Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 moj muz to zvlada ako hrdina. Musim povedat, ze on je z nas dvoch ten, kto je silnejsi a poskytuje podporu a tym aj priestor pre mna na truchlenie. Do nicoho ma nenuti, za co som mu vdacna. Obcas ma ale zaboli jeho vracajuca sa chut k zivotu. Rozpravat sa o Laure dokazeme. Ale je to stale menej a menej.
A co sa tyka tvojho manzela, myslim si, ze je to len velka opatrnost z jeho strany, boji sa tesit, boji sa lubit, boji sa pripustit si k telu...ale nepoznam ho, mozno mi to z toho co si napisala len tak pripada

kveronika
5. říj 2012

@abbey1 ved aj mna, az mrazi z toho, ze si rozumieme. Na druhej strane, mne to tu pomaha vyzalovat sa, poplakat za nasim aj druhymi detickami, aspon na chvilu viacere naraz dufat, ze si ich objimeme ☹

leeenka26
5. říj 2012

@abbey1 dobrú noc, myslím na teba moja.

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika oni, teda chlapi, toto podla mna neriesia. Ja som podnet pisala sama, pomahala mi sestra, pomohol mi jej lekarsky pohlad na vec. MM na toto nemal energiu, jedine co urobil, ze si to precital a par veci zkritizoval 😠 ale potom to podala aj bez neho, pre mna to bolo asi dolezitejsie ako prenho.

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 myslim, ze máš 100% pravdu.ma strach, určite. Človek vela veci berie samozrejme, pokial.. tvoj muž jurcite tiez trpí a veľmi váš ľúbi a musí sa žiť dalej. Neviem nič napísať k tomu, vim slová, ale je to tazke. Tie pocity ktore máš cjapwm, sú mi známe.

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 prepac za tie mobilove preklepy neohrabane.

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 akceptujem. Asi su muzi taki. Budem pytat svagrinu o pomoc.
Zuzka, mozem sa spytat ako sa ma Adelka? Urcite sa pyta kde je Laurinka, vnima ze sa nieco stalo. Je v poriadku? Ak nechces/nemozes, nepis, pochopim, nechcem jatrit. Ja len ze aj deticky to maju tazke a oni nevedia vyjadrit city, vnutornu bolest. Dufam teda, ze je v poriadku 😔

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 ja viem, ze trpi aj on. V podstate sa nanho nestazujem. Nas to viac spojilo a nemam mu co vycitat. Len proste chlapi su chlapi, vela veci riesia po svojom, vela pocitov prezivaju po svojom, nikdy sa tak uplne nebudeme chapat

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika dakujem za zaujem 🙂 Adelka je chvalabohu v poriadku. Ale Lauru spomina kazdy den. Napr. rano sedi na gauci a pozera cez balkon von na Karpaty a hovori zamyslena: "raz by sme mohli ist na ten vysoky kopec, potom by som sa dotkla nabicka a zachranila Laurinku. A potom by sa vratila."
Takych vyrokov je strasne vela. Jeden z najtazsich pre mna bol, ked sme sa balili na dovolenku do chorvatska, Adelka si balila veci a hovorila: "Laurinka sa teraz tiez urcite v nebicku bali, urcite si bali svoje plavky a ide k svojmu bazeniku." ☹

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 Boze zlatunka Adelka. musí byť tazke aj pre teba toto počúvať, mna to tiez za chvilu caka, aj ked samko filipka nepoznal. Zuzka a plánujete este babetko?prepac ak som sa to uz pytala

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 planujeme. Vlastne uz sa naplanovalo samo 😉

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 je to uprimne a pekne od nej, ze pamata, ze jej Laurinka chyba aj ked teba asi pri tom stale pichne pri srdci. Deticky v jej veku povedia co si myslia a to je na nich to pekne. Srdieckami su k anjelikom blizsie, ktovie co vsetko oni vidia. Moj synovec Misko tiez sem-tam spomenie Ondrika: minule sa cudoval ako je zamracene a co robi hore Ondrik a o par dni, ked bola cista obloha, odrazu povedal, ze Ondrik pozametal 😉 Vazim si take drobnostky od neho. V podstate od kazdeho kto este nezabudol...
Posielam Adelke pusu na cielko *

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 ano? jej 🙂 🙂 🙂 to je krasne pocut

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 krasna sprava a krasny zaciatok tohoto dna 😉 🙂 🙂
aj ja, aj ja, aj jaaaaaaaaaaaaa chcem

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika dakujem 🙂 vlastne uz som celkom daleko, ale je tam nejaky zvlastny pocit opatrnosti, pre ktory sa zatial nedokazem uplne tesit a hlavne zatial ani uprimne sa s tym pochvalit, lebo, co keby...ale tfuj, tfuj, zatial je vsetko v poriadku.

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika pre mna to bola jedina cesta, ako dalej zit. Verim, ze sa vam to coskoro podari, drzim velmi palce 😉

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 jeej to vazne?tento mesiac som sa dozvedela uz tretiu takuto úžasnú správu 🙂) no a v ktorom tt si ak sa teda mozem spytat?

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 strašne si ma potesila🙂))))

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 18tt

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 o tri tyzdne som objednana na ultrazvuk, asi sa dozvieme aj pohlavie a ja neviem ci to chcem vediet. Bojim sa, ze budem sklamana, ked to bude chlapcek...

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 tfuj tfuj tfuj 🤐 🤐 🤐 ()()()... tie zatvorky su objatia. Dovol srdiecku tesit sa. Viem aky rozpoluplny je ten pocit. Dostala si dar, pozehnanie, nadej, lasku, buducnost, tretie dietatko. Budem na vas v mojom srdci mysliet

leeenka26
5. říj 2012

@kveronika neboj aj tebe sa ondrik vrati do bruska v podobe braceka alebo sestričky. Nepotrvá to dlho.

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika
@leeenka26
dakujem vam baby za pekne slova 🙂 idem si uz lahnut, prajem vam dobru noc

kveronika
5. říj 2012

@leeenka26 ano, uz len mu otvorit cestu. V srdci sa mi uz otvara nove miestecko, citim to viac teraz ked si tu s vami pisem. Dakujem zienky!
Caka ma kontrola a potom cakat na ovulku s babatkom.

zuzanaj54
5. říj 2012

@kveronika drzim palce, nech to vyjde cim skor 😉

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 v 18.tt???to je parada. Viem, chapem, aj ja som sa bala ah mi bolo povedané, ze dievcatko v 20. tt, o mesiac na 3D tam bol uz pipik filipko, ktorý sa este aj narodil na samkove vyrocie umrtia. Zuzi a kam chodíš do nemocnice?

kveronika
5. říj 2012

@zuzanaj54 dobru a dakujem za dnesnu diskusiu. Ozaj, chlap(c)i su sexy 😉

zuzanaj54
5. říj 2012

@leeenka26 😀 filipko vas trochu natahoval 🙂
ja chodim do GPN- alebo Koch

leeenka26
5. říj 2012

@zuzanaj54 aha este ma napadá ze niekedy tak december január sa narobi dieťatko Nie?ale o tom aj nabuduce, prajem dobrú noc, babetku v brusku posielam milión pusiniek a maminke obrovské gratulujem a objatie.pa

gabby9
6. říj 2012

@kveronika neboj,určite budeme mať ešte možnosť byť v živote šťastné-mať krásnych drobcov...držme si palce...🙂