Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 fakt veľmi ďakujem za odpovede... idem teraz na chvíľu na obed.

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 ano,Kevinko bola ta placenta praevia,tiez som cele tehotenstvo nemala vôbec ziadne problemy az v 33tyzdni,som doma dostala kontrakcie,ale mala som aj silne bolesti brucha,2krat som doma odpadla,potom pprisiel manzel a isli sme k môjmu gynekologovi a povedal,ze to uz kazdu chvilku bude,tak sme isli rychlo do nemocnice a to som od bolesti v aute uz stala,v nemocnici somnou nerobili vôbec nic,vraj kontrakcie bolia,davali mi infuzie na zastavenie kontrakcií,potom som uz necitila ani pohyby a o chvilku ma zaliala krv,cela postel bola od krvi a sestricka mi drzo odpovedala,ze z coho by som krvacala,ked to zbadala,tak odrazu stalo pri mne 12ludia doktor povedal,ze sekcia a ked som sa spytala preco,tak vraj ze ide o mňa a nie o dieta a uz som sa prebrala,ked bolo po vsetkom a na otazku,co je s mojim synom,tak mi povedali,ze je krasny s velkymi modrymi ockami,ale ze je v Nr,pretoze ho museli resistuovat,pretoze sa nadychal krvi a ostatne mi povedala doc.v NR,ze keby konali hned,nic by sa nebolo stalo,pretoze bol uplne zdravy,zomrel na po troch dňoch na zlyhanie obliciek,opuch mozgu a proste pomaly mu vsetko odchadzalo,nemal prísun kyslíka priblizne 5minut,ked sa predčasne odlučila placenta....ani som ho nevidela 😢 😢

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 urcite babo pride 😉 ,teraz to je vsetko cerstve a velmi to bolí,ale čas to trosku zahojí,aj ked boliet to bude vzdy 😒 a mala ako reagovala na braceka?ja to musim stale mojej vysvetlovat,ked ideme na cintorín zapalit sviecky,ona mu spieva,hovorí basnicky a mne ide srdce puknut,ked objima pomník a pyta sa ,ze dokedy bude spinkat ☹

marika17
5. říj 2010

klaudia19
To je mi velmi luto,ale určite malého Alexka už má pri sebe aj naša Sonička,a spolu sa na nas teraz pozerajú a hrkutajú si.Keď som sa pozrela na Alexkovu fotto tak mi to pripomenulo našu Soničku.Pozri si moj album .Len moja bola velka za jej smrť môže službukonajúca lekárka a to je na tom to najsmutnejšie, a preto ma to tak velmi bolí, i keď viem že to bolí aj vtedy keď sa dieťatko narodí s nejakou vrodenou chybou.napadlo ma aj to ,že viaceré ste tu písali že vaši anjelikovia mali problemy so srdiečkom,srdiečko našej Soni bije v Milate a obličky v Mníchove.ktovie prečo sú za hranicami?Iba z toho dôvodu že boli tam 100percentný príjemcovia?ktovie.

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 napapkaj sa 😉

marika17
5. říj 2010

sorry v MILANE

marika17
5. říj 2010

@bobacik2316
joj Bože môj podobný príbeh ako môj.Ja to nechapem ten prístup lekárov a sestričiek.Je to také bolestivé ked tu mohli byt ale pre niečiju nezodpovednost!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......Ja dnes posielam podnet na Urad pre dohlad....Ktovie ako sa to skončí.

bobacik2316
5. říj 2010

@marika17 ,pozerala som si fotky malej Soničky...krasne dietatko,je mi to luto,uplne zdravucke babo a jedna nezodpovedna zena a .....ako ju pridusili,teda ak ti nevadí,ze sa pytam,viem,ze to velmi bolí ☹ ...takí ludia nemaju co hladat tam,kde sa rodia a zachraňuju zivoty,dufam,ze bude za to potrestana,ja som nemala v tom období dost síl na tieto uradne veci...zial.

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 A prosím ťa .... Kevinko... to bola tá placenta praevia?? Ako to bolo??? Prosím, napíš mi o tom viac...

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 trosicku vyssie som to trochu viac rozpisala 😔

klaudia19
5. říj 2010

@marika17 ďakujem. naozaj sú tam niekde spolu. 😉 Pozrela som si tvoje foto. Hmmm... Sonička... bola taká zlatá a nevinná podobne ako Alexko.... a obaja boli odkázaní na lekárov..... boli v ich rukách... Ale ty máš už styri deťúrence!! Tak to buď šťastná!

marika17
5. říj 2010

@bobacik2316
jasne možem,len je to na dlhšie ,ale aspon v skratke.začali sme rodit o 14:30 potom ma jednoducho este nechala tak a povedala ze nech si este potlacim a prisla az o 16:15 ale medzi tym uz dietatko malo asi problemy lebo monitor ukazoval hodnoty pod 100 čo znamená že dieta ma velke problemy a čo je najsmutnejšie tu sondu co zaznamenava ozvy mi nik nedrzal takze monitor ozvy aj nesnimal / podotykam ze sonda mi nepriliehala na brusko mam ho totiz trosku vacsie. lekarka vôbec nekontrolovala tuto vec čo je základna chyba a vlastne rodila uz polomrtve dieta mala sa narodila 16:40.Prosila som ju nech mi robi cisarak,ale surovo ma odbila,.inac bolesti som mala od rana 8:00 pravidelne 3_5 minut.A som piato-rodicka.,takze mi to bolo všetko jasne a myslim si že ked som jej povedala ze uz nemam sil tak to mala brat vazne predsa 5rodicka vie kolko este znesie alebo neznesie.

trochu som to mozno napisala nezrozumitelne ale snad mi to prepacite 🙂 😉

marika17
5. říj 2010

@klaudia19
ci mas alebo nemas boli to a tie 4naše deti,keby si videla ako sa tesili.postielku syn skladal s takou radostou ...a nakoniec len truhlicka a denne chodenie na cintorín...a ...je to tazke v kazdej situacii.ale zelam ti este vela vela krasnych a le hlavne zdravych deticiek 🙂

bobacik2316
5. říj 2010

@marika17 som v šoku,akí su tí lekari nezodpovední,je to ako v praveku,mne pre istotu ozvy srdiecka ani nesledovali nakolko mali vsetky tie pristroje na to pokazene a ked som povedala,ze aspoň ultrazvuk nech mi spravia,tak ,ze to nie je potrebne, 😒

marika17
5. říj 2010

@bobacik2316 nechapem tomu ako sa to može stat v 21 stor.Je to smutne .Idem trochu mimo tak zatial sa drzte moje zlate babenky 😉

bobacik2316
5. říj 2010

@marika17 ahoj,ved aj ja uz na dnes musím ist,doniesli nam pras,tak idem robit mäsiarku 😀 ,tak zatial papa

klaudia19
5. říj 2010

@bobacik2316 ĎAKUJEM za odpoved. Som Vám všetkým veľmi vďačná, že dokážete písať aj takýchto smutných skúsenostiach zo života.

klaudia19
5. říj 2010

Moja dcérka Svetlanka, má síce iba 2 a trištvrte roka, ale sa už tiež tešila na bračeka. Každý deň mi hladkala a bozkávala bruško.... (na rozdiel od môjho partnera, ktorý je tzv.racionálny človek a tak sa "zbytočne" dopredu netešil... ale to už je iná story... 😎 ) Tak to mi je tiež smutno, keď hovorím dcérke, že jej braček bol moc maličký a tak odišiel do nebíčka. Ale.... je a bude to jej braček navždy!!!... hoci je v nebíčku...

klaudia19
5. říj 2010

Pre všetky tehotné s nízko uloženou placentou, placenta praevia .... chcem zdôrazniť, CHODTE URCITE OD 28.TT DO NEMOCNICE!! PROSIM....!!! Istota je istota...Prinajmenšom na PN a to aj v prípade, že sa cítite úplne v poriadku. 😉

bobacik2316
5. říj 2010

@klaudia19 tak to s tym manzelom poznam dooost dobre 😠 ....casom aj ty budes vediet pisat o malom drobcovi uz trosku s mensou bolestou 😔

lussy23
5. říj 2010

@bobacik2316
@marika17 Máte smutné príbehy baby. nechápem, prečo sú niektorí ľudia takí krutý. 😔 Keby k vám doktori pristupovali tak,, ako majú, vaše detičky by neboli v nebíčku ☹ Prajem vám veľa sil a nech sa darí vašim ostatným deťom.

ivonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikunka29
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
10. říj 2010

@ikunka29 myslím, že jsi to nepochopila, každý má svou pravdu a o té je přesvědčen ze svého hlediska.....
Většinou to je tak půl na půl.Nám nepřísluší soudit, už proto, že ani jednu neznáme.
A´t je to jakkoli, myslím, že tady v této diskuzi s tímto názvem NENÍ místo pro osočování...to si vyříkejte po IP.
Je to moc maminek, které přišly o děťátko a v tomto duchu se potřebují vypovídat......

ivonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pepibubu
11. říj 2010

Prosím @ikunka29 ať si založí téma "mám nejhorší tchýni na světě a jsem největší chudinka na světě", a neplevelí tohle, tak niterné a bolestně intimní téma, svými výlevy. SIwama sem napsala z důvodu, že sem bohužel patří. Zemřelo jí dítě, co na tom že bylo plnoleté atd. Ale zemřelo jí dítě. a Ikunka může být jedině šťastná, že ona sem nepatří. Co si mají říkat maminky které se sem jdou vyplakat nad ztrátou dítěte, a teď tady čtou takovouhle pavlačovou debatu... 😒

baradisk
11. říj 2010

nezlobte sem ze si vubec dovoluju sem lizt ale obcas tu ctu ty smutny pribehy o vasich detech a dekuju za to ze mam obe deti zdravi a vam vsem co jste to peklo zazili tak vas neskutecne obdivuju a vasim andelickum posilam pohlazeni do nebicka a jinak ty co tu resej nesmysly a i ty co na to reagujou by odsud meli jit pryc a stydet se ze vubec v takovym tematu urcenym pro deti resej sve zalezitosti.nezlobte se ale musela sem to napsat.

ikunka29
11. říj 2010

@pepibubu Ano máte pravdu..už sem nepojdem..ale nie som žiadna chudinka,som len žena ktorá prišla o milovaného človeka ..Vy by ste nereagovali,keby sa dočítate o sebe také veci a lži?? Ja sa hlboko sklaniam pred Vami všetkými ktoré ste prišli o dieťatko a dokážete každé ráno vstať a fungovať vôbec..Držím Vám palce a nech sa Vám darí.Všetko dobré prajeme.

lula26
11. říj 2010

ikunka, želám vám veľa šťastia.

leopolda
12. říj 2010

Ahoj.
Tak já jsem tento týden,taky víc na měkko,než jindy.16.10.bude mít naše Jeanettka druhé narozeniny.
I když v nebíčku.Tak zavzpomínáme ,zapálíme svíčku a život bude plynout dál....