Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

aninam
5. pro 2011

@bobacik2316 není vůbec zač!

gabtcha
5. pro 2011

@lussy23 diky!!🙂

luznicarka
7. pro 2011

@romcame Taky sem si po smrti dcerky přála zase holčičku, ale mělo to být jinak a máme pro ty co to neví jako prvorozenýho syna a upřímě mi to ani v té chvíli, kdy mi potvrdili v podstatě to co sem si myslela už sama , že je to kluk nepřišlo líto spíš sem byla moc ráda že je zdravý a přijde mi že sem se ani tolik nebála celý těhu s ním . KDyž sem byla loni těhu s dcerkou tak sem celý těhu měla celkem strach k tomu měli ještě podezření na to že má srdeční vadu. Takže šílený dokud to nevyvrátili todle podezření, ale sem ráda že ty dva čerty mám. Až budeš těhotná znovu tak Ti upřímě bude jedno jestli je to kluk nebo holka hlavní bude aby bylo mimi zdravý a narodilo se až v termínu . Držím palce aby to bylo až Vám to dovolí brzo určitě Vám to oběma pomůže 😉 .

A první vánoce bez mimča sou šílený chtěla sem je zazdít ale nedovolili mi to a to bylo dobře. Držte se holky .
@gabtcha to sem zvědavá co to bude a kdy se to Vaše malý překvápko rozodne vykouknout na Vás hezky 😵 😵

romcame
7. pro 2011

@luznicarka ahojky my chceme s manželem oba holčičku ale samozřejme že budeme radi když dalši miminko bude zdrave (ale dcerka byla zdrava jen se narodila brzy) a narodí se v termínu. A co se stalo Vaší dcerce? A doufám že nám to tedy brzy povolí ale moc tomu neveřim a asi to bude až za ten rok ☹ . dozvím se to snad v pátek .No já se na ty vánoce ani malinko neteším ☹ .

luznicarka
7. pro 2011

@romcame Naše malá se ani nestihla narodit zemřela ve 35 tt a ve 36 tt sem jí musela porodit. Taky byla zdravá ale já měla nehlídanou těhu cukrovku vysokej tlak a ještě sei nikdo nevšiml rapidně zvýšených D-dimerů v krvi, který ukazují srážlivost krve takže malý se ucpala placenta a následkem toho nepřibírala což taky nikomu nevadilo a když sem ve 34 tt říkala PA v porodce že skoro necítím pohyby sdělila mi co že bych jako chtěla na konci těhotenství a že MUDra nemá čas vyšetřovat nějakou histerku. Když se narodila měla stěží 1500g 😢

romcame
7. pro 2011

@luznicarka aha no bylo to taky asi hodne težke. No ja byla ráno na cukrovce a večer jsem začala rodit tak ani nevim jak mi ten test dopadl ale já jsem byla zdrava a nic mo nebylo a na nic jsem si nestežovala a pak předcasny porod a nevim proč. No tak to častejne zavinili u Tebe doktori. A kde jsi rodila?

luznicarka
8. pro 2011

@romcame v Krči sem rodila poprvé a naposledy a pak sem oba další porody měla u Apolináře kde sem obě těhu byla i od začátku hlídaná v rizikový poradně a problém s krví mi taky objevili až teď při malý takže taky slušný malej měl dost kliku. A já si todle těhu celý píchala clexan na ředění krve a hezky do břicha takže nic příjemnýho , ale když to už vím tak jak budou děti větší tak oba pudou na hematologii hezky na testy krve abych věděla že sou v pořádku a oni pak taky.Nechci aby moje dcera měla v těhotenství stejný problémy jako já aspoň bude mít todle už pod kontrolou jestli má stejný problém.

romcame
8. pro 2011

@luznicarka jojo to bych tam asi taky hnala sve deti aby byla jistota že jsou v pořádku a ja jsme zvedava jak budoou hlídat me? já nemela žádny problémy a nic mi nebylo a pak buch a zacala jsem předcasne rodit a mala když se narodila byla tak.y v pořádku a zdrava. Tak doufám že už si me dobře pohlídaji a řeknou mi proč se nám to stalo

katuscakzms
8. pro 2011

11.12.2011: Zapalme svíčku...
11.12. 2011 /vždy druhá neděle v prosinci/ je světovým dnem památky zesnulých dětí. Symbolem památky jsou hořící svíčky.





„Zapalme svíčku" - 11. 12. 2011

Světový den památky zesnulých dětí





"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se dnes na chvíli. Zapalme dnes svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá."



„Zapalme svíčku" - Světový den památky zesnulých dětí - vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé" /www.thecompassionatefriends.org/. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a jakékoliv příčiny.

Letos se chceme k této mezinárodní akci připojit i u nás. Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje na tento den otevřená setkání v Praze, ve Zlíně a na několika dalších místech

.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory tohoto dne - připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo zapalíte svíčku doma se svou rodinou a přáteli.

lucisa
8. pro 2011

@gabtcha má dnes termín, jestlipak už miminko vykouklo? Pár dnů je tady od ní odmlka, tak už možná svírá svoje štěstíčko 🙂

gabtcha
8. pro 2011

@lucisa ahojky, zatím jsme jak Kindervajíčko🙂 a vůbec netuším, kdy se to malé rozhodne se nám ukázat...ale děkuji, že na nás myslíte!

ZAPALME SVÍČKU - v různých městech jsou k této příležitosti setkání - společné zapalování svíček atd., více na http://www.dlouhacesta.cz/cz/aktuality/11.12.20...

lucisa
8. pro 2011

@gabtcha tak se drž, třeba čeká na nějaké pěkné datum, nebo až ho pěkně s tatínkem poprosíš 😅

ursul
9. pro 2011

@gabtcha takze pekne v nedelu to ratam 🙂 😉 takze sup sup

katuscakzms
9. pro 2011

@gabtcha drzim palce aby vsetko dopadlo dobre,myslim na teba 🙂 a tesim sa na krasnu spravu

gabtcha
9. pro 2011

@romcame dej nam pak vedet, co doktor, kdy se muzete zacit snazit o 2. detatko. Myslime na Tebe!

gabtcha
9. pro 2011

Vsem dekuji za podporu! Nejen ted, ale hlavne v dobe, kdy bolest byla cerstva a cesta k dalsimu mimi obtizna. Dekuji!!!!
Jiste vam dam vedet, hned jak se vratim z porodnice, ale jak vidite, su zatim doma na netu🙂

lucisa
9. pro 2011

@gabtcha náhodou, neděle, je fakt pěkné datum. A když sedíš doma na netu, vypadá to u tebe taky tak (kopíruju odkaz videa od maminky z jiné diskuse):

https://www.youtube.com/watch?v=r4X1u4_Vvws


je to moc pěkné a takřka neuvěřitelné, všem maminkám andílkům přeji brzy takový aktivní poklad v bříšku 😵

romcame
9. pro 2011

@gabtcha ahojky tak o miminko se můžeme začít snažit až za rok ☹ a poslali me na vyšetřeni na hematologii. A přeji Ti at se miminko narodi zdrave a dělá Vam jen radost 😉

tamulik
9. pro 2011

@gabtcha tak držím všetké prsty na rukách a aj na nohách aby ti to dobre dopadlo 🙂

gabtcha
9. pro 2011

@romcame tak to me mrzi... my jsme se sice mohli snazit ihned, ale zadarilo se nam presne za rok od umrti, cili za rok a mesic. Bylo to velmi tezke obdobi, to cekani, ale na druhou stranu me to donutilo si najit novou praci (bo jsme byli cerstve prestehovani) a tim nove pratele, diky kterym si tu ted pripadam jako doma, bo oba s manzelem jsme tu nikoho neznali. Nevis, co te ceka... tito pratele, ktere nyni mam, bych bez naseho Karlika nemela...ac kazda by toho sveho andilka radeji mela u sebe, ale chci jen rict, ze te muze potkat neco, ci nekdo, koho bys za jinych okolnosti nepotkala. Vim, je to tezke...ale jak vidis tu na MK, je tu rada maminek, ktere se dockaly plne naruce! Hodne sil Tobe i manzelovi, at toto obdobi je pro vas obohacenim napr. ve vasem vztahu a posili vas do dalsiho tehotenstvi!

romcame
9. pro 2011

@gabtcha no jo ale ty jsi rodila normálne ale já cisařem ☹ .No to já si budu muset taky najít novou práci ale tady je to hodne špatne z prací. a moc dekuji za podporu.

babaka
9. pro 2011

ahojte zienky, prajem vam vela stasticka, lebo mate vela stastia preto, ze sa mozete pokusat o dalsie babatko, ja som to stastie nemala, prisla som o babatko v 35 tyzdni, praskla mi spontanne slezina a dietatko sa mi zadusilo, no keby boli vcas konali, tak ma uz dnes 4 rocky, osud je vrtkavy a mne zistili po nekonecnych vysetreniach, ze uz dalsie dietatko nemozem mat, lebo mam dedicnu poruchu kolagenu, samozrejme aj mna museli zachranovat, no mna zachranili, vtedy som plakala, lebo ani ja som nechcela uz viac zit, dakujem mojmu manzelovi a mojej rodinke, ktora vtedy podrzala, stale mam jazvu v srdiecku, ale kedze verim na osud, bolo mi dopriate dat lasku nechcenemu dietatku, ktore som si osvojila a uz ma rok a pol ... je to moja najvacsia laska, ktoru ked som prvykrat videla este v nemocnici, som vedela, ze toto dietatko je zmyslom mojho noveho zivota 🙂 zienky drzte sa a hlavne verte tomu, ze vsetko co sa udialo v nasom zivote ma svoj zmysel ppapapaapaaa

gabtcha
9. pro 2011

@romcame jj, to jsem rodila normalne, ale presto jsme 13mesicu cekali, nez se zadarilo. Vy budete aspon pekne odpocinuti, psychicky i fyzicky, a zadari se vam jiste driv...my to moc hrotili a strasne moc se upinali a bylo to celkem dost psychicky narocne...pak jsem si nasla praci a v tu ranu (v tom mesici) jsem otehotnela🙂toz to vyslo, jakobychom byli po cisari, rok cekani a pak za mesic se vydarilo. toz uvidis a s praci, vim,je to tezke, i ja ji dlouho hledala..drzim palce jak v nalezeni nove prace tak hlavne, bys narazila na fajn lidicky, kteri te podpori!

romcame
9. pro 2011

@gabtcha No my chteli taky co nejdřív ale bohužel neni nam to dopřáno ☹ . No a já navic nemůžu nic těžkého zvedat a o to to mám zase težší no ☹ . A moc dekuji mám ještě mesic na hledani práce.

luznicarka
9. pro 2011

@romcame Hele ber to pozitivně nech to na ten 1/2 rok od porodu a pak prostě se mějte rádi a ono když se zadaří dřív tak se taky nezblázněj mě nakázali že se smíme snažit za rok můj doktor tos táhl na 1/2 roka a víš co já sem otěhotněla před vánoci což bylo 5 měsíců od porodu a ani sem to netušila zjistila sem to až po novém roce přesně 7.1. 🙂 . Mno doktor se netvářil, ale malejs e narodil v pořádku a to sme se začli po 6ti nedělí normálně snažit ono to hned nebude tak to prostě nefunguje až bude tvoje tělo jak psychicky tak fyzicky v pohodě tak teprve se zadaří. Moje rada intenzivně hledej práci užij si v rámci možností vánoce a fakt to teĎ na tohomin 1/2 roka vypusť. Vim mě se to teď mluví, ale taky sem si tim prošla a dokud sem nebyla po psychický stráce ok tak se prostě nepovedlo. A myslím že tu je někde diskuze ohledně toho kdy otěhotnět po císaři tak se tam podívej a podiskutuj s ostatníma ty holky už to mají některý i prověřený a co vím tak hodně doktorů říká že i po císaři stačí ten 1/2 rok na celkový srovnání organismu 😉

luznicarka
9. pro 2011

@babaka koukám že by sme obě měli letos 4 leté dítko a obě děti nám zemřeli i ve stejném tt, ale já mám trochu víc štěstí než ty. A moc hezky se čte, že si se nevzdala a dala jsi rodinu dítku, které jí nemělo a za to Vás o obdivuju. Taky přeju hodně štěstí a aŤ broučínek krásně roste a dělá Vám jen samou radost 😀

kkatka113
9. pro 2011

@romcame Tak naozaj vam lekar kazal pockat az rok? Vsak vies, mne tiez zomrelo babatko pred 10 tyzdnami, a po prehliadke mi doktorka povedala nech cakam pol roka, ze za pol roka sa jazva uz urcite zahoji, a dokonca mi povedala ze aj keby sa stalo skor ako o pol roka tak sa nic nedeje, vsak oni sleduju tu jazvu cely cas pocas tehotenstva na ultrazvuku a keby to bolo nejake kriticke, tak sa ide lezat do nemocnice. Moja mama je z toho pol roka sice v strese a boji sa o mna, ale ja od konca marca do toho rozhodne idem, cize po pol roku 🙂 Skus si to este nejak preverit, prpadne sa spytat ineho lekara, pocula som uz o tolkych pripadoch kde zena otehotenela pol roka od cisarskeho, dokonca aj skor a nestalo sa vobec nic zle, dopadlo to praveze super 🙂 Mne este doktorka povedala ze podla nej je ten pol rok akurat, aby sa hlavne to bolave srdce zahojilo, a dodala ze telo je aj skor pripravene....ako ja nie som odbornik, ani sa tu na nijakeho nechcem hrat, ale ja sa 10 tyzdnov po cisarskom citim super, dokonca uz cvicim aj taebo, kde sa skace, kope a podobne, cize brucho uz zatazujem, aj dviham vsetko mozne (no nejake velke vahy to nie su...), ale proste fungujem uz uplne normalne nejaky cas a necitim v tej oblasti vobec ziadnu bolest. Velmi drzim palce a dufam ze ako cas plynie, tak sa aj ty citis o trochu lepsie, lebo ja ano. Vianoce budu asi u vas ako aj u nas velmi smutne, ale verim ze novy rok prinesie novu nadej do zivota, to ti naozaj prajem 🙂

romcame
9. pro 2011

@luznicarka já vim že by to chtelo vypustit ale to nejde a ted mi to budou stále otvírat tu ráno po dcerce same vyšetřeni a to mi taky nepřida. A já se docela toho bojím otehotnet dřiv ☹ když mi to doktorka nedovoluje. A vánoce pro me budou hodnen težke protože bych dcerku mela v bříšku a když ne bříšku tak by bojovala v inkubátoru. ☹. A po psychicke stránce se srovnat me bude hodne dlouho trvat ☹ . A na tu diskuzi se podívám moc dekuji 😉 .

romcame
9. pro 2011

@kkatka113 Jojo dnes mi doktorka řekla rok ☹ . No me to bříško ještě bolí ale já jsem teprve 6 týdnu po cisaři. A cvičit ještě nemůžu a docela me to bolí ta bříško. Doktorka říkala tak až za mesic a pozdeji to cviceni no. A uvidím co řekne přimář neonatologie v budejovicich máme tam jet koncem roku. Třeba řekne že stačí i půl roku ale nevim. a vánoce budou hodne a hodne težke a smutne.

kkatka113
9. pro 2011

@romcame Hmm, tak to mi je luto ze rok :( Ja som si o tom dost citala na internete, a vacsinou pisu vsade rok, to je pravda.....ale ja sa spolieham na moju doktorku ze to nejak neuponahlala a naozaj jej doverujem, si myslim ze je dost zodpovedna a v ziadnom pripade by ma nechcela ohrozit...No skor ber vazne rady gynekologa ako neonatologa, lebo vsak neonatolog sa stara len o cerstvonarodene babatka, a nevie posudit tehotenstvo a jazvy po cisarskom lebo gynekolog je na toto predsa len najvacsi odbornik. Tieto vianoce by som aj ja najradsej preskocila, alebo prespala alebo neviem co, mali by sme totiz uz dievcatko ktore by malo mesiac a pol :( Ale snazim sa na to nemysliet a uz sa pozeram dopredu, odratavam dni kym budem opat cakat babo a mat v sebe nadej ze uz tento krat vsetko super dopadne a budem opat stastna aj ked strach a obavy tam ostanu... uz sa neviem dockat kedy to konecne bude, nastastie nemusime po vysetreniach lebo mala bola zdrava.... posielam ti vela pozitivnej energie a ak sa ti zda byt rok vela, skus sa popytat inych gynekologov co si o tom myslia. Pekny vikend zelam 🙂