Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

jana.sun
8. srp 2009

pi1nk - to je neuvěřitelné!!!! že neberou zodpovědnost - to vypovídá o charakteru nemocnice!!! 😠 😠 😠 je mi to moc líto - posíláme tvému andílkovi pohlazení do nebíčka 😔

myslím na všechny andílky a posílám jim pohlazení do nebe - at vás všechny chrání a opatrují 😔

jana.sun
8. srp 2009

Aninam - jsi skvělá bojovnice!!! držím ti moc moc pěsti 😵

aninam
8. srp 2009

jani.sun, dekuji 😎

dada78
8. srp 2009

Inneska, posielame s Maťkom pusinku Paťkovi do nebíčka a Vám celej rodinke aspoň takto objatie 😔

petatesarova
8. srp 2009

Inneska,myslím na Patrička,je mu už dobře,určitě se s Ondráškem znají 🙂

petatesarova
8. srp 2009

Dadka,četla jsem,že je to rok,kdys nastoupila s Románkem na onkologii...
Dnes je to rok,co se to našemu Ondráškovi vrátilo...moc to bolí,vždyt víš...
Opatruj se i s mimískem...

jaa
8. srp 2009

pink.Peťulka byl moc krásný chlapeček. 🙂

Ohledně té bakterie,která vám ho vzala.Mě,jako těhulce bolelo strašně v krku.Když to už trvalo 14 dní,tak jsem šla k dr.Běžně podávaná antibiotika ,ale neměla účinek,tak mi byly udělány výtěry.V krku jsem měla právě onu zákeřnou Serácii marcenses.Všechna antibiotika,co na ní zabírala byla natolik silná,že by mohla ohrozit malou.Tutíž mi nedali žádné léky.Byla jsem i na krčním.Dělali mi i rozbory ve spec.laboratoři a hledali nějaké řešení.Bohužel nic mi dát nemohli.Tak jsem s velice bolestivým krkem chodila dva měsíce.Jedinné,co tu potvoru zlikvidovalo...bylo moooře.Tam jsem měla třetí den po bolení. 😉 Nechci ani domyslet,co by s malou bylo,kdyby jsem se této bakterie nezbavila. 😲 Tato bakterie se vyskytuje ve střevním traktu a v nemocníčních zařízeních.

Vzhledem k tomu,že jsi opět v očekávání,tak si prosím tě nech udělat výtěry z krku u sebe a celé rodiny.Aby se předešlo dalším komplikacím.

Peťulku mohl nakazit někdo z personálu,ale i někdo z maminek na pokoji,či někdo z návštěv.Pokud bude možno,zaplat si nadstandart,at jsi sama s mimískem a sníží se tak riziko nákazy. 🙂 A,asi bych nakoupila roušky a k miminku chodila,alespon ze začátku s ní.(Tím myslím cizí lidi a návštěvy. 😉 )
Přeji,at je miminko v pořádku a roste vám jen do krásy. 🙂

sonarisa
9. srp 2009

Děvčata, jste tak neuvěřitelně silné a statečné, smekám klobouk. Držím palce při nových těhotenstvích. Hodně síly!!!
Od srdce přeje Soňa

dada78
9. srp 2009

petatesarova, veru bolí to 😢 😔 ... hlavne teraz sa mi vracajú tie dni,čo sme boli na Kramároch, keď som vyberala zo skrine oblečko veľ.68, že si popredu prichystám pre Maťka, boli tam zrovna oblečká, čo nosil v nemocnici a veru akoby som ho zase videla s tými hadičkami ... strašne zlý pocit, neviem, či to vôbec Martinkovi oblečiem ... 😒

petatesarova
9. srp 2009

Ach Dadka,prohlížela jsem si tvé fotky,Románek je nádherný,pláču tady,je to tak nespravedlivé....
Dnes u nás má Románek svátek,tak posílám tvému chlapečkovi do nebíčka pohlazení a pusinky....
A přeju hodně radosti z Martinka...

inneska
9. srp 2009

peta...určite všetcia naši anjelikovia sa poznajú a hrajú spolu v nebíčku a sledujú nás a ochraňujú 🙂

dadka...je to určite velmi ťažké, ja si tiež skoro pri každom oblečku spomeniem na paťka, kedy to mal oblečené, ako chutne v tom vyzeral...ja mám ´zlé´ spomienky len na jedno oblečko, v ktorom sme ho doviezli na pohotovosť a v nemocke v tom zomrel 😔
ak nemáš z toho oblečka dobrý pocit, tak mu to neobliekaj...ked tak mu kúp nové, kupovať také oblečko je radosť, a budeš mať aj lepší pocit, ked ho budeš mať v tom oblečeného ako v tom po Romankovi..

inneska
9. srp 2009

a dnes sa mi ozvala jedna mamička...je další anjelik v nebíčku 😢 😢 😢 😢 snád príde aj sem medzi nás...len je to ešte teraz moc čerstvé...odišiel do nebíčka v piatok, v 1.výročie paťkovho odchodu 😔

aninam
10. srp 2009

To je hrozne, jak neustale umiraji male deti, proc??

diapozitiv01
10. srp 2009

Ahojte,
tak uz sme medzi vami, medzi anjelikmi,
7.8. zomrel nas milovany syncek Maximilianko, narodil sa 4.8. takze tu bol s nami iba chvilocku.
Zomrel na zavaznu srdcovu chybu. Dnes mal nas malicky pitvu a lekari nakoniec zistili presne o co sa jednalo.
Ale nam to vobec naseho malickeho nevrati, stale velmi smutime...
V najblizsich dnoch skusim rozpisat nas pribeh, treba o tom hovorit a nedusit to v sebe, to je najhorsie.

anta
11. srp 2009

Diapozitiv01 - upřímnou soustras a pusinku andělíčkovi 😔 Achjo, to je strašně smutný, jak je vás čím dál tím víc 😢

inneska
11. srp 2009

dia...určite o tom rozprávaj, prípadne sa vždy vyžaluj tu u nás...pomôže to, mne osobne moc pomohlo, ked som to dostala zo seba..našla som tu vela krásnych slov, slov útechy, podpory, povzbudenia, ktoré mi dodali aspoň trochu sily ísť dalej...určite to netreba vzdať, tvoje, vaše šťastíčko na vás ešte len čaká a určite budete ešte šťastní a budete mať vo svojom svojom náručí krásne zdravé bábätko...

jjaninka
11. srp 2009

Dia..přijmi úpřímnou soustrast a pohlazení,je mi to moc líto,že váš brouček musel odejít a vy ted máte v srdci tak velkou bolest. Tady určitě najdeš slova pochopení,je tu,bohužel tolik maminek,co Ti ted rozumí nejvíc,prošly si tím samým. A pak jsme tu my,které vás aspon milým slovíčkem chceme utěšit a pohladit. A být i v té bolesti s vámi a věřit,že bude líp. Tvému andílkovi,který se ted raduje tam,kde je náš opravdový Domov,posílám velké obejmutí. Hodně síly!

bambi09
11. srp 2009

diapozitiv-úprimnú sústrasť,je mi veľmi ľúto,čo teraz prežívate... ☹ ☹ ☹ tu určite nájdeš pomoc a podporu,tieto ženy tu sú obdivuhodné a veľmi statočné
inneska,Eriček je nádherný,aj anjelik Paťulko

justynas
11. srp 2009

diapo.....je mi to moc lito 😢 Nevim co napsat,uprimnou soustrast.....vim jak to boli ☹

inneska
11. srp 2009

bambi...dakujem za erička 🙂 aj za paťulka 😔

bambi09
11. srp 2009

inneska,nemáš za čo,všetky detičky,čo sa tu narodia sú nádherné,sú zhmotnenou láskou cez bolesť,nech už prežívate v živote len radosť,aj keď tá bolesť asi nezmizne,zaslúžite si to,všetky...

dada78
11. srp 2009

dia, úprimnú sústrasť 😔 viem, že to veľmi bolí 😢 Maximiliánko bude na Vás dávať pozor z nebíčka, už sa tam určite zoznámil so všetkými anjelikmi aj odtiaľto. Vždy, keď myslím na Rominka, tak si spomeniem aj na maminky čo tam tiež majú anjeličkov a želám si, nech ich Pán Boh požehná zdravým dieťatkom a nech si ho môžu naplno vychutnať.Ako Ti aj inka napísala, je lepšie o tom hovoriť, alebo písať, určite to nedus v sebe, to je to najhoršie.

carodejnica
11. srp 2009

Natrafila som na tuto diskusiu... je to hrozne, keď odídu takýto anjeličkovia.. Dada78 pozrela som si tvoja album a hrozne som sa rozplakala, Romanko bol nádherný chlapček, tie posledné fotky ma dostali ... tebe a všetkým maminkám, čo stratili svoje chcem vyjadriť moju hlbokú úprimnú sústrasť... mám 7 týždňovú dcérku a neviem, čo by som robila, keby sa jej niečo stalo... tá bolesť musí byť neznesiteľná... 😔 ...ešte teraz mám v očiach slzy...

aninam
11. srp 2009

diapozitiv01: Nebudu prat to, co se preje. Popreju tobe a cele tvoji rodine hodne sily. Nesnasim ta dve slova (US), hrozne jsem pri nich plakala a ja chtela byt tak stastna.... Jen ti poradim, delej ted to, co citis za spravne. Pokud chces mluvit, muzes zde nebo me na IP. Hrozne to boli a nikdy neprestane, musi se s tim clovek naucite jen zit....Ver mi, ze ale cas vam pomuze se vyrovnat s touhle nelehkou situaci, nadechnout se a s bolesti v srdci jit dal...

Maxik si ted bude hrat s nasimi detmi v nebeske skolce, kde mu pomohou k bozskemu klidu a k tomu, aby mohl davat na vas dole pozor.....

diapozitiv01
12. srp 2009

Ahojte,
dakujem za podporu, je to este stale velmi cerstve.
Dnes sme odprevadili naseho anjelika Maximilinka na jeho poslednej rozlucke, aj ked jeho dusicka odisla uz v piatok. Rozlucku sme mali v bratislavskom krematoriu, odtial si berieme jeho urnicku a spravime urnovy hrobcek u nas doma.
Pred truhlickou boli 3 fotky, formatu A4, ja s Maxikom, v strede bol Maxik a muzik s Maxikom. To bola symbolika rodiny, ze sme mohli byt na chvilku rodicia a Maxik nasim milovanym synacikom.
Teta obradnicka citala nas list na rozlucku, ktoru sme spolu s muzikom napisali, o tehotenstve, ako sme si ho uzivali, o prvych pohyboch, o porode, o jeho pobyte na tomto svete o jeho odchode. Na zaver sme mu podakovali, ze mohol byt aspon chvilu s nami, bol to velky bojovnik. Aj ked jeho odchod nas nekonecne boli.
Celym obradom nas sprevadzala hudba od Coldplay, tu sme mali na DVD z 3D ultrazvuku na ktorom sme boli 2x a este ked som si to DVD pozerala x krat. Uz v brusku ich Maxik pocul mnoho krat.
Vsetko to malo svoju symboliku. Chceli sme mu spravit rozlucku, tak ako sme to citili, taku z nasich srdiecok.
Ked zacala hrat prva pesnicka s muzikom sme sa velmi rozplakali, obaja naraz, potom to bolo trosku lepsie,
ale na zaver, ako isla truhlicka dole a postupne klesala utrobach obradnej siene a v refrene spievali please come back, to bolo velmi bolestive,,,
Myslela som si ze kazdym dnom to bude lepsie ale sa mi zda ze placem viac a viac, premietam si spatne to velke ocakavanie na jeho prichod, ako mi mamina vo stvrtok povedala ze som jej dala najkrajsi darcek k meninam, 1. vnucika a na druhy den som jej povedala ze zomrel, ako som muzikovi volala ze Maxik zomrel a vybavujem si jeho reakciu asi umrem od zialu...

bambi09
12. srp 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
zlatíčko,to je veľmi smutné,plačem tu s Tebou a nedokážem si predstaviť vašu bolesť ☹ ☹ ☹
daj to von,vyplač sa,vyžaluj,tu je na to miesto,tu je veľa takých mamičiek,čo prežili rovnakú bolesť(bohužiaľ ☹ )
je to naozaj veľmi čerstvé,neviem,čo povedať,dochádzajú mi slová... ☹ ☹ ☹
veľa sily a malému do nebíčka pusinku ☹ 😔

dada78
12. srp 2009

diapo, krásne Ste sa s Maxíkom rozlúčili, určite je na Vás hrdý. Podľa toho čo píšeš, tak Ste o jeho problému so srdiečkom asi nevedeli, o to je to bolestivejšie 😢 😢 😢

jakoubka
12. srp 2009

diapozitiv- 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
hodně sil kočičko 😔
Maxíkovi pusinku a pohlazení do nebíčka 😔

jirinula
12. srp 2009

Milé mamky
všechny Vás zdravím a obdivuji mám za sebou dva potraty v ranném stádiu ale taky dva skvělé synáčky kteří mi vše vynahradily. Moje ztráty se s vašimy nedají vubec srovnat sedím a pláču a říkám si proč stále někdo musí prožívat tu bolest?
Moc vás obdivuji a přeji mnoho síly.
Jira

majsan
12. srp 2009

ach jaj preco zase.diapozitiv prajem ti vela sil.vyplac sa vyvrat vsetku hnev a zial zo seba ulavy sa ti moja 😢 😢 😢 😢