Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bobacik2316
12. říj 2010

@leopolda ,posielam tvojej dcerke neznu pusinku... ☹ a tebe vela síl....

danula2
12. říj 2010

http://www.facebook.com/event.php?eid=101251153...
mam strasnu depku, anjelik nam velmi chyba

klaudia19
14. říj 2010

🙂

kahinae
14. říj 2010

tu je nějak pusto... 😒 😒 😒 Holky kde jste?

jankajs
15. říj 2010

Bohužiaľ, pribudla ďalšia rodina, kde prišli o donosené dieťa... ťažký kríž pre všetkých smrteľníkov... ☹

kahinae
17. říj 2010

@jankajs tak to mě velice mrzí :(

siwama
17. říj 2010

Ahojky holky, co mě znáte.
Po dlouhé době jsem otevřela počítač a koukám, že má drahá snacha zavítala. No asi dobře, že admin smazal, co psala a já to nečetla. psala mě do IP, zda přijedu na hrob. Ale nejedu.
po tom všem jsem se rozhodla udělat tu v Čechách Jiříkovi hrob, je v něm sice jen jeho fotka, ale je stále zavalený květinkama a svíčkama. Kamarádi a rodina tu můžou Jířovi zapálit svíčku. ¨
Prostě nemám na to jet 1300km tam a zpět , aniž bych viděla vnučku. Tak jsem to vyřela takto. Snaše jsem odepsala, nechci se s ní hádat, nemám na to žaludek, ona se ale už neozvala. Ona ochudila vnučku o babičku, já ne.
No a holky, kdo víte, že Danča byla těhulka, (ale klidně i ostatní) nakoukněte do alba, je tam Jířánek II, včera jsem dala fotečky. A strýček Jiří určitě na ně dává zhora pozor.Miloval děti, miloval Nellinku víc než svůj život.
Dokonce se stalo to, že jeho kamarád (David)se svou sestrou, kteří nás podporovali a drželi nad vodou, když Jiřík zemřel. Tak Davida našli oběšeného se svázanýma rukama za zády. Minulou sobotu měl pohřeb, děti tam jely, Filip s Dančou, hrozné. Ony s náma tak cítili, Jiřík byl s Davidem velký kamarád a teď tam s Jiříkem jsou spolu.
Proč, proč mladí lidé odcházejí a staří, nemocní, kteří potřebují klid stále trpí.
Je to tak strašně nespravedlivé. Stále se nemůžu smířit s tím, že Jiříka neuvidím, že nezavolá.
Je to pro mě uzavřené, jen po vnučce se mi strašně moc stýská, jak jsem se těšila, až mi řekne babi,ale snad i od vnučky, kterou stzrašně moc miluji se toho dočkám.
Nepotřebuji být se snachou kdoví jaká kamarádka, jen chci občas vidět svou vnučku, no třeba čas ukáže........
Omlouvám se holky za vylití srdéčka

jankajs
17. říj 2010

@kahinae je to naozaj kruté, zvlášť ak sa to stane rodine, kde sa na dieťa veľmi tešili a ktorej som to zo srdca priala... 😔

kahinae
17. říj 2010

@jankajs to věřím 🙂 ale přeju ať to zvládnete a malému (malé) do nebíčka posílam pusinku

jankajs
17. říj 2010

@kahinae, ja to zvládam, po troch týždňoch je to lepšie, hoci vždy, keď ich stretnem, alebo pozriem cez okno na ich dom, je to zas predo mnou... horšie je to s nimi, lieky nemožno brať donekonečna... večer po pohrebe sme sa vonku stretli a porozprávali aj poplakali... o pohrebe ani nehovoriac... teraz prechádzajú okolo mlčky, zrejme ďalšia fáza vnútorného trápenia. Rada by som pomohla, ale nechcem sa vnucovať.

gogoska123
18. říj 2010

@siwama Dívala jsem se na fotečky malého Jiříčka - je kouzelný a moc celé Vaší rodině gratuluju! Strejda Jiřík ho tam z nebíčka ohlídá, aby ho životem provázelo jen samé štěstí, zdraví a láska!
Teď jsem tu jen občas, takže jsem Tvou snachu vůbec nepostřehla, ale nechápu, co je to za člověka...Ten, kdo takhle veřejně obhajuje své chování si většinou tím čistí velmi černé svědomí...neznám ji, ale z toho co píšeš, ho nejčistší mít nebude...už jenom tím, že Tvého syna vyhodila z domu přispěla k jeho odchodu nemalou měrou...a to, že brání babičce a vnučce, aby byly spolu....je to fakt síla, je mi líto, v jaké jsi situaci. Vím, že Ti malý Jiřík nemůže vynahradit Nelinku, ale určitě Ti tu obrovskou ztrátu, kterou jsi prožila tím, že jsi ztratila jak syna, tak i vnučku, zmírní....

kahinae
18. říj 2010

@jankajs dej jim čas.. vím jak jim je a já taky nechtěla pomoct v jednu dobu.. zkus je třeba vytahnout někam mezi lidi na kaficko nebo je pozvi k sobě domu

jameson78
18. říj 2010

@gogoska123: neznám ji, ale z toho co píšeš, ho nejčistší mít nebude.. znáš jenom úhel pohledu siwama - tady platí, že kdo si vyleje dušičku první, tak má pravdu?
Ten, kdo takhle veřejně obhajuje své chování si většinou tím čistí velmi černé svědomí.. myslíš, že ona nemá právo se vyjádřit k tomu, co se tu o ní říká? napsala tu, proč muže vyhodila - pravdu každý vidí jinde. matka, co ztratila syna, bude snachu vždy obviňovat. my nemáme právo tady kohokoliv soudit..
a že admin smazal příspěvky ikunky29 - v rámci objektivity by měl smazat i příspěvky, kde siwama napadá svoji snachu, tím siwama taky odbočuje od tématu, ne? jenže objektivita se tady na koníkovi nenosí..

gogoska123
18. říj 2010

@jameson78 Mrtvému už život nikdo nevrátí, ale proč tedy brání v setkání s vnučkou? Nemá snad ona právo na to vídat svou babičku? Samozřejmě, ať už bylo v manželství cokoliv, nikdo to nemůže vědět přesně, ale to, co je mezi dospělými se dětí nemá týkat, což v tomto případě neplatí. Ale na to by bylo třeba otevřít novou diskuzy, tahle proto není. Co se týče smazání příspěvku ikunky29, k tomu se vyjadřovat nemůžu, příspěvky jsem nečetla, tuto otázku bych mířila na admina, ten bude znát odpověď. Provotně by ale snacha, v zájmu své dcery, měla mít snahu o to, se se Siwama spojit a vyřešit situaci osobně a ku prospěchu dítěte.Neztratila malá Nelinka už tátu? Musí ztratit i babičku? Ta do této diskuze patří a pouze si zde potřebuje ulevit od svých trápení, na to tato diskuze byla vytvořena. Pokud má snacha pocit, že je od Siwama nařčena neprávem, měla by to vysvětli Siwamě, jak se věci mají.

lula26
18. říj 2010

gogoska123, som presvedčená, že ako sa veci majú, vedia len ony dve. A naozaj - táto diskusia sem nepatrí.

dusana77
18. říj 2010

Ahojte vsetky, dlhsie som tu nebola, trosku som sa davala dokopy...vzdy ked vidim, ze pribudaju dalsie maminky anjelikov je mi smutno...bojim sa obdobia co prichadza 1-2.November...zase mi je akosi tazsie...kupovat drobcekovi kahanceky a kvetinky namiesto toho aby tu bol ☹ Uz mam vysledky z histologie nic nezistili ani pri tomto druhom tehu a teraz nas caka s drahym behanie po lekaroch : genetika, hematologia, imunologia,endokrinologia. Na vsetky vysetrenia sa dlhsie caka takze aj pokusy o dalsieho drobceka su v nedohladne...aj tak uz akosi nedoverujem lekarom takze neverim ze nieco zistia...

kahinae
18. říj 2010

@dusana77 budu vám držet pěstičky ať to všechno vyjde dobře a ať se můžete pokoušet o další miminko 🙂 Vím jak ti je :( my bychom 6.11. oslavili třetí narozeniny.. Včera jsem byla na oslavě svojí "švagrové" které byly 3roky a jmenuje se jako moje malá.. takže to byl zapřách na mojí psychiku, ale zvládla jsem to a posunulo mě to zase o kousek dál k tomu abych se s tím pomalu vyrovnala.. sic to jsou už dva roky, ale poprvé jsem viděla 3letou holčičku se stejným jménem a tak strašně podobnou svojí Anetce..

aninam
20. říj 2010

Dlouho jsem tu nebyla, ale Luky me zamestnava, coz je dobre. Ted se nam prorezavaji horni rezaky a mame u toho vysoke teploty.
Od zitra za mesic bychom slavili Honzulkovo narozeniny, na jeho dortu by byli 2 svicky!

@siwama Myslim, ze jsi vsechno vyresila po svem a velice spravne! Neni dulezite, kde lezi jeho ostatky, ale kde je jeho dusicka!

Vkladam nejake posledni fotky Lukaska 🙂

siwama
20. říj 2010

Ahojky holky. Krásný večer všem.
No Anííí, to už je Lukášek tedy pořádný chlap. Je moc krásný.
Naše Danča byla dnes s Jířánkem v poradně, tak má 5,15 kg a 61 cm.
Je moc krásnej a hodňoučkej, už jsem ho tu měla i přes noc a budí se až tak kolem půl 5, tak v pohodě. Přidám fotečky do alba z vítání občánků.
Krásný večer.

aninam
20. říj 2010

@siwama v pondeli nam bylo 7 mesicu, merime 74 cm a vazime 9,44 Kg 🙂 Uz se pekne pronese. Jiricek koukam take prospiva 🙂 To je dobre, alespon te zamestna a hodiny rychleji utikaji a clovek nema cas moc premyslet...

siwama
20. říj 2010

Aní, jsem v jednom kole, začla jsem pracovat, tak čas opravdu strašně rychle ubíhá.
Za chvilunku bude Lukášek chodit taˇkovi pr pivo, viď 😀

siwama
20. říj 2010

můj miláček

gogoska123
21. říj 2010

@aninam Moc krásný je Lukášek....Hrozně to letí, Honzulkovi už by byly dva roky, už by to byl velký kluk.....Ach jo, je to všechno moc bolavé a smutné...
@siwama Taky krasný chlapík 🙂

bronia13
21. říj 2010

ahojte, nebola som tu chvilu tak vas docitavam, Sonicka je krasne babetko a urcite je nadherny Anjelik tak isto aj Alexko a teraz sa tam vsetci nasi Anjelickovia spolu v nebicku hraju a pozraju dole na nas a strazia nase deticky... 😔

aninam
21. říj 2010

@gogoska123 je, ani mi o tom nemluv. Uz by mamince nosil nocnicek na vycurani, hledal by si dudlika, ztracenou boticku.... Boli to a bolet neprestane, ale na venek musi clovek zit pro druhe! Pro Lukaska a svou rodinu. A co ty, uz nosis v brisku dalsi stesticko? Ver mi, ze ti to moc pomuze!

gogoska123
21. říj 2010

@aninam Zatím ne, i když už bych taky chtěla a, jak říkáš, taky si myslím, že by mi to moc pomohlo, ale s bydlením je to špatné, tak ještě chceme počkat, až se tahle situace vyřeší...Snažím se se zaměstnat spoustou jiných věcí, ale pořád se mi to všechno vrací a někdy se musím dost přemlouvat, abych ráno vůbec vstala a šla mezi lidi....

kahinae
21. říj 2010

@siwama jůůůů 🙂 ten je nádhernýýý 🙂
@aninam tééda 🙂 povedl se vám

Holky já vám ty mimuska tak zavídim :( ale taky věřím že se jednou svého dočkam

leopolda
22. říj 2010

@gogoska jo určitě ti to pomůže,snad se vaše bydlení vyřeší,aby jsi se zase mohla radovat.

Já mám kluky na albu,tak kdo chcete mrknout.
Tobimu je za 14 dní rok,hrozně to letí.
Mějte se všichni hezky. 🙂

leopolda
22. říj 2010

@aninam Lukášek je kouzelnej chlapeček,at vám přináší jen radost.
Můžu se zeptat,jak jste dopadli u soudu?

kiko2807
22. říj 2010

Ja som tiez stratila moju princeznicku. Umrela mi 28 marca 2005 pri porode. Cele tehotenstvo bolo vsetko v poriadku a ja som sa velmi tesila, ze budem mat dievcatko - bol to moj sen !! Moja vytuzena princeznicka. Prenasala som a bola prave velka nic cize ma do nemocnice ani nejako nevolali...ze vraj sa nic nedeje takze mam cakat aspon na kontrakcie alebo odtek vody. Vecer 25 marca mi odtiekla zelena plodova voda...mala take chumaciky dnu a bola uplne tmavo zelena. Bolo to nejako pred 9 v noci tak sme utekali hned do nemocnici. Uz som sa nevedela dockat kedy budem moju princeznicku cokoladovu drzat v naruci. Nechali ma tam lezat 2 dni, par krat do mna strcili prsty ale bola som vraj zatvorenaa mala bola velka cize trebalo len cakat. V sobotu som mala aj kontrakcie ale podla nich nedostatocne..podla mna boli dost silne a pravidelne. Pytala som si cisarsky ale nikto nepocuval. V nedelu mi robili pred operacne vysetrenie na cisarsky a aj tak ma nechali len tak tam lezat az do pondelka rana. V pondelok prisiel ten den na ktory nerada spominam lebo mi to trha srdce. Nad ranom asi o pol 6 zistili z ultrazvuku ,ze malej netlcie srdiecko☹ Zalarmovali doktorku a napajali ma na kyslik lebo som stratila vedomie. Co sa dialo potom na to si nepametam.Az ked som sa prebudila po celkovej anestezii tak mi bolo povedane : je nam to lutoale mala to neprezila. MOj svet sa cely zrutil v ten den. Nemohla som ju ani objat ani pobozkat. Velmi tazko sa mi o tom pise. Citim v sebe taku zlost, bolest, taky neopisatelny pocit. Malinku som videla len na cintorine v rakvicke ked sme sa s nou boli rozlucit. Bola taka krasna ,ako anjelik,mala take huste cierne vlasky ale bola taka ladova,studena. Tak som ju chcela vybrat z tej truhlicky a pochovat si ju .Preslo 5 rokov a este som sa z toho nespametala. Myslim na nu kazdy den !! Stale ked prsi tak myslim len nato ci jej neni zima,ci ju netreba prikryt. Ona bola mojim snom, mojim vsetkym, mojim cely zivotom.
2 roky potom sa mi narodil v spanielsku syncek - zdravy a zivy !!!! A to vdaka 24 hodinovej lekarskej starostlivosti !!!
Prave on je teraz mojim zmyslom zivota a dodava mi vela sil ale aj tak nikdy na moju malu princeznu nikdy nezabudnem!!!