Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miliharmi
autor
10. pro 2010

@misinn Krásná báseň.
@petrark Děkujeme za povzbuzení, já si teda myslím, že pláč k tomu patří i Ježíš plakal kvůli Lazarovi, ač věděl, že ho vzkřísí. Pláčeme, protože se nám stýská a toužíme po našich dětech, ale ta touha zatím nemůže být naplněná, pláčeme, protože je milujeme. Kdybychom je přestaly milovat, už by se nám nechtělo plakat. Mně je spíš líto dětí, které zemřely a nikdo pro ně nepláče, nikomu nechybí, nikdo si je nezachovává v srdci. Ale věřím, že Bůh jim vše vynahradí, jeho láska je větší než ta naše.

bobacik2316
14. pro 2010

@misinn krásna báseň...

lussy23
14. pro 2010

@miliharmi - krásne a smutne ste to napísali ☹

miliharmi
autor
17. pro 2010

Zítra to budou 4 roky, pořád zůstává v srdci bolest, nenaplněná touha, smutek nad vším, co mělo být a už nikdy nebude, ale také naděje, důvěra a láska. Nic neskončilo, ty a já se jednou setkáme, Bůh nás spojí a vlastně nás spojuje už dnes. Vím, že jsi odešla už 17. 12., přišla jsi se v časných ranních hodinách rozloučit, přišla jsi mi to ulehčit, abych dokázala nechat tvoje tělíčko tam v nemocnici, když jsem ho chovala, poznala jsem jasně, že už je prázdné, že ty jsi už odešla. Holčičko moje, princezničko Boží, když tohle píšu, cítím nepochopitelnou radost, vím, že mě vnímáš, že jsi se mnou. Jsi tak blízko. jsem šťastná, že tě mám a že nic ani smrt nezruší náš vztah, vždycky budeš moje dceruška a já tvoje maminka, těším se, až tě znovu uvidím a obejmu, cítím proud lásky, který prochází mezi námi, miluji tě. I tatínek jistě vzpomene, přimlouvej se za něj u Boha, aby také mohl pocítit tvou blízkost, něhu tvých andělských dotyků, aby se jim dokázal otevřít. A za všechny bratry se přimluv, putují ještě po světě a potřebují tvou přímluvu. Vím, že máme v nebi mocnou přímluvkyni, která je tak blízko Božímu srdci.
Videjko pro Milenku:

https://www.youtube.com/watch?v=n8U_e_uvVME
lenkavano
17. pro 2010

@miliharmi myslím na tebe a na malou ☹

gabtcha
18. pro 2010

@miliharmi ahoj Mili, moc krasne. Milenka si uz 4 roky hraje a nic ji neboli v nebi, kde ceka na svoji rodinu. Zaziva neco, co mi si ani nedokazem predstavit. Preju krasne proziti Vanoc a abyste stale citili Milenku nablizku!

kaja73
18. pro 2010

@miliharmi Smutim s tebou a myslim na vas.

iwusska
18. pro 2010

@miliharmi moja myslim na teba a aj na tvojho krasnuckeho anjelika 😔 😔 😔

teddyna
18. pro 2010

@miliharmi tak teď jsem si pořvala naprosto šíleně.slzy se mi koulí dál..... držím ti palce,aby tvoji velkou bolest jsi překonala v rámci možností! je to trapné,ale můžu se zeptat,co se holčice stalo?

lucisa
18. pro 2010

@teddyna podívej se na začátek diskuse, mili tuhle diskusi založila, píše to.

radusv
18. pro 2010

@miliharmi držte se... zapálím za Milenku svíčku... věřím, že na nás ti naši malinkatí andílci neustále koukají a je jim dobře...

mircalla
18. pro 2010

Mile mamicky, pred 3 dnami som citala stranku www.anjeliky.sk a niektore z Vas chodite aj sem. Plakala som pri kazdom pribehu ci fotke a stale sa z toho neviem spamatat, musim na tie deticky stale mysliet. Viem, ze Vianoce su pre Vas pekne ale aj velmi tazke obdobie. Ste velmi velmi statocne, prajem Vam vsetkym uz len same pekne veci v zivote, a dufam, ze vsetky mate alebo coskoro budete mat dalsie deticky. Nemozem to tu ani citat, zase by som urcite plakala. Na taku bolest neni liek, ale prajem Vam zo srdca co najviac zdravych deti Je mi teraz velmi smutno a strasne Vam prajem co najlepsi rok 2011 a hlavne vela zdravia, ved to je to najdolezitejsie.
Prepacte, ze som Vam takto vpadla do temy, aj ini myslia na Vase anjeliky, nie ste sami.

miliharmi
autor
18. pro 2010

@mircalla Děkujeme 🙂

teddyna
18. pro 2010

@miliharmi už jsem to četla na "andílkách" - je to hrozné.řvu tady jako kráva a to doslova.byla jsem právě uspávat syna a při představě,že bych o něho mohla přijít... ale váš příběh je o tom,že se může kdykoliv cokoliv stát,aniž bysme to čekali.proto - VAŽME SI ZDRAVÍ,VAŽME SI ŽIVOTA A VAŽME SI DĚTÍ,KTERÉ MÍT MŮŽEME! NE KAŽDÝ MÁ TAKOVÝ DAR-MÍT DÍTĚ.

maznacik007
18. pro 2010

@miliharmi pozrela som si to videjko na youtube.. a tvoja Milenka mi pripomina moju Ninku v tom veku.. spolu sme to pozerali s nou.. a pytala sa.. tak sme spolu Milenke zapalili sviecocku
a do noveho roku vsetkym nam mamam... nech tu do tejto diskusie nepribudaju ziadne nove maminy ktore si presli hadam tym najhorsim cim si mama moze prejst

cmulinko
18. pro 2010

Obdivujem kazdu jednu statocnu maminku a tatka,ktory presli najbolestivejsim zivotnym osudom.Neviem si ani len predstavit tu bolest prist o dieta,ktore ste uz drzali v naruci.Ja som prisla o 2 nenarodene deti vo velmi skorom stadiu tehotenstva 5tt-4tt....ale mam 2 zdrave krasne a az moc zive deti a dakujem Panu Bohu,ze mi dal sancu byt matkou.Smutne chvile sa striedaju s radostnymi.....dnes som dostala spravu zo Slovenska,ze moj otec dostal infarkt a podla lekara sa nemusi dozit dalsieho dna a presne dnes som zacitila prve pohyby mojho tretieho babatka.....ironia osudu.

bronia13
19. pro 2010

@danya222 ahoj, citala som tvoj pribeh a vobec si to neviem predstavit zazit to 2 krat, mne zomrela dcerka ktora zila len 25 dni, narodila sa v Levoci a uz na SK by som po tej skusenosti nikdy nerodila a hlavne nie v tej nemocnic.... skoda ze si nesla do KE s druhou dcerkou, preco sa to stalo? co im bolo? to je hrozne ako zanedbavaju pacientky...

gogoska123
23. pro 2010

Holky zlaté, přeju, pokud je to vůbec možné, krásné Vánoce plné lásky, klidu a štěstí!

leopolda
23. pro 2010

Holky,přeji vám příjemné prožití vánočních svátků,v Novém roce
splnění všech tajných snů a přání.

radusv
23. pro 2010

Maminky také přeji hezké a klidné vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky vám i vašim rodinám a ať se my snažilky dočkáme vytoužených miminek 😉

miky
23. pro 2010

Ahoj, nikdy jsem si nedovedla představit co musí prožívat maminka, když se bojí o život svého děťátka. A od 13.10.2010 si to umím představit na živo bohužel i já. Ten den bylo naší, v té době 3,5 měsíční holčičce, zjištěno několik nádorů na mozečku (přesněji ve 4 jámě). Už v tu dobu jsem byla úplně na umření, ale pořád byla naděje, že by nádory mohly být nezhoubné. Celý svět se mi zhroutil 18.10., kdy malá absolvovala 8 hodinovou operaci mozku po které nám řekli, že nádory jsou bohužel zhoubné. Nyní ležíme na onkologii v Motole a podstupujeme dlouhou cestu za uzdravením. Teď už máme za sebou 2 série chemoterapie a před námi jsou ještě dvě s tím, že samozřejmě nikdo nedokáže říct s jakým výsledkem vše zvládneme. Nikomu nepřeji to, aby musel prožívat to co já. Vidět jak je malá v jednu chvíli úžasná a plná života a za pár dní je všechno jinak a ona leží na postýlce jak hromádka neštěstí bez jakéhokoliv zájmu o svět (tohle všechno s ní dělá chemoterapie ☹ ). Naše první společné Vánoce jsem si představovala opravdu jinak, ale co....tohle nejsou naše poslední Vánoce! Těch bude ještě plno a až se Barunka uzdraví, tak si jich ještě užijeme dost a dost! Nezbývá než věřit v to, že Barborka je veliká bojovnice, když už takovýhle velký kus cesty má za sebou, tak už i ten zbytek musí zvládnout a všechno dobře dopadně!

miliharmi
autor
23. pro 2010

@miky Moc přeju, aby těch Vánoc bylo ještě mnoho, ať se ta zlá nemoc ztratí a Barborce se vrátí zdraví. Je mi moc líto, co musí už od malinka prožívat, ale především aby to skončilo dobře a vše jsi jí potom doma mohla vynahradit.

akdarka
23. pro 2010

@miky nedokazem si predstavit to zufalstvo a beznadej, ktoru prezivate.uprimne prajem aby sa mala uzdravila a aby ste zazili vela krasny spolocnych Vianoc doma,zdravi.velkej bojovnicke vela sil do tohto boja.preco musia deticky trpiet???

miky
23. pro 2010

@akdarka tohle si opakuju pořád dokola, proč se tohle musí dít těm, kteří ještě nikomu neublížili a zasloužily by si klidný a spokojený život. Nikdy mě nenapadlo, že něco takového nás může potkat a pořád dokola si v duchu opakuji co jsem kdy udělala špatně, že se tohle stalo a malá se narodila s takovýmhle "dárečkem". Nikdo nám nedokázal říct jestli se s tím už narodila, nebo jestli jí nádůrky narostly až po narození. Pravda je ta, že když jsem viděla rentgen hlavičky, tak jich tam měla strašně moc (možná 20 ☹). Po operaci nám, ale pan doktor řekl, že se mu jich prý podařilo odstranit 99%. Tak si říkám, že když doktoři s těmi procenty všeobecně tak šetří, takže tímhle číslem si musí být na tuty jistý. I to, že se podařilo odstranit skoro všechno by prý mělo mluvit v náš prospěch!

akdarka
23. pro 2010

@miky ja som si strach prezila v tehotenstve,jeden opity chlap do nas celne narazil vo velkej rychlosti ked utekal pred policiou.bola som v 14tt a nejakym zazrakom som nepotratila.ale manzel na ARO,ucil sa chodit,ja som ho cele mesiace opatrovala s velkym bruchom.v podvedomi som sa bala ako to tazke obdobie v brusku zvlada krpec a ci bude zdravy.predsalen mi stale kazdy opakoval,ze je zazrak,ze zijeme a nepotratila som.clovek sa pyta v takychto chvilach„preco?” a odpoved nikde!ale ja velmi dufam a verim,ze vasa princezna bude zdrava!musi byt.to som si opakovala kym manzel nebol mino ohrozenia zivota.prepac,ze som sa rozpisala, s vasim trapenim (ked vidis trpiet vlastne dieta) sa to tazko porovnava.ale myslim na vas a posielam vela energie aspon takto virtualne.

siwama
23. pro 2010

Ahoj děvčata.
Tak prožívám první nejsmutnější vánoce v životě.
Všem tady přeji hodně sil, zdraví, to hlavně.
Prožijte krásné vánoce a v Novém roce to nej.Snad bude opravdu lepší, než ten letošní.
Vše dobrá přeje Dana s rodinou

lussy23
23. pro 2010

@miky - Držím Barborke apalce.

leopolda
23. pro 2010

@miky hodně sil,věřím,že svůj boj vyhrajete.Taky nevím,proč tak nevinné dětičky musí tak trpět.

abbey1
23. pro 2010

@miky Prežili sme si aj my tie hrozné dni,mesiace,ale aj tak neviem,čo povedať.Skutočne,kto nezažil taký strach o dieťa ,nikdy nepochopí.Nikto by nemal takto trpieť a už vonkoncom detičky.Veľmi Vám držíme päste.V Motole sú najlepší odborníci a maličká je určite silná bojovníčka.Prajem v rámci možností kľudné Vianoce a všetky ďalšie už len nádherné doma v kruhu milovaných.Držte sa.Myslíme na Vás.