Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

konstantina
9. dub 2016

Bože můj, ona byla tak maličká, když se z ní stal andílek..Teď jsem to četla ve vašem
příběhu.. Když si představím, že moje holčička, které včera byl 1 rok a 10 měsíců..
Je to smutné, nemůžu zastavit slzy. Já jsem měla strašnou potřebu o tom mluvit
a mluvit, pomáhalo mi to, měla jsem pocit, že se z bolesti vypovídám a ona pak bude
menší..Akorát, jak jste psala i vy, taky moc nebylo komu, já jsem se do Prahy přistěhovala,
tatínek bydlí daleko a je to ten typ, co o svých pocitech nemluví a drží je v sobě.
Kdybyste třeba někdy chtěla, sejít se a popovídat, nebo třeba jen na procházku..
Napište..Kolikrát jsem přemýšlela, že jsem byla hrozně sobecká, moc jsem si přála,
aby žila co nejdéle, chtěla jsem jí toho ještě tolik říct..Ale potom, jak trpěla, to bylo
strašné vidět, mám to stále před sebou, vybavuji si některé momenty, slyším poslední
dvě slova, které mi řekla.:"Martinko moje.." ..Bylo pro ni vysvobození, že odešla tak rychle, teď už ji nic
nebolí, už je jí dobře. Říkám si, že se na nás se shora dívá a dává na nás pozor..Určitě by
nechtěla, abych se trápila. Říkala mi, než umřela: "Neplakej, to je život, někdo umře dřív
a nekdo dýl, a já jsem měla hezkej život, měli jsme se s taťkou rádi, vychovali jsme Vás,
už jsi dospělá, a ty musíš teď vychovat svoje děti" To Vaše Adélka taky na taky z nebe kouká
a dává na Vás pozor. Určitě by nechtěla, aby jste se trápila..Vždyť Vás zná jako milou, usměvavou
maminku. Je to těžké, ale musíte sebrat všechy síly a jít dál. Abyste byla silná a připravená pro
to malinké miminko, které k Vám určitě brzy přijde...

babanci
9. dub 2016

@cerna1987 Moje dcera se také jmenovala Adélka. To jméno jsem vybírala před třiceti lety. Dnes by jí bylo 29 let.

cerna1987
9. dub 2016

@babanci držte se, v takové dny je to ještě težší než normálně. Jestli můžu a neurazíte se zápalim svíčku jak za svou Adélku tak za tu Vaši.

babanci
9. dub 2016

Moc děkuji. Moje dcera má pomníček na serveru umírání.Jestli Vám to pomůže,založte ho tam Vaší holčice také. Zapálím jí tam svíčku,popláču si... moje láska se jmenovala Adéla Buriánová,byla tři roky vdaná.

cerna1987
9. dub 2016

@konstantina já jsem původně z Havířova, do Prahy jsem šla kvůli práci. Mě z rodiny už nikdo nezbyl. Mě též pomáhá povídání si, jenže nemám s kým o tom mluvit. Snoubence už tím zatěžovat opravdu nechci, zažil si se mnou peklo. Kamarádky to nezajímá a ta úplně nej žije daleko. Já se s tím neumím srovnat byla to má žabička a byla ještě tak maličká.

konstantina
9. dub 2016

@cerna1987 Já jsem původně od České Lípy. také jsem do Prahy přišla kvůli práci. Právě že Vaše
holčička byla tak maličká..Moje holčička má 1 rok a 10 měsíců, když si představím, že Adélka byla
v podobném věku..Bolí mě srdíčko, neumím si to představi, promiňte mi, strašně moc je mi líto
té Vaší berušky, že musela odejít tak maličká. Ale věřte, že i když je to pro Vás těžké, teď už jí
nic nebolí, je z ní andílek, který na Vás kouká s nebe a dává na Vás pozor..Dětičky jsou dar,
jsou naše sluníčka a moc mě mrzí a bolí, když je jim ubližováno nebo když jsou nemocné a trpí.
Jsem za svoje dvě sluníčka strašně vděčná a miluji je neskutečně. I když měly být původně tři.
O jednoho drobečka jsem přišla v 11 t.t. Věřte, že i Vy se brzy dočkáte a sevřete v náručí ten malý
vrnící uzlíček, který Vám Adélku nenahradí, ale alespoň trošku zmírní bolest a vy budete mít zase
pro koho žít..

cerna1987
9. dub 2016

@konstantina snažím se alespoň trochu se utěšovat tím že už jí nic nebolí a je jí dobře, ale nějak mi to nejde. Je to prostě nespravedlivé a říkám si proč se to stalo zrovna nám a hlavně tedy mé holčičce, vždyť nikomu neublížila bylo to krásné hodné miminko. Prostě se s tím neumím smířit a strašně moc se trápím a stále stejně. Myslím že mi opravdu pomůže miminko. Až budu mít zelenou od doktorů, hned se pokusíme o drobečka.

ninanela
9. dub 2016

@cerna1987 Tak ráda bych vám nějak pomohla,ale nevím jak...Věřím,že přijde čas a vy se dokážete podívat na fotky vaší krásne dcery a budete vzpomínat na její dokonalost.Ale musí ubehnout ještě hodně času a musí se toho ještě hodně stát. Ať vám čas rychle utíká.

babanci
9. dub 2016

Mě trvslo skoto 4 roky než jsem se na fotku svojí dcery dokázala podívat. S pláčem. Bez pláče se mi to nepovedla ještě nikdy. Zemřela v listopadu 2011 a na hrobečku jsem od jejího pohřbu nebyla. To dodnes nedokážu.

cerna1987
9. dub 2016

@ninanela děkuji za Vaše milá slova. Máte pravdu že má Adélka byla naprosto dokonalá. A je pravda že potřebuji ještě spousty času aby se bolest alespoň trochu otupila. Nedá se nic jiného dělat než žít ze dne na den bez mé žabičky.

cerna1987
9. dub 2016

@babanci pro naše milované holčičky Adélky :'-( .

babanci
9. dub 2016

@cerna1987 Ano,pro naše lásky. Vždycky si říkám,proč hodné děti,když váleční vrazi se dožívají devadesátky. Kde je nějaká spravedlnost?

cerna1987
9. dub 2016

@babanci na tomto světě spravedlnost není. Nemělo by se stávat že rodiče přežijí své děti. To je to nejhorší co se rodičům může stát.

janinka_b
10. dub 2016

@adrrik nelitujte toho, co by mohlo být a nebude, žijte tím, co má a vy máte teď. Je spousta lidí, co vám řekne "kdybychom tušili, že to jednou bude takovéto ..." nebo "nikdy by nás ani ve snu nenapadlo, že skončíme takto...", tak by jsme se toho raději nedožili. Ale naprosto to chápu. Jakmile jednou člověk ví tu jistotu, už nikdy nedokáže brát to tak jako obecný fakt, že jednou všichni umřeme.

janinka_b
10. dub 2016

@cerna1987 Nejhorší je žít ze vzpomínek, člověk popře realitu a nedá prostor uzdravení - i když jste něco ztratila, pořád vám zbývá váš život, zdraví a lidé, kterým na Vás záleží. Říkám tomu seznam vděčnosti. Zaměřte se na něj a uvidíte, že i přes ty všechny okolnosti, co Vás drtí, vám dojde, že tahle zkušenost Vás posílila a Vy teď zvládnete cokoliv.

cerna1987
10. dub 2016

@janinka_b myslíte si že žiji jen ze vzpomínek? To se velice mýlite. Momentálně zařizujeme se snoubencem svatbu a já se do toho snažím pořádně vložit. Jenže i tak neustále na Dý myslím. Ono se to vše krásně povídá, ale hůře dělá. Opravdu bych si tuto ,,zkušenost,, odpustila, je to to nejhorší co se mi mohlo stát. Já jsem vděčná za snoubence který mě ze začátku držel jakž takž při smyslech. Já ztratila dítě a né něco...

janinka_b
10. dub 2016

@cerna1987 To je dobře, všechno zlé je pro něco dobré, i když se to někdy nedá pochopit. Myslím, že díky tomu jste vyrostla a posunula se dál a jste tím, kým jste teď - silná osobnost. Smrt blízkého člověka je tou nejhorší zkušeností. Vím, že se říká, že přežít vlastní dítě je to nejhorší. Ale já si upřímně myslím, že stejně bolí i smrt rodičů a kohokoliv blízkého. Vždycky jde o sílu citového pouta, který máme. Znám případ, kdy otec opustil rodinu po 20 letech, ukončil vztah s vlastními dětmi, a když umřel jeho 35 letý syn, nepřišel ani na pohřeb.

kika_21
10. dub 2016

@cerna1987 Myslím na vás obě,holčičky. 🙂 I na babanči a držím palce , ať má zdravé vnoučátko. 🙂

babanci
10. dub 2016

@kika_21 Díky. Čekáme každý den,včera jsme měli první termín a v pátek je druhý.

cerna1987
10. dub 2016

@janinka_b promiňte ale můžete mi napsat co dobrého může být na tom když matce zemře její dítě? A opravdu si nemyslím že jsem vyrostla a jsem silnější. I předtím jsem byla dost silná osobnost, neměla jsem to lehké. Spíše mě to úplně srazilo na kolena a doteď mám výčitky vůči Dý.

cerna1987
10. dub 2016

@babanci jeee Vy budete mít další vnoučátko? Držím palce, aby vše dobře dopadlo. A budete mít vnoučka či vnučku?

racerunner
10. dub 2016

@cerna1987
Markét, proč se ještě nemůžete snažit o miminko? Myslím, že by vám to pomohlo. Já jsem přišla o miminko v roce 2013 a od té doby se další nedaří, ale bylo by to pro nás moc dobré. Jsou to už 3 roky a tolik smutku. taky jsem přišla o přátele, protože holky kolem zažívají štěstí a já se nějak neumím radovat s nimi. Krom toho příšerného smutku člověk ještě ztratí svůj život :(.

cerna1987
10. dub 2016

@racerunner zatím se ještě snažit nemůžeme, protože jsem onemocněla se srdíčkem, takže mám přísný zákaz otěhotnět, ohrozila bych sebe i miminko a to bych už nepřežila. Snad už za pár týdnů dostaneme zelenou a věřte že od té chvíle se budeme snažit o miminko. Vám držím palce aby jste co nejdříve otěhotněla a mohla jste se radovat z miminka. Také mi klidně kdykoliv napište, já o tom také nemám s kým mluvit ☹ .

iiiv
10. dub 2016

@cerna1987 já taky doufám,že se nám brzo zadaří, jinak se snad asi zblázním...tak nějak teď nemá pro mě nic smysl ☹

babanci
10. dub 2016

@cerna1987 Holčičku Violku. Už budu babča tuplovanâ,od Adélky mám 10 letou Anežku. Přišla o maminku v šesti letech a dnes musím být ráda,když mi jí zeť půjčí. Je celá maminka a rve mi to srdce. Vín,že teď mě čejá radost,ale díru v srdci nic nezalepí.

babanci
10. dub 2016

Když se narodila Anežka,bylo mi 41 let a byla jsem veselá a plná energie a dala jsem jí všechno k dispozici. Teď bych měla v sobě pro Violku taky sílu najít. Bojím se,že to nedám.

babanci
10. dub 2016

Ne snad,že bych nebyla fyzicky fit,to jsem,snažím se o to,ale ta hlava....

racerunner
10. dub 2016

@cerna1987 Taky nechci zatěžovat svého muže, už toho se mnou vydržel tolik, že další diskuze na téma mimi jen zraňují. Ach jo, je mi to tak líto, ale určitě brzy otěhotníte - chce to asi hlavně klid a pohodu a pak se Adélka stane sice smutnou, ale krásnou vzpomínkou, moc bych vám to přála. Myslím, že jak jste výše diskutovali o tom, co ta smrt má přinést - taky v tom hledám doteď význam, ale já to měla takto - čekala jsem mimi s nesprávným mužem, podváděl mě v těhotenství, pak jsem potkala nového a s ním nemůžu otěhotnět asi vlivem toho ošklivého potratu a nynější urputné snahy . Mám spoustu problémů se smutkem, s touhou po dítěti, se vzpomínkami na ten zážitek. Na druhou stranu - umím najednou být ráda za hezký den, za to, že mám fajn muže a super fenku a že spolu jedem na výlet Zní to banálně, ale prostě se raduju z takových maličkostí, které bych dřív neocenila. Navíc - píšete, že to s vámi muž tak všechno vydžel. Není fajn to vědět? Budete mít krásnou svatbu! No, je to asi chabá útěcha, ale já po těch letech něco pozitivního fakt potřebuju!

cerna1987
10. dub 2016

@iiiv držím Vám palce aby se Vám co nejdříve zadařilo a Vy měla zanedlouho v náručí maličký uzlíček štěstí.

iiiv
10. dub 2016

@cerna1987 Vám taky, doufám, že si jednou pošleme fotky s našema miminkama