Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kika24a
2. říj 2014

@kris2008 a dekuju za podporu, taky verim tomu, ze se zase sejdeme, neni to naporad...

kris2008
2. říj 2014

@kika24a presne jak rikas,i moje dcery jsou si velice podobne..tak aspon vim,jka by asi ted Eliska vypadala.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

i nam rekli mudr,ze je sance 5%..verila jsem,ze to bude v poradku..ta nadeje prece jen umira posledni ne? ☹ ted se kazdopadne bojim mit dalsi dite..i kdyz dedicnost byla vyloucena a veskera genetika byla tez negativni..jen blba nahoda ☹ 1: 600 000 ☹

chapu jak myslis tu ulevu..neni to uleva od tve bolesti,ale spise uleva ,ze tvemu diteti uz neni ublizovano..netrpi..a navic vlastne uz aspon clovek vi co bude dal..nez takova ta nejistota 🤐

kris2008
2. říj 2014

@lima mala milá...myslim na tebe ☹

kika24a
3. říj 2014

presne tak, ta nejistota byla silena... a my sme se taky chytali i toho 1%.... kdyby mi nekdo neco takovyho rekl ted, tak si pomyslim, ze to je bez sance, ale tehdy mi stacilo i to 1%....
bylo strasny videt, jak do nej porad pichaji a pak jak se chudacek uplne menil... z zivyho a zdravyho ditete pak jen lezel a otacel hlavicku na stranu, pak mu padala nazpatek a nemohl ani mluvit, jen vydaval zvuky a vzdychal... jeste dlouho potom sem se v noci budila hruzou, ze ho to asi bolelo, ikdyz mi kazdy rikal, ze dostaval urcite leky proti bolesti, ale ja si pamatuju ten jeho smutny vyraz v ocich... ten nezapomenu ☹ ted uz ho aspon nic neboli, jen spi...

lima
3. říj 2014

@kika24a To je strašný ☹ ☹ ale jak píšeš nic ho nebolí a spinká ♥

kika24a
4. říj 2014

@lima a snad to nebude trvat dlouho a zase se uvidime.... a uz budeme spolu porad...

lima
4. říj 2014

@kika24a Nikdy sem tak nepřemýšlela , ale od Davčovo smrti i já odpočítávám minuty, dny kdy budu zase s ním a už nás opravdu nic nerozdělí ♥

luznicarka
5. říj 2014

Dneska je mi zase hodně smutno tak jdu k Vám holky Eliška slaví svůj svátek už sedm let jí přeju nahoru a pokaždé to bolí víc a víc i když doma mám další dvě děti Eliška tu prostě chybí. Přemýšlím jaká by asi byla jestli by jí škola bavila a jaké by měla vlásky jestli by byla paličatá jako její bráška nebo naopak bezprostřední jako její sestřička a pokaždé je mi moc smutno že tu není ☹

kika24a
6. říj 2014

presne i ja tak vzdycky premyslim, ze jak uz by Danielko vyrostl, jakou uz by nosil velikost obleceni, co vsechno uz by znal za slova, on byl velmi sikovny a jak by mi pomahal s Natalkou....

kika24a
6. říj 2014

@lima verim tomu, ze uz to bude brzy, i ja se tim porad utesuju...

lima
2. lis 2014

Pro všechny naše andílky ♥

miky
14. lis 2014

Zapalme svíčku“ – 14. 12. 2014
Světový den památky zesnulých dětí
"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout…
V médiích často slyšíme o tragediích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…
Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.
V letošním roce již počtvrté pořádá spolek Dlouhá cesta akci Zapalme svíčku. Na různých místech v České republice se 14. prosince 2014 konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti. Akce se uskuteční v Praze, v Brně, ve Zlíně, v Jihlavě, v Plzni, v Děčíně, v Jablonci nad Nisou, v Lanškrouně a v Kraslicích. Podrobnější informace budou postupně doplňovány na web www.dlouhacesta.cz. I vy se můžete zapojit do podpory tohoto dne – účastí na setkání nebo připomínkou na nějaké jiné veřejné akci nebo vzpomínkou doma se svou rodinou a přáteli. Důležitý je pocit sounáležitosti.
Kontakt pro další informace:
Martina Hráská
předsedkyně spolku Dlouhá cesta, tel. 602 186732, email: dlouhacesta@dlouhacesta.cz, www.dlouhacesta.cz.

lolitka4567
26. led 2015

ahojte citam si vase komentare mne sa narodilo miminko Janko tri dni bol somnov na izbe kojila som ho starala som sa o nho na stvrty den sme mali ist dom dosla decka lekarka ze sa jej nezda mali ze ma selest tak ho zobrala na vysetrenia a uz mi ho viacej nedoniesla po troch hodinach mi povedali ze mali je mrtvi ze mu srdiecko zlyhalo :( tak mi chyba tak bol krasnucky skoro 4kg vazil chyba mi moc

lima
10. únor 2015

@lolitka4567 Je mi to moc líto ☹ drž se posílám objetí ♥ Proč je ten svět tak krutý a bere nám naše dětičky ☹

alenkazach
12. bře 2015

Ahoj.Je to mesic co mi zemrela ma ctyrleta dcera...Podle vseho mela skrytou vadu srdicka....Mam pocit,ze to nedam,nemam pro co zit.Ona byla muj zivot,ale mam mladsi dcerku,tak musim,proste musim ☹ ☹ ☹ ☹

locika
14. bře 2015

@alenkazach Překrásná princezna, posílám na dálku objetí a hodně sil, pláči s vámi

pe.martina
14. bře 2015

@alenkazach 😢 na smrt dítěte není žádné slovo útěchy ☹ držte se. Byla překrásná.

nonacek
14. bře 2015

@miliharmi ❤ nemam slov a každé slovo navíc , nepomůže utišit tvou bolest❤

lima
14. bře 2015

@alenkazach Kačenka byla moc krásná , je mi to strašně moc líto ☹ ale jak píšete musíme žít dál pro ty mladší dětičky které nás potřebují. Posílám objetí , sílu , držte se ♥

alenkazach
15. bře 2015

Dokonalá.. Úžasná... A já ji nechala zemřít.Co jsem to za matku,že jsem to dopustila...Držela jsem ji v náručí,když vydechla naposledy..Dala jsem ji masaz srdíčka a za pár chvil dorazila zachranka... Je to šílené,nepochopitelné...

maraida
15. bře 2015

@alenkazach hodně síly...pláču tu také...byla to nádherná holčička a v tvém srdci bude žít dál.
Ani si neumím představit co asi prožíváš,musí to být šílené.

marsrutka
15. bře 2015

@alenkazach neobvinujte se i doktoři nepoznají skryté vady srdíčka, držte se co to dá, je mi to strašně líto, krásná holčička

miliharmi
autor
15. bře 2015

@nonacek Děkuji za účast. Je to již mnoho let, takže už se netrápím jako dřív. Ale držím se naděje, že se znovu setkáme.

nonacek
15. bře 2015

@miliharmi přeji ti hodně sil ... a vse co se skrývá v tobě ať te náplní štěstím ...

pe.martina
17. bře 2015

@alenkazach neobviňujte se, kdyby to bylo na nás mamách, žádné dítě by neumřelo. Je to jen strašná rána osudu 😢 posílám moc sil, abyste to zvládli.

maladama
18. bře 2015

@alenkazach hledat viníka takové tragédie je úplně normální - člověk si přeci nemůže připustit, že "se to prostě stalo", protože takové věci se přeci nemají a nesmí stávat!

Jenže bohužel, ony se stávají a nemůže za ně nikdo. Vaše dcerka se narodila s "časovanou bombou", o níž nikdo nevěděl a ani vědět nemohl, a když už k tomu došlo, nemohl ji zachránit nikdo. Ani doktoři se vším tím vzděláním a přístroji a léky nedokážou zachránit všechny svoje pacienty, a bohužel, jak jde o srdíčko, tak někdy vyhrát nejde.

Ale - ač to v tuhle chvíli tak asi necítíte, tak to, že jste mohla dcerku v tu osudnou chvíli držet v náručí - to byl dar. Neodešla sama, nemusela se bát - měla u sebe svoji maminku.

Upřímnou soustrast a přeju hodně sil... budete je potřebovat.

hastr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lima
31. bře 2015

Chtěli jsme Ti dnes zavolat a říct Ti, že Tě máme rádi, ale Tvé staré číslo již není aktivní. Zkusili jsme operátora, řekl, že je mu líto ale to číslo pro nás nemá. Zkusili jsme jít k Tobě domů, ale ty tam už nebydlíš. Na poště tvrdili, že Tvou adresu nemají .... asi proto, že NEBE je příliš daleko. Máme Tě rádi a moc nám ...chybíš. Zůstaneš navždy v našich srdcích. Milovaní odcházejí, ale nikdy nebudou zapomenuti. Krásné vzpomínky na všechny, co jsou již v nebi. Pokud máte někoho v nebi, na koho byste si chtěli vzpomenout, a přejete si, aby byl s Vámi tady dole...“

studentkazuzka
14. dub 2015

Jmenuji se Zuzana Zarembová a jsem studentkou třetího ročníku oboru Porodní asistentka na UTB ve Zlíně. Nyní dokončuji bakalářskou práci na téma Psychická reakce na ztrátu očekávaného dítěte. Touto cestou bych Vás chtěla požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který slouží jako podklad pro mou bakalářkou práci. Dotazník je zcela anonymní a dobrovolný. Předem moc děkuji za jeho vyplnění.
Dotazník naleznete zde:

http://www.survio.com/survey/d/C1E8N4W9H2Y6T5A7C

kika24a
21. kvě 2015

@alenkazach preju uprimnou soustrast a posilam objeti. u nas to bude zitra rok co nam umrel nas maly Danielko. Mel dva roky, umrel na zanet mozku a mozkovych blan (mozna to nebyl zanet, ale nador) - to nikdo dodnes nevi... je pravda, ze zadne slovo nedokaze zmirnit zal. Dokonce ani cas to nevyleci, jen otupi bolest. Me pomohlo to, ze nejsem sama, kdo ztratil to nejcennejsi co mel. Taky mam jeste mladsi holcicku, ktera se narodila mesic po synove smrti. Ani se nestihly videt... Taky jsem byla u toho, kdyz nam Danielka odpojili od pristroju a drzela jsem ho naposled v naruci. Byl to strasny pocit, ze naposled. Ale verim tomu, ze snad to nepotrva dlouho a zase budeme spolu - uz naporad...