Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kotenko
2. čer 2009

vsimli ste si, ze vela deticiek odislo z tohto sveta prave v septembri? alebo na prelome august-september-oktober...????

dada78
2. čer 2009

kotenko, máš pravdu, je to ozaj zvláštne ... 😕

janim
2. čer 2009

Fiallinko, dala jsem ho ve 14.00 spinkat a ve 14.30 jsem se šla podívat. To bylo ještě vše v pořádku. Uklízela jsem, vařila a pak jsem měla zvláštní tušení. Nevím, jako by mi něco říkalo " bež do pokoje" šla jsem, hned u dveří jsem věděla že je něco moc špatného. Chytla jsem ho a začala hrozně řvát, bežela jsem na chodbu panelového domu a volala o pomoc. Nemohla jsem si vzpomenout na číslo sanitky. Držela jsem ho v ruce, vyběhla sousedka, já jí řekla že usnul.. Volala jsem záchranku, paní ze záchranky mi řekla ať nejsem histerická, řekla mi co dělat. Trvalo to hrozně dlouho než přijeli. ☹ Záchranku jsem volala v 15.08 hod, přijeli po 20 minutách. Kdyby přijeli dřív, třeba by mi ho zachránili. To už se nikdy nedovím.
Ps: Naše nemocnice je při rychlé jízdě 8 min autem od našeho domu. ☹

snezienocka
2. čer 2009

renatkazhor: a co je teraz s tou anesteziologickou? pracuje dalej?
teraz ta asi nepotesim ale moj syn mal obriezku ked mal 7 mesiacov a nemal ziadnu narkozu. proste mu to nastriekali takym sprayom aby ho nebolela injekcia.potom mu nasadili ten prsten a a uviazali. takze ziadna krv ,narkoza alebo plac. po par dnoch mu to odpadlo samo. vobec neplakal ked mu to robili. ale ja ano.
stale nechapem preco u vas davaju totalku. ved ani pri cisarskom sa nedava. no mozno preto aby sa nevrtili kedze su deti.
velmi ma tento pripad rozrusil. pocitujem hnev a uzkost ked si na to pomyslim 😠 .

myslim na vas vsetky v modlitbach.

renatkazhor
2. čer 2009

snezienocko - sama nevím, jestli ta anestezioložka pracuje, jen vím, že vedení nemocnice do minulého týdne nevědělo, že existuje nějaký znalecký posudek, který tu lékařku obviňuje z Filípkovy smrti, natož že je obžalovaná... Takže předpokládám, že tam funguje dál. Taky jsem bojovala proti narkóze, protože Filípek byl alergik, ale nebylo mi to nic platné, prý se to tak dělá.

snezienocka
2. čer 2009

ja len dufam ze tvoj drobecek boj jediny pripad. viem ze vsetci sme ludia a mylime sa. ale vsetci za svoje omyly platime. ona sama vie ako zodpovedne berie svoju pracu. chapem ze keby ste zacali nejake konanie sami tak by to bolo velmi bolestive, financne narocne a neprinieslo by to maleho naspat.
som z toho naozaj nanic. ani si neviem presdstavit ako sa musis ty citit. ale mate este jedno male slniecko doma ktore svieti len pre teba.
ked som bola mala tak som mala kamarata seseda ktory sa volal filip. boli sme takmer neoddelitelni. ked mal 8 rokov tak sa mu obesil otec a mama zrutila prave vtedy ked ich oboch najviac potreboval. cakal na operaciu z ktorej sa uz neprebral. uz je to vyse 20 rokov ale stale na neho myslim.

bubba
2. čer 2009

ahoj snezienocka 😉 😉 u nas na SVK sa obriezka v celkovej anamnzeze zvycajne nerobi neviem ako je to v CR ale mojej znamej to ssyncekovi robili v lokalnej
baby to je hrozne co sa to deje ja mam trojrcnu dcerku a ked si predstavim,ze .............proste nechcela by som vam sem nikdy napisat ze viem,ake to je....Tak vam aspon pisem,ze vas vsetky obdivujem!!!!!!!!!!!kde beriete tu silu?? ☹

renatkazhor
2. čer 2009

Taky to cítím tak, jako Ty. Všichni se můžeme mýlit a všichni musíme za svoje chyby nést zodpovědnost. My jsme potom nebyli schopní vůbec ničeho, byli jsme úplně paralyzovaní. Trestní oznámení podávala Dětská nemocnice Brno, jde to všechno mimo nás, jen jsme o všem informovaní. Dozvídali jsme se ale spoustu nesmyslů, co kolovaly po nemocnici - třeba že takhle se utrácí psi, že se předávkují a konec... To byly další "kopance", když jsme leželi na zemi a nevěděli, jestli se zvednout nebo ne.

jjaninka
2. čer 2009

Ach Bože,Reni ,to je strašný o těch psech,příšerný

jenna7082
2. čer 2009

bubba mojmu chlapcovi to na SVK robili tiez v celkovej narkoze ... je tomu nejakych sest rokov ... fuha .... bol vtedy velmi statocny, netusila som, ze sa taketo nieco moze stat....ale byt to dnes, nedam mu robit ani tu obriezku, je mnoho inych rieseni, na co som prisla teda az neskorsie 😔

pi1nk
2. čer 2009

renatkazhor-právě jsem si přečetla jak jste psala o tom co vykládá nemocnice ( třeba že takhle se utrácí psi, že se předávkují a konec...) o tom co se vám přihodilo - také to znám - náš brouček se narodil naprosto zdráv - v porodnici se nakazil baktérii o které věděli, že ji tam mají měli jí - na gynekologickém sále tam to dostala starší paní a na porodnickém tam to dostal náš brouček...smutný příběh...

- proč Vám píši - znám to jejich pomluvy pan primář měl drzost na diskuzi té porodnice říct, že to měl vrozené!!, pak jsem se přes známé dozvěděla, že říkají, že to dostal v sanitce a ještě oříšek jeden doktor mi řekl zhruba 3týdny po tom co se to přihodilo, že jsem si to mohla přinést cokoliv z domu!!! tyto pomluvy se mě dost dotkly když vím, že byl zdráv když se narodil!!!hned na to jí musel dostat a neměl dostat obranných látek, aby jim odolal.....čtu si vás a moc všem maminkám andílků přeji už jen radost i když ta bolest a jizva je na celý život.
Zdravím Innesku 😉 E.

takyna
2. čer 2009

Pozdravujem vás všetky, je mi úprimne od srdiečka , veľmi ľúto každej z vás 😢 😢 😢 ,každého dieťatka 😢 😢 😢
Viem ako je každej z vás, tiež som ako na hojdačke, sú dni keď mi je lepšie, a potom príde strašný smútok a prázdnota...
aj keď ja som mala možnosť cítiť synčeka len v brušku, bolo to vytúžené dieťatko po 11 rokoch snaženia sa o nemožné, nakoniec IVF nám pomohlo, synček sa narodil predčasne a žil 12 hodin v inkubátore príbeh máme na anjelikoch, pod obláčikom Bobáčik-Romanko, ďakujem aspoň za tú možnosť si ho pochovať v náručí, aj keď jeho telíčko už nedýchalo životom...
môj príbeh tu už niektoré poznáte...
presne ako si Kotenko napísla aj nám v októbri synček zomrel..., niečo bude na tých mesiacoch.

petatesarova
2. čer 2009

pi1nk-viděla jsem fotky vašeho broučka,je moc krásný,je mi to líto,proč se takové věci stávají....
přeju zdravé miminko...manžel na té fotce vypadá tak štastně...a už je vše jinak...

takyna-taky jsem četla váš příběh....strašná bezmoc,že za smrt vašeho dětátka někdo může....my měli taky Ondráška vymodleného,ale byl nemocný,ve 2,5letech onemocněl rakovinou...
musíme se všechny držet,ale je to hrozně těžké...

fiallinka
2. čer 2009

nám taky Ondrášek umřel v říjnu...to je divné...

fiallinka
2. čer 2009

janim: to je šílené, já si nemůžu pomoct, otevřu tohle téma a brečím....ten tvůj případ mi tak nějak, i když v mnohem horším, připomíná ten náš...prostě absolutní klid, všechno v nejlepším pořádku... je mi to strašně líto..

inneska
2. čer 2009

nám paťko odišiel v auguste..ešte nietko tu bol, kto má tiež na august smutné spomienky 😔

pink 😉 vidím, že už máš krásny 14tt, tie prvé 3 najhoršie mesiace máš za sebou...moc ti prajem, aby si sa konečne dočkala svojho šťastíčka 😉

pi1nk
2. čer 2009

petatesarova- máš pravdu manžel je tam tak moc šťastný.... od té doby jsem ho takého už neviděla, viděla jsem ho plakat a bylo to moc smutné už to nechci nikdy zažít.... znám tvůj příběh... vlastně všech maminek andílků, jsou to naši miláčci a navždy zůstanou a budou mít zvláštní místečko v srdíčkách ...

inneska -moc děkuji taky už máš super čísilko, za chvíli budete mít broučka v náručí🙂 my až na vánoce, ale už teď se těšíme 🙂 brzy se ti ozvu a napíšu novinky 🙂 🙂 pa E.

renatkazhor
2. čer 2009

Pi1nk - taky jsme slyšeli více těchto pomluv z nemocnice, ještě například jeden "lékař" povídal pacientovi, jak bych ten kluk chudák strašně nemocnej a postiženej, že je to vlastně dobře, že zemřel, jinak by ho čekal hroznej život, jen po nemocnicích... Jasně, když byl 6 minut bez kyslíku a podařilo by se ho vrátit zpátky, už by ho asi veselej život nečekal... Ale takovýhle kecy si teda mohli odpustit.
Miminko bude úžasný, věřím, že vám hooooodně pomůže. Člověk potřebuje nový impulzy do života a tenhle je tím nejlepším 🙂

petatesarova
2. čer 2009

fialinka-náš Ondrášek taky v říjnu....zvláštní...

inneska
2. čer 2009

reni, pink...ja som sa tiež stretla s takým postojom samotného primára detského odd...nám to tak jednoducho vravel, že aké vyšetrenia srdca sa u novorodencov robia(na naše prekvapenie úplne primitívne), tak nás odbil, vraj čo by sme viacej chceli...a s kludom oznámil, že keby sa na to prišlo, tak stačila jednoduchá operácia, ktorá by to bez následkov odstránila...nemal ani trochu súcitu nad tým, že zomrelo dieťa ☹ proste sa stalo....a ked som sa ohlásila, že kedy príde podrobná pitevná správa, tak ma odbil, že načo mi bude, vraj ma to nemusí zaujímať a príčinu smrti to aj tak nezmení...ako ma to nemôže zaujímať??? bol to môj syn a zaujíma ma VŠETKO!!!

niektorí doktori to fakt berú ako ´prácu´ a pacientov ako kusy nábytku 😒

pink..moc sa teším na novinky 😉 daj vedieť...

pi1nk
2. čer 2009

holky nevím proč to doktoři říkají - ty lži potom, že vlastně děti byli nemocné, stalo se to jinde...?!oni si neuvědomí jak to rodičům ublíží když se dozví lež...
nechápu, pan primář té porodnice je pro mě lhář a už jen proto, že ani neví kolik miminek mu tam umřelo, bylo převezeno...není člověk na svém místě, brání svou nemocnici chápu, ale snad musí být i člověkem??u nás stačilo udělat opatření proti té bakterii a náš Peťulka by byl mezi námi a né tak daleko od nás.... trošku jsem se rozepsala a ulevilo se mi, vlastně jen takto se mi uleví když si o tom povídám....
teď čekáme druhé a všichni se těší a zároveň bojí........vybrala jsem si teď porodnici v Ostravě je to sice daleko, ale tu samou kde jsme byli už nechci...nevěřím jim........

renatkazhor
2. čer 2009

pi1nk - taky bych už nešla rodit tam, kde se narodil Filípek - ve stejné nemocnici i zemřel a taky bych jim už nemohla věřit...

inneska
2. čer 2009

ja sa k vám pridávam, takisto nejdem rodiť tam, kde sa narodil(aj zomrel) paťko..hlavne kôli tomu primárovi...
rozhodla som sa pre Bratislavu, tiež to nemáme najbližšie...teraz tam chodím každý týždeň na poradne, tak prevezieme vela penazí, ale nie je mi ich luto..lebo to robím pre našeho pokladíka...snád sa nám to vráti v podobe zdravého bábätka 🙂

renatkazhor
2. čer 2009

Innesko, zasloužila by sis to 🙂

ajlin04
2. čer 2009

mojho tatika manzelka potratila pri porode presne newiem ako ale zevraj v brusku ja si myslim ze je to chyba doktorou ale to na 100 percent povedat nemozem teraz teta je na dne moj tatik to ako tak zvlada a chcela by som tete nejak pomoct a nwm ako prosim vas tim co sa stalo nieco podobne poradte co vam pomohlo mne je 12 rokov prosim vas napiste mi na WWW.POKEC.SK moj nick je ajlin04 dakujem

fiallinka
2. čer 2009

ajlin04: napíšu ti, stalo se to mně..

holky, a ještě se mi zdá, že většina z nás přišla o kluky, je to až do očí bijící...

renatkazhor
2. čer 2009

No a taky bych řekla, že často umírají prvorození, snad uvolňují místo mladším ??? Snad by se těm dalším nedostalo tolik lásky ??? Zůstávali by ve stínu těch prvních ??? Je to fakt zvláštní.

miliharmi
autor
2. čer 2009

Chlapečci skutečně i statisticky umírají častěji a častěji se u nich vyskytují vrozené vady, ale mě umřela jediná holčička z 5 sourozenců, takže i holčičky jsou v ohrožení, je to smutné.
Jak jste psaly o lékařích, dodnes cítím ten zoufalý pocit bezmoci, když si na to vzpomenu, jak jsem viděla, že se s mojí holčičkou děje něco moc zlého a všichni to bagatelizovali a nechtěli udělat něco víc, jak jsme s manželem obvolávali dr., že už se nám to nezdá, že malá protáčí oči a šilhá, jak nám sestra u dětské neuroložky řekla, že když na tom trváme, tak teda přijet si můžeme, ale že nám stejně EEG neudělají, když jsme objednaní až za 4 týdny. Dovedete si představit, že Milenka byla na větší průkaznější vyšetření objednána na den, kdy pak už umírala. Ta liknavost, neochota, já fakt nevím, co si mysleli, že si snad vymýšlíme nebo co, když jsme jim říkali, že má záchvaty, kdy se nemůže vůbec zvednout, i v sedě se klátí, přitom pláče bolestí a zvrací, když jsem našeho pediatra přesvědčovala, že ji bolí hlava a on mi na to řekl, ale prosím vás, jak jste to mohla u dvouletého dítěte poznat. Tohle je tak těžké odpustit a když pak Milenka umřela, nikdo z nich neřekl, mrzí mě to, spletl jsem se, podcenil jsem to, odpusťte, nic. ☹

nikollette
2. čer 2009

Pink, pozerala som albumik, boze slzy sa mi tisli do oci 😢 😢 😢
Aj nas mal silnu zlatcku, prekonali sme ju az teraz v troch mesiach zivota...
Petricek je nadherný anjelik 😔 😔 😔 chudiatko majinke, posielam mu modlitbicku 😔

Fialinka veru, vacsinou su to chlapci.....mas pravdu....

jjaninka
2. čer 2009

Mili,to je prostě fakt strašný,musí to moc bolet,když na to vzpomeneš. Můžu se zeptat,odkdy věděl váš pediatr,že má Milenka oslabenou imutinu? Vždyt se dalo tolika věcem předejít,ach ti páni doktoři,kteří si myslí,že jsou nej..