Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

micha7
30. led 2013

@bobavoxa- neboj to aj ja som sa tak bala,stale som si vravela,ze kedy uz bude mat aspon 3 000 g ... noa pozri dnes ma 7 500 g... je presne v strede vyvoja... ani nie vela ani malo... 🙂 hlavne,ze ti pekne pribera- postupne je dolezite ako naraz.... 🙂

zoyuska
1. únor 2013

@zuom146 nebola to kaldrovitsova????to je taka koza partizanskeho

zuom146
10. únor 2013

@zoyuska hej bola

ursul
15. únor 2013

@lujza28 moja zlata je mi to tak strasne luto 😒

ursul
15. únor 2013

uplne mi je depresivne je mi smutno z toho všetkeho..z posielania pusiniek do nebička zo všetkeho toho ..predstava,že už nikdy tu hlavičku nepoiskam,nechytim licka a ani nič ...je mi dnes fuu nejak

lujza28
15. únor 2013

@ursul nechcela som vas rozlutostit ani nejako deprimovat, len som potrebovala po dlhsom case to dostat von zo seba...lebo najlepsia kamaratka bola tehotna a ju som nechcela zatazovat mojimi starostami, nakolko prekonala jeden potrat a druhe dietatko sa im narodilo v 34tt, ale tesime sa, ze vsetko dopadlo dobre a mala je krasna babulka...len niekedy to na mna pride a je mi strasne luto to vsetko, ale aspon viem, ze nie som sama a je tu vela skvelych ludi ....dakujem vam zienky ...

ursul
15. únor 2013

ved to je ok ja to uplne chapem,a rada ti pomožem keby ti je tazko..len mam aj ja takje obdobie teraz ponure ☹

camina
22. únor 2013

ako sa to da zvadnut, chodit na hrob vlastnej dcerke...u nas je to uz rok a pol, niekedy u nej sedim ako bezprizorna, niekedy ju citim ze je tam so mnou, a inokedy sa tam citim opustena...ale nic ine nemam, myslela som ze mi pomoze druhe babo, ale neviem otehotniet, viem ze je to vsetko o psychike, ale neviem o tom prestat rozmyslat, vratit sa do zivota...co mam robit??

havedka
22. únor 2013

aj ja som prisla o mojho romanka,mal 9rockov,bol dost postihnuty,je to uz rok a pol,ale pripada i to kokeby mi odysiel len pred tyzdnom,chybas nam macik nas

lussy83
23. únor 2013

baby mne sa stalo presne to iste..teda minuly tyzden v stredu sa mi narodila krasna dcerka a este v ten vecer od nas aj odisla...v pondelok sme mali pohreb,,je to to najhorsie co si moze zena prezit...je to strasna bolest a prazdnota...je to strach,je to vsetko negativne naraz,vsetko co sa ani popisat neda... 😢 😢 😢

gabby9
23. únor 2013

@camina ja chodím na hrob našej Bambuľky každý deň...rozprávam sa s ňou...ľúbim ju...Túžime po ďalšom dieťatku...a hoci nejde tak ľahko vymazať tú neskutočnú bolesť,cítim,že som pripravená...verím,že Katka je tu s nami a pomáha nám...tak moc nám chýba...☹ale určite nás nikdy neopustí...posielam Ti veľa síl...aspoň toľko,koľko mám ja...🙂

camina
23. únor 2013

@gabby9 Dakujem ti velmi, vacsinou sa citim taka nepochopena a sama..ked nam nasa Taninka odisla, pri zivote nas drzala predstava, ze sa sama rozhodla odist, ze sa uz tu nechcela trapit a ze sa obetovala za nase stastie a nase buduce deti..vtedy nam to prislo ako zjavenie, ako pravda, ale teraz..uz dlho sa snazime o dalsie dietatko, a nedari sa nam, ako by nam to nebbolo sudene..

evakva
23. únor 2013

@lussy83 Uprimnu sustrast. Mne sa stalo nieco podobne pred 3 mesiacmi. Je to hrozny pocit a prazdno... Ja uz mam ist za 2 tyzdne do prace, tak dufam, ze konecne pridem na ine myslienky. Mne pomohlo hovorit o tom, o malej, ... Drz sa

petronelka8
23. únor 2013

Ahojte baby, aj ja som si prežila to čo väčšina z vás. 3.1.2013 sa nám narodila dcéra Emily, všetci sme sa tešili a radovali, ale naša radosť netrvala dlho. Na druhý deň ju previezli na Kardiologicke oddelenie do Bratislavy kde jej zistili tu najhoršiu srdcovu diagnozu a v ten den ju ešte oprovali, čim jej predlžili život ešte o dva dni.Ale to najhoršie na tom všetkom bolo, že mi telefonicky oznámili že naša Emily zomiera a ja ju nemôžem držať v náruči.Neprajem nikomu ten pocit keď viete že vam zomiera dieťa 400km od vas a vy ho nemôžete držať v naruči. Kedže som bola po cisarskom tak ma nechceli pustiť, ale 6.1. už som podpisala papiere na prepustenie a hned som cestovala do Bratislavy. Celý čas som sa modlila aby na mna počkala, aby som si ju mohla podržať v naruči. Keď som prišla na oddelenie môj manžel ju držal za ručičku, bola v umelom spánku a všade mala hadičky. Keď mi ju dali do náručia začala som plakať a ďakovať že ma počkala, že sa sňou môžem rozlúčiť.7.1. o 4:20 hod náš anjelik Emily odletel navždy do nebička, zomrela mi v náruči.. Bol to ten najhorší deň v mojom živote ......

evakva
23. únor 2013

@petronelka8 Placem ... Uprimnu sustrast. Taketo veci by sa nemali diat. Drzte sa. Verim, ze Vam je rodina a syncek utechou

petronelka8
23. únor 2013

@evakva Dakujem, myslím že mame toho vela spoločného aj my mame už dvoch anjelov v nebičku, prvý anjelik nam odišiel v 12 týždni tehot. a Emily nedávno.

evakva
23. únor 2013

@petronelka8 Mame. Skoda len, ze to smutne. Vy ste o tej srdcovej vade nevedeli skor, pocas tehotenstva? Vy ste aspon malu mohli drzat a byt s nou, ked zomierala. Ja som ju nikdy nedrzala a videla som ju len letmo. Videl ju len moj muz. Ja som lezala po sekcii (najprv spinal a potom celkova anesteza) a nemohla som chodit.

petronelka8
23. únor 2013

Podľa primarky kardiologického oddelenia sa tato srdcova vada sa mala zistiť počas tehotenstva, ale samozrejme že sa nezistila lebo môj byvali gynekolog si nerobi svoju prácu tak ako mal. Všetko to davam na preverenie na úrad nad zdravotnou starostivostou. lebo v mojom pripade sa urobilo vela chyb. Ja som mala tiež sekciu. lebo mala nebola otočená a dali mi tiež spinalnu anestéziu a počas operacii mi prestala učinkovať, takže som citila všetko živé a navyše anesteziolog nebol pri mne a kym prišiel tak som kričala na celú salu od bolesti, potom doletel a dal mi celkovú, takže mam strašny zažitok na ktorý už tak skoro nezabudnem.

evakva
23. únor 2013

@petronelka8 Hrozne, vytrpela si si riadne. JA som mala najprv spinal. No zacalo mi byt zle a citila som velke tlaky a akoby bolest. Tak ma radsej uspali. Neslo im zastavit krvacanie (mala som placentu vrastenu do maternice) a museli mi vziat maternicu.

petronelka8
23. únor 2013

@evakva Je to hrozný pocit a je pravda kto nezažije ten nepochopi.Všetci mi hovoria , aká som silna že to všetko zvládam, ale opak je pravdou. Neprejde jeden den kedy si nepoplačem a nepytam sa že prečo prave ja?????,
Každemu hovorim, že to musim zvladať, ved mam syna, ktorý je zdravi plny energie a mam skveleho manžela, ale vždy ked zatvorim oči tak ju vidím.

evakva
23. únor 2013

@petronelka8 Presne. Vsetci vravia, ze som silna. No je to velmi tazke. Tiez som sa zo zaciatku pytala preco, preco my? Teraz sa uz tolko nepytam. Dlho som dufala, ze je to len zly sen, ze sa z neho zobudim a mala bude pri mne.

petronelka8
23. únor 2013

@evakva Bože, ani neviem čo ti mám napisať. je mi to strašne luto ☹ Ale musiš byť silna...

petronelka8
24. únor 2013

@evakva Je to tak všetko nespravodlivé......

evakva
24. únor 2013

@petronelka8 Kazda zena, ktorej sa taketo nieco stalo, musi byt silna. Cize nie len ja, ale aj ty a vela dalsich. Neviem, preco sa taketo deju a asi to nikdy ani nepochopim. No viem, ze sa s tym musim nejako vysporiadat a snazit sa zit dalej pre tych, kotrych mam pri sebe. Prajem aj tebe vela vela sil.

kiko2807
24. únor 2013

Ked mi zomrela moja bambulka tak som casto mavala sny ohladom toho , ze ci jej neni zima, mala som potrebu zakryt ju a pohladkat ju. Bolo to predsa male nevinne bezbranne babetko ktore sa o seba samo postarat nevie Dnes tu u nas cely den prsi a ja cely den rozmyslam len o tom ci jej nieje zima, ze na nu kvapka voda...
Je to otrasny den, neviem vobec prist na ine myslienky. Onedlho bude oslavovat svoje 8 narodeniny a moja bolest sa premiena na zlost a zurivost. Cim viac na nu myslim a rozmyslam nad tym akym sposobom od nas odisla tym viacej som doslova nasrata. Lubim ju a strasne mi chyba..

mimonenka1
24. únor 2013

Vasu temu som otvorila so slzami a hovorim si, co keby sa to stalo Mne. babatko mi na stastie nezomrelo, ale dcerka sa mi narodila s vyvojovou vadou - diaphragmaticka hernia. Prisli na to dve hodiny po porode a do dvanastich hodin ju operovali, dva tyzdne nam nechceli ani povedat ci ma nadej na prezitie alebo nie. Stale nam hovorili, ze mozu nastat komplikacie, s touto vadou lezali v tom obdobi v nemocnici spolu tri deticky, neskor som sa dozvedela, ze jeden chlacek aj zomrel :((( Moje dievcatko ma dnes rok a pol. Dakujem bohu, ze mi ju nechal, uz nikdy si vsak nebudem presvedcena, ze nase stastie je nedotknutelne, drzim Vam vsetkym palce, ta prazdnota musi byt hrozna a nezvratna. Deti by nemali trpiet.

miliharmi
autor
25. únor 2013

Milence by dnes bylo 8 let. ☹ ☹ ☹

evakva
25. únor 2013

@miliharmi Smutne a isto tazky den pre Vas. No Milenka ma isto krasnu oslavu s anjelikmi

miliharmi
autor
25. únor 2013
zoja
25. únor 2013

@miliharmi prajem vela sil...