Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

aninam
22. led 2010

barcaa a ja bych zase chtela slyset prcka brecet takze, kdyz cisar, tak jedine s lokalni anestezii 🙂

bronia13
22. led 2010

no ja budem mat teraz uz 3 a posledny cisarsky a prvy to som bola supana a to bolo hrozne ked som sa prebrala a posledny bol lokalne a teraz tiez dufam ze bude lokalne - je to ovela lepsie - ja som zazila oba a ten prvy to som sa s toho spametavala 24 hodin co som bola taka omamena, to bolo hroooozne, a aj to ze Emmuska sa narodia predcasne a s problemami ☹

barcaa
23. led 2010

Anina - no to já taky. Ale první dítko po porodu ani nebeklo 😀 Malá fakt vůbec nebřečela, jen se spokojeně přisála a bylo 😉
A když nad tím tak přemýšlím - já měla oba porody rychlovky - první od rupnutí vody 1,5 hodiny, druhý od rupnutí vody cca 30 minut. Takže si říkám, že třeba by ten třetí mohl být taky v pohodě, tak proč se trápit císařem. Ale na druhé straně je ten ohromný strach...
Je to ohromný balvan a pohybuju, že půjde jen tak setřást dolů.

aninam
23. led 2010

barcaa, tak to mas krasny porody... Ja od rupnuti vody v 19 hod porodila az v 1:30, takze 6,5 hodiny.....

lubka.sim
25. led 2010

mne zomrel synček..mal štyri dni...je to najhoršie čo môže človek prežiť.stále za ním plačem a mám pocit, že to už nezvládnem. vidieť tú malú truhličku a ten pohreb to bolo hrozné...

danfal
25. led 2010

Lubka, to je mi moc líto.

anarida
25. led 2010

Lubka je mi to veľmi,veľmi ľúto ☹

misinn
25. led 2010

lubka poslala som postu...

juliakocka
25. led 2010

Lubka.sim...je mi to ľúto a držím palce aby to každý deň bolelo menej a menej... ver mi, že čas zahojí aj tie najhoršie jazvy....a modli sa za svojho anjelika

aninam
25. led 2010

Cas sice zahoji jizvy, ale ne tohohle charakteru...... Rana sice nebude krvacet, ale jizva zustane.....

Lubka, hodne sil, to ted hlavne budes potrebovat!!!

aleachim
25. led 2010

my, maminky, které jsme to neprožily, nevíme o čem mluvíme a proto bych jen popřála hdně sil a hodně podpory od maminek, které to prožily a vědí jak to bolí.

lubka.sim
25. led 2010

ďakujem. všetci v rodine hovoria, že to chce čas, ale neprežili to takže ma zrejme moc nechápu...lekári odporúčajú mať druhé, ale bojím sa a neviem či by som ho nemala ako náhradu... ☹

henikav1
25. led 2010

lubka.sim, prijmy uprimnu sustrast, viem je to velmi velmi tazke a zle a veru ten kto to neprezil nevie ani spolovice aka je to bolest. Musis byt silna, vyplac sa z toho, vyrozpravaj, alebo vypis tu s dievcatami ktore to prezili, pomoze ti to prekonat najhorsie a potom uz treba len strasne vela casu, kym sa bolest utlmi a ustupy niekde do pozadia, ale celkom nezmizne nikdy, zial, na toto sa neda zabudnut. Dalsie babatko by ti teraz pomohlo sustredit sa na nieco ine a nemysliet, avsak jedno dietatko nenahradi druhe, pretoze kazdy clovek je unikatny a nenahraditelny pre svojich blizkych. Hlavne sa neopustaj a nebud sama, prajem ti vela sil, aby si to zvladla

aninam
25. led 2010

lubka.sim: doporucuji z vlastni zkusenosti dite, co nejdrive, resp. vydrz 3 pravidelne cykly po sestinedeli a jdi do toho! Dite ti hodne pomuze jit dal..... Čas ti pomuze, ale to ted slyset nechces. Ver mi, ze to nikdy neprestane bolet, ale naucis se s tim zit a zadne jine dite ti nenahradi tohle, ktere odeslo...... Muj pribeh mam v albu.....

bronia13
25. led 2010

lubka - je mi luto co sa ti stalo, a viem ako sa citis, nam Emmuska zomrela 2,5 roka tomu a stale to bolo hocikedy si stale za nou poplacem - stale to boli ale trosku menej. My mame drobceka co ma teraz jeden rok a vobec som to nebrala ako nahradu, ja som mala cisarsky tak sme museli trosku dlhsie cakat ako ty ale urcite mne to pomohlo, ja ich vzdy berem ako dvoch, vecer ked ideme spat tak sa modlime zo Sebastiankom a potom aj za Emmusku. Chcem ho viest aby vedel ze ma sestricku od malicka a ze je v nebicku.
ked budes potrebovat tak prid sa sem vykecat. ty co to nazazili ta tak nepochopia - aspon mna nie 😔

aninam
25. led 2010

Broni, nikdy nemuze clovek pochopit UPLNE, co prozivas, dokud to neprozije sam. Tim nechci nikomu nic privolavat a nedotykam se tech, co nam pomahaji, aniz by zazili. Jsou lide, kteri se dokazi hodne vcitit a mohou pomoci milym sluvkem, nebo jsou soucasti nasich zivotu delsi dobu a dokazou nas pochopit a pomoci.......

kubaka
25. led 2010

lubka.sim - napsala jsem ti IP - nahoře na liště.

lenkavano
25. led 2010

lubka též jsem ti napsala IP.

dada78
25. led 2010

lubka.sim , je mi to veľmi ľúto, 😔 😢 pripájam sa k anni, neboj sa ďalšieho dieťatka, nikdy na synčeka nezabudneš, a to druhé nie je náhrada. Tiež som sa toho bála, ale teraz viem,že Romanko je Romanko a Maťko je Maťko, každý má svoje miestečko v mojom srdiečku a oboch ľúbim rovnako. Keď večer dávam božtek Maťkovi, dám mu aj druhý nech pošle Romankovi, verím, že aj keď vyrastie, aj on ho bude ľúbiť, hoc ho nikdy nepoznal.

aninam
25. led 2010

dada78, prijde ten spravny cas a nasim detem rekneme o jejich sourozencich, prave proto mame spousty materialu o "existenci" jejich sourozencu...... otlacky pacicek (rucicek, nozicek), vlasky, knizky, ktere se po narozeni delaji a spousty fotek..... Zadne dite neni nahrazkou, kazde je original a hlavne nase!!!

lubka.sim, jeste jsem ti chtela rici, aby si zaujala takovy postoj, pokud to jen pujde, jako jsi mela pred tehotenstvim s timhle miminkem (je to holcicka, chlapecek a jake ma jmeno? nechci tu psat neosobne) a to takovy, ze jsi do toho sla i pres vsechna rizika, je pravda, ze jsi o nich nemusela vedet (a ja ani nevedela) a ber to tak, ze mas ted urcite zkusenosti a jdi do dalsiho tehotenstvi znovu.... Clovek nemuze mit v zivote preci tolik smuly, aby se vse opakovalo za stejnych podminek, ve stejne situaci!!

barcaa
25. led 2010

Lubka - i mě je to líto. Je strašné kolik je maminek, které musí zažít smrt svého dítětě a je fuk jestli je to maličké miiminko nebo už dospělák. Prostě rodiče by neměli přežívat své děti.

Aninam - tak tyhle důkazy existence docela závidím. Dneska zpětně mě mrzí, že jsem si nenechala udělat fotku malého. Vlastně mám jen 2 fotky z UTZ ☹

Já se přiznám, že mě hrozně drží dcerka, prostě mě nenechá se utápět v lítosti a bolesti. Nevím, jak bych ztrátu malého zvládala nebýt jí.

gogoska123
26. led 2010

lubka.sim: i já se přidávám a chci ti vyjádřit upřímnou lítost nad ztrátou tvého synáčka. Také jsme ztratili miminko, chlapečka, je to přes půl roku, ale bolí to jako by se to stalo před minutou. Neuvěřitelně nám chybí a chybět bude celý život. Jak říká aninam, každé dítě je originál a hlavně naše.

lubka.sim
26. led 2010

ďakujem všetkým.

bronia13
27. led 2010

chcem sa spytat - stalo sa vam ked sa niektora zena dozvedela ze vam zomrelo dieta a zacalo to porovnavat s jej potratom???? mne to pripada uplne nenormalne. neviem mozno tu znovu nieco rozputam ale mne to pride divne ked nejaka mamicka zacne porovnavat ze potratila v 7tt a s nasou Emmuskou co zila 25 dni??? ze vie ako sa citim... atd.... je tu jedna tema Anjeliky v nebicku ci tak nejak - je to co zeny potratili. ja som 2 krat potratila tak viem ako sa citia ale potrat a umrtie dietat je ovela ovela odlisnejsie nez niektore si myslia.

aleachim
27. led 2010

bronia, moje sestra potratila v 6 měsíci a trauma z toho, že rodila mrtvé dítě má do dnes. Nedokážu porovnat, jakou bolest prožíváte vy, ale též na tom není nejlépe. Samozřejmě, když žena potratí v 8tt (má zkušenost) tak je to úplně o něčem jiném.

bronia13
27. led 2010

ja nevravim o 6 mesiaci to je ine ale povedzme do 12tt. v 6 mesiaci podla mna to uz je porod nie potrat - tu je jedna tema "potrat v 31tt" neviem mne sa do zda na porod nie?
v 6 mesiaci to uz je dost vyvinute babetko.

aninam
27. led 2010

aleachim, o potratu se mluvi do ukonceneho 23 tt, pak je to predcasny porod. V sestem mesici mluvime o predcasnem porodu....

aninam
27. led 2010

Cituji z jednoho webu:

"Potrat (lat. abortus, někdy počeštěný výraz aborce) je ukončení těhotenství zánikem embrya nebo plodu před porodem. Potrat je definován vyhláškou ministerstva zdravotnictví ČSR č. 11/1988 §4: Potratem se rozumí ukončení těhotenství ženy, při němž:

* plod neprojevuje ani jednu ze známek života a jeho porodní hmotnost je nižší než 1000 g a pokud ji nelze zjistit, jestliže je těhotenství kratší než 28 týdnů
* plod projevuje alespoň jednu ze známek života a má porodní hmotnost nižší než 500 g, ale nepřežije 24 hodin po porodu
* z dělohy ženy bylo vyňato plodové vejce bez plodu, anebo těhotenská sliznice

Problémem této definice je, že nerespektuje úspěchy neonatologie. Protože je možné udržet při životě i velmi časně narozené plody, je v některých zemích potrat definován pouze stářím plodu. O potratu se pak hovoří při vypuzení plodu mladšího než obvykle 20 až 22 týdnů. K potratům dochází poměrně často, nicméně obvykle není potrat rozpoznán a žena jej pokládá za oddálenou menstruaci. Proto se odhady incidence potratů pohybují v rozpětí 10-50 % těhotenství."

bronia13
27. led 2010

aninam to mas pravdu - tak neviem preco je tu ta tem "potrat v 31tt" vsak to je porod nie?

kazda zem ma ine pravidla, niekde beru ako myslim v Australii deti narodene uz od 22tt ako extrimni nedonosenci - u vas je to od 24tt.

aleachim
27. led 2010

holky, já vůbec nevím, sestra vždycky mluvila o potratu. Děťátko umřelo. Možná je to jen špatná terminologie. Každopádně souhlasím, že je to velký rozdíl přijít o miminko v 1. třech měsících nebo o miminko, když už se hýbe. No, o tom, když umře narozené děťátko ani nemluvím.