Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

babanci
20. dub 2016

@cerna1987 To mohu udělat také jen občas. A pak je mě ještě hůř,nejspíš potrvá hodně let.... chtěla jsem napsat,nežcslzy vyschnou,ale obávám se,že ani pak ne.

janinka_b
21. dub 2016

@cerna1987 Myslím, že jste udělala pokrok, i když budu upřímná, jste úplně na začátku, už podle toho, že mluvíte o ní v přítomném čase. Pokud si nepřipustíte, že je to minulost, cesta k uydravení je stále zavřená.

adrrik
22. dub 2016

Holky strasne mi krvaci srdce kdyz to ctu ...nemelo by se to stavat...my s manzelem prozivame tu hruzu a jreste nas to dlouhe roky ceka...nase mala je tezce nemocna a kdy nam odejde to nevime ...ale smrt je nevyhnutelna a nevim co delat...kazdy den co vstanu koukam na ni a bulim....obcas si preju se nevzbudit...nejhorsi je ze muze zustat zit na ventilatoru i nekolik let...manzel stim nesouhlasi na to mame stejny nazor nechci za kazdou cenu ji udrzovat pri zivote kdyz je to fatalni diagnoza...

iiiv
22. dub 2016

@adrrik je mě to strašně líto☹

adrrik
22. dub 2016

☹ je to strasne zit stim kazdy den...obcas si rikam ze je to cekani na smrt...pritom je mala tak uzasna...

babanci
22. dub 2016

@adrrik Ach. Tak to je strašné. Já si dneska už někdy umím říct, že je dobře, že se naše Adélka dlouho netrápila. Od okamžiku, kdy se dozvěděla diagnózu, /nikdy nezapomenu, jak jsem se jí po návratu od lékaře ptala, tak co a ona.. mami, to nechceš vědět/, zemřela za 6 týdnů. Já jsem si myslela, že jde na normální rentgen zad a že bude mít uskřípnutý nějaký obratel a ona taková hrůza. Zrovna dnes jsem zase na lopatě, protože jsem ze včerejška na dnešek měla její holčičku, střídám se s jejím mužem a vždy, když malou mám, jsem pak na tom ještě psychicky hůř. Stačila mi věta, že je táta s přítelkyní na Šumavě, aby si od ní, jako od malé, odpočinuli a už z této jediné věty jsem nespala celou noc.

adrrik
22. dub 2016

@babanci bojim se toho co prijde..i toho natlaku lekaru ze za kazdou cenu tyto deti pripojuji na ventilator...a rodice je maji doma i nekolik let...tohle nemuzu nikdy prijmout a manzel uz vubec ne ...vim ze by se nam manzelatvi rozpadlo...boli me kazda kost v tele..a nresnasim krecy lidi ze se stim musime smirit...hlavne kdyz se to jich netyka...
Verim ze cititre taky bolest kdyz si musi odpocinout od sve dcery...lidi si neuvedomuji jake maji stesti kdyz maji deti zdrave...co bych zato dala...kdyby byl odchod naasi dcery rychlejsi ...je to hrozne co pisu ale divat se jak mi dcera odchazi dlouha leta je pro me hrozne bolestne...kdyz stejne vime ze to tak skonci...

kika_21
22. dub 2016

@adrrik Já nevím,zkus si vštípit, že to dopadne dobře, každý den se dovídáme o nějakém novém objevu, asi jsem vymyslela hloupost, ale třeba to špatně nedopadne.

kika_21
22. dub 2016

@babanci A kolikrát já řeknu, že si potřebuju od dětí odpočinout. samosřejmě se stydím potom a kdybych jen jednoho neměla...Neber to tak, jsou to jen hloupé řeči nás, kteří nevíme, o čem mluvíme. 🙂

cerna1987
22. dub 2016

@janinka_b Tohle pro mě nemá smysl již komentovat. Kdo nezažil,nepochopí.

babanci
23. dub 2016

@cerna1987 Moje kolegyně říká,že sytý hladovému nevěří a to se dá aplikovat na každpu životní situaci. Mě tŕeba někdo je schopen říct... tak na to nemysli.Něco tak absurdního. Nemysli na to,že jsi měla báječnou dceru a už nemáš?Vždyť to není možné!

adrrik
23. dub 2016

@babanci nechapu jak muze nekdo rict tak nato nemysli vzdyt to nejde...ma dcera zije a kazdy den myslim nato co bude az tady nebude...boli me srdce kazdy pohled na dceru ...je uzasna zvidava, chytra a ta bolest je priserna...nekdy si preju at to moc dlouho netrva a pak zase aby snama byla co nejdele...bohuzel jeji smrt je nevyhnutelna a jako maminka se stim nikdy nesmirim...denne nadavam na osud kdejaka fetka ma zdravre dite a my mame prvni vymodlene dite a takova hnusna diagnoza..kazda chripka ji muze zabit...uplne vas chapu a rozciluji me reci ze sestim musim smirit...
@cerna1987 naopak si myslim ze kdyz mluvite o sve dceri v pritomnem case tak je to urcita terapie a ona svama je kazdy den a vzdycky bude...ikdyz ne fyzicky ale laska zustane ikdyz tady neni fyzicke telo ale dusicka je neustale s vami...takova krasna princezna ...je to moc teuke v zenskem srdci je to 13 komnata a nejhorsi vec co se muze mamince stat ...

babanci
23. dub 2016

@adrrik Někdy Ti nerozumí ani blízcí lidé. Mají taky svojí bolest,ale... nejsou máma.

adrrik
23. dub 2016

Holky prosim nase dceta ma vaznre onemocneni kterre konci smrti...rozhodly byste se pripojit dite na umelou plicni vrntilaci? A tim ji prodlouzit zivot? Vubrec nevim co si stou otazkou pocit...muj muz nechce...

iiiv
23. dub 2016

@adrrik to si vůbec neumím představit☹

babanci
23. dub 2016

@adrrik Je to hrůza pomyslet,ale myslím,že ne.

kika_21
23. dub 2016

@adrrik Zatím to neřeš, ještě k tomu nedošlo.Řeš, co je aktuální.Nezabývej se dalšími smutnými věcmi, kdoví, co bude.Ještě jsou tu jiní, kteří můžou poradit, nejsi na to sama, nebo nejste jen dva.Já si to také neumím představit.Muž by asi také nechtěl a já opravdu nevím-jedné paní umíralo dítě hned po porodu, nenechali ho oživit, věděli, že zemře.Mají pocit, že udělali všechno a ona ho dnes považuje ne za malé dítě, ale za někoho moudřejšího, kdo se na ně dívá shora. Jsou věřící.

adrrik
23. dub 2016

@kika_21 musimr to resit at v krizove situaci jsme za jedno a pak si nic nevycitali...neumim si predstavit koukat na sve dite treba 10 let na ventilatoru...
Muze to prijit kdykoli a musime byt pripraveni...bojim se hlavne toho ze lekari nas budou nutit aby byla na ventilatoru

kika_21
23. dub 2016

@adrrik Já myslím, že nikoho nutit nebudou, ale to by museli říct doktoři. Asi by jste se měli zeptat. Přesto trvám na tom, co jsem psala-věřím na zázraky vždycky. Ať si každý říká, že to není možné-třeba se ještě něco stane, třeba někdo něco vymyslí.Myslím na Tebe i na malou.

babanci
23. dub 2016

@adrrik Já taky věřím na zázraky. Někdy se dějí. Drž se.

cerna1987
23. dub 2016

@babanci Já už opravdu nemám ani trošičku chuť odpovídat na některé, pro mě absurdní, zprávy. Jak nemáme myslet na naše dcery? To přeci není možné. Já myslím na Adélku dennodenně. A nemyslím si že to někdy bude jinak.

cerna1987
23. dub 2016

@adrrik Pro mě je to taková malinká terapie jí psát v přítomném čase a nevidím na tom vůbec nic zlého. Ona zůstane v mém srdci navždy a máte naprostou pravdu že nejhorší co může pro maminku být je přežít své dítě a také ho vidět trpět. To by se nemělo stávat. Neumím si představit vidět Adélku trpět měsíce ba roky. Musíte nesnesitelně trpět, nejsou na to slova útěchy. Opravdu jsem v duchu s Vámi.

babanci
23. dub 2016

U nás to trvalo jen 6 týdnů a i to mě málem připravilo o rozum. Říkala jsem jí ...řekni,co pro Tebe můžu udělat. Prolezu klíčovou dírkou,když budeš chtít. A nemohla jsem pomoct.

adrrik
25. dub 2016

@cerna1987 děkuji už nevím co vsd mě boli ...mám hrozný smutek v srdci a nesnáším od kohokoli jak mi říká ať se stim smirim...to říkají ale osobně jsou šťastní že se jich to netýká...miluju ji a denně si říkám kdyby odešla dřív bude to lepší a pak zase ji tady chci mít za každou cenu.

@babanci říkám tl svoji maličké každý den...ze pro ní udělám vše dokud tady bude...úplně mě položilo když muž plakal nikdy jsem ho tak neviděla...

babanci
25. dub 2016

@adrrik Já přestala věřit lékařům. Zvorali u nás,co mohli. A dnes vyvolávají porod u mé prvorozené. Jsem zoufalá,porod nepostupuje. Bojím se o ní i o dítě.

nonnni
25. dub 2016

@babanci nepsala jsi, ze se mala mela narodit uz minuly tyden? Co se deje?

kika_21
25. dub 2016

@babanci Myslím na vás všechny, držím palce. Vidíte a já mámě vyčítala, že se neléčila normálně-myslím, že tu mohla být. Asi tomu také nevěřila. Nic neřekla, bývali bychom ji nutili, aby se šla léčit. Je to těžká otázka. U vašich to musí dobře dopadnout, jiná možnost není. 🙂

babanci
25. dub 2016

@nonnni Přenášela dlouho a dnes vyvolávají. Teď jsem s ní mluvila a sténala bolestí,ach jo,mám nervy.

nonnni
25. dub 2016

@babanci to chapu...ale uklidnim te, ja osobne absolutne neumim rodit...proste to neumim, moje telo to neumi a jede proti vsemu, co si lekari mysli, ze bude delat...ale i tak jsem porodila 3 zdrave deti...akorat tedy mi to trvalo vzdy 24 hodin vyvolavani po prasknuti vody. Vzdycky si vypustily akvarko, ale ven se jim nechtelo...takze poslouchat me na tlf by take byl zazitek. Drzte se obe!

babanci
25. dub 2016

Dnes v 16.10 hod. se narodila naše vnučka Violka,4120 g a 55 cm. Další důvod nějak žít.