Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

evakva
25. únor 2013

@miliharmi Krásna spomienka a pritom tak smutna

lucisa
25. únor 2013

@miliharmi Milenko, malé princezně pusinku tam nahoru 😔 , jsi ohromná ženská!

kiko2807
26. únor 2013

@miliharmi moja Lilianka by tiez oslavovala onedlho svoje 8 narodeniny ..28 marca ☹

danuska76
26. únor 2013

Ahojte už mesiac sa odhodlávam že Vám sem napíšem .Dňa 29.1.2013 bola som tri dni po termíne som porodila svojho Samka ktorý sa mi udusil v brušku .Bolo to hrozné a dodnes tomu nemôžem uveriť .Je to veľmi ťažké ,ale mám doma dve deti kvôli ktorým som sa musela postaviť z postele a žiť pre ne.Chodím na cintorín kde sa s našim Samkom rozprávam .Viem že to bude ešte dlho bolieť ale mám skvelú rodinu a manžela ktorý mi veľmi pomáha .Viem že náš Anjelik je tam hore a bude na nás dávať pozor.A teším sa až sa raz stretneme.

evakva
26. únor 2013

@danuska76 Uprimnu sustras. Je to velmi smutne. Vzdy ma az zamrazi, ked zistim, ze sem pribudla dalsia smutna dusa.

miliharmi
autor
26. únor 2013

@danuska76 Posílám objetí, bolí to strašně a bude ještě trvat, než se to zlepší. Vyplač se a vypiš, nasloucháme. Vždycky mě ale moc potěší, když nějaká maminka vyjádří naději na shledání, sama ji mám a vím, že se té naděje dá držet a dokáže přenést přes ty nejtěžší chvíle, které přichází na každou pozůstalou maminku.

evacka1
28. únor 2013

Ahojte, chcela by som sa podeliť, v mene mojej sestry, čakali prvé babatko a termín mali 10.3.2013, avšak minulý piatok začala silno krvácať, tak s aponáhľali do nemocnice, tam spravili malej EKG a zistili že srdiečko bije v poriadku, poslali ich do čakárne, že rozhodnú čo ďalej nakoľko medzičasom krvácanie prestalo, Dr rozhodol, že si sestru nechaju na pozorovanie, čas však plynul, Dr ju ani nepozrel ani nespravil sono, krvácanie začalo znovu, a už zrazu začal stres, vraj DR počul ešte srdiečko, tak spravili rýchlu sekciu, avšak už bolo neskoro. medzi tým ako sestra prišla do nemocnice a srdiečko bilo a časom umrtia boli dve hodiny,..... pýtame sa stále prečo lekár nespravil nič hneď keď prišla do nemocnice so silným krvácaním až keď bolo neskoro.. každopádne vraj mala malinká 3x šnúru okolo krku, ale bábo ešte žilo keď došli....tak... má to už v rukách právnik, moje krstniatko to už nevráti, ale chceme vedieť prečo sa to stalo, súcitime so všetkými ktorým sa to stalo je to strašné ☹

macamac
28. únor 2013

@evacka1 toto isté sa stalo pred dvomi rokmi mojej neteri ☹
až keď začali slabnúť ozvy, robili urgentnú sekciu-ale žiaľ, bolo neskoro.
najprv sa vyhovárali,že malá bola veľmi chorá,žeby to neprežila aj tak.
dali to na súd.
bola na dvoch nezávislých pitvách-a obe dokázali,že dievčatko bolo úplne zdravé, dokonca prenášané.
v ten týždeň bola 3x u svojho gynekológa, lebo mala bolesti.
a paradox je to, že keď prišla do nemocky, mal službu...
nevysúdili nič ☹
smutné
súcitím s vami 😔

leniiis
28. únor 2013

Toto téma se mi teda nelíbí :( číst tu tolik smutných příběhu ...

andy1985
28. únor 2013

teraz 3.3. by mala moja Vaneska 4. narodeniny bude to ťažký výkend.nie je den aby som to nemala všetko pred očami.... ☹ 😢

helencek
28. únor 2013

@leniiis ved to nie je téma pre každého a síce viem že si to zle nemyslela ale tieto maminky tvoj príspevok ani ničím neobohatil ☹

evakva
28. únor 2013

@andy1985 Posielam srdiecko.

evakva
28. únor 2013

@evacka1
@macamac Nechapem, na co niekedy lekari cakaju. Prajem Vasim rodinam vela sil. Sama viem, ako je rodina v týchto chvílach velmi dolezita.

evakva
28. únor 2013

Dnes som bola s malym u lekarky, bo zacal pokasliavat a mal zvysenu teplotu. Prava mala poradnu - boli tam male babatka. Stretla som tam kamusko, ktorej sa syn narodil v ten isty den ako nasa Veronika. Bol taky krasny, malinky, vonavucky a mna pichalo u srdca. Aj ja som tam mala byt s malou, mala som sa z nej tesit. Nechápem a asi ani nikdy nepochopim, preco sa to stalo nam. Musim len verit, ze Boh vie, co robi. Velmi mi chybas a moc sa tesim, az sa raz stretneme.

stana80
28. únor 2013

Ach maminky,citam a placem zajtra my mala moja pol roka
@evakva tiez sa pytam preco nam?Ja uz nevladzem,obcas mam pocit ze uz ani nechcem ist dalej

jojkaa
28. únor 2013

@petronelka8, @evakva Uprimnu sustrast aj vsetkym ostatnym placem normalne drzim vam palce

evakva
28. únor 2013

@stana80 Drz sa. Mne pomaha rodina a moj syn. Zajtra idem takmer po roku do prace, tak snad pridem na ine myslienky.

ursul
28. únor 2013

@miliharmi je to tak smutne ..casto na teba myslim ☹

stana80
28. únor 2013

@evakva drz sa v praci, ja som nastupila v jan. Ale uz som na marodke,nezniesla som otazky co sa stalo a preco, a to si nic nezbadala atd.proste bolo toho na mna dost.Teraz som doma na liekach ale este ako dlho??????prajem ti vseko dobre,casto na teba mysli.Posielam pusinku Veronike.

evakva
28. únor 2013

@stana80 U mna v praci vsetko vedia. Len ja som ucitelka na ZS a bojim sa, aby decka neboli zle. Drzim palce, aby si sa cim skor ako tak pozviechala.

stana80
28. únor 2013

@evakva dakujem.Tak to mas dost...........myslim na teba.A dakujem.

andy1985
1. bře 2013

@evakva dakujem 🙂

andy1985
1. bře 2013

@evakva ja tiež na to myslím ked vidim detičky v takom veku ako Vaneska, pripade narodili sa vtedy alebo o mesiac. Boh nám pomôže aby sme to prekonali. drž sa posielam veľké objatie

evacka1
1. bře 2013

@evakva @macmac
nám nejde o vysúdenie peňazí, tu ide o to, že si každý deň kladieme otázky prečo sa to stalo, prečo lekár nekonal hneď a čo vôbec spôsobilo smrť malej, tak dúfame, že sa to dozvieme a potom budeme kľudnejší. každopádne naozaj rodina je veľmi dôležitá a ja som vďačna že práve ta naša je úplne úžasná.
želám všetkým mamičkám ktoré prišli o babatka veľa síl...

kiko2807
4. bře 2013

@macamac podobna vec sa stala aj mne. Cakala som malu a bola som uz 6 dni po termine ked mi odtiekla zelena plodova voda. Hned sme utekali do nemocnice kde ma aj prijali ale nic somnou nerobili lebo to neuznali za vhodne. 2 dni po odteceni plodovej vody sa zrazu zastavilo malej srdce a potom uz isli robit urgentny cisarsky rez ale mala uz bolo zadusena a nedalo sa ju ozivit. Moji rodicia to dali na sud a sud sme po dlhych 7 rokoch natahovania sa vyhrali. Lekarka dostala SMIEŠNY TREST... za smrt novorodenca dostala 300 eur pokutu!!! Mala zomrela v 2005 na velkonocny pondelok a sud sa skoncil v Septembri 2012

macamac
4. bře 2013

@kiko2807 😔 je mi to moc ľúto 😔

zazvorka87
4. bře 2013

@kiko
@kiko2807 300 eur pokutu.. 🙄 hanba...zato by mala sediet v chladku 😠 uprimnu sustrast, 😔

canerko
4. bře 2013

Drahe mame milovanich anelikov.mam devet rocneho sina.Pred dvoma rokmi som bola tehotna a stratila som babo a na vine bol lekar.presne po roku som porodila teraz mojho stvormesacneho sinceka.Cele tehotenstvo bolo ukazkove ani naznak ze sa nieco deje.placenta odumrela plodovej vodi vobec a ja som rychlim cisarskim porodila nadherne babo,ale s Downovim sindromom.teraz je pred nami boj dlhy a nekonecni.Mozno je to prevteleni anelik ktory zomrel pred dvoma rokmi.maminky nezufajte,na nebicku mate osobnich strazcov a to odlucenie nije naveky.Vela sil vam zelam a nesmutte.

lussy83
4. bře 2013

ani neviem baby ako zacat..13.2.2013 sa mi o 11.50 narodila krasna dcerka zdrava a o 20.30 v ten den odisla navzdy..strasne to boli,je to strasne cerstve a neviem ako sa s tym vysporiadam dalej..mam draheho,ktory ma dvoch synov o ktorych sa starame spolu,tak sa snazim kvoli nim ale popravde nevladzem..stale ma prenasleduju zle sny,tie iste myslienky stale dookola a otazka preco ta asi nikdy nezmizne z mojej hlavy...proste strasne to boli a ked citam tieto vase pribehy je mi este viac nanic a kladiem si otazku preco prave ja,teda preco prave my..co sme v zivote vykonali take ze sa muselo toto stat... 😢 😢 😢

evakva
4. bře 2013

@kiko2807 Hrozne. Je mi to velmi luto. Nase sudnictvo je otrasne...