Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

cambina
7. pro 2009

misin....to je fakt hrozné....mě úplně z toho mrazí...přece, když už tak mají povinost ti sdělit, co budou s tebou dělat-nedělat, dávat-nedávat...
fitlopty...myslíš nafukovací míče?

misinn
7. pro 2009

ano myslim si ze u vas sa tomu povie tak nafukovací míč 🙂 😉

gogoska123
7. pro 2009

omlouvám se, že vstupuju do vaši diskuze, ale nedá mi to, abych taky nepřispěla...to, že doktoři o ničem neinformují, tak to je, bohužel, už jakousi samozřejmostí. Dobře si pamatuju na to, když jsem byla sama po porodu CS a jezdila za malým na JIRP, tak jsem cesto ve výtahu zaslechla rozhovor dvou anestezioložek, jedna jedla na sál kvůli sekci a říkala té druhé, že ještě od té maminky nemá podepsaný papír ohledně toho, že jí poučila o rizicích...ta druhá na to odpověděla, ať to podepíše za ní a pak řekne, že to bylo akutní a že nebyl čas s tím pacientku seznámit....myslím, že to také svědčí za to, jaký mají k těmto věcem lékaři přístup.

miliharmi
autor
7. pro 2009

Missinn, také si to tak myslím, bolestivé a přitom neučinné kontrakce, neotvírání se, to je příznak, že tvé tělo ani miminko nebylo na porod ještě připravené, bylo zvenku nucené k něčemu, co nechtělo, proto to nešlo, když viděli, že se to nerozbíhá dobře, tak místo oxytocínu měli raději udělat tu sekci, pokud vůbec bylo nutné hned rodit, možná tě ještě mohli pár dní hospitalizovat a jen tě a miminko kontrolovat, ale to samozřejmě nedokážu posoudit, jak akutní ta nutnost vyvolávat byla. Moje zkušenosti ovšem jsou, že až tak akutní nutnost v mém případě nebyla, jen oni na to strašně spěchali, aby mě už měli z krku a zbytečně jsem tam nezabírala postel.

misinn
7. pro 2009

miliharmi, presne to som ti chcela napisat aj ja..preto mi vyvolali porod aby som tam uz nezaberala miesto.nebolo to preto ze by som mala nejake problemy.

leka323
7. pro 2009

Ahoj misinn, je mi to strašne, strašne ľúto, ja som tiež mala ťažký pôrod, aj keď na rozdiel od teba môj malý prežil, mal 4,10. Otvorená som bola na 10 prstov, len on nie a nie sa posúvať dole. Ostal hore zakliesnený. Ultrazvuk bol vždy OK. Dr., keďže som bola prvorodička, ani nápad počuť o sekcii. Tak som sa tráplila 14 hodín v bolestiach, ktoré som mala každú minútu, celých 14 hodín, on mi to nechcel veriť. Jedno šťastie, že si doktori vymenili službu, prišiel iný a ten keď ma pozrel, skríkol: Ježiš Mária, čo tu ešte robíte, rýchlo na operačku a robí sa sekcia. Malý sa narodil s poškodeným srdiečkom. Mal chladné nohy, modré pery, operovali ho. Má 7 rokov, dobrali sme lieky, je stále sledovaný. Druhý syn sa mi skoro udusil pupočnou šnúrou.... Držím ti palce, aby sa vám podarilo druhé babatko, aj keď nenahradí to prvé, ale zmierni bolesť.....

misinn
7. pro 2009

leka323, dakujem my si prajeme to iste ☹

aninam
7. pro 2009

Tak ja byla hospitalizovana 5 dni po terminu s tim, ze me lekar rekl, ze me nechaji do 42 tt a pak se bude porod vyvolavat. V nemocnici vsak zacali uz nasledujici den...... Taky si myslim, ze mohli jeste par dni poskat.....

misinn, nikdy nezapomeneme a uvidis, ze kazdy rok budemem v tuhle dobu vzpominat o neco vice nez jindy. Druhe tehu ti pomuze jit dal. Kolik je ti let? Zrejme to bylo prve dite, ze? Uvidis, ted si daji pozor. Vidim to u sebe. Nekdy je to az neprijemne.....

misinn
7. pro 2009

aninam, asi mas pravdu myslim si ze by som sa citila lepsie kebyze som uz tehotna. 😉
ano Timko bol nas prvorodeny, momentalne mam 20 rokov. ako budes rodit teraz? prirodzene alebo sekciou?

aninam
7. pro 2009

No to prave zacinam resit, od vanoc za 3 mesice mam termin.... chjo 😖
Misinn, neboj ono to utece a budes stat pred porodnici znovu 🙂 Ja byla tak smutna a nic mi neutikalo, tech pul roku cekani na dalsi snazeni byla takova silene vzdalena doba a uteklo to jako voda. Naplanovali jsme dovolenou s tim, ze si privezem koblizka. Pamatuji si jak jsem sedela v lehadku a padala hvezda a ja si prala........... a plany vysly, privezli jsme si koblizka. V nedeli jsme prijeli a v pondeli byl test pozitivni. Zkuste si taky neco naplanovat, at mas myslenky trosku jinde a musis planovat, co a jak a kdy a uvidis, povede se a za par mesicu si tu budeme psat o tvem tehotenstvi 🙂

aninam
7. pro 2009

Misinn a ve 20 letech mas zivot pred sebou, ja jsem skoro o 10 starsi a jeste muzeme mit deti jako smeti 🙂 Ikdyz na nase prvorozene chlapecky nikdy nezapomenem 🙂

misinn
7. pro 2009

jeej, ty mas uz za 3 mesiace termin to mas super 🙂) ja by som uz dalsie babatko len sekciou sla, normalny porod by som asi nezvladla, stale by som sa bala ci sa narodi v poriadku.pri sekcii mas vacsiu istotu ci bude babatko v poriadku horsie je to ale pre zenu,.. 😖
dufam aj ja ze ten polrok rychlo ubehne..tiez sme rozmyslali ze pojdeme niekam na dovolenku a budeme sa tam snazit o mimi 🙂 🙂
ja bz som chcela aspon dve zdrave deticky dufam ze sa nam to obom podari,drzim vam palce 🙂

aninam
7. pro 2009

misinn, ja chtela vzdy dve deti, takle budu mit tri a kdyz prijde ctvrte, tak si klidne ten zazrak necham.... vsechno se da zvladnout i sibenice...

misinn, peces na vanoce? Me to loni hodne pomahalo a ted mam v troube dusicky 🙂

aninam
7. pro 2009

jo a s tim cisarem, to tak nejspis dopadne, bojim se, ze bych na porodnim sale vsechny jen stvala, tim jak bych se ja a hlavne manzel (nesla bych do toho sama) furt ptali jake jsou monitory atd. Mozna by to CS skoncilo stejne..... A znam hodne lidi kolem sebe, co rodili cisarem akutnim.....
I tak chci mit manzela u porodu, ikdyz ja budu na sale, tak bude nekde na chodbe, ale aby mohl byt pak s malym bobiskem, aby tam nebyl sam..... snad me pak oba pusti na poporodni sal. Chci to v novem roce vsechno probrat se svym gynekologem.....

bronia13
7. pro 2009

misinn- no hned rano som si precitala tvoj clanok tak som sa pri nom aj doplakala a pozrela som si fotky vasho maleh no bol nadherne babetko. mne to trosku pripomina aj moj prieh. nam sa sice Emmuska narodila v 27tt a tiez mala mozocek poskodeny, zaliaty cely krvou. tak presne ako tvoj maly. takze tiez bola v umelom spanku a tiez jej moje mliecko davli cez nos hadickou kym jej vsetko fungovalo, potom jej zacali organy odchadzat tak uz nemohla ani primat moje mliecko - uz sme vedeli ze je zle s nou, my sme mali tak nadej prve 3-4 dni kym jej neurobili taky poriadny scan hlavicky - pristroj bol pokazeny tak as muselo cakat ????? nemohli priniest druhy - divne. takze nam zila 25 dni, sem tam pohla rucicko, ci nozickou ale to boli take tie tiky - ako nervove to nie ona sama hybala ale to sa tak samo robilo. tiez lekari zanedbali moju starostlivost kvoli tomu sme takto dopadli. ja som otehotnela 7 mesiacou od CS a vies co ako sa drobec narodil je to trosku lahsie sem tam - urcite ti to skor pomoze, ale kym sa drobec nenarodil tak zo zaciatku som nemohla ani pozriet na tehotnu zenu - lebo mi bolo luto ze ony su tehotne a ja som tiez mala esty byt keby..... a potom sme museli cakat tak som tym tehotnym zavidela ze su tehotne a ja nemozem byt, no a potom som otehotnela - na prvy raz, este ze s tym nemam problemi. tak isto az kym sa drobec nenarodil som mala problem sa pozriet na malinke deticky tak do 2 rokov - ale to je moj pripad, kazdy to bere inaksie - moj manzel to bral uplne inc. 2-3 mesiace ani nie mozno po tom ako Emmuska zomrela jeho najlepsi kamos nas pytal ze by sme sli za kmotorvcov ich synovi co sa narodil presne ten termina ako sa mala Emmuska povodne narodit - no a ten moj.... joj manzel - tak ten povedal ze samozrejme ze preco nie ale spyta sa mna, no mna to riadne nasralo, tak potom s toho nic nebolo.
budem ti drzat palce aby si to lahsie znasala, no teraz idu Vianoce a budes to mat tazke. nam sa Emmuska narodila 30. septembra 2007 a zomrela 25 oktobra cize tiez nie tak daleko pred Vianocami.
ja som chodila na podobne fortum ako toto (tu chodim len nieco vyse roka) ale chodila som na inne forum co tam boli mami co im zomreli deticky a poviem ti ze mne no velmi velmi pomohlo sa o tom rozpravat - s dievcatami co to prezili je to ine ako napriklad aj s manzelom, on to prezil ale ty chlapi su iny no nie?
takze kludne tu pis a najdes tu podporu u dievcat co prezivaju a prezili to co ty.

bronia13
7. pro 2009

aninam - ked budes mat CS tak manzel nemoze byt pri tebe? lebo moj manzel bol pri mne? u vas to tak nie je? no mohla byt len jedna osoba - chcela som aj sestru ale ta by asi odpadla. me bolo treba pichat od 16tt do 34tt myslim uz nepametam, kazdy tyzden inekciu - take hormony vola sa to 17p progesternoneaby som nemala kontrakcie ako som to mala s Emmuskou, tak ze mi to bude pichat segra - no prisla kamoska co je sestricka a manzel zo segrou sa na to pozeraju a sestra sa nemohla na to ani pozerat 🙂 tak mi to potom kazdy tyzden pichal manzel 🙂)))

aninam
8. pro 2009

Broni, tady na sale byt nemuze, je tu vse sterilni atd. a na pooperacnim to same.... Ale s malym byt muze, toho odnesou detsky lekari a s nimi muze jit....... alespon si myslim, ze se nic nemenilo..... uvidime po novem roce....

misinn
8. pro 2009

animam, ja som mala tiez pri porode manzela a bolo to super, keby mam znovu rodit normalne tak len s manzelom
a kolace sa chystam piect a velmi sa na to tesim 😀

misinn
8. pro 2009

bronia13, no ako citam fakt podobny pribeh, lebo nas maly tiez sem tam pohol nozickou aj rucickou preto lebo to boli kmenove reflexy a nie preto lebo vydal mozog prikaz....
ja tiez trosku zavidim druhym mamickam ze su tehotne ale zas na druhej strane vzdy si poviem ved aj ja budem o chvilku 😀 teda aspon dufam, ja doprajem vsetkym mamickam aby mali zdrave deticky, ale dufam ze aj ja budem mat..a tiez ked ide mamicka s kocikom tak sa len obzeram po nich 😢

misinn
8. pro 2009

bronia13 ozaj a vas malinky ma velmi pekne meno my sme sa rozhodovali medzi timotejom a sebastianom. ktovie mozno ak bude druhe babatko zas chlapcek tak sa tiez bude volat sebastian...alebo este sa mi paci dominik....a aj ja chodievam na jednu stranku anjeliky.sk velmi pekna stranka pre maminy ktorym zomreli deticky.

miliharmi
autor
8. pro 2009

misinn, také jsem se podívala na fotky, Timko je krásná miminko, babátko, jak se říká u vás 😉 , jen ty hadičky a kanily kdyby tam nebyly. Také máme jednu fotku s Milenkou den před smrtí, jak je napojená na přístroje, dala jsem ji sem do fotogalerie, ale hned mi napsala nějaká maminka, že prý to není vhodné, že se ostatní maminky, co to nezažily, vystraší, tak jsem ji zase smazala, jenže i tohle je moje Milenka a ze své mysli tenhle obraz nesmažu.

misinn
8. pro 2009

miliharmi, no ja ta uplne chapem ale ja ani ine fotky s Timom nemam ☹ ☹

aninam
8. pro 2009

Mili, ja jine fotky v albu maleho nemam!!! Nez s hadickami a pak tu den pote.... Vzdyt se ty, co na to nemaji nemusi koukat. Pro nas je tohle soucast zivota!!!

misinn, ja tehule a cerstve maminky brala "dobre". Ale manzel to strasne blbe nes. Ja si treba pochovala cerstve narozenou holcicku me svedkyne a manzel z toho mel zachvaty place, pak jsem se tomu radeji kvuli nemu vyhybala. Nechtela jsem ho zranovat....

aninam
8. pro 2009

misinn, zbytkove reflexy prevzala micha, proto hybal rucickami a nozickami. Vzpominam na Honzulku a na sestricku, ktera po me vyjela, jestli mi tohle staci. Tak jsem ji obratne rekla, ze ja jsem v teto situaci poprve, ona prakticky denne a ze jejim ukolem a celeho personalu, je dat maleho "dohromady" ze zdravotni stranky a ja si pak jako matka a pedagog poradim se zbytkem. Koukala na me tenkrat dost divne, ale uz ani nepipla a naopak se nam pak snazila vse vysvetlit....

misinn
8. pro 2009

aninam, to je dobre ze si to takto dokazala brat, ja by som sa urcite rozplakala keby som mala v naruci novorodenca. 😒

gogoska123
8. pro 2009

misinn: ahoj, dívala jsem se na fotečky, co máš v albu. Timko byl moc krásné miminko...my taky máme fotky Marečka jen se samými hadičkami a jak spinká.. A když pak máme fotku bez hadiček, tak už je to ta poslední.

gogoska123
8. pro 2009

a souhlasím s aninam: nikdo se na fotky našich dětí nemusí dívat, nikoho nenutíme, ale na druhou stranu nikdo nám nesmí bránit v tom, abychom fotky dětí někam neměly dávat...jsou to naše děti, stejně jako ty živé a jsou součástí životů a navždy budou.

miliharmi
autor
8. pro 2009

Jj, já s vámi taky souhlasím, když vidím takového drobečka s těmi hadičkami a přístroji, budí to ve mě soucit a ne pohoršení, ale nechala jsem se zastrašit, protože tenkrát na mě bylo útočeno z více stran, že zbytečně lekám ostatní maminky, že co se mi stalo je sice hrozné, ale nemusím to ventilovat atd. Byla jsem tenkrát dost zraněná těmihle řečmi, tak jsem to raději smazala.

gogoska123
8. pro 2009

mili: já vím, také se s tím setkávám. Hodně u kamarádek, co mají malé děti, o Marečkovi se prostě nechtějí bavit, nechtějí vidět fotky..... Ale chápu je, člověk se bojí bolesti...Své i té druhých. Bohužel, i ta bolest je součástí života, u nás na sebe vzala snad tu nejhorší podobu, jakou mohla. Člověk se s tou bolestí ale musí naučit žít a musí ji umět přijmout, pak teprve může jít dál. Nám bohužel nezbylo po našich dětech víc než vpomínky, hračky, fotky....Díky nim si je stále připomínáme, je to takové "věcné" pojítko mezi světy, něco hmatatelného, co nám zůstalo. Tak proč to neukázat, ten komu to vadí, se dívat nemusí.

misinn
8. pro 2009

gogoska123 suhlasim s tebou a s aninam su to nase deticky a lubime ich boli a aj su krasne .a co je na tom ze tam maju hadicky, preco by som za to nemohla mat svojho synceka v albume,ked im to vadi nech sa nepozeraju...