Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

rezetka
25. bře 2008

Za Milenkou půjdeš až bude čas, teď ještě není, teď tu musíš být pro své děti. Milence už je u Pána Boha dobře a jednou se shledáte...Bude lépe, uvidíš.

karolinkafe
25. bře 2008

Mili - prave som si precitala vas pribeh a horuce slzy mi tecu po licach 😢 . Si velmi statocna, ja by som asi nenasla v sebe tolko sily. Az pri takychto pribehoch si kazdy uvedomi, ze casto "stresujeme" kvoli blbostiam a su ludia, ktori prezivaju v zivote horor. Drzim Ti palce, nech to prekonas, aj ked viem, ze nikdy nezabudnes.

bejby29
25. bře 2008

Mili, aj ja som si precitala tvoj pribeh a velmi som sa rozplakala. Mne nezomrelo dietatko ale zomrel mi moj priatel, ktoreho som nadovsetko milovala a stale to boli aj ked je tomu uz 4 roky

blka
25. bře 2008

Mili: nepřemýšlej tak. Říkej si, že Milenka je tam nahoře spokojená, nic ji netrápní a hlavně nebolí. Dívá se na vás zvrchu a pořád je s vámi. Ty tu musíš být pro své další 4 děti, které tě potřebují a milují a pro tvého muže, který tě také miluje.

katy1979
25. bře 2008

mili je krásna. No už plačem tiež.
Si silná baba ak to zvládaš. Naozaj klobúk dole.

možno mi ostatní budú oponovať, ale práve preto neverím v boha. Keby bol tak by to nedopustil.

sue
25. bře 2008

Mili, ale ty si s Milenkou.. jej krásna nevinná dušička odišla do tvojho srdiečka a žije s tebou ďalej...

lena13
25. bře 2008

Mili,moje kamaradka prisla o chlapecka ve stejny rok jak ty o Milenku byly mu 3mesice.Prozivala jsem to s ni od zacatku do konce a uprimne chapu co citis,tu diru,ten smutek ,tu touhu........Marketa mela,ale tu vyhodu,ze se svym synem mohla byt celou dobu o zacatku a az do konce.I kdyz znova necekane otehotnela tak tu diru po Mareckovi uz novy chlapecek nezachrani i kdyz Marketa ho samozrejme miluje.Strasne,ale je,ze oni ani nevedi proc umrel.Moc ti drzim pesti at smutek ,ktery ted mas jednou aspon na chvili vystrida vlna stesti.Moc ti preji at najdes i ty ve svem bolavem srdci utechu a stesti a duvod proc se smat.Musis zit dal pro svoje deti pro sveho manzela,Milenka se na vas diva a az prijde cas tak se uvidite....................................

marlene
25. bře 2008

MILI,
ja som mala tiez take myslienky,zelala som si aby som bola mrtva aj ja,to je normalne,ta bolest je este stale u teba cerstva.ja som chodila kazyd den na cintorin,stale som hladala vinnikov,vinila som sama seba,lekarov,ale to nikam nevedie.
u mojho druheho syna trval ten stav dost dlho,asi do jeho 5 -ich rokov,mala som strasny strach a mam vlastne dodnes,ale uz s tym strachom onho dokazem zit a mame vinikajuci vztah.on to citil ,tie prve roky a spolocne sme pracovali natom, aby sa to zlepsilo.
neuvazovala si nad psychologom?ja velmi lutujem ,ze vtedy mi to nikto nenavrhol,nastastie moj partner mal dost trpezlivosti vypocut si ma ,hoci zialil aj on,len vdaka nemu som to tie prve mesiace ako tak prezila.
vtedy som si myslela,ze moj zivot skoncil ,ze sa uz nikdy nedokazem z nicoho tesit,ze ja uz nemam pravo na stastie,pretoze on tu uz nie je.ale nie je to tak.
zialit sa musi,inak by si sa zblaznila,vyplac sa ,pis si dennik,pis listy milenke ak ti to pomoze,ale nedus to v sebe.

maybee
25. bře 2008

strašne smutný príbeh 😔 neviem, čo mám napísať... chcem ti zaželať veľa síl, ktorú ti posielajú hádam všetky užívateľky, ktoré si toto prečítali.. máš krásnych synov, manžela.. oplatí sa tu ďalej zostávať kvôli nim a Tvoje krásne dievčatko je teraz šťastné a dáva na Teba pozor a aj na svojich bračekov a ocina.. drž sa a veľa síl!!

miliharmi
autor
25. bře 2008

Marlene, všechno, co jsi popsala, zažívám také. Nedá se říct, že se přímo obviňuji, protože je jasné, že jsem to v tu chvíli nemohla tušit, ale spíš mě tak mrzí, že jsem něco neudělala jinak, třeba že jsem tak dlouho věřila lékařům tady u nás. Vím, že to dneska už nic nezmění, ale stejně mě tak bolí a i děsí, že kdybychom vzali malou hned do velké nemocnice, kdyby ji začali léčit dřív, mohla tady s námi klidně být. Kéž bych to všechno už dokázala přijmout bez toho kdyby. Často si říkám, už je čas to nechat být, žít dál, jenže někdy mě to přemáhá. Někdy ve mě roste takový neklid, pořád se mi vybavují myšlenky a vzpomínky, až to začne být k neunesení. Včera se mi to stalo, musela jsem začít tak jako tlumeně křičet a všechnu tu bolest a napětí do toho dát, manžel nejdřív myslel, že je to nějaká legrace, ale pak pochopil, že to se dere ze mě ven bolest a objal mě a chvilku jsme spolu plakali.

aponchie
25. bře 2008

ja trpim jak pes kdyz se neco stane diteti a umim se do tebe vcitit je mi smutno za tebe.doufam,ze nasla pokoj a klid tam nahore a je stastna...

any23
25. bře 2008

...mili...prečítala som si milenkin príbeh a naozaj nevíem čo ti mám ako útechu napísať...je to hrozné slzy mi tečú po tvári, neviem ich zastaviť...milenka bola nádherné dievčatko...ja mám trojročného synčeka a keby sa mu niečo stalo, viem, že by som sa s tým nikdy nevyrovnala...

julia225
25. bře 2008

docitala som si pribeh.... mam dcerku v tom istom veku a nechcem si ani predstavit tu bolest..... mili...vela sil.... modlime sa...

kuliskaa
25. bře 2008

Mili nemysli tak.....máš ještě 4 další své berušky a milujícího manžela!!

uhlikova09
25. bře 2008

Boze ja sa neviem ani vzit do takejto situacie,mraz mi beha po chrbte,neviem co povedat,neviem co napisat 😔

jaduska
25. bře 2008

...začala som ten príbeh čítať, ale po pár riadkoch som nevládala ďalej...a asi to nikdy nedočítam, keď viem, ako sa to skončí...v takýchto prípadoch "závidím" veriacim ľuďom, neviem, čo by držalo pri živote ďalej mňa...
Veľmi ti držím palce, nech to prekonáš a mysli hlavne na Tomíka, nech má aj on milujúcu a šťastnú maminku...

rinuska
25. bře 2008

Priala by som si svet , kde matky nemusia prichádzať o svoje deti ☹

boban
25. bře 2008

mili cetla jsem si tvuj pribeh odpoledne a az ted si odvazuji ti napsat....jsi moc statecna a silna zenska...preju ti aby se te v zivote drzelo jen uz same stesi..mas dalsi 4krasne dobecky a pro ne tady musis byt 😉 vim jake to je kdys ma nekdo dite v nemocnici a vidi na nem ruzne hadicky a nad nim pristroje(videla jsem v takovemto stavu svoji 1apulrocni neter(ta nastesti tragedii ktera se nam stala prezila,ale uz nikdy nebude zdrava.... ☹
mili mas muj veliky obdiv drz se holka!!!!!!!! 😉

evka39
25. bře 2008

miliharmi,moja malá má teraz dva roky a ja si ani neviem predstavit ako by som prežila niečo také ako ty.pozerala som si aká bola krásna a nemôžem neplakat...Keby som nejak mohla zmiernit tvoju bolest...a si statočná ,pre mna určite,ja by som to asi nezvladla..Prajem vela síl a radosti so synčekom a budem na vás mysliet aj na tvojho anjelika v neby

bubatko
25. bře 2008

mili, po precitani Tvojho pribehu som sa musela ist upokojit a pohladkat spiaceho maleho... som z toho zufala, ako sa nieco take moze stat takemu krasnemu a nevinnemu dievcatku 😢 😢 😢

na Tvoj pribeh nikdy nezabudnem a pre mna bude posilou ked si budem niekedy mysliet, ake "velke" starosti mam ja, lebo to vobec nie su ziadne starosti v porovnani s Tebou

asi to nikdy nepreboli, ale Ty asi ani nechces, aby to uplne prebolelo, potrebujes mat svoje dievcatko pri sebe vo svojej mysli, cas tu bolest len zmierni, aby si sa dokazala tesit aj Ty zo zivota, zasluzis si uz len to dobre 😔

eliska7
25. bře 2008

mili,som žena ktora sa nevie len tak rozplakať,hoci už dlhšiu dobu to potrebujem aby som dostala všetok hnev zo seba von ,pretože nevladzem už od nervov čo mala stale plače,skuči,syn mi ide na nervy s pubertou....-no ked som prečitala tvoj pribeh,fotky,maleho anjelika,bože nedokažem zadržať slzy,aka som hnusna že kričim na svoju bambulku a možem byť rada,že mama kto jedovať a že mam kukomu vstavať---hrozne ťa obdivujem že sa to snažiš prekonať,prajem len vela sil,mysli na svoje detičky ktore ťa určite velmi potrebuju ,bolesť sa neda zmierniť žiadnymi slovami,činmi..musiš proste žiť dalej v krasnych spomienkach ☹

pascalka
25. bře 2008

Takto som uz dlho neplakala ako dnes po prečitani Tvojho pribehu, Mili ani neviem čo Ti napisat,obdivujem Ta ,lebo toto by som nezvladla... Držim Ti palce,aby čas zahojil aspon trošičku tej velkej rany v Tvojom srdci.... Milenka je nadherny anjelik.....

lea1
26. bře 2008

Mili prajem Ti hodne sily - cez slzy Ti odpisujem. Milenka je stále s tebou v Tvojom srdiecku...

agnesska
26. bře 2008

mili,tvůj příběh jsem četla už včera,ale neměla jsem slov,co napsat,celej den jsem na vás myslela a každou chvíli brečela a styděla se sama za sebe,jak někdy dokážu bejt na svoji holčičku ošklivá,když mi začne docházet síla a nervy.....krásně to napsala eliska7,přidávám se tu ke všem ostatním a přeju ti,abys to zvládala co nejlíp to půjde-kvůli tvým klukům.... i když věřím,že takovouhle bolest ani čas nevyléčí....buď silná,moc moc držim palce a myslim na vás....

kajule
26. bře 2008

Mili,precetla jsem si tvuj pribeh a nevim, co rict,cim bych te mohla povzbudit,jelikoz Milenku uz ti nedokaze nahradit asi nic. ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Ale preju ti hodne sily. Urcite je ji tam ale dobre a je stastna. 😉

dvojka
26. bře 2008

Mili-k tvému příběhu se neumim ani nijak vyjádřit,v krku mám knedlik...Co ti popřát?Snad hodně sil,zdravíčka,lásky ...

jerryjanka
26. bře 2008

mili - myslím že ľútosť ktoru mam v srdiečku ti nepomôže. myslím na teba - pomodlím sa za teba aj za tvoju Milenku. Tak ma napadlo to bolo tvoje jedine dievčatko neskusiš ešte jedno dieťatko? asi teraz vela síl nemáš zvlášť ked maš 4 mesačné babätko ale skús pouvažovať. deti určite pomôžu ved už sú veľké. teda tie 3.
ale na to sa musíš cítiť. verím že Milenka je v nebi a hrá sa na lúke s dalšími anjelikmi. a je jej tam dobre. Boh sa o ňu postará kým sa zasa stretnete. a ju nič nebolí snád len ked vidí že si smutná. posielam veľké objatie

bluff
26. bře 2008

Mili
ja ani neviem vyjadrit ako mi to je luto 😢
Milenka je nadherny anjelik!!

monkula
26. bře 2008

Mili, Milenka bola nádherné dievčatko, akurát sa tu za mňa postavil jarko a povedal mi, aké krásne dievčatko, ako sa volá?
Ani som mu nevládala odpovedať, takú som mala hrču v hrdle,..
myslíš si ,že keby sa lekári viac snažili, lebo podľa toho, čo bolo v Tvojom príbehu, to mali tak trošku na "háku", Milenka by žila?

bielanevesta
26. bře 2008

Mili tak ako som si včera poplakala pri čítaní o Milenke tak sa mi to už dlho nestalo, miestami som musela prestať 😢 Mili je krásny anjelik a tebe prajem veĺa veĺa sily!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!