Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

smejko28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rebroza
11. lis 2012

@zuzulkaba ahoj. dakujem za tvoj text. pravda je, ze asi najlepsie je pockat na jej spravu a respektovat sukromie. a ako pises, teraz ma v hlave ine starosti. na druhu stranu som ten typ osoby, co ked ma pocit, ze sa niekto znamy trapi, rad by nejak pomohol. ale viem, ze nie vzdy to ide a je to vhodne.
prajem pekny den a nech aspon v praci sa rychlo vratis do "starych kolaji", i ked si uvedomujem, ze asi nic nebude ako predtym.

luznicarka
11. lis 2012

@rebroza Tak jí jen napiš že kdyby potřebovala si tu pro ní kdykoliv vyslechneš její trápení. I to stačí 😉 já bych za takovou zprávičku byla tenkrát před 5ti lety velmi vděčná 🙂

simcza
12. lis 2012

@kveronika děkuju, vůbec se mě to nedotklo, naopak, přesnějsi to vystihla. Během porodu to u nás tak bylo, řekli příteli, že se v první řadě budou snažit zachránit mě, a až potom miminko. Navíc, když už jsme doma měli malou dcerku.
Bylo to těžké, je estále a ještě bude. Jen je to pokaždé jiné. Podle situace. Na dušičky si říkám, že je jí teď moc dobře, o narozeninách to bodá do srdce, stýská se mi ...

kiko2807
13. lis 2012

Ahojte maminky, ozývam sa po dlhom čase . V našom prípade ohľadom úmrtia Lilianky nastal zvrat. Mali sme sud a doktorka bola uznaná za vinnnú a jej trestom je zaplatiť 300 eur pokutu za nedbanlivostné usmrtenie mojej dcérky. O 4 mesiace by oslávila moja mala blška 8 rockov. Bola by z nej už školáčka. Po všetkých týchto rokoch naťahovania sa po sudoch ,sudca dospel k záveru, ze doktorka je vinna a primár ktorý ma akože "prijímal na oddelenie" je nevinný. Ta bolesť ktorú cítim sa stupňuje a všetky spomienky sa vracajú. 😢

mircalla
14. lis 2012

@kiko2807 Ahoj Kiko, kedysi sme si vymenili par IP. Asi pred tyzdnom som sa docitala o tejto pani lekarke v tlaci a hned ma napadlo, ze tu budes ty a tvoja malicka. Uz vtedy si mi pisala, ako sa to utulavalo a natahovalo, a teraz toto - nehoraznost:((
Nemam na to slov, hned som si uvedomila, ze si to ty. Neviem ako ta utesit, sucitim s tebou, dufam, ze malicky sa ma fajn.

zuzao
15. lis 2012

nedávno som videla film a pripomenul mi túto smutnú tému...ak chcete, pozrite si...Králičí nora (Rabbit hole) s Nicol Kidman. Dovolím si len jeden úryvok :
"a prejde to niekedy?"
"nie, ale mení sa to...tá ťažoba...po čase spod toho dokonca vylezieš...ale stále si to nosíš so sebou ako tehlu v kabelke 😔 "
veľa síl prajem všetkým maminkám anjelikov. A prepáčte, že som sem vstúpila.

boobaa
15. lis 2012

nezabudneš, neprejde to nikdy, každý boží deň na ne myslím

sendy182
15. lis 2012

@kiko2807 ach bože prepáč ..........ja som tu dávala ten prípad..............nedávno.....teda do inej témy správu z txt .....myslím že na Markíze to bolo........ja som celé dni na to myslela..........strašne ľúto mi to bolo........taká zbytočná strata..........a po toľkých rokoch.........fakt som z tohto smutná...........nechcem sa nikoho dotknúť ale normálne mi pripadá že ak niekto urobí chybu má si to priznať.....oľutovať.......veď je to život dieťatka.......mám úctu k ľudským a starostlivým lekárom ...ktorý robia všetko možné i nemožné.............objatie ti posielam............ 😔 😕

suezana
15. lis 2012

ahojte
úprimnú sústrasť prajem všetkým vo vašom nesmiernom utrpení 😔 😔
ak náhodou niekto hľadá "niečo" o dušiach zomretých detičiek - odporúčam knihu Lorna Byrneová Anjeli v mojich vlasoch - dotyčná údajne vidí anjelov - kniha je krásna, pozitívna, je to tam krásne vysvetlené - aj konkrétne o detičkách - dúfam, že niekomu pomôže táto informácia - prajem veľa síl. Zuzana

kveronika
17. lis 2012

@kiko2807 chcela som ti napisat hned po tvojom prispevku. Nepoznam presne tvoj pribeh, ani co sa stalo. Nemusim si vsak domyslat, co to znamena prist o dietatko 😔 Strasne ma rozhorcilo, co pises - ze nejaka pokuta by mala byt ''zadostucinenim ci ospravedlnenim'' za zivot tvojej dcerky. Je mi z toho zle a chapem, ze sa ti vracaju spomienky. Muselo stat strasne vela energie pustit sa do tych sudov a je uplne nepredstavitelne, ze to trvalo tak dlho. Chcela by som ta nejako povzbudit, ale viem, ze tu nic nepomoze. Je to strasna nespravodlivost, ze u nas tie sudy takto funguju. Akoby nestacilo, ze ste prisli o svoj vzacny poklad, navyse sa musite vysporiadavat s tymto. Myslim na teba uz par dni a aspon posielam srdiecko: tebe, tvojmu mm a celej rodine, ale aj tvojmu dievcatku do nebicka. Je mi to velmi luto 😢

janulenkaaa
17. lis 2012

Taky jsem přišla o miminko sice už v těhotenstvý ale dostat se stoho není snadné ani tak bolí to stále

persseffona
17. lis 2012

@kiko2807 ☹ to je hrozné, že 300 eur to je výsmech či čo? Jednak žiadna suma by nebola dosť vysoká, ani nevrátila späť, ale 300eur to ako na takúto sumu prišli bože....prajem vám veľa síl nech máte ešte v živote veľa dôvodov na úsmev, aj ked viem aké je to ťažké

persseffona
17. lis 2012

@suezana čítala si ju? Je fakt dobrá? asi napíšem Ježiškovi o ňu 😉

kveronika
17. lis 2012

@persseffona ano, ta kniha je dobra. Citala som niekolko knih s podobnou tematikou, ale tato asi ako jedina mi vedela aspon trosku pomoct.

persseffona
17. lis 2012

@kveronika ved presne takú potrebujem, takú pozitívnu vyrevať sa viem aj bez knihy 😒 ale dosť mi pomohlo čo mi raz napísala jedna kamarátka napíšem to sem možno to niektorej pomôže, lebo ja som vždy uvažovala len nad tým, by mojej malinkej bolo tam hore dobre, aby jej nebola zima, aby nebola sama a ona mi napísala toto:
verím Ti, že to musí byť veľmi ťažké.. máte v nebi už jedného anjelika.. a určite sa tam s ním stretnete.. tam sa všetci stretneme a budeme tam veľmi šťastní.. tam nás čaká omnoho úžasnejší život, než tu.. pretože, hoci žijeme na tejto zemi, nepochádzame odtiaľto.. skutočný život v plnosti sa začne až tam.. a vaša dcérka ho už žije... netráp sa.. ďalšieho anjelika máš v brušku, ale to určite vieš🙂

kveronika
17. lis 2012

@persseffona je pisana takym normalnym stylom, nie narocnym, mozno preto sa dobre cita. Niektore casti boli pre mna tazke, ale ked zhodnotim celkovo, tak mi v niecom pomohla. Neviem to opisat, ale pomohla.
Mne ludia casto vravia, ze neplac, Ondrik si to nepraje, on je potom smutny. A tymto ma este viac dorazia 😠 Ja vsak viem a citim, ze Ondrik je stale pri mne, lebo sa stale potrebujeme. Citim, ze ma chrani a viem, ze on netrpi tym, ze za nim placem. Horsie by bolo, keby som neplakala.
Nemam rada, ked mi ludia hovoria co by Ondrik chcel napr. aby som zila dalej. Ja viem, ze je to ich sposob utechy, ale aj tak mi to vadi. A ked uz, tak je to vzdy ine pocut od niekoho kto to zazil ako od niekoho, kto nikdy ziadnu velku tragediu neprezil.

Viem, ze sa raz s nim v nebi stretnem, mna hneva, ze to nemoze byt teraz. Ze musim cakat. To cakanie je tazke..

persseffona
17. lis 2012

@kveronika toto presne poznám takých múdrych ľudí už bolo, ale poviem ti vždy to nechám zájsť len po určitú hranicu a potom už je mi jedno a pekne to dotyčnému poviem, ja si jednoducho nenechám ubližovať nemiestnymi rečami typu :Dobre sa stalo, lepšie teraz ako neskôr a pod....alebo ešte lepšie ved budete mať dalšie.....to sú také stupídne reči, že mne je z toho zle a najlepšie je to fakt od takého čo si to ani nevie predstaviť a ešte si myslí ako ti takýmito rečami parádne pomôže...Tiež neviem ako dalšie dieta môže vymazať to prázdno v srdci a na duši, ktoré sa ničím už nezacelí. Akoby mi zomrelo dáke mača, že budete mať ďalšie...to nechápem ako to niekto môže takto povedať, asi preto že CHVALABOHU NEMA AKO POCHOPIT TU BOLEST! Ja som mávala ešte horšie depky teraz ked som tehotná, tie hormony a tak...máš pravdu je to ťažké, ale ja tento život už neberiem ako čakanie na stretnutie s mojou malinkou...skôr ho žijem naplno pre tú čo mi spí v postieľke a bobáčika v brušku lebo viem, že skôr či neskôr sa všetci naozaj stretneme

suezana
17. lis 2012

@persseffona pre mňa je tá kniha úžasná ..... je tam písané o detičkách, ktoré zomreli, aj o bábätkách, ktoré odišli z bruška - všetky tie dušičky si vybrali za mamu práve tú osobu, a tie ktoré sa nevedia zmieriť z ich odchodom vraj sú často pri nej - pri mame, až pokým tá matka nie je pripravená - zmierená z odchodom - a tiež je tam druhý svet opísaný, ako niečo úžasné, krásne a prechod zo života je niekoľkokrát opísaný ako nebolestivý, je to stretnutie s už umretými príbuznými a oni dušu odprevadia do neba - čiže nie je ani na sekundu osamote, v strachu, či v bolesti - veľmi dúfam a verím, že to tak je 🙂 Preto ju odporúčam. Bolesti máte dosť, toto je krásna nádej..... aj keď viem, že nie každý tú knihu možno akceptuje.... Tá pani nie je spisovateľka - je to len obyčajná žena, matka, takže to nie je nejaký bestseler - ktorý prečítaš na jeden dych, ale mne práve vyhovovalo čítať ju dlho a rozmýšľať. Podobná je aj Nebo nie je výmysel - aj tam je táto problematika - a zhodujú sa 😉 Prajem veľa síl....

persseffona
17. lis 2012

@suezana ďakujem ti pekne si zlatá určite si ju kúpim

dana_l
17. lis 2012

@persseffona @suezana vasa bolest je velka a je tazke ju pochopit ak clovek nepresiel tym istym sam.
uz som tu pisala o programe kde zena sa vie spojit s dusami ludi ktori nas opustili. ci su to uz nenarodene deti, male babatka ci dospeli. v jednom diely ju navstivili rodicia. mali prve dietatko zdravotne postihnute. po case sa im narodila dalsia dcerka ktora bola zdrava. a potom ich prva dcera nahle zomrela (asi 5 rocna). rodicia sa pytali ze preco? preco nemohla ostat dlhsie? a jej dusa im povedala, aby sa narodil moj bracek. lebo keby som zila nikdy by ste ho nemali. a rodicia povedali ze je to pravda. keby zila tak by ani nepomysleli na dalsie dieta.

krasne ste napisali, ze vy viete ze vase deticky vas cakaju na druhej strane a tam ked i vy odidete budete spolu a budete stastne.

persseffona
17. lis 2012

@dana_l je pravda, že kebyže neprídeme o Natálkinu dvojičku už by sme viac detí nemali, chceli sme 2, lebo to je na túto dobu až tak celkom dosť a zas jedináčika sme nechceli...takže možno to tak aj bolo, že aby sme mali bračeka

suezana
17. lis 2012

@dana_l mne dieťatko nezomrelo, len som cítila potrebu povedať im o knihe, ktorá dúfam pomôže ....

zoja
18. lis 2012

prave som dopozerala rabbit hole s nikol k. velmi dobre to zahrali a nasla som tam kus z nas ☹ ☹ , skusim precitat aj tu knihu co ste tu spominali, doteraz som sa tomu vyhybala asi je cas urobit to...neviem ci mi to pomoze, ale nieco spravit musim

bronia13
25. lis 2012

@smejko28 dotaznik som vyplnila a odoslala....dufam ze pomoce

gabby9
28. lis 2012

@smejko28 vyplnené

oliverinko
28. lis 2012

Ja som tiež prišla o svoje babetko a spočiatku som sa hnevala na cely svet bola to velka bolest ale som rada že sa to stalo skôr a nie ked by už bolo večšie to by som nezvladla asi ,no po 6 mesiacoch čakania sme sa dočkali a narodilo sa nam zdrave vytužene babo sme najštastnejši na svete . 🙂

bobacik2316
1. pro 2012

ahojte,som tu znovu podlhšom čase.....dnes má 8výročie náš synček,...mala som potrbu niekomu to povedat,tak som zavítala sem,anjelik,posielame ti večné svetielko 😔 ....

leeenka26
1. pro 2012

@oliverinko mne tiez po6. mesiacoch cakania prislo do bruska dalsie babo. Co sa stalo tvojmu syncekovi? Moj zomrel v maji 2011 😢

oliverinko
2. pro 2012

Ja ani neviem čo to bolo ,nechcela som to vediet a neviem ani prečo zomrelo bolo to vo vyššom štadiu tehotenstva dôvod my nikto nepovedal aj ked som sa pytala vraj tam musela byt nejaka geneticka vada to my len povedali 🙂