Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

oxan
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lena13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bejbypd
16. kvě 2010

ja nevesta nezastávam,chcela by som nejako pomoct sivam som na jej strane...

bejbypd
16. kvě 2010

nevestu

lena13
16. kvě 2010

ja js jen napsala,ze ona tam pise jak ji nastval a ze ji tady nechal samotnou,ale ,ze ho vyhodila to uz tam kraska nenapsala. .........ja js to nemyslela bejbypd 😎

lena13
16. kvě 2010

js chtela napsat,ze js to nemyslela spatne

bejbypd
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lena13
16. kvě 2010

no ja se priznam,ze to nemuzu stravit..........jak to mohla napsat,takova je sprosta....

lyenka
16. kvě 2010

siwama precitala som si tvoj pribeh a je mi velmi luto co sa stalo tvojmu synovi, co sa tyka tvojej nevesty asi by som nerobila take unahlene zavery ohladom vasho vztahu atd. to ze si jej povedala ze to je jej vina ze sa tvoj syn obesil su VELMI silne slova ktore jej v jej situacii museli velmi ublizit a hlavne ked sama ma este vycitky svedomia. V kazdom partnerste su problemy a niekedy si okolie mysli ze vie co sa deje a pritom ma velmi skreslene predstavy. Precitala som si aj prispevky ktore pisala tvoja nevesta a citit z nich nestasie, beznadej a ako pisala hnev ze zostala sama. A to ze ti nechce dovolit sa stretavat sa s vnuckou, vies po tych slovach co si jej povedala a prepokladam ze ste nemali asi nikdy nejaky vrely vztah, je sama asi velmi zmetena a nevie co ma vsetko ocakavat od teba atd. A hlavne ak mas pocit ze je tam velky vplyv jej matky. Asi by som to na tvojom mieste nehnala sudnou cestou, je medzi velmi vela bolesti, smutku, hnevu, rozcarovania a sud by len este viac zmrazil vase vztahy. Urcite to chce veeeeelmi vela casu, trpezlivosti a vzajomnej empatie. A ak mas pochybnosti o pricine smrti svojho syna urcite by si za tym mala ist a snazit sa zistit pravu pricinu umrtia, tvoja nevesta tiez vobec nemusi vediet pravdu. A to ze chcela aby bol pochovany na Slovensku blizko pri nich by sa dolo chapat tiez tak ze ho chcela mat pri sebe, ak by jej na nom nezalezalo asi by jej bolo jedno kde a ako by bol pochovany.

siwama
17. kvě 2010

Lyenko, když ho tak moc chtěla mít u sebe, proč nesměl být s nima na Vánoce, 1. Vánoce s dcerkou, proč nesměl malé popřát k 1. narozeninám.
Pokud byli s Jiřím, měly jsme spolu dobrý vztah. Nemohla jsem si vůbec stěžovat. Měla jsem ji moc ráda.
Pitva byla, ale snacha mi řekla, že zprávu dostane jen ona, nebo její bratr. Něco jsem si zjistila, ale nic moc. To, že si myslím, že to Jiřík neudělal, je tím, že jsem na jeho krku nenašla známky po oběšení.

siwama
17. kvě 2010

Prosila jsem o kopii úmrtního listu, ověřenou kopii, musím to poslat do Brna na matriku, dodneška nemám v ruce nic.
I parte jsem si musela tady v Čechách udělat svoje. Jediné, co mi dali, je Jiříkova fotky, víc nic.
Vše vlastně začalo tím, že psala na FB do Jirkového profilu, . To se mi nelíbilo, že Jiří zemřel a ona tam leze. tím to vše začalo, chjo, už nemám sílu.

dzio2
17. kvě 2010

siwama zelam ti vela sil ☹ je to tazke pre obe strany ☹ a teba ako matku uplne chapem drz sa

lenkavano
17. kvě 2010

lyenka nezlob se ale myslím že to co jsi napsala je dost necitlivé vůči siw.představ si sebe ,že máš neštastného syna z toho ,že mu jeho žena brání být s malou dceruškou.navíc bezdůvodně.kde vzala snacha Siwamy právo mu bránit.viděla jsi vůbec album Siwamy?jak je na fotkách štastná?jak tam objímá snachu a chová malou Nellinku?jak je štastný Jiřík na porodním sále po narození Nellinky?z těch fotek vyzařovalo štěstí a spokojenost a navíc málokterá snacha se od své tchyně dočká toho že ji vezme jako své další dítě.

ty píšeš že se chudák snacha musí cítit dotčená,ale vůbec nechápeš jak se musí cítit matka,které syn pláče a trápí se .,že nemůže vidět svou dceru.že s ní nemůže být v jednom roce,na vánoce.taková snacha by mi už nesměla přes práh ,ta by u mě skončila.milovala bych dál vnučku a počkala bych až si ke mě najde v dospělosti cestu.což se u siWamy stoprocentně stane,protože je to milující člověk.

siw an i se ti nedivím po přečtení lyenky příspěvku že jsi opět na dně.přeju ti hodně sil a myslím na tebe.Lenka

omlouvám se za dlouhý příspěvek ale prostě mi to nedalo.mám šílený vztek.

radusv
17. kvě 2010

Siw drž se, ty sama nejlíp víš jak to bylo a jak to je - čeká tě ještě dlouhý boj, ale ty ho určitě zvládneš, myslím si, že ti hodně pomáhá to, že se brzy dočkáš vnoučátka a věřím, že přijde čas, kdy se s Nelinkou setkáte...

bejbypd
17. kvě 2010

lenkavano lepšie by som to nenapísala 😉 siwama držím palce,stále na Vás myslím,nech možeš zase raz vyobjímať svoju milovanu vnučku,veľa síl prajem 😔

lenkavano
17. kvě 2010

bejby díky ,ale řekni co to je za ženskou která vyžene svého muže jen porotože se něco nelíbí její matince.přitom vím že Siwama by je všechny uvítala s otevřenou náručí.ale ona než aby se postavila za svého muže tak ho vyžene a ještě mu brání vidět milovanou dceru.nechápu to,opravdu to nechápu,jak si někdo může ,myslet že ona je obět.

siwama
17. kvě 2010

Holky, moc děkuji, také jak jsem četla její přízpěvky, mi to příjde tak, jako že to je normální věc, že se chlap po 2 letech od svatby oběsí.
Mám vztek, strašný vztek, proto nechávám vše až na Dušičky. Abych jezdila každých 14 dnů žebrat o vnučku a stejně ji třeba nevidět, tak na to nemám ani odvahu, ani sílu, no a ani finance. mám to k nim 650 kilometrů.Moc mě to mrzí, ale doufám, že jednou Nellinka, až bude větší, že se spolu potkáme a budu jí moct říct, že její tatínek byl velmi skvělý člověk, který ji strašně miloval. Dýchal pro ni.
Když přišli o první mimi, nebylo to ve 4. měsíci, jak píše, ale hned v začátku, měla zamlklé těhu.
Jiří z toho byl moc špatný. A proto se ještě víc těšil na miminko, když se podařilo podruhé.
Z malé byl nadšený, byla jeho sluníčko, ale utrpení asi bylo daleko větší, že nedokázal dál žít. Nebyl zbabělec, jak ona píše, to určitě ne, taky jsem se rozváděla a děti věděly a vědí, že se věci dají vyřešit jinak. I když ni Jířík volal, že ho vyhodila, říkala jsem mu, ať neudělá nějakou blbost. Říkal mi, neboj, mám tu maličkou.
Ještě večer před smttí jsem s ním mluvila a jeho poslední slova bylo. MAMINKO AHOJKY A RÁNO SI ZASE ZAVOLÁME, JO!!!!!
Budu to slyšet celý život. Už neměl asi sílu, nebo čas zvednou telefot a říct maminko, mám tě rád. ☹

gogoska123
17. kvě 2010

siwama: je pravda, že takhle se člověk, co chce spáchat sebevraždu zrovna nechová...zvlášť, když měl malou tak ráda, tak by jí to asi neudělal. Ale jstou to jen spekulace, asi se občas stane, že se člověk tohle rozhodně udělat, když mám jen chvilkový skrat...Musíš být moc silná, čeká tě toho ještě spousta, než budeš moct být s Nelinkou. Myslím na Vás obě i na Jiříka.

siwama
17. kvě 2010

Gogoška, moc děkuji, vím, že mě čeká ještě spousta nervů. Musím to zvládnout. Své děti nadevše miluju, samozřejmě i vnučku a vnoučka, kterého má ještě Danča v bříšku. a jako jsem nikdy neopustila své děti, neopustím svá vnoučátka. A Nellku najdu třeba až jí bude 15,16, ale najdu a bude toho strašně moc, co jí musím říct o jejím tatínkovi!!!! O snaše ne, nemůžu ji očernit, je to její maminka, ale o Jiříkovi ji vše musím říct, že to byl správný chlap. A že ji miluje ikdyž s ní nemůže být. Okolnosti to nedovolily.

pepibubu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
siwama
17. kvě 2010

Ahojky Pepibubu, ikdyž jsem se rozvedla a měla 3 děti, na které BM neposlal 10 let ani korunu, přeze to všechno to je jejich táta. a ony teď to samy vidí.
a snachu očerňovat před malou také nesmím, je to její matka!! Snad i já bych vše překousla, kdyby bylo svolná ke kontaktu, měla jsem jí fakt ráda. snad i mám, jen vše strašně moc bolí. a kdyby bylo možné, ráda tam pojedu, hlavně kvůli vnučce.
Ale..........
po tom, co se dozvídám od lidí, které vůbec já osobně neznám............
Jaký Jirka byl atd.
Asi by to bylo se sebezapřením, přesto, je to matka mé vnučky........
A VNUČKU MILUJU, STRAŠNĚ MOC

baradisk
17. kvě 2010

ahoj moc se omlouvam ze sem lezu ,ale obcas vas ctu a predevsema se musim poklonit jak jste neuveritelne silne.Ale chtela sem jen reagovat na siwanu.ctu te uz dyl a musim napsat ze jsi silna zena ktere moc drzim palce aby ses setkala se svou milujici vnuckou a jednou to tak bude.A k ty krave !!!!promin za ta slova ale ty ja bych narvala kudlu mezi oci.ja ji neznam ale mam na ni neuveritelnej vztek .co to je za hnusny prase to chovani to nemuze bejt ani mozny ale bohuzel je a nikdo a nic to nezmeni.DRZIM MOC PALCE I VAM VSEM OSTATNIM 😉

lodgermaniacka
17. kvě 2010

siwama, je mi uprimne luto čo sa jirkovi stalo, to je určite to najhoršie, čo sa môže stať, ked mama prežije vlastne dieta, ale zčasti suhlasim aj s tým čo napisala lyenka, určite ma každa strana "svoju pravdu" a nikto z nas by tu nemal sudit ani tvoju nevestu, nikto z nas nevie, čo v skutočnosti medzi nimi bolo, z druhej strany chapem teba ako mamu, je to ťažke, prajem ti vela síl 😔

baradisk
17. kvě 2010

to jo to mas pravdu nikdo to nevi lip nez ona co se tam stalo ale ja to psala z oci matky,me tohle nekdo udelat se synem tak ji sezeru zaziva a nezajimalo by me co a jak.takhle sem myslela svuj prispevek.

helcah
17. kvě 2010

Siwama ta tvoje snacha myslí jen na sebe, nevnímá emoce a pohnutky ostatních, pouze svoje. Já bych byla ráda, kdyby manželova maminka jevila zájem o naší dceru a někdy dala najevo, že jí miluje alespoň z poloviny co ty svojí vnučku. Přesto, že si s tchýní nerozumím a spoustu žávažných věcí nemohu překousnout, kvůli dceři to dělám, protože má na svou babičku právo, ať je jakákoli. Já věřím, že si jednou s vnučkou vztah najdete a pak jí bude muset matka hodně vysvětlovat, proč se takhle zachovala a vyrvala babičku z jejího dětství. Jsi jediná, kdo jí jednou může vyprávět, jaký byl tatínek skvělý člověk, tak neztrácej síly a bojuj, jsi její babička a to musí matka respektovat a pokud ne, tak určitě to musí respektovat alespoň zákon.

siwama
17. kvě 2010

Jste strašně moc hodné, moc děkuji za příspěvky. Moc mi to pomáhá. SNAD jednou bude líp. SNAD.
Není dne, abych si na Jiříka a vnučku nevzpoměla. Myslím na ně moc a strašně moc se mi po nich stýská.
Už jen smrt Jirky byla strašná zpráva a pak tohle.
Ale musím vše přetrvat, snad jednou se vše obrátí k lepšímu. Musím ještě věnovat energii dětem, Filipovo, Danče, Halince. a taky se moc těším, strašně moc na malého Jiříčka.Taky mě potřebují, a já je taky. Taky jim Jiřík moc chybí, s Filipem o něm stále mluvíme, ale rozmlouvá mi kroky jako exhumace, nebo soudy.On ty poměry tam u nich zná daleko více než já, ví, co je to za rodinu, chodil se snašinou kamarádkou a ví, jaká snacha byla před tím, než si Jirku vzala, ale nechce mi to říct.
Jen vím, že prý ta rodina je velmi nebezpečná. Víc se nedozvím. Možná časem, až se vše zklidní, z Filipa něco vypadne.

gabtcha
17. kvě 2010

ahoj Swiamo, dekuji Ti jeste za podporu, kterou jsi mi poslala minuly mesic interni postou. Omlouvam se, ze jsem Ti dal neodepsala, nemela jsem v te dobe na to moc sil... cetla jsem celou zdejsi diskuzi. Vim, jak je tezke prijmout smrt sveho ditete a ty mas navic jeste takove obrovske problemy. Jses bajecna, kdyz pises ze nechces ocernovat svoji snachu pred Nellinkou, jses skvela. Souhlasim i s Leynkou... my nevime, cim si prosla snacha, jaka zraneni ona take zazila, treba jeste predtim nez potkala tveho Jirika... nanestesti je takova jaka je a odnasi to tvuj vztah s tvoji vnuckou:( Preji Ti moc, byste se nejak domluvily a nemusely to resit soudni cestou, ale uvidite...
Co se tyce smrti Jirika. Urcite musi byt nejaka zprava o jeho smrti. Kazda smrt se prece prosetruje. Je mi to moc lito, ze jeste toto Te musi trapit. Jsi ale velmi statecna!!! a jak to tu vsechno ctu, tak citim, jake mas obrovske srdce.
Jeste me napadlo, nekdo tam predtim psal, ac se nemuzes s Nellinkou ted videt, budes ji chtit pak vse rict, ale PIS to uz ted na papir, at Nellinka vidi, jak si na ni vzpominala a milovala. A pak ji to jednou predas a ona bude tou nejstastnejsi vnuckou na svete 🙂
Myslim na Tebe, by se to vyresilo, by Tvoje snacha povolila Nellince se stykat s Tebou.
Drz se!

traktor
18. kvě 2010

citam si to tu a neda mi...je tazke sa miesat , je tazke sa pridat na niektoru stranu...na jednej strane nestastna zena, ktora prisla o muza ...na druhej strane nestastna matka , ktora prisla o syna...a myslim, ze obe maju pravdu......preco odsudit hned nevestu a pouzivat take hrube nazvy/ svina.../...kto vie ako naozaj zili, ...a ze bol prec z domu...kto cakal, ze si siahne na zivot?...ved ruku na srdce...vedia o nas ludia aj ty najblizsi vsetko?..vedia ako zijeme, ako sa povadime z muzom, ...to nie su veci s ktorymi sa chvalime a pritom su v kazdej domacnosti...aj nevesta to ma tazke..mozno ma vycitky, zemuz bol prec, boli nezmiereny a takto to skoncilo..a na to obvinenie svokry, ze a to moze....zas na druhej strane, aj mama ma pravo na take pocity, ved prisla o syna..su v tom velke emocie...podla mna, su v tom , aky maju teraz vztah obe na vine....aj ked sa to da chapat...smrt ci uz dobrovolna ci nie, je velka strata....a zivot juraja im to uz nevrati...podla mna uz presiel isty cas...maly by zabudnut na vyslovene...a snazit sa najst k sebe cestu...a hlavne si nevycitat...ved je tu male dievcatko,ktore potrebuje aj mamku aj babku...nie navzajom superiace zeny...

lena13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
siwama
18. kvě 2010

Leni, já potřebuji ověřenou kopii od snachy, abych to mohla na matriku do Brna poslat.
Jinak je prý Jiří veden pořád jako živý. on měl české občanství a vše si prý musím vyřídit já. bylo mi řečeno zde na matrice.
A o číslo bych Tě moc poprosila, zavolám tam, aby mi přesně řekli, co mám dělat. děkuji moc.