišla o prvého syna, a vždy ked o ňom rozpráva, tak má slzy v očiach...a to je už 57 rokov, čo odišiel do nebíčka...
a to s tvojím otcom, je krásne...toto len dokazuje, že naši anjelikovia niekde sú a my sa s nimi raz stretneme a budeme s nimi navždy...

inneska
1. črc 2009

peti..sú neuveritelné tie príbehy, aj ten s tvojim ondráškom, ja sama som také niečo nezažila, ale vy mi dávate dôkazy, že tam niekde sú a my raz budeme s nimi...

leni...aj mne je moc lúto, čo postretlo tvoju rodinu...určite to bol dobrý, statočný a velký človek, a práve taký vždy opúšťajú tento svet...posielam ti veliké objatie a pohladenie, hoci viem, že v týchto chvílach nič nezmierni bolesť v srdci a na duši 😔

marfuuuska
2. črc 2009

Ahojky všem,
tak mi to nedalo a dnes jsem zajela s Máťou na kontrolu a přesně jak jsem si to myslela. Nemá zrovna teď žádný akutní příznaky, tak máme počkat do úterý na nástup do nemocnice.
Musim vydržet je to už jen pár dní.

Innes Eričkovi se u maminky v bříšku líbí co?

inneska
2. črc 2009

marfuška, dúfam, že vám to rýchlo ujde do toho utorka, aby ste to mali čím skôr za sebou a boli zdravučký 😉

a erik je stále v brušku, sa mu tam nejako páči...zajtra idem na poradnu, tak dúfam, že si ma tam už nechajú a konečne porodím🙂

ak sa zajtra neozvem do večera, tak som ostala v nemocnici 🙂

majsan
2. črc 2009

ahoj moja som taka stastna ze zachvilu budes mat svoj pokladik.drz sa a ja ti drzim palce budem na teba mysliet 🙂

inneska
2. črc 2009

dakujem maji...dúfam, že takto o týždeň už budeme doma 😵

izka
2. črc 2009

inneska, budem na teba a erička myslieť, nech už je čím skôr v tvojom náručí. teším sa s tebou a želám ľahký pôrod.

izka
2. črc 2009

marfuska, aspoň pre tvoj klud si dobre spravila. dúfam, že sa nehneváš, že sme ťa do toho nahovárali.
dúfam, že vyšetrenia, nepotvrdia nič vážne. nech už ich máte chytro za sebou a skončia ti starosti a začnú radosti. 🙂